EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
28. dub 2010

kleaa: díky díky, to je paráda 😵
Můj prcek není extra velký, pokud se narodí kolem TP, tak bude mít do 3,5 kg, ale jak je na tom s hlavičkou nevim 😅

crawler
28. dub 2010

klea: bomba - moc gratuluju k dcerunce a super porodu! 😀 je to ohromné povzbuzení🙂

andelka: no hudy má TP zítra, takže jestli se bobíšek nerozhoupe sám, tak má před sebou taktéž až 14dní přenášení - tedy pokud jsou oba v pořádku...

já doufám, že budu maminkou už o víkendu, tak uvidíme🙂

lenteri
28. dub 2010

Kleea, moc gratuluju k holčičce a parádnímu porodu!!! 😎

Hudy má myslím jeden termín zítra a druhý až 3.5. tak záleží, který budou brát v potaz ;)

Crawler, no já věřím že ano, že se miminko rozhoupe, a vykoukne do krásného slunečného májového dne, držím pěsti! 😉
a gratuluju k těm 10,2, to je naprostá paráda, když si vzpomenu, jak jsi šla pomaloučku polehoučku, supr!

Andelko, neboj, hlavičku bude mít určo tak akorát, po mamince 😀

teda ale začínám zjišťovat, že jak jsem to dotáhla na těch 31cm, tak jsem nějak zlenivěla a nechce se mi cvičit 😅 no snad už se prtěti taky bude brzy chtít ven ;)

crawler
28. dub 2010

lenteri: myslím, že už nemusíš nijak cvičit - zakladatelka diskuze petja psala, že musela epino vrátit týden před TP a ještě k tomu přenášela a i bez pravidelného cvičení porordila bez poranění 😉 Takže tvoje hráz to zvládne a máš to v suchu 😉) a děkuju za držení pěstiček 😉

semiramis2011
28. dub 2010

Ahojda,

jsem tu úplně nová, zbývá mi 7 týdnů do konce 🙂 Nadšeně jsem si přečetla celou diskuzi o 'pepinu' a objednala ho, takže ho mám zatím v šuplíku. Každopádně mě dneska vyděsila známá, která se na epi no ptala na předporodním kurzu a tam jí bylo řečeno, že 'jestli chce mít do konce života tam dole vjezd do pískovny, tak aťho používá...že prý si dokonce na tom nějaký doktor udělal živnost, že ty ženský pak zase zašívá...protože pry se to roztáhne, to je fakt, ale jak to prý děláš dlouhodobě, tak už se to nestahne.' No což mě drobet vyděsilo že 🙂 Ale zas si na druhou stranu řikám, že to jsou svaly a břicho se taky pak stáhne zpátky? Jaký máte zkušenosti vy? Máte pocit, že se postupně povoluje a nevrací zpátky? A holčiny co už odrodily, nemáte tam vjezd do pískovny že ne? 😀

lenteri
28. dub 2010

Crawler, díky, myslíš, že už fakt nemusím ? ;) no já se ještě asi hecnu, pro ten klid dušičky ... a pořídím do zásoby kapku toho ricínu ;)

Semiramis, neboj, to jsou stoprocentně fámy, holky co mají po porodu a cvičily určitě napíšou...ono já třeba cvičím s epi-nem cca 3 týdny, každý den tak půlhodinky, a rozhodně mám pocit, že vše se vrací do normálu za chvilku, jde o nacvičení pružnosti hráze, ne vytahání 😉
krom toho se dá s epinem cvičit i po porodu, posilují se svaly pánevního dna, někdo je pak ještě v lepší kondici než před porodem ;)

crawler
28. dub 2010

semiramis: tak se jich příště na kurzu zeptej, jak takovou ptákovinu může z pusy vypustit medicínsky vzdělaný člověk...To je jako by holky gymnastky, který uměj udělat šňůru - si vytahaly svaly na nohách a ty pak měly plandavý - blbost nad blbost - sval je sval - ten se smršťuje a natahuje, takže klídek 🙂 navíc tady v diskuzi je spousta důkazů - ještě si tu žádná nestěžovala😀

lenteri: tak pro klid dušičky joo, ale jinak si fakt myslím, že to nutný není 🙂

hudyna
28. dub 2010

Crawler: Já se ptala mého gyndy. Říkal, že max budu přenášet 10 dní. Pokud se nezadaří do konce týdne, tak v pondělí jdu do nemocnice na ozvy a vyšetření. Tam řeknu i o tom termínu 29. 4. Protože na snímcích z ultrazvuku mám 29. 4. Akorát v té knížce se to gyndovi nechtělo přepisovat. Stejně furt doufám, že malá si to do konce týdne rozmyslí a vyleze bez vyhánění od doktorů. Jinak obrovské gratulace k 10,2 cm. Jsi šikula. Já budu cvičit zase dneska večer a doufat, že dám aspoň těch 8,8 cm. Nejlépe už bych dala 9 cm.

Semiramis: Sestřenka mi taky říkala, že gynda jim říkal, že po epinování už ji budou mít vytahanou. Že jim to říkal ve srandě.
Já teda silně pochybuju. Myslím, že kdybych týden necvičila, tak nedám ani těch 8,8 cm. Ale dám určitě míň. Ono se to určitě vrátí, když pak nebudeš cvičit. A já myslím, že nejdůležitější je, že budeš bez nástřihu. Protože s tím má pak spousta žen celoživotní problémy. Manžel při sexu říkal, že nepociťuje žádné roztažení 🙂 Možná, že kdybys epinovala celý rok, tak ji roztahanou budeš mít 😀 Ale po čtyřtýdenním cvičení mi to přijde hloupost. Navíc já při každém cvičení musím chvíli čekat než se to povolí a pomalu přifukovat. Nemůžu hned nafouknout 25x. Takže se asi neroztahuje podle toho gyndy.

Klea: Gratuluju. A díky moc za povzbuzení.

zuzanka1989
28. dub 2010

ahojky,

Klea moc gratuluju🙂

Tak jsem dneska nafukovala a nafukovala, přeměřila krejčovskym metrem jako vždycky, a bylo to 31 a něco 🙂 . Taky moc neodhadnu jak to nafukuju. jednou je to asi víc, pak míň.

crawler
28. dub 2010

zuzanka: šťastná to žena🙂 moc se těším na popis tvého porodu 😉 jsi šikovná!

hudy: držím palečky, ať je to aspoň 8,9 😀

semiramis2011
28. dub 2010

Super díkys moc! taky mi to přišlo na hlavu.. stejně tam to mimčo musí prolézt a epinováním se to akorát nám usnadní! díky díky díky! 😉

zdeniii
28. dub 2010

semiramis2011: to by musela být vytahaná každá ženská co rodila... 🙂)) u mne je všechno ok i po používání s epinem... teda s manželem jsme se spolu ještě nemilovali na to je ještě brzy, ale podle pohledu a pocitu si teda nijak vytahaná nepřijdu ;) takže s chutí do epinování!!! 😎

zdeniii
28. dub 2010

joo a gratuluju holkám k miminkům a pohodovým porodům, je to paráda, že je nás bez nástřihu přibývá!!!

shaarka
28. dub 2010

kocky, tak ja zajtra nastupujem do nemocky (ze vraj je to uz na spadnutie), takze dnes mam poslednu sancu cvicit s epinom 😒 vela sa mi toho nacvicit nepodarilo, dala som max. 8,5 (ale obvod bol zial mensi, ako sa uvadza na tej karticke). takze nepredpokladam, ze to pojde bez nastrihu ci sitia ☹
drzte palce

andelka
28. dub 2010

shaarka: Už zítra? To víš, že budem držet palce. Udělala jsi co jsi mohla, takže tfuj tfuj, ať jde všechno jako po másle. 🙂

semiramis: jo, je to kravina. cvičí se tak 3 týdny a někdo ani ne každý den, navíc fakt napoprvé bych 9cm opravdu nedala, teď určitě ne, vždycky musím začít na menším obvodu, až pak cítím, že se epino zasunuje lépe. A po porodu se nepoužívá (jedině ten novější exemplář, co je i na pánevní dno - no a uznej, že by to bylo kontraproduktivní, aby to bylo na posílení svalů a přitom je to vytahalo 😉 ) Když se sval necvičí, tak se vrací do původní podoby. Nebo myslíš, že kulturistům stačí trénovat pořádně jen chvíli a pak z toho žijí zbytek života? Taky to musí udržovat. Takže se fakt neboj.

hudyna
28. dub 2010

Sharka: Uvidíš, třeba těch 8,5cm bude stačit. Nikdy nevíš. Závidím, že už to budeš mít za sebou. Dívej se na to pozitivně. Každé cvičení určitě pomáhá. Držím pěsti.

hudyna
28. dub 2010

Já teda před chvílí cvičila. Na šabloně to vypadalo víc než na 9cm. Zkoumal to i manžel. Ale když jsme to měřili metrem tak to vyšlo na 8,9cm. Teď jdu zkusit trochu toho svařáku. Snad to třeba urychlí.

lenteri
28. dub 2010

Sharkaa, držím pěsti! a taky si myslím, že těch 8,5 by klidně mohlo stačit, hormony pomůžou ;) anebo jen pár malinkých povrchových stehů, co se rychle zahojí, nebooooj!

crawler
28. dub 2010

sharka: jujuj, takhle před termínem? máš nějaké zdravotní problémy? no, každopádně přeju ať to dopadne co nejlépe a 8,5 vůbec není špatný a snad to bude stačit 😉

hudy: super šikulo!!!gratulka!🙂 a ten svařák myslíš - riciňák nebo ten odvar hřebíčku apod. ?

hudyna
28. dub 2010

Crawler: Normální svařák. Vínko, hřebíček, skořice. To teď budu aplikovat denně se sexíkem. 😀

lubiky
29. dub 2010

ahojte, tiez mam epino objednane a chystam sa zacat cvicit tak za dva tyzdne a nepochybujem o tom ze sa taka investicia oplati....a k tym famam -ked niekto bude tvrdit ze zena ostane tam dolu vytahana...pane boze ved je to smiesne!! ...az ma to rozculuje ked citam take hlupe nazory....ved logicky, ked nejaky sval posilujem, tak sa stane pruznejsim, lahsie sa roztiahne a stiahne, v porovnani s tym ked cez netrenovany sval prejde zrazu hlavicka babatka obrovskou silou a vsetko sa tam potrha tak potom sa to tazsie vrati do normalu....

crawler
29. dub 2010

hudy: jen praktikuj praktikuj - třeba to pomůže 😉

já to budu bohužel ještě strašit - byla jsem dnes znovu v rizikovce a jsem zavřená tak, že mě nemůžou ani začít vyvolávat (neměli by kam zavést tabletu), takže v pondělí nástup a pokud bude nález na čípku stejný, tak to dopadne císařem...pokud se aspoň trochu pootevřu, tak mě v pondělí začnou vyvolávat...každopádně ve středu (to bych byla 14 dní po TP) už musí být mimi venku...☹
Budu doufat, že se to trochu pohne a v ideálním případě se mi spustí porod sám od sebe...Jediné pozitivum je, že máme s manželem před sebou poslední a krásný víkend...

dneska se asi k epinování nedokopu☹

lenteri
29. dub 2010

Crawler, aj, oni skřítkové občas čekají na poslední chvíli, třeba vám ten váš nechá s tatínkem čas na krásný víkend a pak se přece jen hlavičkou a pěstičkama probojuje ven vlastními silami ;) držím pěsti!
a i kdyby nee, tak cesta břišními vrátky je taky fajn, to už je prostě na miminku...

tak přeju krásný víkend, užijte si ho a brzy ať máš mimi v náručí!

u nás to taky na vylodění nevypadá, zato já dnes nějak víc přifoukla a 32 😅, ha, budu muset dávat pozor a tolik nenafukovat 😅
akorát včera večer když jsem chroupala lněné semínko, odloupl se mi kousek zubu ☹

crawler
29. dub 2010

lenteri: jojo, možná je to vykuk, co nám chce dopřát krásný jarní víkend🙂 Pániii - 32! to je kapacita! 😀

magi
29. dub 2010

Ahoj Holky,
dneska jsem poprve zkusila Epino. Mam 4,5tydne do terminu,tak nevim jestli to neni brzo...ale mam fakt z porodu strach,tak nevim..Kdy jste zacaly vy?Dala jsem 5 😉 a byla to fuska..kdyz jsem nafoukala tech 10 malem jsem omdlela,to mi prijde uplne neuveritelne..chci se zeptat,kdyz balonek potom merite,bere to z te jeho nejsirsi casti?Diky

eirin
29. dub 2010

Magi, já začala taky 4,5 týdne před termínem, ale u mě kvůli dvojčatům hrozí, že porodím dřív. Začínala jsem na 6,5 a stejně jako ty jsem si nafoukla balonek na 10 a zhrozila se (zděšení stále trvá, i když jsem na 8,5 😀).

eirin
29. dub 2010

JInak ano, já měřím nejširší část.

andelka
29. dub 2010

crawler: Určitě to tak bude - poslední víkend a pak šupky dupky na svět 🙂

magi: Pokud si dobře pamatuju, tak jsem začala přesně před 14 dny, když jsem měla ukončený 36tt. Takže taky 4 týdny před termínem - ale doteď jsem epinovala jen 3x týdně, teď už budu skoro každý den (kromě víkendu, to nemám dost soukromí). Začala jsem na 5,5 a tu blbost s nafukováním na 10 jsem udělala taky. Dneska jsem dala 9. Podle měřítka - sice mi to nesedí ani s metrem ani s pravítkem, ale to je fuk, budu pokroky kontrolovat podle měřítka, ať se zbytečně nestresuju.
Taky měřím nejširší část - přiměřím k tabulce, přivřu oko, nejširší levý okraj dám k nule a koukám, kde skončí pravý okraj.

blanka.k
30. dub 2010

Ahoj holky,
co byste mi radili...koupila jsem nové epino, ale používat ho teď nebudu (prostě to fyz.nezvládám, včera v porodce kontra po 5 min., přes noc to přešlo, furt mě bolí břicho, zvracím, atd.), tak nevím,jeslti ho prodat (použila jsem ho 1x asi 5 min 😅 ), nebo si ho nechat na 2.dítko plánované za cca 2 roky 😉

blanka.k
30. dub 2010

ježíš... radilYYYY 🤐 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru