EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aronek
25. bře 2010

Tak jsem se rozhodla a na další miminko pořídím jiné epino, aby toto neleželo několik let ve skříni. Takže nabízím k prodeji. Kdo bude mít zájem napište do IP

saudi
25. bře 2010

ahojte vospolok.
zuzi ja si ho zavediem na 3/4, nafuknem a po chvili ho zacnem pustat von, ale musim ho pridrziavat, lebo by vyletel asi rychlo. mam pocit, ze ani nemusim tlacit ja sama.

baby, ako viete na aky priemer ste balonik nafukli? ratate si kolkokrat prifuknete? ja mam pocit, ze mi to vzdy vyjde inak a zrazu ked balonik zo mna vychadza, tak musim rychlo upustat, lebo mam pocit, ze som dala moc a roztrhne ma :(

cvicite raz, alebo 2x denne? pa a cviceniu zdar 🙂

scai
26. bře 2010

Andelko, no buď ty durexy nebo si můžeš koupit v lékárně (spíš na obejdnání, mít asi nebudou) takové ty čtvrečky napuštěné desinfekcí. Jmenuje se to Con-zellin. Je jich tam 100 a stojí něco přes kilčo. Jsou napuštěné tím isopropylalkoholem, co doporučjě na desinfekci i výrobce

scai
26. bře 2010

Saudi já cvičím jen občas, tak 2-3 x za týden a teda při vypuzování neupouštím. Mě příjde, že to pak je na nic, protože přece přes tu hráz musí projít nejvíc. Vevnitř se vleze všechno 😀
Tak zkus dýl držet a pomaličku přidávat...

crawler
26. bře 2010

andelka: já měla kondomy Primeros a na krabičce bylo napsané, že jsou na vodní bázi...a cenově jsou na tom myslím líp než durexy...

gabule75
26. bře 2010

Ahojky, cvičím už teď 1x denně abych měla natrénováno, zatím dávám 28cm a taky neupouštím ale pomaličku nechávám balónek vyklouzávat 😉

crawler
26. bře 2010

holky já teda mám problém s udržením balonku...včera jsem dala zase jen 7,5, ale né že bych víc nezvládla, ale ten balonek mi prostě vylítne...:-/ snažím se ho držet silou, ale prostě milimetr za milimetrem mi vyjíždí...když prochází přes hráz, tak cítím, že bych dala víc, ale jak toho docílit? Máte nějakou polohu, v které lze balonek lépe udržet?

xxx.klarka
26. bře 2010

Ahojky, zase jdu žádat o radu. V pondělí jdu vyzvednout epino a chci hnedka začít cvičit. Mám zkrácený čípek a malá se mi tlačí dolu, hrozí předčasný porod, myslíte že je rozumné začít cvičit?? Chci to risknout. Zatím beru Mg. Klidně bych v tom 37tt porodila, když do té doby vydržím, tak chci začít už hnedka v pondělí jak ho vyzvednu. To budu 32+5tt.,

scai
26. bře 2010

Crawler někdo to líp urdží když leží na boku. Já to udržím, ale ruce pak bolí, tal se chystám, že už fakt zapřáhnu i manžela. Bude držet a foukat

zuzana.k
26. bře 2010

Klarka a kam sa ponahlas? 😅 Este mas kopec casu. Ja by som to nesurila. Ak sa babo same narodi skor, tak bude mat mensi obvod hlavicky. Radsej nech je donosene. Neviem na kolko moze epino spustit, ci ovplyvnit porod, ale ja by som to v tomto case neriskovala. 😉

zuzana.k
26. bře 2010

Saudi ja tiez zatial necvicim kazdy den. Tak 3-4x do tyzdna.

crawler
26. bře 2010

klarka: nechápu, kam spěcháš - vždyť to může být na úkor malé...Já to teda taky jednou vyzkoušela, ale mám pořád CS 0...Zatímco tobě hrozí předčasný porod a miminka mají plně vyvinuté plíce až v 37.tt - to znamená, že tobě chybí ještě měsíc a to je hodně! začni cvičit tak, jak se má a neriskuj - myslím, že nástřih je lepší než mít dítě na ventilátoru! navíc, když začneš cvičit, tak to natrénuješ za týden až dva, takže se neboj 😉

crawler
26. bře 2010

scai: díky za tip - zkusím to na boku 🙂

andelka
26. bře 2010

scai, crawler: díky za tipy. Asi bych radši tu dezinfekci, tak se půjdu v pondělí poptat, snad to objednání nebude trvat moc dlouho, ať to mám do začátku cvičení. (teď jsem 33+1 a všechno je v pořádku, tak snad stihnu nacvičit pořádně)

crawler
26. bře 2010

andelka: mě ta dezinfekce taky přijde lepší - jsou to takové malinké obdélníčky každý zvlášť balený...No, mě to přišlo podle pachu jako to, čím potírají, když berou krev nebo dávají nějakou injekci..tak mě napadá, že kdyby byla objednací doba dlouhá, tak se prostě zeptat sestřičky na poradně, zda by ti jich za pár korun několik nedala ...

scai
26. bře 2010

Andělko, to ti objednají do dalšího dne, v pohodě!

zuzanka1989
26. bře 2010

ahojtě holky, jdu se na Vás po dlouhý době podívat, tak dneska se mi povedlo dát na poprvé 29 a na podruhé 30cm. To jsem ani nečekala, protože tak 2 týdny jsem vůbec necvičila, neměla jsem chuť. Poslední dobou jsem strašně líná 😅. Doufám že se to cvičení vyplatí

adelka89
26. bře 2010

zuzko proc cvicis tak brzy???

andelka
26. bře 2010

crawler: Mně taky, přikláněla bych se k tomu. dívala jsem se na lekarna.cz, mají to tam, tak už vím jak to vypadá a co mám chtít. Akorát to poštovné se mi nelíbí, doufám, že když to objedná lékárna, tak nepřeplatím tolik 😕 Jo jo, píšou tam, že se to používá na dezinfekci kůže před injekcí.
scai: to by bylo super. 🙂

adelka89
26. bře 2010

andelka: vcera jsem kupovala antibakterialni desinfekcni ubrousky od firmy Hybler WIPES je jich tam 120 za 88Kč v takove piksličce 🙂 jsou vhodne na cisteni drobnych lekarskych nastroju, hracek ploch i rukou. Myslim, ze to nema cenu objednavat na netu, meli by to mit v kazde lekarne vis jak, at nemusis platit postovne.
jinak k epinu ja jsem stale na 26cm vcera 26,5cm

andelka
26. bře 2010

adelka: Jé, díky, tak něco z toho snad mít budou. 🙂

fiffinkaa
26. bře 2010

ahojte kočky
ja cvičím tak raz tri dni, nejak som polavila, nadalej som sa dostala na 9, ale tažko bolestne a to sa mi podarilo len raz....dnes by som už mala zas epinovat, ale sa mi neste moc..

barbyes
26. bře 2010

ahojte, neviete aký je rozdiel medzi epino delphine plus a epino delphine? pri tom prvom je akoby nejaký tlakomer, ale nezdá sa mi dôležitý a vyzerá to tak, že obidva majú úplne rovnakú funkciu. ďakujem

zdeniii
26. bře 2010

barbyes: ahojky rozdíl je jen v tom tlakoměru, který využiješ až po porodu... takže se mi to zdá vcelku zbytečné...
kdyžtak mrkni na stránky www.epino.cz a tam to z toho vyčteš 😉

barbyes
26. bře 2010

a v čom konkrétne to po pôrode pomôže? aby sa obnovilo rýchlejšie svalstvo v pošve? to sa obnoví samo aj bez pomoci toho balóniku tak ja neviem... 😕 mne ide hlavne o to aby ma nemuseli nastrihávať lebo to je asi naozaj jediná vec čo ma na pôrode desí 😖 😖 brrr, až ma strasie keď si to predstavím

alenk
26. bře 2010

delphine plus bol najprv vyvinuty na liecbu problemov po porode, inkontinencie a tak, pri tej liecbe treba sledovat aj tlak. delphine bol vyvinuty len na trening na porod.
teda tak nejak sa mi to zda 😉

kovik
26. bře 2010

Ahoj holky, jsem teprve na začátku těhu, ale tohle mě moc zajíma. Při prvním porodu jsem měla nástřich a chtěla bych se mu určitě vyhnout. Jen si říkam, zda hrozý i u druheho porodu nástřich. Nebo každopadně používat epi-no.

crawler
26. bře 2010

kovik: záleží jak u koho, ale třeba moje sestra byla nastřižená i u druhýho...tam totiž šmikaj "preventivně" :-/ 😝

kovik
26. bře 2010

crawler - tak tomu bych se chtěla vyhnout. U maleho jsem musela být, jelikož byl obřík a teď jsem si říkala že už porod za seboum mám, zda již nebudu, jakože pružnější, ale to asi ne když se to vrací všechno do normálu.

crawler
27. bře 2010

kovik: ale jo klidně můžeš - porodní cesty jsou už jednou "protažený" - víš co hodně záleží na doktorech, jak to odhadnou...moje druhá sestra u prvního byla a u druhého taky ne...obecně nástřih u vícerodičky je mnohem méně častý než u prvorodičky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru