EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - jojo, jednou už jsem to zažila a právě že to byla brnkačka až teda na to šití, tak doufám, že podruhé to bude stejné nebo ještě lepší, říká se, že další porod je rychlejší...tak uvidíme, ale samozřejmě je mi jasné, že na to nejde spoléhat 🙂

brumka
3. únor 2010

holky, druhy den trenujem s epinem. Viem ze to je asi skoro ale nevidim ziadny vysledok. Stale som na 6-6.5 :( ja sa na tu 10 asi nedostanem. To vytlacanie je naozaj neprijemne, takze sa dost bojim porodu, ked cloviecik bude vadci nez balonik.

lexxa24
3. únor 2010

rozza: jj, "ta jina situace" je u nas jasna vec, sex nebude. ☹ no uvidime jak velka nase mimca budou 🙂 🙂 🙂

zuzule: tak ti preju stejny porod jako prvni ale samozrejme BEZ siti!!

lexxa24
3. únor 2010

brumka: byla jsem na tom uplne stejne, nedelaj si zadne starosti, casu mas dost. Mne to trvalo pres 2 tydny a i ted jsem temer "jen" na 9cm. Kazdy je jinak elasticky... dulezite je vydrzet! 😉 zacatek neni nikdy lehky...

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - díky, uvidíme 😉 Mě včera doktor řekl, že si myslí, že by to u mě šlo možná i bez nástřihu, takže pokud k tomu přidám ještě epi-no tak není možné 😀

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: tak vidis 😉 🙂 preci jim tu "nezkazime" statistiku 😉 uz dam skoro 9cm, tak dnes se pokusim o trochu vic... jen me znepokojuje to, ze mi ten balonek proste vevnitr sam nezustane a cim ho vic nafukuji, tim vic leze zpatky ven...jako kdyby tam nemel najednou misto 😒

brumka
3. únor 2010

Lexxa, aj mne ten balonik nechce ostat v nutri, si ho musim pridrziavat. Ale to je len pri 6-6,5. takze snad pomaly dalej zajdeme.

zuzule
3. únor 2010

Lexx - a nepoužíváš gel? Není to třeba tím? Já to zkusím bez gelu jen s kondomem a až kdyby to nešlo, tak plus gel..víš jak to myslím...jako že to moc klouže...

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: pouzivam, ale tim to nemuze byt, kdyz do ted mi tam drzel a ted najednou po vcerejsi horke koupeli ne... uvidim jak to pujde dnes. Ale mozna pouziji trochu mene... i kdyz... nevim.. uz pri nafukovani leze ven.. je treba mozne ze je hlavicka uz tak moc dole?

zuzule
3. únor 2010

No, možné to asi je..nevím...kolik máš ted to CS?

lexxa24
3. únor 2010

brumka: ja si ho zavadim o trochu dal nez je na obrazku v navodu. Ze zacatku mi "lital" vubec ven, ale ted jak je vetsi tak to bylo lepsi... i kdyz ted mi leze opet ven.. 😒

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: CS?? myslis termin? ten mam 8. 2.

zuzule
3. únor 2010

Nene, myslím ten údaj cervix skore co se uvádí v průkazce...myslím, že to je to, v jakém stavu je čípek..snad nekecám..

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: ja bydlim v rakousku, tady to je jinak.. na kontrole jsem byla naposledy v 37. tt a ted jdu az toho 8.2. kdybych do terminu neporodila. Jsem hodne zklamana, nemeri ani panev...Takze o cervix nevim nic 😒 ☹ 😨 ale co nadelam, uz se nechci nervovat. ☹ to je na delsi tema...

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - aha, tak to jo. To jsem nevěděla 🙂 Nic si z toho nedělej, všude to maj jinak...já třeba byla první těhu v HOlandsku a radši jsem lítala do Prahy na gyndu a pak i odjela rodit, protože ty jejich porody doma nebo ambulantní porody, to fakt neee.. 😅

majatob
3. únor 2010

ja mam takovou radost 🙂 dnes jsem dala uz docela v pohode 26cm, tak zase centimetrik navic od vcera 😵 😵 😵

lexxa24
3. únor 2010

zuzule: oni jsou tu lekari dobri, ale nejak mi nejde do hlavy, proc nezvou maminky v poslednim mesici casteji na kontroly. Vzdyt uz jen pro lepsi pocit rodicky, je to dobre. Takhle sedim doma tydny pred porodem a ani nevim, "jak na tom vlastne jsem" ale neda se nic delat...

zuzule
3. únor 2010

Lexxa - no to je fakt, že ke konci se má chodit častěji, ale asi vědí co dělaj 😉

Holky, tak mám první cvičení za sebou a normálně jak jsem se bála, tak to nebyla taková hrůza. Normálně jsem napoprvé dala 18,5 cm, byla jsem docela překvapená, tak snad jsem to dělala dobře...kolik jste daly napoprvé vy?

foogy
4. únor 2010

Holky, tak mi právě došlo Epi-no a budu tady s vámi trénovat a cvičit. Začíná se 4 týdny před termínem?

jakelina
4. únor 2010

Foogy, to máš ještě čas. Já chci začít příští týden, tak tady sbírám informace dopředu.

konsa
4. únor 2010

foogy: jojo, já začala 4 týdny před, takže 35+0. Máš ještě čas 🙂

jakelina: koukám, že ty už jsi "zasloužilá" matka - čtvrtý dítko na cestě, to se jen tak nevidí 🙂 to je fain!
A to je třeba ještě cvičit? Já právě přemýšlím, jestli epino nechat na další dítě, nebo jestli už pak to člověk zvládne. Jak jsi to měla s nástřihama/poraněníma?

jakelina
4. únor 2010

Konsa, já jsem měla první porod císařem a pak dva přirozené, ale dost dlouhé. Sleduje se především jizva na děloze a ozvy, aby nepraskla a nezačala jsem krvácet. Tak mě pokaždé nutili hodně a co nejkratší dobu tlačit a pak samo šili. Tak se chci alespoň co to jde připravit, ať je ten porod jednodušší. Ještě pak po porodu kontrolovali jestli je jizva na děloze neporušená, tak taky nic příjemného. ☹
Po tom císaří ani nedávají nic na urychlení porodu, ať nejsou najednou silné stahy, takže vlastně takový přirozený porod. Kolem všechny maminy nějaký kapák, jenom já nic a ještě mě chválili, jak je to dobře, že to jde pomalu a já už tam lezla po zdi. 🙂

Já vám všem přeju ať je to bez nástřihu. 😀 😀

zuzule
4. únor 2010

Konsa - já čekám druhé dítě a cvičím, radši. Protože šití bylo fakt dlouhé a přijde mi, že mi to snad šili za "živa" jak to moc bolelo, fakt, a to něco vydržím, teda aspon myslím 😅 Takže tentokrát nenechávám nic náhodě, i když člověk nikdy neví, co bude, že...

zajaciq
4. únor 2010

v com je lepsi ten epi-no plus od toho obycajneho? ja by som ho od ruky asi kupila 😎 tak ked niekto uz ma po porode a rad by ho predal, mozete sa mi ozvat 😵

zajaciq
4. únor 2010

hh rozdiel uz som nasla, v tom feedbacku to je, po porode 😅

konsa
5. únor 2010

holky, díky za zkušenosti. Asi si o teda nechám i na další těhu. Je pravda, že to dává velké uklidnění, když vidíte pokroky při cvičení 🙂

petapi
5. únor 2010

ahoj, jsem se nechala inspirovat konsou a snažila jsem se i jaksi masírovat hráz při vypouštění a je to super, dost to pomohlo 😉

konsa
5. únor 2010

petapi: to je dobře, že to pomáhá 🙂 doufám, že to pomůže i při porodu. Hlavně mít vpoho asistentku, která nám třeba pomůže hráz rozmasírovat, nebo přiloží nějaký ten teplý obkládek a pak to dáme bez poranění natuty 😉

petapi
5. únor 2010

jj kéž bysme narazily na nějakou vstřícnou PA, já to mám i napsaný v porodním plánu, že bych byla ráda, kdyby tomu takhle pomohla i ona sama, tak uvidíme...

brumka
5. únor 2010

tak dnes sme na treti krat presli zo 6 na 7 🙂 . Je to tazke ale snad sa dostaneme na vyzerajuc nerealnu 10. Viem ze uz to nepojde tak lahko 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru