EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lexxa24
2. únor 2010

konsa: ja se taky normalne rada vanim, ale kdyz me se tak hrozne spatne pak zveda, ze me jednou tahal manzel a moc legracni to nebylo... ale dnes si ji dam. Rodim v Rakousku 😉 bydlim tu.

majatob
2. únor 2010

joooooo!!!!! dala jsem 2x25cm, amm radost jak mala holka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

konsa
2. únor 2010

brumka: tak to vypadá fakt na malinké poraněníčko. Opravdu máš času spoustu (i když to tak nevypadá), takže můžeš postupovat pomaloučku, polehoučku. Já začala cvičit ve 35+0 a za 3 týdny jsem byla na 30 cm obvodu. A to jsem cvičila jen jednou denně a občas jsem vynechala. Takže ono se to nezdá, ale jde to fakt rychle.

matajob: hezký! to seš teda dobrá. 25 při druhým cvičení? to můžeš jít z fleku rodit 😉

lexa: tak to jo. Mě se taky blbě leze ven, lavně se bojím, že uklouznu ☹ Tak vyčkej radši až bude manža doma, aby tě kdyžtak mohl pomoct. Rakousko-aha, já myslela, že se třeba potkáme v porodce, tak to asi fakt nehrozí 😀

majatob
2. únor 2010

konsa, to bohuzel ne 😀 25 po skoro dvou tydnech kdy jsem se zasekla na 24 😝 uz jsem mela pocit, ze se nikdy nedostanu dal 😀

konsa
2. únor 2010

matajob: nojo, já to nějak popletla! ale 25 je každopádně super, hlavně v tvým věku (myslím teda těhu stáří - 36 týden 😉 ) 😀 😀

majatob
2. únor 2010

konsa 😀 no mam jeste dva-tri tydny, tak snad ted budou zase trochu rychlejsi pokroky at se dostanu aspon na tech 30...a kdyz ne, zacnu dvakrat denne 🙂 koukala jsem, ze mel muj malej obvod hlavicky 33 cm a druhy prej byva trochu vetsi... 😅

lexxa24
2. únor 2010

konsa: jj, urcite na nej pockam. No to se teda asi urco nepotkame 😀

vevoncek
2. únor 2010

aj ja sa dnes tak cítim ako keby som mala poslíčkov celý deň ma bolí tak divne brucho ale zatiaľ nie pravidelne už si začínam na tú bolesť aj zvykať ale dnes budem cvičiť včera som nie lebo ma bolel celý človek a uvidím ako mi bude zajtra či to bude ako dnes že ma bude brucho bolieť alebo možno už aj pôjdem rodiť 😀

zuzule
3. únor 2010

Ahoj holky. Tak mám dobrou zprávu - doktor ač zprvu vůbec nic o epi-no nevěděl, tak včera zkoukl a řekl, že at teda cvičím, že s těma křečákama to u mě není zas tak hrozné a že se bát nemusím...koukal teda na to jak z jara 😀 Tak jsem ráda, protože jsem se bála, že mi to nedovolí..takže nakoupím ještě nějaké kondomy a gel a jdu na to 😉 jsem na to zvědavá 😅 Tak pak dám vědět, jak to šlo. Všem držím palce,hlavně tobě Vevoncek - protože ty už to máš za dveřmi 🙂

rozza
3. únor 2010

konsa,lexxa,vevonček:koukám,že se vám to kvapem blíží... tak moc,moc držím pěstí štěstí za pohodové porody
a zdravá,krásná miminka 😉 Držte se 🙂

zuzule:mě cvičení doktor i PA též doporučili🙂

holky jak jsem si pořád myslela,že to dělám špatně,že mi to asi moc vyklouzává a tak to nemá ten správný "účinek" tak jsme začali cvičit s manželem "společně".On drží balonek a já si kontroluji nafukování a je to o 100% lepší.Teď už si myslím,že je to v pořádku a musím říct,že mám asi velké štěstí,protože včera jsme se po šesti cvičeních dostali na 30cm a bylo to ještě s rezervou.Jsem hrozně moc šťastná a už se snad přestávám i bát 🙂
Jo,a sám manžel říká,že udžet tam ten balonek je docela síla takže jsem ráda,že mi pomáhá a vás všechny obdivuji,že to zvládáte sami...ne,že bych to sama také nezvládla,ale je to takto jednodušší a pohodlnější.

pěkný den všem pupíkům 😅 a moc úspěchů při překonávání epi centimetrů 😀

lexxa24
3. únor 2010

vevoncek: ach jo, ja mam poslicky a bolesti a proste vseschno mozny uz tydny... a nic. Ale ty uz to mas za dvermi. 😉 ja uz vlastne taky, tak doufam, ze to kazdym dnem prijde 🙂

zuzule: super, ze muzes cvicit 😉 at ti to jde jako po masle 😉

lexxa24
3. únor 2010

rozza: jsi dobra, ze jsi v tak kratke dobe na 30cm 🙂 muj manzel by u toho asi omdlel 😒 tak ale vcera jsem si dala horkou vanu, coz bylo naposledy, tak spatne se mi zvedalo a opet me tahal manzel ☹ a pak me tak bolela noha.. no hruza a vecer jsem cvicila a balonek mi tam najednou vubec nevydrzel sam od sebe, jako kdyby tam nemel misto. Takze jsem zase bojovala aby nevyklouzaval 😒 Ja uz chci rodit... opravdu....

Vite nekdo, jak je to s tou skorici?? Pry to pomaha "vyvolat" porod... nebo budu rada za kazdy tip 🙂

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - o skořici nevím, ale myslím petržel se nesmí právě kvůli tomu..takže podle mě je taky k tomu dobrá..zkus někde pohledat 😉

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: petrzel jako uvarit- caj?

petapi
3. únor 2010

zuzule, tak to je super, že ti to doktor dovolil 😉

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - tady jsem to zkopírovala :
http://breviar.mujobchod.info/?p=p_12&sName=Výž...
je to úplně dole na téhle straně:

Koření - některé koření a byliny mohou vyvolat překrvení dělohy, kontrakce nebo potrat! Pozor na zázvor, hřebíček, skořici, aloe vera, pelyněk a zelenou petržel ve větších množstvích.

zuzule
3. únor 2010

Petapi - taky jsem moc ráda, díky 🙂 To by fakt naštvalo, kdyby ne 😅 Takže možná už dnes poprvé zkusím..

rozza
3. únor 2010

lexxa: 🙂 🙂 🙂 no,já jsem si také říkala,že z toho asi nabude nadšený,ale nevadilo mu to a teď už se na cvičení i těší a honí mě do toho on neb mě se nikdy nechce 🙂 On sám má vlastně radost,že mi může pomáhat a když vidí,že to funguje a ještě k tomu dobře tak je pyšný,že je to i jeho zásluha 😉

skořice:když jsem chodila do předporodního kurzu a PA nám vyprávěla o tzv.překotných porodech tak mě samozřejmě zajímalo jak ho též dosáhnout neb prckovi každý večer vysvětluji,že se při porodu moc zdržovat nebudeme a že všem ukážeme jak to jde "krásně a rychle"i poprvé 😝 Takže "recept na vyvolání rychlého porodu" od PA zněl: tři "S"...skořice,sex a samba 😉 tak to zkus a uvidíme a můj názor k tomu je hlavně pozitivní myšlení a to co si opravdu přeješ,aby vyšlo tak na to mysly a představuj si to před spaním a uvidíš,že to zabere...aspoň mě to tak funguje 😉 ....hodně štěstí 😉

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: dekuju, tak to s tema bylinkama a korenim radeji necham, nechci nic riskovat. Piju akorat malinikovy caj..

zuzule
3. únor 2010

Ještě jsem našla tohle: http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro...

něco z toho by třeba mohlo pomoct...

lexxa24
3. únor 2010

rozza: muj manzel se vzdy hned pta na vysledek po cviceni a tesi se se mnou, kdyz udelam pokrok 😉 ale uz bude mit potize urcite i u porodu, neni na takove veci staveny... ale uvidime 😉 3x "S" je dobra rada 😀 skoda, ze jsem uz z tanecnich zapomnela sambu, na sex uz muzu zapomenout a s tou skorici to ted asi take nerisknu. Tak budu asi chodit proste po schodech a uklizet a domlouvat.... nevim proc, ale dnes rano jsem se probudila a rekla si- DOST, uz chci rodt, tak snad to brzo prijde, i kdyz to tak moc na me moc nezalezi 😒

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: jdu si t precist, dekuju moc...!! 🙂 🙂

rozza
3. únor 2010

lexxa:já mám o toho svého u porodu též velké obavy neb je to velký cíťa a velké bebíčko 🙂 ,ale to cvičení mu kupodivu nevadí...možná je to i pro něj taková mini příprava,no uvidíme jak to zvládneme 😀

Myslím,že s tou skořicí nic nezkazíš,zkus štrůdl nebo krupicovou kaši se skořicí,mňam...asi si jí zítra udělám 🙂
Co se týče tance tak to já jsem hodně velké dřevo,ale nahradila bych to hopsáním na balonu a s tím třetím "S" se ti nedivím,ale to by dle mého mohlo být nejúčinnější neb při vyvolávání porodu Dr. používají stejnou látku,kterou obsahují "rybky"....i když máš asi pravdu,že nejvíce záleží na prckovi,kdy se mu bude chtít ven a na každého určitě působí či nepůsobí něco jiného.Drž se 😉

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - není za co 🙂 Já už jsem si to uložila, kdybych to pak taky řešila...já ale doufám, že budu rodit dřív, jako minule 😉

zuzule
3. únor 2010

Zkusila bych třeba tu masáž bradavek 😉 třeba to fakt pomůže..

lexxa24
3. únor 2010

rozza: muj manzel zase neni nastesti cita, ale co se tyce takovychto zenskych veci, tak si dava velky odstup. Ja vim, sex se hodne doporucuje, ja i verim, ze to pomaha, ale u nas je situace jina. Hopsat budu, dam si dnes 2x schody do 5. patra a vecer horkou sprchu a treba zitra uz nenapisu 😉

zuzule: 😉 😉 ja mam jeste pred terminem, ale uz nejak stavkuju a nechci dal... asi je to i tim, ze mam strach, ze je mala moc velika, kdyz pred 3 tydny mele dle dr 3 kila... 😒 ne ze bych nebyla rada, ze neprospiva, ale snad z ni nebude obrik 😉

omlouvam se za odboceni z tematu...

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: na tu se taky chystam ve sprse 😉

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - já mám ještě do termínu víc jak měsíc a už taky nemůžu 😀 ale ještě je brzo, tak ve 38.tt bych se ale vůbec nezlobila 🙂

Jo, a těm váhovým odhadům bych moc nevěřila..oni to přesně říct stejně nemohou a mě taky strašili a nakonec byl Kubík normální...3,460 g, což je na kluka akorát...to fakt neřeš, lepší jak "nedopečené" mimi 😉

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: to mas pravdu 😉 ja myslim ze nase mala je uz vic nez dopecena 😉 jsem moc zvedava, kolik bude mit kilo... a ty mas jeste par tydnu pred sebou 🙂 🙂 🙂 ale jedno miminko uz mas, tak alespon vis, do ceho jdes 😉 i kdyz kazdy porod je jiny...

rozza
3. únor 2010

lexxa:nemyslím si,že je to jen u vás ta "jiná situace" já tomu úplně rozumím,že je to asi to nejmenší na co by měl člověk v tomto stavu náladu...nejsem na tom o nic líp 😉 Jinak si nemyslím,že je tvé mimi velké.Mě řekli v 36tt,že má prcek 2,7kg a také jsem se zhrozila,že je to moc,ale Dr. říkala,že je to úplně akorát a to já sama do té doby přibrala zatím jen 5kg.A jak říká Zuzule,oni ty odhady nemusí být přesné.PA nám říkala,že to může být plus-minus až 0,5kg a nejvíce prý stejně záleží na obvodu hlavičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru