EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
30. bře 2010

tak dnes jsem cvičila, ale bylo to s krví - ne z hráze (teda podle toho, že mě nic nebolelo a krev byla na špičce balonku - čili zcela vzadu)...no, dám si dva dny pauzu a uvidíme🙂

zoozkha
30. bře 2010

Ahoj, po nejakej dobe nakukujem.. gratulujem čerstvým maminkám k miminkám a ku krásnym pôrodom.. 😉 🙂
a Vám ostatným držím palce s cvičením, nech cm krásne pribúdajú a želám rovnako pozitívnu skúsenosť s Epi-no, ako sme mali my.. 😉

kendy5
31. bře 2010

Prodám Epi-no Delphine plus za 1900Kč, pokud máte zájem, piště do IP

zdeniii
31. bře 2010

crawler: nu to bylo asi z čípku, už je to tam hezky prokrvený a tak... takze bych se toho az tolik nebala... to se muze stát i po vyšetření na gyn. 😉
Já jsem teď cvičila po 14 dnech a jsem na 7,5.. nu předtím jsem byla na osm, tak jsem to ted moc nehrotila uvidíme... Malé se stejně nějak nechce ven, takže jsem v klidu 😎

crawler
31. bře 2010

zdenii: no dneska jsem byla poradně a tak si mudra hned všimla, že jsem krvácela a říkala, že mi tam zřejmě praskla nějaká cévka(ale o epinu jsem jí nic neříkala, aby mě třeba ještě za to nesprdla, co já vím...:-/ )...Každopádně čípek mám pořád mega vysoko, takže čas se zdá taky je a proto si ten oddych dám a cvičit budu buď v pátek a nebo až za týden ve středu...mezitím si budu užívat rodiny a svátků🙂 jinak já jsem teda teď taky na těch 7,5cm...ale i to je skvělý, ne? 😀

adelka89
31. bře 2010

crawler meris tu velikost podle te prilozene tabulky?
ja jsem dneska na 28,5cm 🙂ale kdyz jsem ten balonek prilozila k te tabulce, tak to tech 10cm bylo, tak nevim no....

zdeniii
31. bře 2010

Já to měřím podle tabulky... všechno je to jen cca 😉

scai
31. bře 2010

Tak já jsem furt na těch 31 cm, ale teda rozhodně to heudžím tak dlouho na hrázi. To držím menší velikosti, pak pmalu přifukuju, ale tohle tam mám spíš jen na vyklouznutí...Ale asi se vrhnu i na ten čas, jen potřebuji manžela aby držel, protože já to nezvládám...a on je furt někde v tahu, takže těžký. Ale dneska ho k tomu dokopu

crawler
31. bře 2010

adelka: jojo. podle tabulky jen od oka...😉
scai: já mám problém udržet i minutu....prostě přifukuju, prodýchávám a až mě to víc tahá, tak nechám pomalu vykluzovat - no někdy to spíš vylítne, když už nemám sílu v rukách 😅

meix
31. bře 2010

Ahoj holky, po dvou mesicich opet nakukuju a koukam, ze epinacek je cim dal vic, to je super. K tomu nafukovani a vyklouzavani - ja to vlastne nikdy nedelala na cas, abych jako drzela 10 min balonek na nejvyssim moznem nafouknutim pro me. Vzdy jsem rychle nafoukala, balonek u toho vyklouzaval, pridrzovala jsem, a posledni prifouknuti uz sly pomalu, pak jsem drzela jen chvili a nechala ho vykouznout a pak zase znovu, opakovala jsem to porad dokola a cvicila tak denne asi pul hodiny. A porod taky bez nastrihu a bez poraneni. Fotky nafouknuteho epina v porovnani s hlavickou nasi holcicky mam na fotoblogu, mrknite.
Crawler, konecne uz nejakou dobu cvicis koukam, to je fajn, drzim pesti.

hudyna
31. bře 2010

Holky, jsem ve 35. týdnu. Cvičila jsem asi 14 dní. Došla jsem zatím na 6cm, max 6,5 cm. Mám potíže s tím, že mě to pálí, když tam nechám balónek déle nafouknutý. 10 minut prostě nezvládám. Nemáte s tím některá taky potíže? Teď jsem musela vynechat kvůli zánětu. Bojím se, že se nedostanu na těch 9 cm. ☹ Myslíte si, že čím blíž je porod, tím víc se povoluje ta hráz nebo je jedno, kdy začít s epi-nem?

scai
31. bře 2010

Crawler no mám to úplně stejně...a taky to vylítně. Sranda je jak jsem potom co to hned vyletí zadýchaná a přefuňuji to...

scai
31. bře 2010

hudyno, ale ty máš ještě čas, asi bys moc epinovat ještě neměla...A později to jde fakt líp, když se blíží ten porod...je ale fakt, že třeba já jsem problém neměla ani dřív, ale každá jsme pružná jinak. Holky co na tom byly jako ty se pak taky dostaly na třeba 8-9 a stačilo to! Já jsem na 6,5 začínala 😀 a čtvrté epinování nebo tak nějak jsem už byla na devíti...ale to je fakt o tom, že každá jsme jiná

lucia169
31. bře 2010

tak ja som doteraz cvicila v polohe na boku a epino drzalo, ale teraz som skusila real porodnu polohu a vyletelo ako zatka na sampanskom, tiez ho musim pridrziavat rukou, ale v tejto polohe dam aspo tych 8, aj ked normalne predychavam ten tlak vnutri a ked ho mam vytlacit nafuknute na 8 cm tak citim bolest hradze, vzdy sa zlaknem ci nerupla.

zdeniii
31. bře 2010

hudyna: neblázni, máš ještě čas... já začala ve 37 😉 a dřív bych se asi i bála, sice není čeho ale stejně ten pocit... Jsem tedˇna 8 a jsem v pohodě.. to zvládneš a vážně se pak roztáhneš přirozeně, takže určitě neplaš, není proč...
A přesně jak píše SCAI každá jsme jiná, ... 😎

hudyna
31. bře 2010

scai závidím. Já to tím, že to pálí neudržím dýl v sobě. Takže zatím je můj rekord 6,5 cm. Doufám, že aspoň na těch 8,5 to dám do porodu. Mě popohání pořád manžel, ať cvičím. Že co když porodím dřív. Doktor totiž říkal, že mám zkrácený čípek. Tak to manžela vyděsilo. Ale vím, že na epi-nu píšou, že se má začít 3-4 týdny před porodem. Já začla dřív. Ale asi to teda na chvíli odložím. Snad to pak doženu.

crawler
31. bře 2010

meix: děkuji za držení palečků - určo je budu potřebovat🙂

hudyna: ty máš na cvičení ještě čas a i když mě to nijak extra nejde, tak si myslím, že to zvládnu nacvičit...ty to zatím nehroť a začni až bude mimi donošené 😉

scai: víš, jakou mě to dalo práci dostat se na 6,5cm? to bys nevěřila...a po 4 cvičeních jsem byla stále na 6,5...takže taky bych chtěla být "jiná" a dávat to jako ty halabala😀DD

lucia: já teda bolest na hrázi necítím...jen tlaky uvnitř...ale dávej fakt pozor ať ti hráz ani trochu nepraskne...zbytečně by sis to zkomplikovala, páč bys musela čekat až se to zahojí...:-/

hudyna
31. bře 2010

crawler: jsem ráda, že jsou tu maminy s podobnými pokroky jako já 🙂 Já cvičila 2 týdny na to, abych dala 6,5cm. Ale teď jsem kvůli zánětu cvičení odložila. Začnu příští týden, to už budu ve 36. týdnu, to už je mimi v pohodě. Snad se to prostě nějak roztáhne i samo.

fiffinkaa
31. bře 2010

tak ja som dnes cvičila po troch dnoch,... ja ten balonik v sebe držím tak max. 2 min a nechám ho vybehnút, opakujem tri krát a balím, nechce sa mi..dnes som dala na tretí krát tažkobolestných 9cm 😝 ,podla toho merítka čo bolo u epi.ste písali že skresluje tá tabulka, tak neviem či je to reálne menej ako 9 cm,alebo viac
kočky, vy si ten balonik nechávate vo vnútri napr.týcj 10 minút????????????????????????????????????????

adelka89
31. bře 2010

fifinka nene ja taky tak 2 minuty vic ne, opakuju tak dvakrat a merim radej krejcovskym metrem, ta tabulka je nepresna, uz to, ze mame dve oci zkresluje strasne moc, zkuste si zakryt jedno oko a hned to uvidite jinak. 😅 takze podle me je krejcovsky metr presnejsi.
hudyna pokud te to uvnitr pali tak radej necvic, pravdepodobne mas jeste nejaky zanet, kvasinky sliznici oslabuji a ona je pak krehka a pali to... mne to taky palilo, ale pak to preslo, nekdy i ted kdyz cvicim treba dele. Ale pokud mas nejaky zanet, tak jej radej poradne prelec, protoze se zanetem se moc daleko nedostanes, vis jak to myslim? Proste ta sliznice te nepusti.

hudyna
31. bře 2010

Adelka89: ten zánět už bych měla mít teď přeléčený. Dal mi šest čípků a na kontrole už nic neříkal. Ale já mám celé těhotenství s tím pálením problémy. To jsem nikdy neměla. Až teď v těhotenství se mi to objevilo. I s přítelem jsme skoro celé těhotenství nespali. Když jsem to říkala doktorovi předtím tak říkal, že jsem zdravá. Tak nevím. U epi-na už radši používám kondom a lubrikační gel. Je fakt ale, že mě to pálí, až když tam mám ten balónek třeba 15 minut. Takže ho budu nechávat radši kratší dobu a víc nafukovat.
fiffinkaa: taky přeměřuji raději krejčovským metrem. Tam to máš přesnější. 9cm máš dobrých. Kéž bych toho já docílila.

scai
31. bře 2010

mě pálí vždycky první nafukování...pak když to dělám podruhé, jako hend potom, tak už skoro nepálí...

tiki
31. bře 2010

Hudy, neblbni, patnact minut, to by mne palilo asi taky...
Fifinka, taky jsem pro krejcovsky metr, tam vidis kazdy pul centimetr navic 😉
Crawler, s tou krvi je to blby, ja uz to takhle mam potreti a dvakrat uz jsem si davala tydenni pauzu ☹ . Jeste ze jsem zacala relativne vcas. Ale nedostala jsem se zatim nad 25 cm, coz samozrejme je krasny proti tem 16ti, na kterych jsem zacinala, ale moc se do toho cviceni nehrnu, kdyz vim, ze tam zas ta krev bude. Ale mne se udelaly krecaky na nohach, tak mam mozna trosku krehci cevky i na te sliznici. Tak uvidim, dam si treba zase dva dny pauzu, tyden uz ne, to si nemuzu dovolit, a zkusim nafouknout o dalsi centimetr i za cenu nejake te kapky krve, takovych oderek po porodu bude urcite vic...
Jinak ja uz nemuzu balonek zastrcit moc dovnitr, protoze mam prcka uplne dole, nalehani hlavicky v prukazce mam na 2, takze si tam s balonkem konkurujou. A mam potize ho tam jakkoli udrzet...

hudyna
31. bře 2010

Holky, mně to nedalo a nakonec jsem se dneska odhodlala ke cvičení. Zkoušela jsem podle vás,jak píšete, třikrát zasunout a vysunout balónek. Když zavedu do pochvy 2/3 balónku, tak mě to pak pálí a nedám víc jak 6cm. Ale když jsem si ho zavedla z 1/3 nebo 1/2, tak jsem ho v pohodě dala na 6,5 cm a dala bych i víc. Ale zas je těžší ho udržet. Tak nevím. Jak hluboko ho zasouváte vy?

crawler
1. dub 2010

hudyna: mě to pálilo hodně na začátku i při tom nejnižším čísle, pak jakoby se to poddalo a už to téměř nepálí...ale tlačí - když zasunu moc hluboko, tak tam balonek sice udržím, ale tlačí to tak, že ho stejně radši povytáhnu...podle návodu by se mělo do 2/3, al eprostě lepší je si to uzpůsobit sama sobě, než se cvičením týrat...to nemá smysl...já teď zasouvám- na začátku hodně hluboko a pak ho nechám povyjíždět až ho tam mám tak z 1/2 i míň...hlavně jde o to, aby ta nejširší část prošla přes hráz...

tiki: to teda je pěkně blbý...ale četla jsem to tu od holek mnohokrát, takže nejsme žádné výjimky... mě se do toho cvičení taky chce mnohem méně, páč mám strach. aby zase nebyla krev...no uvidíme - zkusím to tam zasunout jen na okraj a trénovat na maximum hráz...mě to ruplo evidentně někde úplně vzadu, tak třeba to pomůže...🙂

zdeniii
1. dub 2010

tiki: koukám, že taky pořád držíš pohromadě 🙂 Nějak se těm našem dětičkám nechce ven, viď... a já se bála už od 37, že už se jí bude chtít ven 🙂))

Jinak já jsem ted na 8,5 cm, což si myslím, že je dobrý... včera jsem ccvičila skoro po 14 dnech a dala jsem jen 6,5 a dneskqa tohle... takže ted budu každý den, poctivě...

Já cvičím tak že si balonek zavedu nafouknu jak to jde a vyjede... tak několikrát za sebou a postupně se přifukuju víc a víc... myslím, že ho tam mám tak v polovině, prostě určitě ta nejširší část je uvnitř a prochází přes hráz... a po cvičení, hráz ještě promasíruju olejíčkem... 😉

adelka89
1. dub 2010

ahoj holky 🙂 tak dneska jsem na 29cm 🙂

zdeniii
1. dub 2010

adelka: nu šikula!! psychicky to pomáhá vid hodně... já jsem spokojená i s těmi 25 nebo kolik to je 🙂) věřím, že to ještě natrénujeme a hlavně že se to poddá.. už to nechci moc přetlačovat abych se nezranila... 😉 😎

tiki
1. dub 2010

Zdeni, drzim pohromade, ale od vcerejsiho vecera si pripadam, jak kdybych mela MS, mam kontrakce poslickoveho typu, nekdy po deseti minutach, jindy po hodinach, ale proste to neprestava, tak nevim, jestli to nejak rozdejcham nebo to plynule prejde do porodu. Vubec bych se nezlobila. Vcera pred pulnoci to bolelo docela drsne, pak to ale trosku preslo a jen tu a tam mne boleni bricha vzbudilo... Pokud mne budou takhle intenzivne trapit posly, bude to docela vopruz... 😝

zdeniii
1. dub 2010

tiki: jej tak to nezávidím, mně zatím jen tvrdne břuch docela často a v noci pobolívá, ale zatím nic pravidelného...
a jak jsi pokročila s Epinem?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru