EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

verondza
8. zář 2010

Dik za info o homeopatikach.
@antoaneta presne o tychto dvoch som sa docitala. tak su len na predpis? skoda. teraz sa uz nebudem trepat k lekarovi. je tu len jeden homeopat a je hroza sa k nemu dostat. a uctuje si sialene palky!
vcera sa mi podarilo vytlacit 30 cm obvod 🙂 . som tomu velmi rada, ani som nedufala, ze sa po tom natrhnuti este niekam pohnem. kym (a ak vobec) sa este dostanem dalej, to bude este trvat. idem teraz fakt pomaly a opatrne. termin mam o tyzden, takze teoreticky mam este cas, ale na to sa neda spoliehat. prehovaram malu, nech este pekne pobudne v brusku (okrem epinovania aj kvoli riadnej nadche a kaslu, ktory som chytla od mojho skolkara ☹ )

petja
autor
8. zář 2010

@verondza Homeo,co psala antoaneta-caulophyllum a actaea na předpis nejsou,koupíš v lékárně

zuzanecka81
8. zář 2010

ahoj!
díky za rady!
a jak je to s tím lněným semínkem? kolik se ho má dlabat? já bych teda přelité vroucí vodou nepozřela, ale včera jsem jen tak zkusila trochu schroupat a je to i vcelku dobré.
a maliník? já zatím začla pít pytlikovaný a jen jeden hrníček denně.
jo a včera večer mě chytli poslíčci, tak jsem dumala, esli jsem si to já trouba nevyvolala tím epi-nem. fakt těch pár dní raději počkám

verondza
8. zář 2010

@petja vazne? a vedela by si mi prosim ta poradit aj ako sa maju uzivat? dik moc!

petja
autor
8. zář 2010

No tyto caulophyllum se užívají pokud odteče plodová voda a nezačnou kontrakce,stejně jako při málo učinných stazích až když ta situace nastane,no a to pak užívej třeba co 30min než dojde ke změně...
ta actaea tuším pomůže rozeznat poslíky od pravých kontakcí...takže taky užívat,až jak nebudeš případně vědět,zda jsou to stahy k porodu...ale kontrak porodu se vždy stabilizují a jsou hlavně pravidelné a to třeba hodinu,dvě,navíc když předtím pomáhala změna polohy,ležet,rozchodit to apod.tak to při kontra k porodu nelze,navíc se musíš na každou kontra zaměřit,zpracovat jí,prostě to nepřehlédneš

verondza
8. zář 2010

@petja ked ja celkom presne nerozumiem, co su to malo ucinne stahy. kto to posudi? a davkovanie-to su take minigulocky? kolko ich treba uzit kazdych 30 min? otravujem, prepac. 😅

petja
autor
8. zář 2010

@verondza Ne,ty promiň to jsem zapoměla napsat.No ty stahy zřejmě lékař posoudí,či dula,či porodní asist. a to na záznamu na KTG bych to tak viděla.A jsou to malé globulky a stačí si vzít i jednu

verondza
8. zář 2010

@petja dik moc. pocas 1. porodu som sa dost pomaly otvarala, takze mi po cca 12 hod. kontrakcii dali oxytocin a potom som do 2 hodin porodila. dovtedy boli tie kontrakcie vsak znesitelne, po podani oxytocinu boli zato sialene, skoro som o sebe nevedela. neviem sa rozhodnut, ci je lepsie pomaly a v pohode, ci rychlo a ....
najradsej by som tak, ze pridem do nemocnice takmer bez bolesti a lekar po vysetreni povie, ze: rodime! ja teda porodim, samozrejme vdaka epinu bez poranenia a bude 😀 😀 😀

zdeniii
8. zář 2010

@verondza jéé tak přesně takový porod jsem měla já 🙂 😵 myslím jak jsi psala jaký by sis nejraději přála ;o) všichni nad tím kroutili hlavou .-)))

petja
autor
8. zář 2010

jo,já měla taky oba porody zn.ideál,tento byl ještě přirozenější v tom,že celou 1.dobu porodní jsem prochodila doma 😀 do porodky jse dojela jen vytlačit mimi 😅

verondza
8. zář 2010

@zdeniii to vazne? to je sen...! a vies, preco asi? teda, ci by si nam ostatnym vedela nieco poradit, aby sme aj my tak rodili..

@petja na toto zbieram odvahu aj ja. pri prvom som to vsetko absolvovala v nemocnici, kde mi zakazali sa aj napit a bolo to fakt neprijemne. ako si vedela, kedy uz treba ist? ozaj, dala si si aj teraz koktail, ci sa to rozbehlo samo?

zdeniii
8. zář 2010

@verondza nějak jsem si řekla že porod nebolí ;o) že když k nám přišlo miminko tak krásnou cestou plnou lásky tak takovou i vyjde ven 😵 a nebo mám fakt nízký práh bolesti (ale tomu sama nevěřím) 😀
Pomohlo určitě i epino, malinikový čaj, lněné semínko a také jsem vypila ricinový koktejl jelikož mi hrozilo vyvolání.. nu a v den příjmu po vyšetření dr povídal že rodím 😀 prý : vy to necítíte? 😎 a za pár hodin byla Helenka venku úplně v pohodě 🙂 Já ani nevěděla kdy mám pořádně tlačit, oni furt říkali že až přijde bolest ale ta pořád nějak nešla a nešla takže jsem to dělala intuitivně 😵

magdal1
8. zář 2010

krasne video Aby porod nebolel http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

spojila som sa s pani Luciou Sucho Groverovou, mam zajednane skripta na Slovensko....
krasa

eveluska
8. zář 2010

@suzete gratuluju k uzasnymu porodu! ty jsi cvicila s epinem, vid? kolik jsi mela nacviceno?

suik
8. zář 2010

@antoaneta no dyť jo, o těch jsem psala.
Já pevně doufám, že budou k dispozici v případě potřeby v porodnici, na stránkách píšou, že pracují s homeopatiky, tak tomu budu věřit, já mám zásoby hlavně na zpracování bolesti a strachu. Tady v německu jsem ještě neobjevila systém jakým se tu homeopatika prodávají, vyslala jsem pro ně manžela a přines obří balení (naštěstí něměli všechno) za nemalý peníz, malá balení jsem si objednávala, takže to není tak úplně po ruce.... a ještě tam maj trochu jiný potence - buď 6C nebo až 30c.

s těmi na předpis a bez předpisu to je zvláštní, já jsem zjistila, že jsem koupila jedno (v čr) co je na předpis dle všech odkazů na internetu (všechny potence) a úplně normálně mi ho prodali 😅

suik
8. zář 2010

@zdeniii týjo, to je super, to si musím taky vsugerovat, třeba to ještě stihnu, .... no zatím se mi to moc nedaří 😔 , ale věřím, že psychika hraje obrovskou roli, tak snad se mi podaří dát do kupy.

suzete
9. zář 2010

@eveluska mela sem cca 31cm, ale na 3.pokus dycky. Prvni pokus jsem musela davat jen malicko, bo sem krvacela. kdyz jsem zacala s malem, tak dalsi dva pokusy uz sly v pohode bez krvaceni k 30cm, myslim ze den pred porodem sem metrem namerila i 32cm. Vik mel hlavicku 34cm a hrudnicek 34,5cm.

eveluska
9. zář 2010

@suzete diky za odpoved 🙂 to jsou teda krasny cisla a asi i hormony pri porodu tomu taky trosku pomuzou 🙂 takovej porod bych si prala taky 🙂 jeste jednou gratuluju a hodne stesti a zdravi tobe i malymu 🙂

suzete
9. zář 2010

@eveluska děkuju. PA říkala, že tam byla ještě rezerva, takže asi to hormony ještě uvolní, aj vyprázdnění a jak miminko klouže - to moje klouzalo hezky po lněném oleji 🙂
Přeju ať ti to jde taky jako po másle 🙂

eveluska
9. zář 2010

@suzete diky 🙂 poctive seminkuju, malinik piju i epinuju, ale jsem furt na malych cislech, tak doufam v ty hormony 🙂

verondza
9. zář 2010

ja tiez musim ist pekne pomaly, postupne od cca 24, 27, 30 az po 31-co sa mi teda podarilo vcera 1.krat.
vsetko sa snazim udrzat na hradzi zo 6-10 minut. az potom mam pocit, ze hradza ten obvod v pohode zvlada.
u obvodu okolo tych 30 sa mi ale nedari udrzat balon vo vnutri tak dlho. proste ide von do dvoch minut a ja len trpnem, ci to hradza vydrzi. takze aj ked som vcera pri vystreleni 🙂 balonika s obvodom 31 cm nemala pocit nejakeho nebezpecneho napatia na hradzi, este potrva kym si budem ako tak ista, ze to vydrzi.
inak, prave som sa vratila z gyndy a opat som zvladla vysetrenie jeho jedinym prstom len so zatatymi zubami. tu mi ani nacvicenych 40 cm asi nepomoze. asi mu kupim lubrikacny gel, lebo uz mam toho fakt dost! 🙄
a vraj sa este isto uvidime aj o tyzden. tak aspon mozem este nacvicovat 🙂 .

miliy
9. zář 2010

Ahoj holky, tak dneska mi dr. rekl, ze mam pozitivniho streptokoka. Nevite, jestli i presto muzu epinovat? Diky za kazdou radu.

suik
9. zář 2010

@miliy to fakt netuším ....

@verondza taky mám na začátku cvičení málo, na 30 teda j eště nejsem, ale už bylo 29. 10 minut bych to tam ale neudržela, to by mě nebavilo, spíš to protahuju vícekrát, tak snad je to taky dobře...

Jinak s tím prstem to je zajímavý, to že to nelubrikuje asi hraje roli, ale stejně, já jsem teda u sexu viděla velké zlepšení!

antoaneta
9. zář 2010

@verondza já taky jen při tom vyšetřování trpím. A mám pocit, že taky lubrikant nepoužívá?Jen nasadí rukavice 😕 ale nejsem si tím jistá. Každopádně je to pro mě nepříjemné tak, že si říkám, jestli tam ve vnitř nejsem nějaká bolavá. Proto se trochu i děsím jak budu bojovat s epinem. Mám pocit, že mám tu svou dírečku sotva na ten jeho prst 😅

antoaneta
9. zář 2010

Jo a holky dnes jsem si koupila to lněné semínko, drcené v dm. Kdy ho mám prosím začít baštit? A jak asi často? Jo a ještě k tomu maliníku. Dneska jsem si četla v časopise článek - jak přirozeně podpořit porod po termínu a mezi těma radama tam byla i tato cituji - některé byliny - například odvar z listů maliníku - používejte je po poradě s lékařem. 😕 😕 😕 Jak to teda s tím maliníkem je? Ten se může pít od kdy a jak často. A co ten doktor? Mám se zeptat? Bojím se, aby na mě nefunfoval jako vyvolávačka. Nerada bych, abych si k porodu pomohla dřív, než bude úplně miminko dopečené.

suik
9. zář 2010

@antoaneta já myslím, že to porod spustit nemůže, to by už hafo holek rodilo v předtermínu, ale myslím, že máš ještě čas, tak od 36 +- bych řekla. I na semínko....to se udává max. jedna polévková lžíce denně. Hlavně hooodně pít, ne jako někdo, kdo se pak na záchodě diví 😔

antoaneta
10. zář 2010

@suik tak já ti budu věřit 😀 semínko už jsem si koupila, zatím to drcené, pak dyštak přikoupím i celé, jestli je teda v něčem lepší a maliník ještě nemám. Ale dnes se chystám přepadnou nějakou zdravou výživu 🙂 Ale jak píšeš, začnu s tím až od toho 36 týdne jako s epinem. To si myslím, že je i dostatek času na to, aby se nějaký efekt, pokud má být, se dostavil. A to pití, mám poznačený!! S velkým vykřičníkem 😀

verondza
10. zář 2010

@antoaneta lanove semienka mozes od kedy chces. v povodnom stave su pre cloveka nestravitelne a su dobre na zapchu-vysmirgluju crievka.
pre nase potreby ho ale asi treba trosku spracovat. mozno staci ich pomliet-vsade pisu, ze nie do zasoby, lebo rychlo straca svoje ucinky, ale neviem, ci aj ucinky na tvorbu slizu-a poriadne zapit.
ja to ale robim takto (som kdesi vycitala): lyzicu semienok povarim tak 10-15 minut v cca troch deci vody. potom to este pod pokrievkou necham vyluhovat-cca pol hodinu, resp. kym sa mi podari dopit salku malinnikoveho caju, ktory fakt nemam rada 😒 . potom to scedim-sliz vypijem a semienka, teraz uz makke-zjem. znie to nechutne, ale mne to chuti. a aj v takomto stave je to dobre aj na zapchu. 😉

volina
10. zář 2010

se streptokokem podle me epinovat muzes - resi se ta bakterie jen kvuli miminu - matky v pochve ho normalne maji a nic jim nedela. ja musela resit kvasinky, pac s nima se epinovat moc neda - fakt to stipe. jinak mam termin zitra a mam nacviceno cca 31cm - rozhodne mi to zatim porod nevyvolalo (za chvili uz budu rikat: bohuzel 🙂. tak pak napisu, jaky to cely bylo... nic nepiju, jen cvicim s balonkem a obcas masirujeme hraz olejem. mejte se pekne

darjanka
12. zář 2010

Ahojda děvčátka,
tak já svojí zkušenost s epinem nenapíšu, cvičila jsem poctivě do poslední chvíle, ale muj malej šmudlík se nehodlá otočit a podle doktora ani neotočí, tak dnes nastupujem do nemocnice a zítra bude císař ☹ ☹ ☹ A to jsem měla termín až 21.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru