Existuje pohodové těhotenství? Mě nic netrápí

treperenda
20. kvě 2008

nazdarek holciny, chtela jsem se zeptat, zda se tu nenajdou take nejake budouci maminky, ktere v prvnich mesicich netrapily nevolnosti a tak vubec byly celkem v pohode?
A proc se ptam? Bohuzel jsem se vcera (doufam, ze naprosto zbytecne) nechala znervoznet, kdyz jsem tady v nejake diskuzi cetla o zastaveni rustu plodu a o tom, ze to proste zenska pozna.....ze zmizi takove ty tehotenske priznaky. Asi si rikate, ze jsem prdla a plasim, ale☹ Ja si prakticky od zacatku tehu nemuzu stezovat na zadne vetsi nevolnosti - jen jsem absolutne nemela chut na cokoliv smazeneho (predstava vetsiho mnozstvi tuku mi nedelala dobre), mela jsem citlivejsi bradavky (to v poslednim tydnu zmizelo) a akorat se mi vyrazily bedary v dekoltu a na zadech (ale to by se dalo pricist take tomu, ze jsem vysadila HA, kterou jsem v prvopocatku zacala uzivat hlavne z tohoto duvodu). Ja doufam, ze blbnu a ze to bude vse OK, ale zavolat do ordinace muzu az po 8:00 a to doufam, ze me tam jeste dneska nekam vmackne na prohlidku......
Tak co, existuje i pohodove tehotenstvi?

treperenda
autor
20. kvě 2008

jeste me napadlo, ze kdyby neco enbylo v pohode, tak bych ocekavala (tedy podle meho nazoru) trebas nejake spineneni, bolesti podbrisku, ci jine priznaky. Preci by se toho chtelo telo nejakym zpusobem zbavit,ne?

petis
20. kvě 2008

Ahojky,
pohodové těhu určitě existuje, vždyť kolik máš žen, co ani nepoznají, že jsou těhotné a zjistí to kolikrát až po 3 měsíci.
Myslím, že by ses tímto neměla znervózňovat, opravdu nee. Ve kterém jsi týdnu? Já mám třeba kamarádku, co bylo od počátku naprosto v pohodě, dokud neměla velké bříško, tak pracovala v resraturaci, dělala od 10 do 22. nevadil jí kouř, pachy z kuchyně, nebyla unavená. A vše bylo naprosto v pořádku 🙂
Treper, zkus se nebát, být v pohodě, to je pro tebe i pro mimi to nejdůležitější 😉
Já jsem taky na počátcích těhu, jsem ráda, že jsem nezvracela (musím zaklepat), žaludek občas jako na vodě mám, ale spíš mi pomáhá najíst se než nejíst. jen mě trápí únava. Takže si myslím, že i já mám v celku pohodové těhu, mimi bylo na kontrole před týdnem v pořádku, tak snad tomu bude i tak nadále.
To samé přeji i tobě a všem těhulkám !!!

treperenda
autor
20. kvě 2008

dekuju petis. Posledni MS byla na zacatku brezna, u Dr. jsem prvne byla 10.4. a pak znovu o 14 dni pozdeji, kdy uz prdolovi buchalo srdicko a protoze asi nic nenasvedcovalo nejakym komplikacim, tak si me doktor pozval na 4.6. s tim, ze bych uz mela byt na konci 3 mesice a ze by mi vystavil prukajdu a zmakli bychom spolecne ostatni tehu oficiality (moc, krev, vazeni apod.)
Rikam si, ze to snad bude v pohode, ale dnes je 20. 5. a jsem v docela velke vnitrni nepohode (vim, ze to mimisku neprospiva) a predstava, ze se budu "trapit" az do 4.6. je hrozna, takze radeji zavolam Dr. a pokusim se objednat, abych byla moudrejsi.
Jinak o unave vim take sve - rekla bych, ze spim ted jak medved v zime.
Moooooc Tobe a prdolkovi drzim palecky a dekuju.

sisstin
20. kvě 2008

treperenda: neboj..mně taky nic nebylo..pak asi od 9tt trošku zle..ale to hned přešlo..a pak až někdy do 30tt naprosto v poho..chodila jsem do práce na celej den..a pohoda 😵 tak se neboj 😉

petis
20. kvě 2008

Treper, tak to jsme na tom zhruba stejně, já měla poslední MS 14.3., na první kontrole jsem byla 29.4., pak 7.5. poprvé na krev a 13.5.na druhé kontrole. Na další jdu 10.6.
Pokud bys neměla být klidná, tak si raději k dr. zajdi. Za to nic nedáš a alespoň se nebudeš trápit v nejistotě. věřím, že vše bude OK.

treperenda
autor
20. kvě 2008

petis, uz normalne pocitam minutky do 8.00 - jo jo, hnedle zavolam Dr. (mozna si budes myslet, ze jsem naprosty blanzinek, ale v tomlhe je mi to jedno, pac takhle bych se asi utrapila).

apfele
20. kvě 2008

treperenda : já jsem začátek těhu prožívala úplně bez problémů, nezvracela jsem, jen jsem měla problémy s tlakem okolo 8-9tt , a to mám i normálně. Takže do teď jsem v pohodě, a kdyby mi nerostlo bříško a malej se mi v bříšku nevrtěl, tak ani nevím, že jsem těhu 😀

treperenda
autor
20. kvě 2008

holky, moc vam dekuju za pozitivni zpravicky. Ted jsem mluvila se sestrickou a ta me take trosku uklidnila a potvrdila mi, ze kdyby se neco s mimiskem delo, tak nejspis zacnu aspon minimalne spinit a ze neni naprosto nic nenormalniho, kdyz nahle vymizi tehu priznaky, ze se to proste stat muze a ze to rozhodne neni duvod k panice. Ja jsem proste prdlous a nechala jsem se takhle vydesit a nejspis uplne zbytecne. Jeste mi rikala, ze pro zadne tehu neexistuje 100% jizdni rad, ktery by se dal uplatnit na vsechny tehotne - je to fakt individualni zalezitost. Zakazuji si chodit na diskuze a cist o moznych i nemoznych komplikacich🙂

anta
20. kvě 2008

Treperenda - Tak to já mám ukázkové těhotenství už od samého začátku, kdybych si neudělala těhu test, tak ani nevím, že jsem těhotná, žádné zvracení, jen chutě, chutě a chutě, pořád jsem něco jedla až jsem se vyjedla na slušnou vzducholoď 😀 To se můžeš juknout do albíčka. Nemáš se čeho bát, opravdu, ne všechny musíme těhu prozvracet a proležet s bolestí hlavy. Ale nejsi prdlá, neboj, i já jsem občas narazila na nějaké články, u kterých jsem se děsně vylekala, že mám stejné příznaky i já a pak jsem z toho byla 2 dny úplně vedle. Takže ti radím, vyhýbej se takovým článkům, fakt. Anebo je čti velmi málo, aby jsi se zbytečně nezneklidňovala. Suma sumárum, pohodové těhotenství opravdu existuje, jsem toho živoucím důkazem 😉 😀

pattie
20. kvě 2008

treperenda: Jasně, hlásím se do klubu! Hlavně se nenech vystresovat kamarádkama / internet či něčím podobným. Taky mám naprosto ukázkové těhotenství, žádné chutě, žádné zvracení (jen jsem se prvních 12 týdnů pořád cpala, prostě jsem musela jíst každé 2 hodiny). Jen mi začaly být malé kahoty 😀 Mě například jedna kamarádka pořád strašila, že mám divnýho doktora, když mě neposílá na UTZ každý druhý týden a chodím k němu na kontrolu jednou za měsíc. Tak jsem se raději začala ptát i jinde a zjistila jsem, že je to naprosto normální. Takže bacha i na takovéhle pitominy, ať se zbytečně nestresuješ 🙂
Hlavně se nenervuj, podle mě, kdyby malé nebylo v pohodě, tak začneš špinit, krvácet, nebo mít křeče v bříše. Prostě by se něco dělo. Jestli se neděje nic, tak si s tím fakt nelámej hlavu. A až Tě začne kopat, kdykoliv si lehneš na záda, ještě ho budeš mít plné zuby 😀

janeyzelvicka
20. kvě 2008

treperenda: taky se přidávám... ty píšeš, že nevolnosti nemáš, akorát máš nechuť na smažené, vyrazily beďary... ale já neměla fakt vůbec nic... kdyby mi nevynechala MS, tak ani nepoznám, že jsem těhu, a pak taky úplná pohodička... žádné citlivé bradavky, žádné nevolnosti, žádné beďary a různé ty věci... leda trochu únava, ale to, že jsem místo na přednášky ve škole jela domů, může být těhotenská únava stejně jako nechuť ke škole 😀 ... až později přišlo nechutenství... no a teď jsem zase víceméně v pohodě, nemám skoro ani břicho 😀

treperenda
autor
20. kvě 2008

jo mate pravdu, na vsechny okolni info se tak nejak vyprdnu a budu se tesit z toho, ze netravim 3 mesice na WC apod. - proste si to zase zacnu uzivat tak, jak tomu bylo do vcerejska. Jen jsem nikdy neverila, ze bych se i ja nechala nekdy takhle zblbnout - proste jsem si ve slabe chvilce precetla neco, co jsem cist nemela a pak zacala panikarit. Je prima, ze si pak clovek muze poslechnout o peknych a pohodovych materstvich. Ted, kdyz se ohlednu, tak bych si nejradeji nafackovala a cele tohle "histerceni" smazala, ale ono se rika, ze vse zle je k necemu dobre, takze pro me z toho plyne jednou velike pouceni: "budu sva, silna a nenecham se jen tak necim a nekym zvyklat" - JO, to si od ted narizuji. A vam vsem jeste jednou moc dekuju a preju vam i na dale ta nejpohodovejsi materstvi🙂))))

meleri
20. kvě 2008

Ahoj,

já na nevolnost trpěla asi 2 týdny, ale ani jednou mě nenatáhlo. Za to mě trápí že se hned zadýchám, závratě a strašně mě bolí pánev... Hm....takže u mě to fakt moc pohodové není.. 😖 Aspon jsem ráda, že to zvracení se mi vyhlo...a nějaké ty napuchlé nohy či křečové žíly...to už doufám taky nebude.

Treperendo,

zkus na to tak nemyslet..mysli na hezké věci, jako co jednou vybereš miminku, jaké to asi bude, až se narodí..věř mi, je to tak lepší..člověk má na výběr...bud se bude stresovat, nebo se uklidní..chce to je trochu sebeovládání. Stejně co se stane se stane a nezměníš to ani stresem. Lepší je být v pohodě...hlavně nečti žádné hororové příběhy na internetu, a já nevím co....to je fakt to nejhorší..radši se mrkni na pěkný dětský nábytek...

Jestli jsi měla mencky naposledy v březnu tak to jsme na tom podobně, jen já otěhotněla pomocí IVF.

lenuli2
20. kvě 2008

Ahojky ja nemela tey zadne priznaky nevolnosti zvraceni nebo tak jen ay ted vcera sem jela k zubarce na prohlidku a to semi udelalo mdlo polilo me horko a malem sem omdlela ale jinak nic celzh 13tydnu...

janeyzelvicka
20. kvě 2008

To asi taky patří k těhotenství - čtení různých skvělých info... Já se poslední dobou zase uklidňuju články typu: rodila jsem 20 hodin, syna museli křísit, po nástřihu jsem si dva měsíce nesedla a tak podobně 😀

treperenda
autor
20. kvě 2008

janeyzelvicka: mno tak to by sis take mela ZAKAZAT, pac tady u toho trosku verim tomu, ze premira strachu z nejakych komplikaci pri porodu funguje jako magnet - takze to, ceho se nejvic bojis si vlastne privolavas. Takze tahle Janey tedy rozhodne NE - ja jsem zarny priklad tehulky, co se nechala vystresovat a bylo to uplne k nicemu 😒

meleri
20. kvě 2008

Lenuli2,
tiše závidím.. 🙂 taky jsem myslela, že když jsem v dobré kondici, tak to bude v pohodě...ten zubař, to bylo možná stresem, ne?

Janeyzelvicko,

tak to je dobré! 🙂) priznám se, že to s tím nástřihem mě taky děsí jak noční můra...spíš mě děsí to období po porodu než před ním..

😅

Treperendo,

ona to možná Janey myslela i z části z legrace, ale je fakt, že člověk toho musí nechat.. 😎

lisounek
20. kvě 2008

ahojky toto tema uz jsem resila i zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 🙂

janeyzelvicka
20. kvě 2008

Jo, myslela jsem to částečně z legrace 😉 čtu články dobré i špatné, kdo je připraven, není překvapen... zase kdybych jen poslouchala to, jak to bylo při porodu úžasné, možná bych se pak při porodu nestačila divit. Zrovna nedávno jsem četla rozhovor s jistou modelkou a ta říkala, že se diví, jak furt maminy nadávají na porod, že u ní to trvalo dvě hoďky, skoro to nebolelo, a že jaký si to uděláš, takový to máš. To podle mě ale taky není pravda - určitě se při tom někdo hodně natrápí, ona jen měla štěstí... Takže já jsem s tím smířená a uvidím, co mě čeká 🙂
Poslední dobou spíš obšťastňuju manžu řečma typu Co tě čeká... třeba o tom, že se někdy dělá nástřih, slyšel poprvé a myslel, že si z něho dělám srandu... A když jsem vyhrabala fotku placenty, tak taky nestačil zírat - vypadalo to jako obrovské krvavé syrové játra 😅 Ale ne, jinak jsem na něho hodná 🙂 😀 😅 🙂

janeyzelvicka
20. kvě 2008

Jo a s těma mdlobama - to je fakt, že mě to taky začalo trochu trápit, ale ne na začátku těhu, spíš až tak poslední dva měsíce... Někdy je to docela husté v tramvaji nebo v obchoďáku... 😎

lisounek
20. kvě 2008

janeyzelvicka: u Vas musi byt pri objasnovani veci kolem porodu veselo 😀 😀

janeyzelvicka
20. kvě 2008

😀 😀 😀

anta
20. kvě 2008

Janeyzelvicka - jo, je fakt, že kdo je informovanej, tak se tolik nebojí, když se setká s novými věcmi, ale nesmí si to člověk tak připouštět a když si vezmeš, nevím, jak s Tebou, ale se mnou občas ty hormony pěkně zamávají a když si přečtu nějakej šílenej článek nebo diskuzi, tak je to pak síla 😀 😉

meleri
20. kvě 2008

Janeyzelvicko,

ty jsi fakt srandista! To je podle mě supr. Lepší trochu zavtipkovat, než to furt brát tak vážně...já to brala všechno vážně až mi pak začlo z toho hrabat...

Jen mě prostě děsí ty první tři měsíce....už bych to chtěla mít za sebou....mám strach z klekání a zase vstávání, a z nošení věcí, a ze schodů..jinak v poho...

Mě nejvíc děsí příběhy o těch různých koncích těhotenství v tom první trimestru...vyhýbám se jim jak čert kříži...za tři týdny to bude 12. týden pro mě, a mám jít na ultrazvuk...tak už bych tak chtěla, at to uteče...

janeyzelvicka
20. kvě 2008

meleri 😉
Já taky věděla, že jsou první tři měsíce nejrizikovější (věčně mi to opakovala mamka, která v tom období prodělala pár potratů), pak články v časopisech - radši své těhotenství zatím nikde neoznamujte (proč asi ☹ ), ale já si prostě řekla, že když se mimi povedlo (neočekávaně), tak se snad povedlo proto, aby se narodilo, a tak mu naordinujeme víceméně pohodu... A taky jsem měla výhodu v tom, že jsem první tři měsíce měla o zábavu postaráno - první měsíc jsem nic netušila, druhý - lítání kolem vánoc plus zápočťák ve škole, třetí - zkouškové. Takže než jsem se nadála, bylo to za mnou...
Ale jinak se mnou momentálně hormony mávají jaksepatří - teď v neděli mi umřel můj zakrslý králíček, zlatíčko, kterého jsem měla od svých 13 let ☹ ☹ A to jsem teda ořvala pořádně, chytne mě to prostě přes den nebo večer a jedu... včera, dneska... a zítra to bude to samé ☹
meleri tak hlavně pohodu, a ono to uteče... 😉 držím palce 😉

pattie
21. kvě 2008

Holky, prostě si ty negativní věci nesmíte připouštět! Hlavu vzhůru a jsou mimoušové v klidu a v pohodě! 😀

janeyzelvicka
27. kvě 2008

Tak co, ještě pořád pohoda? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru