EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
4. únor 2012

@pavlinaoo já mám termín tentokrát pouze podle utz,MS jsem ještě neměla a kojila jsem,takže pouze podle techniky určené datum.Naštěstí mě do vyvolání zatim nikdo nenutí,bříško mi od včera tvrdne,naprosto nepravidelně,nějaké kontrakce nehrozí. Mě se první porod rozjel 2h po nápoji prasknutím vody,to jsem měla jít následující den na vyvolání,já něco takového naprosto neakceptovala,stejně jako nástřih a proto se to asi pak rozjelo k obrazu mému,všechno je totiž v hlavě. Asi pokud by byly průtoky podle UTZ v pohodě a KTG taky v pořádku,tak bych trvala na tom druhém termínu,jak se to liší?

pavlinaoo
4. únor 2012

@petja Mně se to liší o 8 dní. Já jako prvorodička se zase bojím říct razantně, že to chci tak a ne jinak...Mně tvrdne břicho taky a to už dlouho, ale úplně nepravidelně. Pár bolestí jsem měla, ale s porodem nic společného...Mám ještě 3 dny, tak doufám, že se s miminkem dohodneme a půjde to. Akorát někde musím sehnat toho sporýše lékařského 😅 , abych měla nápoj se všemi ingrediencemi...piju ten kořeněný, ne ten riciňák...ale i na něj možná dojde 😀

ssusanne
4. únor 2012

Ahojte,uz aj ja cvicim s Epinom, 2xdenne, dneska to bude uz 5.den, vcera som sa dostala v pohode na 7,5 tak celkom sa tesim, ide to zatial dobre. Chcela som sa s Vami podelit o vedecky clanok,ktory som nasla na nete, robil sa vyskum pri vyse 2000 vaginalnych porodoch, chceli zistit, z akych dovod sa najcastejsie robi nastrihavanie a zistilo sa,ze prevazna vacsina je len kvoli "obave lekarov a por.asistentiek,ze sa narusi funkcia panvoveho dna" a v zavere prace je hodnotenie, ze malo by sa pristupit k mensiemu poctu nastrihavania, lebo iba "obava" nie je dostatocny dovod k epiziotomii. Ak Vas to zaujima, precitajte si to na:
http://www.prolekare.cz/ceska-gynekologie-clane...

andelka
4. únor 2012

Tak už mi došlo Epino - a hrozně bojuju s pokušením prubnout, kolik dám 😀 ale zítra začínám teprve 34tt

@ssusanne to je fakt zajímavé, že v podstatě důvodem je hlavně to, že hráz je pevná a neelastická (čemužs e dá dost pomoct epinem a masážemi, nebo přiložením teplého mokrého ručníku, že jo) a špatná spolupráce s rodičkou při tlačení. to jsou takové subjektivní důvody. Já třeba vím že jsem blbě tlačila, ale prostě jsem fakt nechápala jak to myslí. A taky si myslím že na ochranu před potrháním jsou lepší jiné polohy než v polosedě s nohama na koze. Vlastně by se dala většina epiziotomií dost eliminovat. 🙂

danka483
4. únor 2012

Ahojte babule idem sa pochváliť včera som dala priemer 27 cm jupí 😀 😀

petja
autor
5. únor 2012

Tak já mám dnes termín a nacvičeno 33 bez natrhnutí nebo tak něco,sem cvičila obden a ta trhlinka se krásně zacelila.Na porod jsem připravená a těším se

svatule
6. únor 2012

Holky, pokud má některá zájem, budu prodávat epi-no, více informací IP 😉

mavanka
6. únor 2012

V sobotu jsem porodila a jdu vám dodat optimismus 🙂 natrenovano 30, porodní váha 3,64, absolutne bez poranění 🙂 proste plati, ze kdo je pripraven, neni prekvapen 🙂 přeju hodně štěstí a stejně krasne vysledky 🙂

silente
6. únor 2012

Já začla trénovat včera.
Včera 22, dnes 25. Věřím, že stihnu dostatečně natrénovat a budu po porodu běhat jako laňka a ne postřelená srna 😀

danka483
6. únor 2012

@silente Ja som dnes dala 28 ty kokso 😨

jancip
6. únor 2012

@silente Tak to je turbo rychlost🙂

silente
7. únor 2012

@jancip - to víš, jsem se rozhodla, že prostě nástřih ne! 😠 😀 😀 😀
@danka483 - no dnes bych chtěla zopakovat těch 25 bez nadávek 😀

danka483
7. únor 2012

@silente to dáš len musíš postupne, ja veru prifukujem prifukujem a ani neviem koľko a vytlačím a bum včera 28 tak som spokojná 😉

vvrka
7. únor 2012

Baby, sedi vam ta prilozena tabulka s tym, co nameriate krajcirskym metrom? Ja som prave dala skoro 9 cm v priemere, co by malo byt podla toho ich prepoctu
28 cm, ale podla metra mi to v najsirsom obvode vyslo 25 cm. Inak, zajtra mam termin, dnes mi odisla zatka a aj mam pocit, ze by to uz aj mohlo byt. Skoda, ze som necvicila kazdy den, ale aj 25 cm je fajn. Skusim este rano pred poradnou. 🙂

anka.
8. únor 2012

@mavanka gratuluju!!! super zprávy se čtou vždycky dobře 🙂

anka.
8. únor 2012

Ahoj, chci se zeptat, jeslti začínáte cvičit ty tři týdny před termínem jak je v návodu anebo dřív? Díky za odpověďi.

lucalf
8. únor 2012

@anka. Ahoj, začla jsem ve 35. tt postupně obden. Jsem za to ráda, protože to nešlo, tak rychle, jak jsem si plánovala.

andelka
9. únor 2012

@anka. já začnu po další kontrole, v 35+1, pomalu, nevím jak to budu stíhat a zvládat a jak rychle to půjde.

skajana
9. únor 2012

@anka. Posledně jsem začala o něco dřív, myslím že od cca 35tt obden, ale šlo mi to docela rychle - za 14dní jsem měla těch 30 natrénováno. Takže tentokrát to nechám minimálně na ukončený 36, hlavně chci počkat po kontrole jak je na tom prcek - jako na potvoru den poté, co jsem si epi-no donesla domů mi doktor sdělil, že je příčně :( tak doufám, že se do té doby otočí správně 🙂

andelka
9. únor 2012

@skajana já taky chci počkat po kontrole. Malej byl dost dlouho příčně, naštěstí v pondělí se u Dr ukázalo, že už má hlavu dole, ale neví se ještě jestli už je to stabilní poloha. Takže počkám na kontrolu v 36tt, pak už by se motat neměl. A hurá na cvičení 🙂

petja
autor
9. únor 2012

Ahoj maminky,dne 5.2.,přesně na termín se narodila malá Alžbětka,moje třetí sluníčko.Vážila 3860gr,měřit jsme nechtěli.Porod naprosto úžasný,dojela jsem při kontra co 2min,malá se narodila za 2h po příjmu.Jsem bez zranění,naprosto fit,Alžbětka neuvěřitelně hodná.Zdravim všechny

zdeniii
9. únor 2012

@petja Grarulace veliká, ať je vám všem moc moc krásně a užívejte si ten krásný čas spolu 🙂

sussanah
9. únor 2012

@petja gratulace 🙂
@andelka juuu koukam, ze ty uz to mas taky za par 🙂 To fakt neskutecne leti... Mam pocit, ze jsem nedavno mela pred porodem ja 😀

andelka
9. únor 2012

@petja gratulace obrovská 😵 😵 😵 koukala jsem na tvůj příspěvek kousek nahoře, 33cm, to je paráda, neuvěřitelné...a hlavně velké povzbuzení do cvičení 🙂

@sussanah no jo, za chvilku už bude Epino v permanenci 🙂 já mám pocit, že je to chvilička co jsem chystala tašku a věci pro miminko a přitom už jsou to skoro 2roky 😅

sussanah
9. únor 2012

@andelka jo pockej, az budes mit doma oba kluky a budes si rikat "a on byl vazne takhle malicky??" 😀

andelka
9. únor 2012

@sussanah já to říkám Danymu pořád, že to není možný, že byl taky takové malé miminko a je to už velký kluk 🙂

petja
autor
10. únor 2012

Budoucí maminky,prodám výhodně EPI-NO,více IP. Děkuji za zájem

tyrisa
10. únor 2012

Ahoj holky už se těším,až se k vám přidám,zatím mám ještě čas,ale sem tam tady nakouknu a vždycky mě potěší,že to má smysl. Doufám,že druhý porod bude přirozený,protože dcerka je CS kvůli nepostupujícímu porodu.Po té zkušenosti a několikatýdenímu dávání se dohromady,kdy jsem si pomalu první dny ani neužila bych chtěla zažít přirozený porod a kdyby byl bez nástřihu - úplný sen 🙂

zdeniii
10. únor 2012

Ahoj holky, tak za chvilku se k vám přidám 🙂 při přípravě na první porod jsem cvičila a porod byl bez nástřihu, tak doufám, že to pomůže znovu 🙂)) Minule jsem začala cvičit až 37tt ale teď bych chctěka dříve, nějak cítím že se malý narodí dřív, no uvidíme...

pilgrim
11. únor 2012

Ahojky holky, tak opět po cca dvaceti měsících tady 🙂
@andelka @zdenii jsme tenkrát trénovaly plus mínus ve stejný době.
Při prvním porodu natrénovano 30 cm a malej měl hlavičku 34 cm, a byla jsem naprosto bez poranění.
No a dneska (35+4 tt) jsem si poprvé zatrénovala zas, a jsem hned na 26 cm obvod 🙂 takže uvolněnější ty cesty po prvním porodu jsou, co si budem povídat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru