EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

barbyes
9. lis 2012

@andulqa gratulujem, mne sa to pri prvom nepodarilo až pri druhom, ale úplne bez poranení...a bol to fakt luxux oproti tomu prvému 🙂

bibes
10. lis 2012

Ahojte, predavam Epi no, ak by ste mali zaujem: https://www.modrykonik.sk/bazar/ine-pre-mamicky...

sunflower87
10. lis 2012

@kukina27 fúha, tak to si teda dobrá 🙂 , teda cvičím už týždeň, a včera som dala skoro cca 7cm, viac mi to akosi nejde...normálne musím predychávať keď cvičím...ja len dúfam, že to pôjde čoraz lepšie...ja som 36tt...

sunflower87
10. lis 2012

@andulqa moc moc gratulujem 🙂 je fajn, že ti to vyšlo 🙂 tak prajem veľa radosti z bábätka 🙂

vejula
10. lis 2012

Ahojte kočky, tak som v nedelu porodila aj ja. Nakoniec mam sice 5 štichov, ale malička mala 4260g, takže si myslim, že keby som necvičila skončim omnoho horšie. Tych par štichov sa prežiť da

bagira89
10. lis 2012

@petja ahoj mozem poprosit recept na ten napoj k vyvolaniu porodu? 🙂 diky

bagira89
10. lis 2012

Baby kde sa da kupit objednat zohnat nahradny balonik?? Ze by som si pozicala a kupila novy balonik... Dakujem moc

petja
autor
10. lis 2012

@bagira89 nový se koupit nedá a nápoj písnu do IP,ju?

bagira89
10. lis 2012

@petja ok dakujem... lebo to tu niekto spominal ze si kupi pouzity pristroj a novy balonik tak sa preto pytam

domeli
10. lis 2012

@petja poprosím aj mne. Dík.

bagira89
10. lis 2012

Baby, chcem sa spýtať či to niekoľko týždňové cvičenie s epi nom nemôže ovplyvňovať aj celkový sex v budúcnosti ... myslím to tak, že pri porode prejde hlavička iba raz, avšak pri cvičení epinom sa hrádza naťahuje a rozťahuje oveľa viackrát. Dostane sa do pôvodného stavu tak isto akoby som iba rodila? Mala som tieto obavy z fyziologických dôvodov už i bez používania epina , nebude to po cvičení ešte horšie? Myslím, že sa po pôrode dostane do pôvodného stavu avšak neviem. Ďakujem za názor (a neberte to tak že je to pre mňa dôležitejšie ako nástrih hrádze, iba sa pýtam na vplyv)

zumasi
10. lis 2012

@bagira89 nie, nijako to nic neovplyvni 🙂 vlastna skusenost 🙂
a chcem sa este spytat ostatnych cviciteliek s epinom 🙂 mate niektora skusenost s tym, ze pri prvom porode ste mali sitie a pri dalsom porode po cviceni s epinom nebolo treba? da sa to rozcvicit aj ked sa to tam uz silo? ja som pri prvom cvicila, bola som na 9,5 ale bolo treba maly nastrih (drobec bol velky a mal velku hlavicku). bez cvicenia by to urcite bol omnoho horsie, to je jasne, nemrzi ma ze som cvicila, urcite sa to oplatilo.. len by som rada cvicila aj pri dalsich tehu a neviem ci a ako sa to bude dat. sorry ak sa tu uz o tom pisalo, tema je strasne dlha na citanie 🙂 diky za kazdu radu 🙂

aprilka9
10. lis 2012

@bagira89 ahoj, aj v tých papieroch pri Epi ti píše, že to práve prispieva k tomu, aby si sa čo najskôr dostala do pôvodného stavu aj pri milovaní. Keďže to postupne cvičíš ako sval (a nenatiahneš prudko bez prípravy), tak sa aj pekne dá naspäť ako predtým + navyše pri posilňovaní tej hrádze to zlepší aj sexuálny život. Ale nehovorím z vlastnej skúsenosti, tú ešte nemám 😉

aprilka9
10. lis 2012

@sunflower87 ahoj, vidím, že nie som jediná komu to až tak rýchlo nejde.. všetci tu píšu horibilné rozmery a mne po týždni cvičenia stále tých 7 cm a mám pocit, že mi to strašne tlačí na konečník alebo čo.. Bojím sa, že viac nedám a čas sa mi už kráti ☹

zlababa07
11. lis 2012

Ahoj prodám epi-no kupované v dubnu 2012 s fakturou, používané jen s kondomy. V případě zájmu prosím IP a všem držím palečky, mě se opět tato investice 100% vyplatila 🙂

sunflower87
11. lis 2012

@aprilka9 no tak to sme dve....presne tieto isté pocity mám aj ja....presne, tlačí mi to na konečník...mám pocit, že mi kosti normálne praskajú alebo čo...a mám pocit keď balónik ťahám vonku, že to bude brutálna veľkosť...a nič z toho ☹ a na ďalší deň mám svalovicu ☹ . Dnes som 36tt+1 tak som zvedavá kedy pokročím na vyšší rozmer. Ale ja verím, že to dáme 🙂 neboooooj 🙂 šak sme nejaké ženy 😉

aprilka9
11. lis 2012

@sunflower87 ja fakt nerozumiem, či mám pokazený balónik alebo čo... Keď ho vytlačím, tak okolo s krajčírskym metrom ukazuje cca 28 cm. A keď ho zmeriam priložením metra, tak je to cca 7 cm. Ale na pumpičke ukazuje 18... tak som z toho jeleň 😖
A ty máš moja ešte čas, to je v pohode, budem ti držať palce. Ja mám do termínu už len 2 týždne 😒

moka
11. lis 2012

@aprilka9 najpresnejsie meranie mas krajcirskym metrom (obvod). Ked si na 28 cm, to je uz super, myslim, nie? Ja mam tiez 2 tyzdne do porodu a som na 25,5 cm. Ide mi to pomalicky, ale dufam, ze este nieco nacvicim.

zumasi
12. lis 2012

@barbyes ahoj, chcela by som sa spytat ci si pri prvom babatku cvicila s epinom a nepodarilo sa to? mne tiez nie- mala som maly nastrih, aj ked ziadna hroza ale pri druhom by som chcela tiez cvicit a neviem ako sa to da. bolo to v pohode? diky 🙂

barbyes
12. lis 2012

@zumasi doktorka povedala, že hrozí natrhnutie tak ma nastrihla :-/ čo už...ale pri druhom som trvala na tom, že chcem ísť bez...očividne mi neverila lebo mi ani nepomáhala masírovaním hrádze ako pri prvom, ale úplne krásne malinká vyšla bez akéhokoľvek poranenia...čiže určite cvič a pôjde Ti to ľahšie, uvidíš 🙂 omnoho viac som aj nacvičila, pri prvom som nedokázala toľko nacvičiť, ale pri druhom si to už telo pamätalo a šlo to omnoho ľahšie 🙂

zumasi
12. lis 2012

@barbyes tak to si ma fakt potesila. ja som bola nacvicena na 9,5 a vraj bolo treba strihnut.. neviem no, nie som lekar, rada by som to skusila bez. je pravda ze maly mal skoro 4 kg a hlavicku 36 cm, ale stale mi to vrta v hlave :D no, hlavne teda nech druhe ide bez toho,a cvicit urcite budem. vdaka 🙂

aprilka9
12. lis 2012

@moka Ďakujem, ale mne práve iba krajčírsky meter takto ukazuje.. ináč ten merač ukazuje cca 18 ☹

barbyes
12. lis 2012

@zumasi a ako si si to merala? od oka? alebo krajčírskym metrom si obmotala balónik....lebo tieto dve čísla sa mi absolútne líšili...

janula28
12. lis 2012

@aprilka9 napadá mě, ty máš to lepší Epi-no s měřičem? nebo, kde vidíš, tu 18? já mám v návodu, že u Epi-no Delphine plus hodnota výchylky ručičky neudává obvod balonku, jinak nevím, ale věřila bych tomu krejčovskému metru určitě 😉

aprilka9
13. lis 2012

@janula28 áno mám to Epino Delphine Plus.. ale asi máš pravdu, radšej balónik odmeriam a to by malo zodpovedať realite 🙂

moka
13. lis 2012

@aprilka9 ak máš Epino Delphine Plus, tak merač ukazuje niečo iné, treba prečítať návod. Platí to, čo odmeriaš krajčírskym metrom 😉

aprilka9
13. lis 2012

@moka ja som návod samozrejme čítala 🙂 Mne len tá pumpička akosi divne ide... pumpujem a keď prejdem na tých cca 20, tak sa tá ručička akosi pozastaví, nejde ďalej, iba cúva. Ale tlačí balón do väčšej veľkosti.. tak divné mi to je. V návode je napísané koľko tie čísla znamenajú na cm, ale to mi tiež nesedí podľa metra. No nič.. ostáva mi len dúfať, že sa balón aj napriek číslam zväčšuje

zumasi
13. lis 2012

@barbyes ja som to podla tej tabulky co bola tam primeriavala, ale mne to sedelo aj ked som to premerala normalne. takze by to malo sediet. vela zavisi od pristupu lekara, a ako si trufne nechat to bez nastrihu. moja si asi netrufla.. myslela to urcite dobre, ale myslim si ze keby sa to masirovalo pocas porodu a tak, tak by sa to mohlo podarit. mozno nie.. ktovie, snad nabuduce 🙂

adel22
13. lis 2012

@aprilka9 To asi nebude pokazene, mne to tiez tak robi, proste to tak ma byt asi....ten krajcirsky meter si musim kupit aj ja, ked hovorite ze to nesuhlasi, dnes som dala 7,5 ale uz som mala troska aj krv...tak som nepokracovala, zajtra vyskusam znova.....

ivicek1
13. lis 2012

@zumasi Ahojky,já u dcerky s Epinem necvičila,tehdy jsem netušila,že něco takového je,což mě mrzelo,Neli měla por.váhu 3,61kg, hlava 34cm a malý nástřih byl. Před druhým porodem jsme cvičila,párkrát ,dostala jsem se na cca30-30,5cm v pohodě ,malý měl skoro 4kg a hlavičku 36cm,takže velký jako Tvůj chlapík 😉 😀
Nástřih jsem neměla,ale byla to tedy fuška a jak mi pan primář pomáhal s průchodem hlavičky porodními cestami,roztahoval mi je rukama,tak jsem tam měla pak "pěkný "hematom 😖
Ale řekla bych,že to bylo i více bolestivé,tím,že se to muselo postupně natahovat,než minule,to bylo jen "šmik" a malá byla venku a za cca7minut odrozeno 😅
Ale hráz to ustála a jak jsem se ptala,zda-li "tam"bylo dost místa,tak že prý jo,místa dosti 😀
A v tom místě toho šití z min.porodu se ta kůže trošku natrhla,ale bylo by to tak na 1steh,což jsem s díky odmítla a srostlo to samo,ale myslím si,že to bylo tím,že mě to v tom "spoji"jakoby "táhlo",pač mi to Dr. špatně sešila. Jinak bych řekla,že je jizva pružná dosti.
Snad jsem pomohla 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru