EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jakelina
27. únor 2010

Shaarka, ti chlapi jdou na to odborně, co. 😀 😀 Až uvidí porod, tak ho to určitě přejde a na nějakou fyziku si ani nevzpomene. 😀

beruska1989
27. únor 2010

jakelina, ja si taky myslim 😀

shaarka
27. únor 2010

😀 😀 😀 ved jasne

aronek
27. únor 2010

tak po večerním cvičení mám 28cm 😀 je to nárůst, ale bolí to jak čert ☹

jakelina
27. únor 2010

Aronku ty jsi rekordmanka. Já už mám pokaždé kolem těch 30 cm a cvičím už jenom chvilku.

innes
27. únor 2010

Tak se hlásím po týdnu "abstinování" 😀 Na poprvý jsem dala něco přes 26, což je o 1 cm víc, než před týdnem 😵 Hráz by zvládla asi i mnohem víc, ale měla jsem jakoby strašně nepříjemnej tlak na kostrč 😖 Tak nevím, jestli tam jsou nějaký nervový pleteně či co 😕

jakelina
28. únor 2010

Innes, to se většinou stává, když se epi víc nafoukne a nebo je moc zasunuté dovnitř.

aronek
28. únor 2010

Jakelin, ty už vlastně můžeš rodit 😀 Tak týden a dám to snad taky 😉

aronek
28. únor 2010

Tak ranní cvičení a dala jsem 29, ale udržela jsem jen chvilku. Hlavně že tam chvilku byla 😉

mabe
28. únor 2010

ahoj holky, pijete malinikovy caj? ja si ho koupila, ale jeste jsem nejak nezacala. jak to mam pit? hraz pro me asi neni - pokud budu rodit zadkem, coz tak vypada, tak budu na 99% nastrihla.

mabe
28. únor 2010

pardon, ja to napsala do jine diskuze 😀 , ale klidne odpovezte 😀 . dekuji

aronek
28. únor 2010

ahoj mabe, já už ho piji, normálně mám pytlíkovaný a dělám ho jako normální 😉 má se pít teplý, ale já teplý nerada, tak ho piji jen vlažný 😀

mabe
28. únor 2010

kolik hrnku denne?

aronek
28. únor 2010

dávám tak jeden dva, ale můžeš i víc

mabe
28. únor 2010

ok, diky. tak ja dneska zacnu, uvidime, jak me bude chutnat.

innes
28. únor 2010

jakelina, já si právě nemyslím, že bych to tam měla moc, spíš ještě míň jak minule. Někdy když jsem ho víc zasunula, tak jsem cítila, že mi to jde k čípku a tlačí to, tak jsem povytáhla. Ale tenhle tlak jakoby ani nebyl přímo u epina. Právě i ta hráz úplně v pohodě, myslím, že moc to nebylo, to bych se pak nikdy ani na těch 30 dostat nemohla 😕 No nevím, zkusím to dneska a uvidím 😔

zajaciq
28. únor 2010

mabe prave som si ho precedila a pijem uz druhy tyzden 😉 a nove balenie do zasoby. hradzu by som cvicila pokial pojdes rodit normalne, o to viac ked je to KP. samozrejme ked ides sekciou je to asi zbytocne.

ja vcera opat prasknuta cievka a 23cm opakovane, tak dnes si dam pauzu.. dufam,ze sa stihnem dostat aspon na 28 do porodu ☹

zdeniii
28. únor 2010

Ahojky, jaká je lhůta použiteknosti pro epino holky. Dočetla jsem se že by se mělo používat max na dvě děti...

aronek
28. únor 2010

zdenii, nějakou trvanlivost má určitě, ale já bych to nepaušalizovala na děti. Někdo cvičí 6 a někdo jen 3 týdny. Taky jestli ho máš od někoho, nebo si ho schováš na příště, prostě je tu plno faktorů. Chce to sledovat balónek, jestli není poškozený 😉

jinak jsem dala 29, ale neudržím hned ho vyndavám, ale 28 udržím relativně v klidu 😀

shaarka
28. únor 2010

skor si myslim, ze ide najma o trvacnost materialu 🙂 myslim, ze guma drzi tak max. dva roky, potom je material uz velmi stary... 😅

osteta
1. bře 2010

Milé epiňačky, přidávám se se svými zkušenostmi s epinem. Měla jsem nakonec vyvolávaný porod v 41+3, malej měl 3,6 kg a obvod hlavičky 34 cm. Nacvičeno jsem měla 31 cm, a tak se vše obešlo bez nástřihu, pouze dvě drobné oděrky, které doktorka sešila spíš aby nekrvácely. Jsem si jistá, že epino udělalo tu nejlepší službu a malej byl venku na čtyři nebo pět zatlačení, naprosto bez problémů, šlo to rychle, takže mě nakonec rodila porodní asistentka, protože doktorka ani nestihla přijít.

Ještě taková poznámka. Nejdřív se mi taky epino zdálo předražené, je to vlastně jen gumovej balónek a pumpička, ale když jsem viděla, jak si u oběda některé maminky v bolestech sedají jen na jednu půlku, své investice rozhodně nelituji. Já jsem seděla hned po porodu a to se pak péče o miminko zvládá mnohem radostněji.

Všem přeji krásné mimísky a rychlé porody bez nástřihů!

jakelina
1. bře 2010

Osteta, tak děkujeme za povzbuzení a užívej si malého bobečka. 🙂

osteta
1. bře 2010

Prodám "šťastné" epino Delphine za 1.800 Kč včetně poštovného. Zájemkyně pište do IP.

zajaciq
1. bře 2010

osteta dakujeme za super prispevok a gratulacia k Stepankovi 😉 😉 😉

no ja sa pustim do epinovania opat dnes, vcera pauza. dufam,ze uz nebudem krvacat 😠

brumka
1. bře 2010

Gratulujeme. Vzdy ked citam take nieco ma to naladi a pozbudi na cvicenie,

ja som po tyzdni pauzy normalne dala to co naposledy ale teraz som mala den pauzy a uz zase pri malo cisle krv, to je strasne a vyzera to na prenasanie. takze viac ako 29-29,5cm asi uz nedam : ☹

zajaciq
1. bře 2010

prave som dala 25 cm presne 8micku 😎 😎 😎 😎 uz cvicim len doobedu, vecer mam velke brucho, mozno aj preto mi praskali zilky, ze velmi tlacila mala.. joj ale sa tesim, ono sa to naozaj oplati nevzdavat to...

petapi
1. bře 2010

osteta, mooc gratuluju k chlapečkovi a super porodu, taky jsem si užívala, že hnedka sedím a nemusím řešit ještě sebe kromě péče o miminko 😉

gabule75
1. bře 2010

Osteta, moc a moc gratuluju ke Štěpánkovi a krásnému porodu, díky za další vlnu optimismu a snížení strachu z porodu 🙂
Včera jsem trénovala a zase jen 7,5, budu muset už tu 8 překonat. jinak myslím, že jsem ten balónek měla taky moc hluboko a měla jsem hroznej tlak na konečník už u 7ky. včera jsem zasunula balonek do větší půlky a bylo to v pohodě.

aronek
1. bře 2010

osteta, moc gratuluji k hladkému porodu. Jestli se mohu ještě zeptat od kolikátého tt jsi cvičila?

crawler
1. bře 2010

ahoj hollky🙂

tak včera jsem po týdnu opět vyzkoušela epino (celkově po třetí) - a tasunula jsem si ho tak, že koukala jen 1/3 a manžel držel,aby se ani nehlo směrem ven a dala jsem stěží 5 = 16cm---Když jsem cvičila poprvé, tak jsmě zavedli po tu zúženou část a pak nedrželi tak pevně, takže postupně epino vylízalo a dala jsem hned napoprvé 25-26cm...To je fest rozdíl a tak si říkám, co je správnější a efektivnější??? Jak teda správně cvičit? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru