Extrémní přibírání na váze v těhotenství

pentagras
7. lis 2011

Ahoj Holky, je tu některá co hodně nabírá v těhotenství???Já jsem 15 týden a mám 13 kg nahoře, šílenýý 🙄

pismenka
9. lis 2011

já tedy v těhotenství zhubla a pak pomalu přibejvala, ale mě bylo strašně zle.......ale mít už 13kg nahoře, to jsem měla za celé těhotenství. Zkus jíst míň a častěji a třeba zdravěji? nevím jakou máš postavu, zda jsi sportovní tip atd.

pentagras
autor
9. lis 2011

@pismenka jím zdravě, necpu se, snažím se i hejbat a pořád to leze nahoru, jinak jsem byla hodně hubená ale sportovní typ, no uvidíme potom 😕

adec
9. lis 2011

ahojyk nic si z toho nedelej ja mela z 55 kg na konci teotenstvi 90 kg.. vssrechno je pryc proste jsem taky tak hodne pribirala .....neres to vubec...

michaela2310
9. lis 2011

@pentagras koukni na : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vaha-v-t... já jim taky normálně, ale dost přibírám ☹ do 20tt jsem přibrala 12kg, ted tak 2kg za měsíc....

pentagras
autor
29. lis 2011

@michaela2310 ahojky, dík, já teda jsem extrem ale jsem ztoho špatná 🙄

leiladelly
29. lis 2011

@pentagras Pokud se nějak nepřejídáš, asi tělo potřebuje nabrat zásoby , abys měla energii na kojení atd. Já jsem byla opak, se synem jsem přibrala 8 kilo, s dcerou mi bylo tak dlouho špatně, za celé těhotenství jsem přibrala necelé jedno kilo. Až jsem měla strach, zda je vše v pořádku. Naštěstí bylo. To přibírání a nepřibírání moc ovlivnit nešlo, já prostě hubla.

veronikaprostenika
1. pro 2011

@pentagras taky jsem hodne nabrala☹, ale asi to bude fakt voda-pred tehu jsem byla opravdu stihla,53kg na 168cm a ted-7dni pred terminem mam 78kg 😕 ... A opravdu jsem se neprecpavala...

amallie
1. pro 2011

já jsem za minulé těhu přibrala přes 35 kg, dělala jsem půl kila a pak kilo týdně a nešlo to zastavit, ale všechno až na 5 kg se podařilo shodit, prostě pokud nežereš jak kyselina, neřeš to

michaela2310
1. pro 2011

@pentagras Nebuď!!! až se mimčo narodí, tak to určitě shodíš 🙂 a je možný, že ke konci už tolik přibírat nebudeš 😉 já jsem z toho taky byla špatná, hlavně když jsem během srpna přibrala 5kg a dr. se divil a tvářil se divně, tak sem se pak bála, aby to neprokračovalo a on zas neměl řeči.... ale na druhou stranu, je to moje věc a kdyžsi to tělo a mimčo žáda, tak se nedá nic dělat ..... 😉

pentagras
autor
1. pro 2011

@adec
@amallie
@michaela2310
ahojky holky, dík, to jsem zvědavá už mám 16 kg a jsem v 5měs.ach jio

pentagras
autor
1. pro 2011

@veronikaprostenika přesně, já 50 kg a výška 164 a ted, néé, snad to dám dolů, jsem ztoho hotová, připadám si jak nějaká madla ☹

amallie
1. pro 2011

@pentagras já měla 20 kg někdy ve 20tt, ale bohužel to lezlo snad samo 😲 důležitý je, abys moc nesolila a nejedla slaná jídla, jako sýry, šunky a tak, abys nezadržovala vodu a neotýkala, já v posledním trimestru strašně otýkala, že jsem skoro neobula ani kecky a hrozila mi preeklampsie a nemocnice, musela jsem si doma několikrát denně měřit tlak, ale zvládlo se to a dobrý, teď v dalším těhu jsem sůl úplně vyškrtla a snad to bude lepší, furt máš lepší nabírat špeky, než tu vodu, to je nebezpečný

pentagras
autor
1. pro 2011

to asi jo ale já jsem teda jak tučnák, na mijí vějšku to je hrůza ☹ i se mi chodí blbě do schodů a dýchá atd, mazec a jak ti dlouho trvalo než jsi to dala dolů??

pentagras
autor
3. pro 2011

@amallie to asi jo ale já jsem teda jak tučnák, na mijí vějšku to je hrůza i se mi chodí blbě do schodů a dýchá atd, mazec a jak ti dlouho trvalo než jsi to dala dolů??

lucifereeek
3. pro 2011

@pentagras tak pokud jsi byla před těhu hodně štíhla, bmi pod 20, tak je možné že přibíráš víc než třeba někdo kdo má nadváhu.

pentagras
autor
3. pro 2011

@lucifereeek jj, přesně, to jsem měla 🙂

lucifereeek
3. pro 2011

@pentagras a co na to dr., řekl ti že hodně přibíráš? pokud ne, tak to snad tak nevadí, po porodu to zase shodíš 😉

pentagras
autor
3. pro 2011

@lucifereeek no on to vůbec nějak neřeší, tak nevím 🙂

amallie
3. pro 2011

@pentagras nějakých pár měsíců a dala jsem to dolů 😉 neboj se ničeho

modellook
3. pro 2011

ahojky, nic si z toho nedělej 🙂 já připrala 30kg, do porodnice jsem tedy odcházela s váhou 92kg. připadala jsem si jak hroch, nic jsem neobula. no a z porodnice jsem odcházela o 18 kg lehčí... V mém případě to byla hlavně voda, takže se přibývání nedalo nijak ovlivnit a to podotýkám, že jsem první 3 měsíce prozvracela, takže jsem nechápala z čeho to mám 😀 Noa ted ma malá půl roku a bez 4kg jsem na své původní váze 😉 Tak nevěš hlavu, tělo se vrátí zpátky do původního tvaru, jen to nechce spěchat. Jinak mi doktor řekl, že to zadržování vody je prý přirozené, tělo si připravuje zásobu tekutin pro případnou ztrátu krve při porodu, což zní docela logicky 🙂

berinka1
3. pro 2011

ahojky,tak já mám přibrano 18kg,taky se nijak nepřecpavam,sladký teda jo,ale to jsem jedla vždycky,v podstatě skoro žádná změna oproti mému stravování a mám 93kg:/ postavu jsem před tehu měla sportovnějsi,ale necelých 5kg jsem přibrala z léku na otěhotnění,no a teď plus toto ještě..Dr.mě ale posledně řekl,ze to vypadá spis na vodu, prvně myslel cukrovka,protože mě test vyšel divne,ale pak už ok.No tak uvidíme ve finále a jak to půjde dolu..sice mám 178cm,ale nevlezu se do žádných džínů,tak o 2 čísla mám větší velikost.Tehu džíny co jsem si koupila v 5.m o něco větší mám teď malý..

pentagras
autor
4. pro 2011

@amallie
@modellook
@berinka1
Ahoj holky, tak snad to pak půjde dolů, ale přijde mi že ted přibírám ještě rychlejc 😒 Už jsem jak valibuk

tina74
4. pro 2011

@pentagras Ahoj, já už jsem přibrala 10 kg - 3 kg stimulace a 7 kg těhotenství. Teď se to ale nějak zastavilo, už druhý týden se váha nemění. Břicho už mám obrovitánské, ale zbytek těla nepřibírá vůbec.

pentagras
autor
4. pro 2011

@tina74 to se máš, to já jen kynu a kynu 🙂

tina74
5. pro 2011

@pentagras Mně to v mém případě připadá docela hodně, protože jsem na začátku nebyla až tak hubená. Zhruba do 30 let jsem měla při výšce 178 cm kolem 60 kg , pak se to postupně zvedlo na 67 kg, což už byla celkem normální váha. Pak ty 3 kg ze dvou stimulací rychle za sebou a od začátku těhotenství nárůst ze 70 na 77 kg. U Tebe je možné, že si tělo skutečně potřebuje udělat zásoby.
Já to zatím moc neřeším. S váhou jsem problémy nikdy neměla, nikdy nedržela diety. Dřív jsem se spíš zoufale snažila přibrat, ale nešlo to. Takže doufám, že na to, abych byla opravdu obézní nemám geny ,a jestli ještě nějak výrazně přiberu, půjde to po porodu dolů.
Uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál. Třeba se to pak najednou zastaví. A co na to říkali doktoři?

pentagras
autor
5. pro 2011

@tina74 můj dr nějak nic moc neříká, ale jinej mi řekl že je to dost ale na druhou stranu já i ted nejsem nějaká tlustá ale podle toho jaká jsme byla předtím tak to je mazec 🙂

tina74
29. pro 2011

@pentagras Jak to s Tebou vypadá teď? Zpomalil se Ti už nárůst váhy? Já mám za poslední měsíc nahoře další 3-4 kg☹ Vizuálně to tak nepůsobí, ale už cítím, že jsem pořádně ztěžkla...

charlie31
29. pro 2011

Ahoj holky,my máme 38tt a nahoře 31kg.Přibírala jsem co 4kg za měsíc a nemyslím si,že bych se přežírala.Teda měla jsem nadváhu i předtím,ale náročnou práci,takže sem se celý den hýbala a nepřibírala a pak sem musela 2měsíce ležet a začalo to.Od 6měsíce mi začaly otékat nohy,ale doktor pořád říká,že dokud mám cukr a bílkoviny v moči v pořádku,tak prostě otýkám-Poslední měsíc mám nohy jak boule,to už se nedá ani popsat.Ruce nateklé,obličej a nejvíc mě dorazilo,když sem za 3týdny přibrala jen 2kg a za další 2 týdny 4kg.Teď už chodím každý týden na kontrolu a pořád 2kg nahoře.Sem z toho na prášky,ale říkám si,že když jsem dokázala přestat kouřit,tak to pak prostě zhubnu.Hlavně ať ten náš bublíšek vyleze v pořádku a ve zdraví.Takže nezoufejte,mohlo by být i hůř 😀 😀 .Já si to říkám pořád.Mám mladšího a hubeného přítele a jsem vedle něj jak matrona.Prostě to teď stejně nevyřeším,tak počkám a až to půjde zabojuju 😀

amrash
29. pro 2011

@charlie31 Neboj, pokud jsi přestala kouřit, zvládneš i zhubnout! Mluvím ze své vlastní zkušenosti. Poprvé jsem měla strašnou nadváhu a pak jsem po porodu dala dolů 30 kg. Pravda, trvalo mi to 2 roky a stálo spoustu úsilí ale dokázala jsem to. Za to teď jsem 31 + 2tt a jsem znovu jako koule + 22 kg. Tak snad si pak po porodu udělám hubnoucí repete 😔 😔 😔 P.S. Taky se nepřežírám

pentagras
autor
29. pro 2011

@tina74 ahojky, jj, já už to neřeším, mám 20kg nahoře, nepřežírám se a stejně kynu, už mi ani nic nepřijde a nenervuju se,prostě je to tak, pak to sundám, z mých 50 kg mám 70 hrůza 🙄 jsem malej slon, vypadám uplně jinak a okolí mě nepoznává ale hůlavně že mimčo je zdravoučký, to je důležitý,jen občas mám trochu depku že jsem sele 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru