EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

majatob
17. únor 2010

jupi jupi, 30,5cm 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja jsem krvacela jednou hned nejak ze zacatku, tak jsem to pak taky prestala lamat pres koleno 😉

verled
17. únor 2010

craw......no ono to bolí vždycky jakob, takže to je relativní a holky klidně nepospíchejte......já jsem dala asi dvakrát 24, ale je fakt že máte strach, pak jsem dva dny nic.....a pak jsem si řekla že musim vydržet a počítala jsem si zmáčknutí a dala 28 a pak jsem rodila.-))), takže si osobně myslim že za 10 dní se dostanete strašně daleko

maja:gratuluju:-)

majatob
17. únor 2010

verled, dekuju, me to vzdycky strasne potesi, fakt kazdej milimetrik navic 😵 😵 😵

crawler
17. únor 2010

verled: no já nevím, zkoušela jsem to jen jednou, ale nebolelo fakt nic...vím, že každá máme práh bolesti jinde - ale já necítila vůbec nic nepříjemnýho a myslím, že by to tak mělo být, ne? když to bolí, tak to znamená, že už je to nad síly svalu nebo hráze, takže bych hned ubrala...

zuzule
17. únor 2010

Maji - super 😀 To bych taky brala, ale je fakt, že jsi o 3 týdny dál, tak nemám kam spěchat, teda pokud nebudu rodit příští týden 😅 a to nesmím, protože se stěhujem 😅

xpetula
17. únor 2010

Ahoj holky,
ráda bych se k vám brzy přidala v epinování 😉
Teď bych se jen chtěla zeptat, za jak dlouho vám epino dorazilo. Já ho dnes objednala, ale bohužel v potvrzení objednávky ani slovo o tom, za jak dlouho by asi tak mohlo dorazit. Já jen jestli už není pozdě 😒

jakelina
17. únor 2010

Mě přišlo za tři dny.Před vánocema.

xpetula
17. únor 2010

Děkuju, tak to stihnu 🙂

dlouhovlasa.evzenie
17. únor 2010

aholky holky,
taky se hlásím k "epinařkám" ale jetě jsem nezačla, počítám, že začnu příští týden, ale mám dotaz... jaký používáte ty kondomy? Já si koupila nějaký obyč pepino a někdo tu psal, že jedině durex jsou na vodní bázi... sorry, ale v kondomech se fakt nevyznám... tak já jen, jestli mám ty obyč vyhodit a koupit durexy.. 😉

xpetula, taky áleží odkud sis ho objednala, já ho mám z epina.cz a přišel mi za tři dny, ale z brány k dětem prý chodá až tak za měsíc.. 😒

scai
17. únor 2010

Evži já mám obyč kondomy. Nějak mě nenapadlo, že by to mohlo vadit.

dlouhovlasa.evzenie
17. únor 2010

scai, no pvě že innes na předchozí stránce píše, že musí být na vodní bázi... 😕

a co ty už epinuješ?

majatob
17. únor 2010

dlouhovlasa, staci ty obyc pred pouzitim umyt teplou mydlovou vodou 😉 ze prej ten lubrikant kdyz neni na bazi vody, tak muze poskodit balonek 😕

majatob
17. únor 2010

a o durexu jsme psaly, ze gely jsou na vodni bazi 😉 ale urcite nejsou jediny 🙂

dlouhovlasa.evzenie
17. únor 2010

majatob, díky, to je teda věda... 😉

diddlinka
17. únor 2010

Ahoj, jsem tu nová, protože se chci přidat k tématu epino balonek. Taky jsem si ho pořídila a týden jsem cvičila.Ze začátku to bylo bezproblému, ale naposledy jsem krvácela, tak se teď bojím cvičit, abych se ještě víc neporanila. Měla jsem dost nahnáno. Jinak termín mám 29. března.

verled
17. únor 2010

craw:tak to nevim, s bolestí jsem na tom velmí dobře......aletohle mi nebylo příjemný nikdy.-)

majatob
17. únor 2010

didd, dej si par dni pauzu a zkus to polehoucku znova 🙂 ja jsem taky jednou krvacela a pak uz v pohode 😉

scai
17. únor 2010

Evzi tak asi taky budu muset koupit jiné...a ty durexy jsou tak drahé! Hm...sakryš!
Fakt myslíte že to může poškodit? Co to pak je za šmejdský materiál, když ho poškodí olej? 😠
Evži já to jen jednou zkusila a pak mi to nedalo a ještě jednou 😀 ale už zas neepinuji, až za 2 týdny začnu!

xpetula
18. únor 2010

Ahoj,
tak mě asi zrovna osvítilo a objednala jsem ho z epino.cz. Budu tedy doufat, že dorazí včas 😉

majatob
18. únor 2010

scai, myslim, ze nemusis, staci z nich smyt ten lubrikac teplou vodou s mydlem 😉

jakelina
18. únor 2010

Scai, je to prostě guma. Plavky se ti taky rozpadnou, když to moc mažeš kolem těch stahujících gumiček opalovacím krémem, nebo olejem. 😀 😀

alenk
18. únor 2010

a staci obycajna velkost tych kondomov alebo treba nejake giganticke? 😉

majatob
18. únor 2010

alenk, ja mam normalni a zatim bez problemu 🙂

innes
18. únor 2010

scai, já mám nějaký durex performence 😕 tuším, ty stály asi 12kč ty 3 kusy, ale ostatní typy od durexu něco přes 50kč, fakt nechápu 😕 Já bych teda za ty hnusný smrady - jahoda apod. navíc 40kč teda nedala.

zuzule
18. únor 2010

Holky, já kupuju primeros v Penny za 13 Kč/3 ks a myslím pohoda..Vždy když tam jdu na nákup, tak vezmu tři krabičky a je to...sice na mě ty pokladní čučí dost blbě, ale kašlu na ně.. 😀 at si trhnou, že 😅 Včera jsem se na cvíčo vykašlala, ale dnes jdu na to, tak jsem zvědavá, jestli to půjde líp nebo ne..dám vědět 🙂

scai
18. únor 2010

Innes tak to je levné, kdes je koupila? A jsou teda na vodní bázi,jo?
zuzule ty primerosy jsou vlhčené olejem, ne? Právě něco takového levného mám taky doma a asi to teda radši používat nebudu

zuzule
18. únor 2010

Scai - tak to jsem nevěděla..já myslela, že se řeší jen lubr. gel - že ten nesmí být jiný než na vodní bázi, ale že se maj řešit i kondomy to jsem teda nevěděla..ach jo, tak já koupím nějaké jiné...sakra..

Innes - kde kupuješ ty durex performance? díky

zuzule
18. únor 2010

Holky, já teda nevím, ale vždyt ten kondom je navlhčenej jen zvrchu, ne? Takže vlastně ten olej se na ten balonek vůbec dostat nemůže, ne? Myslím, že to mysleli jen na ten lubr. gel, když se to používá bez kondomu, ale nevím..co myslíte?

brumka
18. únor 2010

Ja kupujem u nas v lekarni durex klasic (neviem ci je na vodnej) a Lubrikacny Durex play (tam je napisena na vodne baze). Z kondomov som zvykla dostavat zapali ale je to ok, balonik na epine myslym tiez. U nas v lekarni maju durexi velke balenie tusim 12 ks za 7,45 e.

scai
18. únor 2010

Zuzule, na tom možná něco bude. Zkusím ten kondom prozkoumat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru