EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zdeniii
10. dub 2010

Jinak jsem stále na 28 a víc už netrénuju, ikdyž vím, že by to ještě šlo... 😎 Cvičila jsem teď po 3 dnech a pohodička... a to jsem si říkala jak ke konci budu každý den... prostě není kdy a ani není chuť 😀

risiacik27
10. dub 2010

sharka, zdeni...tak ja sa ešte teda rozhodnem, ale asi skúsim tie kondomy durexy (aj ja im budem veriť, hádam nekecajú 🙂 ), a ak mi nebudú robiť dobre, tak prejdem na dezinfekciu 🙂 ďakujem moc moc za rady 🤐

crawler
10. dub 2010

holky: já kupovala kondomy normálně v lékárně - Primeros ("příchuť" tea tree oil) a je tam napsané, že jsou na vodní bázi - jak přímo na krabičce zezadu, tak i v příbal.letáčku...k tomu jsem vzala i lubrik.gel, taktéž od Primerosu a tam je taky psané na vodní bázi...zkusím to najít a hodit vám sem link, páč byly o dost levnější než durexy...😀

crawler
10. dub 2010

tady ty to byly...a úplně stejný i lubr.gel...
http://www.lekarna.cz/prezervativ-primeros-tea-...

shaarka
10. dub 2010

ach jaj, tak ked uz sa v tom takto hlboko vrtame, tak tie tvoje, crawler, maju v popise:
Průhledné kondomy z přírodního kaučukového latexu s rezervoárem, válcovité, lubrikované silikonovým olejem s přídavkem TTG 100% elektronicky testované.
...a teda je to to iste, ako primeros classic.

tak co teraz? 😅 😀

adelka89
10. dub 2010

ahoj holky, tak uz mame Lukaska doma.
Narodil se 4.4. v nedeli docela necekane, odjeli jsme na vikend k rodicum a tak jsme museli rodit 100km od domova,ale tak nevadi 🙂 tak jsme to taky dobre znali.
Ale k epinu. Maly mel hlavicku 9,5 v prumeru, na epinu jsem dala 29cm ale nastrih mam ☹ takze ja se k tem stastnym hlasit bohuzel nemuzu,kazdopadne porod byl nadherny nezapomenutelny i s nastrihem 🙂 I vam preju krasne bezbolestne porody 🙂

crawler
10. dub 2010

shaarka: no vidíš a přímo na krabičce bylo psáno trochu něco jiného...každopádně tatáž značka i příchuť lubrikač.gel má napsané i na netu, že je to na vodní bázi...hodím ti link a to samé jsem měla na krabičce, tak teda nevím...jsem z toho zblblá...
http://www.sexline.cz/produkty/-lubrigacni-gely...

crawler
10. dub 2010

adelka: moc gratulujeme k Lukýnkovi 😀DD Měl tak malinkou hlavičku a stejně Tě nastřihli i když jsi to měla nacvičené? To byla asi zrovna porodka, kde dělají nástřihy preventivně, viď? Kdepak to bylo? Nebo to byl moc prudký porod, že se hráz nestíhala přizpůsobit? No, každopádně máš zdravého synečka a to je nejdůležitější!!!🙂

risiacik27
10. dub 2010

crawler...dík moc, skúsim teda zohnať tie u nás, hádam budú 🙂

risiacik27
10. dub 2010

inak, holky, ja tak kukám kade-tade na nete a zatiaľ som našla u všetkých kondomov lubrikované silikónovým olejom, tak ja teda neviem, ale hádam to nevadí epinu

risiacik27
10. dub 2010
saudi
10. dub 2010

kočky, kolko asi prifuknuti mate na takych 28 cm? lebo ja raz dam 15 a uz praskam a inokedy 17 a v pohode, nejako nikdy vopred neviem, kolko cm asi mam, vzdy mam iny obvod aj pri rovnakom pocte prifuknuti. neviem, ci nejako nepravidelne stlacam ten balonik alebo co :(
ale dnes som dala 29 cm, tak dufam, ze to pomoze.

hudyna
10. dub 2010

adelka89 : To je mi líto, že Tě nastřihávali, ale četla jsem, že někde nastřihávají každou maminku. Asi jako pojistku, co kdyby ses roztrhla. Nebo to šlo možná příliš rychle.
crawler. Kdy máš termín a na kolik cm už jsi?
Já jsem si teď musela dát pauzu. Dneska jsem cvičila a dala jsem 22 cm. Termín mám za tři týdny, ale gynda furt straší, že budu rodit předčasně. Tak doufám, že nacvičím na těch 28 cm. Když už jsem tolik investovala. Mrzí mě, že mi to nejde tak lehce jako jiným.

zdeniii
11. dub 2010

adelka89: gratulujuuu k synáčkovi, kdypak jsi měla termín? Oni nějak pokud je to 37tt tak nastřihávají vždycky kvůli hlavičce. Říkala mi to porodní asistentka...

Jinak my pořád držíme pohromadě... 😀

fiffinkaa
11. dub 2010

saudi - presne aj ja som si to všimla a teda pripisujem to tomu že ked ma už bolí ruka, tak nevytlačím celý obsah tej pupmičky 😝 , ja dávam tých 23 - 24 stlačení asi približne a obvod je vtedy okolo 9...skúsila som aj viac, ale to tiež už idem prsknúút 😀

Adélka - gratulujem k miminku, hmm..to ma mrzí že to šlo touto cestou, ale hlavne že ste v poriadku 😵 😅

zdeniii
11. dub 2010

fiffinkaa: jakpak ti je? termín se ti taky blíží viď... třebas se ti mímo narodí dřív než mně 🙂 ta naše se furt šlechtí potvůrka... Jdem na další kontrolu v úterý...

já na těch 9 foukám tak 30x i víc, ale mačkám to taknějak malinko... holt každe fouká jinak 🙂)

Ať už je u porodu nástřih nebo ne, myslím že epino pomůže hlavně i psychicky, že má člověk "natrénováno" a tolik se nebojí... 😎

adelka89
11. dub 2010

ahoj holky 🙂
dekujeme za gratulace 🙂
nastrih jsem mela protoze malemu klesaly ozvy a byl dlouho v porodnich cestach, uz ho museli vytahnout ven, tak mu pomohli aspon takto 🙂
nastrih mam jen maly, tak snad se brzy zhoji 🙂

saudi
11. dub 2010

skoda, ze sa to neda natrenovat mimo, lebo to sa ten balonik zas inak sprava ako vo vnutri.

crawler
11. dub 2010

hudyna: TP mám 21/4 čili za deset dní...dnes ráno jsem nacvičila 8,75cm...a vůbec mi to nejde nijak snadno...cvičím od 35.tt téměř každý den a vždy jsem dlouho zaseklá na nějakém čísle, ale pomalinku to povoluje...dřív mě při vytlačování pálila a štípala sedmička a dneska o ní ani nevím, takže já si jedu pomalu a jistě a uvidím, kdy se malé rozhodne vylézt, každopádně je to fakt hlavně o psychice 😀DD

crawler
11. dub 2010

zdeni: malá bude teda pořádná parádnice 😀DD to je zajímavý, že do 37 nastřihávají - člověk by si myslel, že mimi má menší hlavičku než třeba v 41 tt a tím pádem, že je porod snazší... 😕

zdeniii
11. dub 2010

crawler: nu to sice má, ale je křehčí.. takže právě proto automaticky...

zdeniii
11. dub 2010

crawler: jinak si myslim že už máš hezky nacvičeno!!! 😉

gabule75
11. dub 2010

Adélko, moc gratuluju k Lukáškovi a nástřih se určitě brzo zahojí 😉
Zdenii, taky ještě v celku?? to jsou paličáci 🙂 tomu našemu se taky nechce, ale zítra už nastupuju na vyvolání, tak pak dám hned vědět jak epi-no pomohlo.
hezky trénujte, minimálně to pomáhá psychicky 😉

zdeniii
11. dub 2010

gabule75: jee to jsem ráda, že nejsem sama... budu držet palečkky at si to prcek rozmyslí... ;o) Moc na vás myslíme!!!

fiffinkaa
11. dub 2010

zdenii..ja by som už tiež rada rodila, ale nič tomu žial nenasvedčuje, ani hlienová zátka ani bolesti nič..všetko to tam drží riadne po kope 😀 ,hmm...teraz som dva dni neepinovala a ani sa mi moc nechce... 😒 ..Ty sa ako cítiš? máš nejaké bolesti?alebo nejaký zvláštny pocit,?ja fakt nika nic...hmm, toho prenášania sa aj ja obávam..ja idem najbližšie k mudr v stredu už aj s taškou na vyvolávačku 😖, tak budem dúfat že prcek si to rozmyslí a ozve sa skôr 😀 😀 😀

fiffinkaa
11. dub 2010

Gabule 75..držím palce, nech je to bezbolestné a hlavne rýchle 😉 😀

zdeniii
11. dub 2010

fiffinkaa: už na vyvolávačku a proč? vždyt nechávají týden doma a pak týden v porodnici přenášet... teda alespoň u nás...
Já už taky moc necvičím, nebaví, ale zítra na to zase asi hupsnu.. mám natrénováno 28 a víc ani nechci... 😉 i dyž by to šlo...
Nu mám poslíčky v noci, ale nic z toho není.. a když jdu na monitor tak se ani nehne... ale dělat mi ho v noci tak si myslí že rodím určitě 🙂))

crawler
11. dub 2010

holky a kdy rozhodli, kdy půjdete na vyvolání? a kdo to rozhoduje? a jak často chodíte na ko? já se ptám skrze to, že v době TP bych zřejmě nebyla doma, ale u rodičů, protože u nás v bytovce budou dělat plastová okna...takže bych asi musela chodit na nějaké kontroly do porodnice jinde...Mě mudra řekla, že obecně nechávají přenášet 10 dní...Ale kdo a na jakém základě rozhodne, jak to bude u dané konkrétní rodičky?

fiffinkaa
11. dub 2010

no ved to dievčatá, som naštvaná, lebo pri prvom ma nechali doma v pohode po termíne a prenášala som približne 9 dní, doma mi rupla voda a išlo sa 😀 ....teraz sme sa prestahovali a tu mi povedal gyndoš že už k nemu nemám ani chodit !!!a ak neporodím do termínu(utorok), tak v stredu mám ist s taškou rovno do pôrodnice ☹ ..porodím a v momente mením gynekologa...na monitore som bola len jedinký krát a to v 38 tt, aj na prietokoch..uplne celé divné je to tu...brr 😖 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru