EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vewa59
11. kvě 2013

@kali.kal Moc gratuluji!!! Jsi živý důkaz toho, že Epino opravdu funguje! Pokud jsem doposud měla ještě malé pochybnosti, teď je tedy nemám a jdu do toho taky. 🙂 😀

all85
12. kvě 2013

@eva518 počkala bych na 35-36tt, já mám mini čípek - zkracujíci se už od února a PA mi doporučila počkat na ukončený 36tt, začala jsem o chlup dřív =)..

bublinka711
12. kvě 2013

Ahojte dievčatá, už dlhšie sledujem vašu diskusiu, termín mám 16.5. a tiež cvičíme. Zatiaľ som len na obvode 22cm, ale verím, že ešte niečo dáme, len som sa chcela opýtať na váš názor, či je vhodné cvičiť aj keď mi odišla časť hlienovej zátky. Zatiaľ sa nič iné nedeje, k lekárovi idem až vo štvrtok, tak ma zaujíma, či s tým niektorá nemáte skúsenosť... Ďakujem veľmi pekne

wingsseven
13. kvě 2013

Ahojte! Prosím Vás odkiaľ ste objednávali epi-no, a aká dlhá bola dodacia lehota? ďakujem

luciapal
13. kvě 2013

Ahojte, ak ma niekto zaujem, predam epino delphine plus. Pouzila som ho len par krat, lebo som skoncila skorej v nemocnici ako bolo planovane, takze som si nestihla nacvicit 9 🙂. K tomu pridam aj dezinfekcne obrusky na cistenie.

susannah
13. kvě 2013

@wingsseven ahoj, ja som objednavala z perinbaba.sk. Vzhladom na to, ze sme z Ba (a tu maju aj sklad), tak sme si pon hned na dalsi den, mali ho skladom. Ak si mimo Ba, tak predpokladam, ze to hned dalsi den posielaju, takze rataj 2 - 3 dni cestu postou. Takze max do tyzdna by si ho mala mat doma ;)

wingsseven
13. kvě 2013

@susannah dakujem 🙂

peknykvietok
13. kvě 2013

Pridávam sa k spokojným užívateľkám epi-na. Začala som cvičiť tri týždne pred pôrodom, každý druhý deň, nacvičila som obvod 30cm merané krajčírskym metrom. Malý sa narodil tri dni po termíne s váhou 3650g a 51cm. Porodila som bez akéhokoľvek poranenia, ani vonkajšie, ani vnútorné, po pôrode som bola fit, vycikala som sa už na pôrodnej sále po pôrode, do sprchy som šla hneď po dvoch hodinách a na stolicu na druhý deň ráno, takže úplná paráda.
Kto by mal záujem, tak predávam epino za dobrú cenu a vrelo odporúčam, používané bolo vždy s kondómom, som druhá majiteľka, ale určite ešte poslúži, lebo kupované bolo v novembri minulého roku. Prosím písať IP.

maylis
14. kvě 2013

ahoj holky, chtela jsem napsat taky chvalu na epi-no, ale nakonec je vsechno jinak... Nacvicila jsem 28cm, ale porod nakonec skoncil cisarem... Po skoro 20 hodinach kontrakci porod nepostupoval a pak se zjistilo, ze mala ma snuru 2x kolem krku, proto nechtela ven. Mela navic skoro 4kg, ale to jsem si verila,ze dam diky epi-nu. Takze sebevedomi urcite posililo a strach z porodu jsem diky nemu nemela, i proto myslim, ze to cviceni melo smysl. Mame zdrave dite, co vic si prat, i kdyz vsechno bylo jinak... Drzim vsem epinackam palce!

eliska_z
14. kvě 2013

@maylis Gratuluju k malé 🙂 Hlavně, že jste obě v pořádku. Třeba příště to půjde bez císaře. Kamarádka také rodila první dítko císařem a druhé normálně s Epinem 😉

vewa59
15. kvě 2013

@maylis Také se přidávám k veliké gratulaci! Ať jste obě zdravé!!! 🙂

slapech
15. kvě 2013

@maylis Ahoj - moc gratuluju k holčičce... i když to nakonec dopadlo jinak, než jsi plánovala. Hlavně ať jste obě v pořádku!!! Já dnes (40+1) byla na kontrole a opět mi bylo sděleno, že se vůůůůůbec nic nechystá! ☹ Já fakt asi budu konkurovat slonicím... Natrénováno mám už těch 30 (nebo spíš 29,5 - třicet bylo jen jednou), tak už bych chtěla, abych mohla posoudit jestli to denodenní "trápení" k něčemu bylo 😉

davlu
15. kvě 2013

Ahoj holky. Dnes si budu objednávat nové epi-no. Do 4.7. musím mít nejdéle odrozeno, takže kdyby jste měl někdo zájem, budu ho prodávat se záručním listem někdy z tohoto nebo příštího týdne za 1.800,- i s poštovným. Pokud by měl někdo zájem, prosím do IP. Díky a ať nám to jde hladce 🙂

vewa59
16. kvě 2013

Tak už mám Epi-no doma 🙂 . Už jen počkat až budu moc začít trénovat. No popravdě mám z toho malé obavy 😖

endorfinka
16. kvě 2013

Ahoj holky, je tady někdo, kdo právě začíná trénovat? 🙂 Já jsem sice zatím v 35. týdnu, ale malá je větší a doktorka říkala, že si mě bude hlídat a případně mě pošle i dřív, tak jsem už i zkoušela. Na první trénink 20 cm, což mě celkem uchlácholilo a teď chci zkoušet co 2-3 dny, a pak přitvrdit. 😀 Tak jestli je tu někdo, s kým se můžeme navzájem motivovat? 🙂

slapech
16. kvě 2013

Ahoj, cvičí tu ještě někdo ??? Já jsem se dnes dostala něco malinko přes 30, ale našemu miminku se prostě pořád nechce ven - už z toho začínám být zoufalá... ☹
Jinak pro @endorfinka - 20 na první cvičení je super!!! Já jsem dala 19 a skoro se z toho po... 😀 Fakt to pro mě bylo překvapení, takový divný pocit 🙂

endorfinka
16. kvě 2013

@slapech teď mají přijít ty bouřky, tak třeba se miminko umoudří. 😉 Držím pěsti!
A jo, taky to byl pro mě dost divný pocit. 🙂 A když jsem koukla na tu přiloženou tabulku, tak mi těch 30 cm připadá jako nadlidský úkol. 🙂 Jsem zvědavá, jak budu postupovat. 🙂

all85
16. kvě 2013

ahoj, já cvičím skoro týden a jsem na 20ti bezbolestně =), ale budu muset asi přitvrdit, už mám čípek na prst prostupný, "vše" nachystané, končím 37tt..

slapech
16. kvě 2013

@endorfinka Neboj určitě to půjde úplně v pohodě... já jsem po prvním cvičení taky nevěřila, že bych se k těm 30 mohla kdy dostat, ale jak už to tady někdo psal, čím víc se blíží porod, tím lepší jsou výsledky 😉 Vážně to jde čím dál lépe... Já jsem ještě navíc musela na týden vynechat, kvůli přeléčení pozitivního streptokoka a stihla jsem se na těch třicet i tak dopracovat (začínala jsem v 36. týdnu).

miranda77
17. kvě 2013

nevíte o někom, kdo by prodal EPI NO ?... nebo alespoň zapůjčil za mírný poplatek ;) ...

pupidu
18. kvě 2013

Ahoj holky, budu prodávat epi-no 🙂 Nestihla jsem ho totiž využít, porod ve 35+5 mi to nějak překazil 😀 Více info v IP

maylis
18. kvě 2013

@slapech Děkuju moc, Johanka mi všechno trápení vynahrazuje a nenechá mě myslet na blbosti, takže je všechno jak má 🙂 S tím termínem jsem si myslela, že taky budu přenášet aspoň deset dní a nakonec se to nenápadně rozjelo 40+2, bylo novoluní a já reaguju na měsíc 🙂 Taky bylo v porodnici ten den plno. Držím moc palce, ať už to dlouho netrvá.

maylis
18. kvě 2013

@eliska_z Moc děkuju, zatím o druhém neuvažuju po tom všem, ale pokud jo, tak příprava na porod zase jedině s epi-nem 🙂

maylis
18. kvě 2013

@vewa59 Děkuju!

robinoo
18. kvě 2013

Ahojte baby, pridávam sa k cvičiacim, po týždni som na 7 a do terminu este 2týždne tak verim že stihnem. Každopádne sa teším z každého milimetra čo sa pohnem vpred.🙂

susannah
19. kvě 2013

@endorfinka ja som momentalne 35 + 2 a tiez nam na poslednom usg povedal lekar, ze mala moze prist uz na konci maja, ale moja doki tvrdi, ze urcite mala nepride skor, takze som si povedala, ze zacnem cvicit buduci tyzden. Radila som sa aj tu a baby pisali, ze to fakt staci cca 3 tyzdne pred terminom, lebo hradza sa lahsie a rychlejsie poddava, skor je to vraj zbytocne. Ale som na pochybach, ci by som uz nemala zacat...

martjas123
19. kvě 2013

@svanhild Dobrý den, platí ještě nabídka? Díky, Martina

svanhild
20. kvě 2013

@martjas123 bohužel, už jsem ho prodala vloni v červenci...

endorfinka
20. kvě 2013

@susannah no, asi záleží na každém 🙂 já jsem dneska přišla z kontroly a malá se asi nějak umoudřila, velikostně vypadá na průměrné miminko a u mě se taky nic nechystá. 🙂 Ale myslím, že tento týden už tak 2-3x vyzkouším, a pustím se do toho víc ten příští týden.
Tak potom dej vědět, jak jsi dopadla. 😉 Ať se můžeme motivovat. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru