EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

fiffinkaa
11. bře 2010

mám takú intímnu otázočku 😖
kočky, holky..ked už ste na konci tréningu a dáte tých povedzme 10 a chcete sa milovat s partnerom, cíti vás vôbec, ked ste také roztiahnuté už 😝 ?..alebo sa milovanie už ku koncu nedoporučuje...díky

jakelina
11. bře 2010

Fifi, ono se to za chvilku po epinování stáhne. Neboj, že to zůstane v takové velikosti pořád 😀 😀

gabule75
11. bře 2010

Ahojky, tak dneska 26cm, mám radost 🙂
Fifinka, taky sem se trošku obávala, ale fakt se to prý stáhne, teda spíš drahá polovička se obávala 😀

alenk
11. bře 2010

jasne ze stiahne, prave vdaka epinu sa to stiahne 🙂 je to len tkanivo a sval, prave trening to udrzi v spravnom stave 🙂

crawler
11. bře 2010

tak já včera dala necelých 6,5cm dle šablonky - nejhorší na tom je udržet to uvnitř 😀 kdybych měla víc síly v rukou, tak to na těch 7cm vytáhnu, ale takhle ani omylem 🙂))

zajaciq
11. bře 2010

kocky mne sa to stiahne zakazdym a hned. lebo ked zacnem cvicit na druhy den, tak nedam rovno 8-9 ale zacinam pri 6-7 a veeelmi pomalicky prifukujem. no som zvedawa co to da dneska 😎

fiffinkaa
11. bře 2010

ahooooj,,,dík za odpovede 🙂
konečne nastal den D a epi mi dorazil, jooj teškáám ked ho dnes večer vyskúúšam 😀 😀 😀 , juchúúú 😵

zuzule
12. bře 2010

Ahoj holky. Tak se musím pochválit, dnes jsem dala téměř 30 cm, HURÁ, tak už můžem rodit 😀

Ale přišla jsem konečně na taktiku...strašně mi ten balonek vyjížděl..takže to dělám tak, že nejdřív ho dám dovnitř téměř celý a nafukuju...postupně vyjíždí, takže mi vydrží uvnitř déle a já můžu přifukovat dál..ne to zabalit jako předtím...no a dostala jsem se na víc než 29,5 cm...a pak ještě vytlačit - docela "maso" ale dala jsem to a dokonce dvakrát a bez poranění...si říkám, že to nemůže být špatně, protože vlastně těch skoro 30 cm stejně přes tu hráz projde nakonec při tom tlačení ne? Co myslíte? JInak bych to fakt nedala nikdy..balonek asi po 20 nafouknutích vyjíždí tak, že nemám šanci udržet 😅

shaarka
12. bře 2010

baby,
este stale zbieram teoreticke informacie 😀
ake kondomy pouzivate?
treba ku kondomu aj lubrukant?
a ten kondom len natiahnem na sfuknute epino a zastrcim dnu a fukam?

zuzule
12. bře 2010

Sharka - já používám durexy..neměly by to snad bejt ty obyč...na olejové bázi...a lubrikant taky musí být na vodní bázi, já mám od firmy Primeros asi za 80,-Kč

Jo, říkáš to dobře, vyfouknout, zavřít ventil pumpičky, natáhnout kondom, pokud chceš, tak lubrikant, ale nemusíš, záleží na tobě a pak dovnitř a nafukovat...a pak vytlačit a je to..ve zkratce
🙂

fiffinkaa
12. bře 2010

Ahoj epináčky 😵 ..tak som na to večer šla a na prvý krát som dala 5,5 ale dost nepríjemný pocit 😝

Zuzule, prosím ta ked napumpuješ na tých 30, to potom aj vytláčaš? fuu, ja som vytlačila 5,5 a už to dost pálilo...

crawler
12. bře 2010

shaarka: hlavně jen vše na vodní bázi - já mám kondomy i lubrikant od Primeros s tea tree 🙂

fifi: já začala na 5 a včera už to bylo6,5 - no samo, že je to nepříjemné a pálí to - důležité je to nepřehnat, aby ses neporanila, ale postupně pomalinku nám to půjde - neboj 🙂

zuzule
12. bře 2010

Fifi - jo, vytlačím...nebylo to dvakrát příjemné, ale dalo se to 🙂 A hlavně, vždy můžeš trochu ufouknout, kdyby se ti zdálo, že to nepůjde, nebo kdyby to hodně bolelo... 😉

lucia169
12. bře 2010

fiffi ja som vcera na druhy krat dala 6,5 a dokonca som vydrzala aj 10 minut, ale nic prijemne, nemozem povedat, ze by to palilo, ale dost silny tlak som citila, crawler ma pravdu, nesmieme to uponahlat, aby sme sa neporanili.
Ja zatial nema problem s vytlacenim skor mi sam vyklzne, robim niekde chybu? mam pocit ze na zaciatku ho zasuniem do tych 2/3, ale po nafuktnuti mi vyklzne a je vnutri len v tej najsirsej casti a musim ho rukou pridrziavat, hradzu mam pri tom natiahnutu, ale ci dostatocne neviem, zuzula asi skusim tvoj postup. asi to chce cvik, ved este mame hadam cas.

davlu
12. bře 2010

Ahoj holky, koukám, že se tady epinuje jako o závod 🙂 , ale jak to dopadlo u porodu napíše málokdo ☹
Craw, tak tede už to taky čeká...ještě nedávno jsi byla na začátku... 😵
Tak všem přeju hodně úspěchu u porodu a zdravá miminka 😵

zuzule
12. bře 2010

Lucia - zkus to a uvidíš..jinak bych to fakt nedala..opravdu to moc vykluzuje a já ho uvnitř neudržím..snad to nedělám blbě...doufám.

zuzule
12. bře 2010

Davlu - právě že většinou holky píšou jak to dopadlo a většinou je to úplně bez nástřihu nebo s malinkým poraněním...jen odřeniny...koukni o pár stránek dál a uvidíš 🙂

bengy
12. bře 2010

Ahoj Klarko, nejakou dobu jsem se tu neukazala, takze k tem obrazkum, teda vlastne barvam 😀 , malovali jsme to asi na 5x - hruza. Ale nakonec jsme pouzili jako zaklad POLAR (nevim jestli primalex nebo z hornbachu) a tonovaci barvy. Byla to alchymie to nakombinovat, ale stalo to za to. Zacinali jsme s jiz uz namichanymi barvami, ale to vubec nebylo on.

Jo a k tomu, ze je vase prdelka hlavickou vzhuru. Vubec si nelam hlavu. Jak uz jsem tu nekolikrat psala. Ta nase neposeda se tocila jeste v 39 tt, takze asi tak. Porod uplne v pohode, rychle, bez problemu. Taky mi zriraly myslenky, jestli vubec budu rodit normalne, kdyz cvicim, ale jak vidis, vyplatilo se 😀 Oni ty budulinci vedi, kdy je jejich cas a kdyz se toci, tak tam ma ocividne dostatek mista. Ja mela 2x tolik plodovky nez je normalni - behem celeho tehu na to nikdo neprisel, takze proto....mala tam mela luxusni soukr.bazen. 🙂

bengy
12. bře 2010

fifinko co se milovani tyce - vubec se nemusis bat. My jsme pak praktikovali "vypuzovaci" sex 😀 a milacek si teda vubec na nic nestezoval. Jen byl sedrenej, jak "bulhar" 😅 Ale zadne zmeny, i kdyz jsem cvicila a zadne zmeny po porodu. Toho se opravdu neboj. Sex je bez poskvrny a v mem pripade je to i lepsi 😀

zuzul s tim cvicenim jen pozor na to, abys nebyla moc blizko cipku. Tam je nebezpeci ze by mohlo dojit k poraneni, ale je fakt, ze ty jsi uz 40tt, takze kdybys rodila, tak ti to ani nevadi, vid? 😉

HOLKY ZKUSENOSTI PO PORODU!!! Presne jak pise Davlu, ted uz tu nikdo hodne dlouho nebyl a koukala jsem na http://www.epino.cz/zkusenosti-uzivatelek.htm a tam zadne zkusenosti taky nepribyvaji.

Zensky podelte se, jinak se to ke vsem nedostane zbytecne budou maminy sedet na kruhu a tezko se starat o ty svoje drobecky.

fiffinkaa
12. bře 2010

bengy ahoj, čo je prosím ta vypudzovací sex 😀 , daj návod 😵

xxx.klarka
12. bře 2010

bengy, ahoj, moc děkuju za Tvou odpověď. Moc jsi mi pomohla a zase jen utvrdila moje rozhodnutí cvičit s epinem. Já furt věřím, že maličká do dost místa a otočí se v tu správnou chvíli. 🙂

shaarka
12. bře 2010

a existuju aj nejake nespokojne uzivatelky? ze im epino nepomohlo? ze sa potrhali? 😕
myslim tu na MK.
pretoze je samozrejme, ze na stranke epina nebudu davat negativne zazitky 😀

zuzule
12. bře 2010

Bengy - to by mi opravdu nevadilo, právě naopak 😀

crawler
12. bře 2010

Davlu: jojo šíleně to letí -kéééž bych měla porod jako Ty!!! čili ukázkový 😀

sharka: přečetla jsem snad celou diskuzi a na takový příspěvek jsem fakt nenarazila - drobné oděrky ano (záleží na rychlosti porodu, velikosti hlavičky, apod.), ale nespokojenost nee ...

bengy
12. bře 2010

fifinko - vypuzovaci sex, u nas jinak zvany vyhaneci 😀 ...muzske sperma obsahuje hormon, ktery vyvolava porod, takze co nejcasteji a sup ven 😀 , teda nevim jestli to u nas melo nejaky efekt...manza byl sedreny jak otrok a mala si tam hovela 😀 a jeste si spala, kdyz my jsme ji vyhaneli 😅 , ale pak mi dala vzdycky co proto 😠

Klarko neni vubec za co. Drzim palecky a vim, ze to dobre dopadne.

Shaarka - tak ja myslim, ze i takoveto pribehy, by se meli ukazat. Ono nejde jen o to, porodit uplne bez poraneni, ale o tu pripravu. Jen epino ti navodi ten pocit, co je pri porodu. Masaz hraze boli a hlavne je pomerne neucina, staci kouknout na ty grafy, co se ve svete delali a nikdy ti neda pocit, kdyz prochazi hlavicka hrazi. Tenhle pocit pri porodu mi prisel jako pohadka. Moc dobre jsem vedela, co se zrovna dole deje a bylo to FAJN. Zamerne to pisu velkym, protoze jsem si ten pocit opravdu uzila...i kdyz to zni asi divne...je to tak. Rodila jsem to nase stesti.

Zuzule ja si na to moc dobre pamatuju a vis, co me nakonec pomohlo? Hopsani na balonu, opravdu to funguje, gravitace. Tlaci prcka dolu a zacne se otvirat. Zkouselas to?

zuzule
12. bře 2010

Bengy, no, tak to bych zkusila, ale balon je sbalený...takže prd. Jsme na pár měsíců u manži mamky tak jsme ho sem už netahali ☹ a další už kupovat nebudu, takže nic...jiný nápad? 😀

bengy
12. bře 2010

Zuzul napadu by bylo, ale pocitam, ze jsi je vsechny uz vyzkousela a me vazne pomohl jen ten balon. Vlastne kdyz jsme prijeli do porodnice, tak aby mala poradne prostupovala, tak me poslali na 2 hodiny na balon a sup a bylo 😀

zuzanka1989
12. bře 2010

ahojky holky, tak jsem dneska zase cvičila a dala jsem 28,5. Jinak tu taktiku mám jako psala zuzule. Taky ho dám téměř celý a nafukuju. Snad to není špatně 😅

zuzule
12. bře 2010

Bengy - aha, tak to je smůla, že ho nemám ☹ No, je fakt, že jsem toho zkusila už hodně..takže uvidíme..

aronek
12. bře 2010

tak dávám v klidu 31, ale malý má hlavičku 36,5. Víc asi nacvičit nestihnu, dnes se jdu podívat do porodnice aby mně zkoukli a v pondělí nejpozději nástup do porodky, mám vysoký tlak prý preeklapsie 😖 Každopádně malý má přes 4kg, tak uvidíme jak dopadnem. Pak dám info 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru