EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rennik
14. bře 2012

Ahoj holky hodně uvažuju o epi no, chtěla jsem poprosit kdyby někdo prodával za rozumnou cenu tak mi pisněte do IP,dneska ho jak na potvoru tady jedna maminka na MK prodala, sháním jinde. Díky moc!!

veronika.h
14. bře 2012

@vendy26 No, mně malej v břichu řádí jak tornádo. Asi ho to tlačí do hlavy, bo co 😝 🙂.

@zdeniii no, my před sebou nic neskrýváme, viděl mě rodit, což je nejintimnější, co může být, takže nějaký balonek v pipině ho nerozhází. Za chvilku jdeme na to, dávají ligu mistrů, tak u toho bude koukat, doufám, že nepadne zrovna gól, aby mě balonek neskončil až v krku 😀 😀

veronika.h
14. bře 2012

@rennik - @zdeniii bude myslím brzo prodávat, tak snad se ti ozve 😉

rennik
14. bře 2012

@veronika.h děkuju no já bych potřebovala pokud možná co nejdřív, jednak jsem už 30tt tak chci pořádně cvičit tak kdyby se někdo ozval byla bych fakt ráda! 🙂

zdeniii
14. bře 2012

@veronika.h tak manžel byl taky u porodu ale stál u hlavy, nechtěl rozhodně vidět nic 😀

@rennik já bych ráda, ale už je zamluvené... zkus ještě Andelku ta bude taky končit 🙂

veronika.h
14. bře 2012

@zdeniii TAk to ten můj je zvědavej jak vopice, tak čučel a byl úplně vyřízenej, pak jsem dostala barvitý popis🙂))

zdeniii
14. bře 2012

@veronika.h bázen 🙂 někdo z toho může mít i traumata 🙂) ale je fakt že kamarádčin muž je taky takový 🙂 dokonce jí pak mazal i nástřiha tak 🙂)

j1tka
15. bře 2012

@rennik ahoj, já bych ho klidně i prodala, ale jen nevím kdy🙂 páč termín porodu mám do první půlky dubna, tak nevím,zda by to pro tebe nebylo pozdě.

vendyca
15. bře 2012

@vendy26 Jak kdy, ale občas se mi stane, že pomáhá i vytlačovat nebo aspoň do toho párkrát šťouchne. Máte to taky někdo tak? A to se snažím, aby fakt byl zasunutý jen na unosnou mez...

andelka
15. bře 2012

@rennik já budu prodávat, doufám že příští týden porodím 🙂

andelka
15. bře 2012

@vendy26 jj, do určitého obvodu by bez přidržení vyklouznul jak špunt z lahve 😅
A prcek sebou moc nemele, většinou vychytám dobu kdy je v klidu.

andelka
15. bře 2012

@veronika.h my jsme zrovna ty typy, co až tak do intimna všechno vidět nemusí 😅 já muže nechci ani u porodu (teda v době kdy je to už zajímavé, jinak tam samozřejmě bude, před i po)

vendy26
15. bře 2012

@andelka Díky, já si říkala, že přece není možné, aby tam držel sám. Takže nejsem divná, je to dobrý😀 A přesně jak jsi psala, je to makačka na obě ruce😀

vendy26
15. bře 2012

@veronika.h
@andelka Mimčo bylo ze začátku v klidu, mlít se začalo až pak, ale asi ani ne kvůli cvičení, celkově je "aktivní" spíše večer...

j1tka
15. bře 2012

to cvičení vážně pomáhá🙂 každý den dávám víc a víc🙂 sice kousek,ale každej půlcenťák je dobrej. Ne?🙂

j1tka
15. bře 2012

akorát si už druhý den říkám, že mě nějak bolí ruka.. A ono je to z epina....

dandelion
15. bře 2012

Tak včerejší cvičení ještě větší pohoda než to první.. 🙂 akorát malá mi ručičkama prohrabovala spodek, že jsem párkrát cítila jak jakoby ťukla do balónku :D :D :D asi se divila co to tam leze :D :D :D ale vůbec byla pěkně čilá.. 🙂 tak uvidíme na jakým průměru budem zítra 🙂 a příští týden na ostro.. 🙂) ;) ;) ;)

zdeniii
15. bře 2012

Ahojky tak po včerejšku jsem taky na 30, jsem ráda, že i když to takhle hoodně flákám jde to dobře 🙂 Na to, že jsem cvičila všehovšudy 8x 😎

zdeniii
15. bře 2012

@j1tka joo je to makačka což 😀 ale oono se to hodí až pak budem takat ty mimimnka 🙂)

eficka
15. bře 2012

Holky fakt je to EPI-NO tak dobre a ucinne? 🙂 ja na to slysela i negat...ale prvni porod jsem mela hrozny....druhy uz takovy nechci... 😒 otevirala jsem se strasne pomalu a natrzena jsem byla az k ritnimu otvoru... ☹ ao jeste ted kdyz na to vzpominam...a to mala mela 49 cm a 3,25kg

zdeniii
15. bře 2012

@eficka Účiné opravdu je, už je slyšet i chvála doktorů. Ale bohužel to že se neotvíráš atd neovlivní. To záleží na tělu samotném, takže nakonec člověk může skončit císařem... Ale i holky co nakonec byly na císaři si cvičení s Epinem chválí.
Když jsi byla tak natržená tak bych být tebou do něj šla o to víc aby sis opravdu pánevní dno a hráz hezky připravila...

zdeniii
15. bře 2012

@zdeniii já porodila malou bez nástřihu a poranění a to měla 4,15 a 52 cm...
a proto jsem do něj šla i při druhém. Ani na chvilku jsem neuvažovala že bych si ho nepořídila.

kulenka
15. bře 2012

@eficka Já Epi-Nu taky věřím, i když jsem ještě nerodila 🙂 Stačí mi sledovat tuhle diskuzi, dává mi to opravdu naději ... a tady je ještě takové shrnutí https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

petja
autor
15. bře 2012

@eficka Jaké negace jsi na epino slyšela?

eficka
15. bře 2012

@petja No slysela jsem ze ti to tlaci na mocovy mechyr a pak pry doporucojou koupit si zase Ven.kulicky at se pekne stahujes....tak jsem se chtela zeptat..jak to vlastne je..ale cetla jsem diskusi tak asi dobry.. 😀 takze koupim nejspise taky.. 😎 😎

petja
autor
15. bře 2012

@eficka venušiny kuličky ať stahuješ hráz,nebo jak jako? Hráz je sval a po porodu se zase vrátí do původního stavu 😉

eficka
15. bře 2012

@petja ze se tim uvolnuje svalstvo okolo moceve trubice a pak je problem treba s unikem moci a ze temi ven .kulic.zase to svalstvo stahujes. 😒

petja
autor
15. bře 2012

@eficka nevim o nikom kdo byměl po cvičení takové potíže.

j1tka
15. bře 2012

dyť epino se doporučuje i po porodu, právě cvičení proti úniku moči, ale to už se dá cvičit i bez epina🙂

eficka
15. bře 2012

😀 😀 😀 @petja Tak to je super,na to jsem se chtela zeptat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru