EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dajaja
1. srp 2012

@gabina26 ja som dala na prvykrat len smiesnych 13 cm. tak som bola aj trosku sklamana, lebo som mala pocit, ze to nemam sancu dostat sa k 30tke. cvicim kazdy den, dnes je to 6 krat a uz som na 22,5cm, takze to celkom ide 🙂 dnes mi to aj prvykrat drzalo vnutri celkom samo a mohla som si precvicit aj vytlacanie. konecne mam pocit, ze to robim tak ako sa ma 🙂

svoba
1. srp 2012

ahoj, chci se zeptat. po kolika dnech jste se dostali na těch 31cm? a ještě další dotaz. já nemusím ani moc tlačit, ono to většinou vyklouzne skoro samo. dělám to špatně? mám ted nějaký výtok. bud díky lněnému semínku nebo nevím.

svoba
1. srp 2012

@helebrantovalucka nebo zkus namočit do vody. mně to pak moc hezky klouže ...

svoba
1. srp 2012

@zirafka87 měření na utz jsou často mylná. oni to měří "baj voko" 😀

hanickaa.d
1. srp 2012

@zirafka87 to seš dobrá že dáš už 31cm. Já cvičím vždy jen jednou a nakonci vytlačím vždy aspoň o 0.5cm více než předchozí den a už ho nezavádím znovu. Drž se svého postupu, je jedno jestli dáš 3x 25 a pak až 31 hlavně že to dáš 🙂 a pokud se cítíš a nic nebolí klidně běž pomaličku po cm nahoru, ale myslím, že už máš splněno 🙂 cvičíš denně?

andelka
1. srp 2012

@zirafka87 gratuluju k 31 🙂 máš splněno 😵 já bych to už jen cvičně udržovala a těšila se na porod. ono když si vezmeš, že čípek se roztáhne na 10cm asi tak maximálně, tak obvod to dělá 31,4 Na víc jak na 10 se stejně neotevřeš a projít tam hlavička musí. Ona se trochu přeloží přes sebe, proto je tak měkká. Já jsem měla nacvičeno den před porodem 30,5 s tím že malá rezervička by tam ještě byla, to jsem cítila. Malej měl pak obvod 35 a perfektní 🙂 Velikost hlavičky při průchodu porodními cestami ti stejně nikdo moc nezměří a pak se u nás měří hlavička až druhý den, kdy už je lebka srovnaná.

hanickaa.d
1. srp 2012

@svoba na kolikati jseš teď cm? já cvičila 4x nebo 5x a mám 23, celkem v pohodě, necvičím denně, ale měla bych máknout 🙂 chci aspoň 27cm. Já taky nemusím nijak urputně tlačit, brzdím to když vyjíždí 🙂 ať si pomalu projde hrází. Myslím, že výtok je opravdu lněným a buď ráda 🙂 taky baštím

svoba
1. srp 2012

@hanickaa.d cvičim týden a dám 22cm. jsem asi žabař. manžel masíruje hráz a piju bylinky. tak uvidíme ...

hanickaa.d
1. srp 2012

@svoba to zvládnem 🙂 taky masírujem a piju maliník 🙂

svoba
1. srp 2012

@hanickaa.d jasně. ještě je čas 🙂 a kdyby nebyl, tak psychika udělá taky svý.

dajaja
1. srp 2012

@svoba ja tiez moc netlacim. len uvolnujem svaly a necham ho pomaly vyklznut von. tak to pisu aj v navode, preto si myslim, ze je to spravne. este vcera som musela balonik silno pridrziavat rukou, aby nevystrelil von, ale dnes uz sam drzal dnu a az uvolnovanim svalov zacal ist von.

svoba
1. srp 2012

@dajaja asi nemá smysl to lámat přes koleno. chápu. 🙂

zirafka87
1. srp 2012

@hanickaa.d Jo, snažím se cvičit denně (1x), dnes jsem se na to teda za odměnu vyprdla 🙂 Asi ještě budu cvičit, ale někde jsem četla, že roztahování na víc než 31cm je zbytečné až nežádoucí, ale už nevim, kde to bylo.. Možná ještě dám cenťáček dva, ale přehánět to nebudu. Jelikož mě od včerejška trochu pobolívá v podbřišku, tak doufám, že už se něco chystá a bude to brzy za námi 😉

lucikf
2. srp 2012

Ahoj holky, budu prodávat epi-no, jestli by někdo měl zájem, tak mi pisněte do IP. Porod se bohužel neobešel bez nástřihu, ale malého, neměla jsem natrénováno dost. Bohužel mě zavřeli do nemocnice, kde jsem byla až do porodu.

evening_star
2. srp 2012

Ahojte, tak ja podávam správu z pôrodu - bohužiaľ nič pozitívne... Mala som nacvičených 31 cm, ale nástrih mám až po zadok, dokonca som aj vnútri potrhaná. Neviem, kde sa stala chyba. Možno to bolo tým, že som mala komplikovaný pôrod - jednak som mala streptokoka a doktorka vravela, že tým sú aj pôrodné cesty oslabené, a jednak mi voda odtekala 11 hodín bez kontrakcií, tak som mala indukovaný pôrod - a bábo potom priam letelo von. A to ešte nevravím poslednú komplikáciu - zistili, že mám prirastenú placentu, takže mi robili kyretáž v narkóze. Nechcem týmto ale znechutiť cvičiteľky, práve naopak, povzbudzujem vás, určite mi to pomohlo napríklad pri tlačení - vedela som, ktoré svaly mám zapojiť a pod. Aj ma pochválili, že ukážkovo tlačím (aspoň nejaké pozitívum). Možno bude ten ďalší pôrod ľahší...🙂

gabina26
3. srp 2012

Tak já po druhém cvičení 20 cm, po třetím 20,5 cm. Celkem jde poznat, že je to každé cvičení lepší a lepší. Tak snad to půjde pěkně i nadále.
🙂

dajaja
3. srp 2012

@gabina26 aj mne sa celkom dari. vcera som mala uz 25 cm (7. cvicenie) 🙂

nikollita
3. srp 2012

Ahoj holky, tak já se přidávám do klubu cvičitelek 🙂 Možná začínám trošku dříve, ale chlapeček je o 3 týdny větší, takže tu klíďo může za 14 dní být 🙂 i když si myslím, že dorazí na konci srpna.
Ke konci července jsem to chtěla jen zkusit, cvičně 2x a byla jsem na nějakých 17-18 cm, včera jsem začala naostro s tím, že budu pravidelně a dostala jsem se v klidu na 20 cm. Hurá 😀

zirafka87
3. srp 2012

@evening_star Páni, tak to je snad první takhle "negativní" zkušenost z porodu s epinem co čtu. Tak hlavně, že je to za tebou!

gabina26
3. srp 2012

Dnes při 4. cvičení 22 cm.
Jinak jsem se ptala na předporodním kurzu porodní asistentky a duly v jedné osobě co ona na Epi-no. Nebyla vůbec proti, spíš naopak, řekla ať vyzkoušíme, že to určitě pomůže. Celkem věděla o co jde, dle ní super pomůcka, bohužel ještě moc v povědomí není.

elois23
3. srp 2012

Ahoj holky, díky této diskusi jsem si zakoupila EPI-NO delphine plus. Moc mi to pomohlo, zejména psychicky. Syn měl být velký (nakonec 4kg a 53 cm, obvod hlavičky 36 cm). Schvalovala mi to i má porodní asistentka z nemocnice kam jsem šla rodit. Začala jsem trénovat 36tt a v pohodě jsem se před porodem dostala na 33cm. Porodila jsem 6 června. Nyní bych ho chtěla prodat. Je zakoupen 19.4.2012, čili v záruce (doklad samozřejmě zašlu spolu s přístrojem). Používala jsem jej s kondomy a lub. gelem Durex. Pokud by měl někdo zájem, napište mi prosím do IP. Přeji hezký den a pohodový porod.

nikollita
3. srp 2012

@elois23 já už sice mám, ale docela by mě zajímala zprávička o porodu, jak to dopadlo, kdy jsi cvičila s epi? Taky očekáváme obříka 🙂 díky

elois23
3. srp 2012

@nikollita No právě závěr porodu nedopadl zrovna podle mého přání. Jsem po úrazu bederní páteře (stalo se mi to až po prvním porodu - nabourala jsem se v autě) a malý měl moc velkou hlavičku, tak mi nezarotoval do pánevních kostí. Tak mě kvůli špatným ozvám vzali po 10 h na císaře, ale PA říkala že jinak by se narodil "jako po másle" - až do poslední chvíle jsem tomu věřila a těšila se na to, byla jsem dole krásně otevřená a vůbec jsem (narozdíl od prvního porodu) z toho neměla strach. Ale naštěstí nakonec vše dopadlo dobře i tak. Před prvním porodem jsem ještě o epi-nu nevěděla a byla jsem pak zašitá docela hodně. Nyní jsem si ale ještě, kromě epi-na masírovala hráz.

aknedz
3. srp 2012

Ahojte kočky, tak ja som po včerajšom cvičení na obvode 28,5 cm podľa krajčírskeho metra )podľa tej šablónky mi to vychádza 30cm) ale radšej by som bola, keby je to tak aj podľa toho krajčírskeho, nakoľko mi v stredu lekár povedal odhad. váhu podľa sona 3800g 😅 😕

hanickaa.d
3. srp 2012

@aknedz super!!!! 🙂 drž se krejčovského metru 🙂 a ještě máš čas tak můžeš pokračovat 😉

aknedz
3. srp 2012

@hanickaa.d no neviem, či už to čoskoro nebude, v stredu na poradni som bola na 2,5-3cm otvorená a dnes sa mi dejú čudné veci 😀 ale možno len poslíčkovia 🙂

nikollita
3. srp 2012

@aknedz já už mám taky docela slušně poslíčky, několikrát za den, vždy ale jen chvíli : jenže já nemám natrénováno téměř nic a navíc je brzy 🙂 3800g může být jen orientačně, prý se můžou seknout i o půl kila 😀 (takže třeba 4300g? né, to byl vtip 🙂

aknedz
3. srp 2012

@nikollita 😀 nestraš 😝 radšej nech sa sekol lekár opačne a bude to 3300 😕 veď som ešte len 38+2 😅

nikollita
3. srp 2012

@aknedz my čekáme taky obříka 🙂 neboj, to zvládneme 😉

hanickaa.d
3. srp 2012

@aknedz až to přijde tak to přijde, nacvičeno máš tak přeju hodně štěstí kdyby něco 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru