EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jakelina
1. bře 2010

V návodu píšou do 2/3 zasunout a já to tak dělám.

crawler
1. bře 2010

aha, tak já si vždy představila jen po tu zúženou část...v tom případě ...no aspoň už vím, jak na to a času mám naštěstí dost - teda snad mi ho prcek dopřeje🙂 ale teda stejně - těch 5 jsem dala bez jakéhokoli problému s hrází, ale prostě ten tlak uvnitř mi byl tak nepříjemný, že jsem epino radši vytlačila - no a na hráz mi to teda vůbec nevadilo...tak nevím no...

jakelina
1. bře 2010

Clawer já měla poprvé skoro 7,5 cm až pak jsme raději měřila obvod metrem, je to přesnější.

crawler
1. bře 2010

jak: to já dala teda stěží těch 5..ale říkám si, že epino je na hráz a na tu bych zvládla víc cm, ale prostě to nešlo skrze ten tlak uvnitř...já přikládám od oka k šablonce - až tak přesně to vědět nepotřebuju, páč od oka jasně vidím, že je do cíle ještě mega daleko 😀

eridani
1. bře 2010

crawler: Tie z nas, co cvicia same bez manzela aj tak nemaju sancu drzat to tam nehybne. Aspon teda ja to nedokazem. Zasuniem tak priblizne do 2/3, po tom ako sa mi objavila ta krv, tak sa snazim skor menej ako viac. Potom pomalicky nafukujem a drzim rukou, to vydrzim tak 5-7 minut, tych 10 ako pisu nehrozi. Potom pomaly uvolnim ruku a necham vyklznut von, keby som to nepridrzala rukou, tak preleti snad cez pol izby. 😅 O nejakom vytlacani nemoze byt ani reci. Neviem ci to robim spravne, ale neviem ako inak by som to mala robit.

eridani
1. bře 2010

Myslim, ze zmysel to ma aj pokial by som to nerobila celkom spravne. Ved ono sa to tam natahuje aj tak.
Inak skusala som dnes cvicit v pololahu s podopretym chrbtom a to som dala 7, ked som skusala v stoji, tak 8. Takze aj poloha zohrava svoju ulohu.

jakelina
1. bře 2010

Eridani, děláš to dobře. 🙂

crawler
1. bře 2010

eridani: no, mě to tam drželo i když to pak manžel pustil - byloo to stále ze 2/3uvnitř a já to dostala ven na 3 zatlačení...tak těžko říct, jak je to lepší, ale každopádně lepší tak i tak než jít k porodu bez cvičení...🙂

osteta
1. bře 2010

Aronek: cvičila jsem od 36.tt, předtím jsem to myslím zkusila ještě jednou, ale spíš abych věděla, co jsem si to donesla za dáreček 😉 Ke konci jsem to flákala, protože jsem se dostala na 31 cm a to přenášení mě docela stresovalo, takže jsem ani na cvičení neměla moc chuť. Každopádně tak jednou za tři dny jsem zkontrolovala, jestli jsem ještě v kondici 😉

aronek
1. bře 2010

Já jsem na 29, udržím jen chvilku, ale je tam. Zkouším to udržet sama a je to fakt, že to moc nejde, každopádně 10 min taky nevydržím, tak těch 7 a vyjede jak po másle, tlačit opravdu nemusím 😀

osteta, já začala pžed týdnem, tak jen zkoumám jestli to stihnu nacvičit 😉

zajaciq
1. bře 2010

eridani presne ako pises, drzim si to sama, ruka mi ide odletiet od krcu, len aby som balonik udrzala na mieste a z 2/3 a kebyze to nepridrziavam pri vytlacani tak vyleti a skonci oproti na dverach na skrini 😀 😀 😀 ale ja nedam ani 5 suvislych minut, tak radsej cvicim viacejkrat za tu polhodinku, aj 5-6krat povytlacam. a uz ani v stoji mi to tam nedrzi.
ale je pravda, ze pri vacsom objeme sa tam ten balonik da zakliesnit lepsie ako pri mensom. 😅

rozza
1. bře 2010

Ahoj holky,tak náš prcek už je také na světě.Porod trval 4,5h takže dost rychlý,díky Epi-nu absolutně bez poranění a Matýsek byl venku na dvě kontrakce.Měl 51cm,3150g,hlavička 31cm.
Takže držte se,cvičte,stojí to za to🙂
Hodně štěstí všem 😉 😉 😉

zajaciq
1. bře 2010

rozza wau, teda krasny porod, gratulujem k Matyskovi 😵

aronek
1. bře 2010

rozza, moc gratuluji k rychlému porodu bez poranění 😉

jakelina
1. bře 2010

rozza, tak to závidím a moc přeju 😀 😀

smarti
1. bře 2010

Jej, blahoželám čerstvým maminkám.
Ak by mal niekto záujem, tak predávam úplne nové, nepoužité Epi. Napriek tomu, že som ešte pred pôrodom (i keď dnes mám veľmi čudné stavy,ktovie čo bude do rána), nepoužila som ho ani raz, i keď som asi pred týždňom písala, že večer začnem. Nakoľko sa mi vo výteroch objavil okrem streptokoka aj pseudomonas a radila som sa s viacerými lekármi, zhodli sa na tom, že to tkanivo netreba dráždiť. Tak som ani nezačala cvičiť. Čo ma teda dosť psychicky vyviedlo z miery, lebo som celé tehu bola v tom, že to krásne nacvičím a bude to bez nástrihu. A okrem toho vo štvrtok v poradni mi vyšiel v moči hnis, takže ešte ďalšia pliaga, čakám na výsledky kultivácie, aby nasadili aspoň na to atb. Tak mi držte palce nech nejako - i keď s nástrihom - porodím a nech sme OK.
Takže predám nové, nepoužité, v orig. zabalení aj so záručným listom. Kupovala som cez perinbaba.sk začiatkom tohto roku. Ak by bol záujem, ozvite sa cez IP. Všetkým vám držím palce.

aronek
1. bře 2010

smarti, to je mi líto, že jsi nemohla cvičit, mně to teda dost uklidňuje a to jsem dost srab 😉

jinak dnes zase 29. Asi se to na chvilku zastaví než si na tuhle velikost zvykne, však jsem se za týden dostala z 20 na 29 😀

tiki
2. bře 2010

Holky, když mám epino z 2. ruky, čím ho mám vydezinfikovat? Určitě ho budu používat s kondomem. A chtěla jsem se zeptat, jestli je na to třeba dávat nějaký gel či něco podobného (např. jako když mi dr.dělá vnitřní ultrazvuk)... Díky!

majka12
2. bře 2010

Já jsem přes víkend necvičila a včera jsem dala celkem bez problému 8 cm 😉 Zjistila jsem,že nejvíc mi vyhovuje poloha na boku a blónek pak vůbec nevyjíždí. Používám jen velice maličko lub.gelu na první zasunutí a pak je to už v pohodě. Ten tlak na kostrč mívám když přifukuju na víc než předch. den, ale stačí tak 3 minutky vydržet a ono to povolí. Balónek mám vevnitř taky ze 2/3 a myslím že tak je to správně, když je tam zasunutý víc, tak ho normálně cítím na čípku a je to dost nepříjemný 😝 Vytlačovat teda moc nemusím. Stačí na jedno zatlačení je venku 😔 Já pokroky cítím pomalu, ale jistě. Ještě máme čas, tak věřím, že to zvlánem 😉

tiki - ve zdr.potřebách prodávají takové polštářky dezinfekční - já je měla i u epina - tím jsem to dezinfikovala 😉

majka12
2. bře 2010

Jo a včera manža taky přišel s fyzikou 😝 Prý ať počítám s tím, že vevnitř není ten průměr takový jako když to měřím venku, protože vevnitř na něj působí protitlakem ta pochva 😝 Takže vlastně nenafukuju 8 ale třeba jen 7 😝 Ten dokáže potěšit 😀

scai
2. bře 2010

Majko ty polštářky mají ve zdrav. potřebách? To se na to poptám! Taky je mám u toho epi-na, ale použila jsem jen na začátku, pak ho používala s kondomem, teď teda necvičím. Ale kdybych měla těch polštářků víc, tak bych to asi používala bez kondomu.

scai
2. bře 2010

Majko přesně tohle tu někdo nedávno taky psal. Že jí to říkal manžel 😀 No asi na tom něco bude, ale zas na druhou stranu, miminku se taky stlačí hlavička a pak když ji měří, tak už stlačená není!

majka12
2. bře 2010

scai - jj, mají je tam 😉 Já už právě desinfikuju tímhle a nepoužívám kondom. No chlapi no..... mi kazí každou radost 😀 Já mu teda odporovala, že když ho tam nechávám, tak se to povolí ne? Přeci nemám frndu z oceli která se nehne ne? 😀 No byla z toho fakt plodná diskuze 😀 😀

zoozkha
2. bře 2010

osteta, rozza, veľká gratulácia k miminkám a úžasnému pôrodu!!! 😉 😉

crawler
2. bře 2010

Taky moc blahopřeju k super porodům a miminkům!😀

holky a jak se přesně jmenují ty desinfekční polštářky a za kolik je v lékarně mají? díky 😉

majka12
2. bře 2010

crawler - ty jo jak se jmenují nevím - já je mám ještě u epina tak používám ty, ale ve zdr.potřebách mi je nabízela i na otírání malýmu na pupík. Jsou to takové malé čtverečky - alkoholové - a jejich myslím v balení kolem 100 a nebyly nějak drahé. Kondomy si myslím vyjdou dráž.

scai
2. bře 2010

crawler v lékárně asi sehnat nepůjdou. Koukám u všech distributorů a nemají to! Jinak bych je tam manželovi taky objednala aťmi je vezme. Ale fakt nejdou objednat.Majka psala ve zdravotnickcýh potřebách. Je to isopropylalkoholů a jmenují se alkotip

majka12
2. bře 2010

scai, crawler - myslím že mi nabízela tyto a já mám u epina podobné, ale jsou německé:

http://www.lekarna.cz/tampon-con-zellin-ster-im...

majka12
2. bře 2010

de facto je to stejné jako psala scai, ale jsou takhle jednotlivě balené . Já to teda používám už týden a nemám žádné problémy, ale ani jsem na nějaké výtoky netrpěla před těhu ani v těhu ani na záněty. 😉

aronek
2. bře 2010

tak raní cvičení a dala jsem 29,5 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru