Extrémní přibírání na váze v těhotenství

pentagras
7. lis 2011

Ahoj Holky, je tu některá co hodně nabírá v těhotenství???Já jsem 15 týden a mám 13 kg nahoře, šílenýý 🙄

margarithka
11. říj 2016

Holky, váhu vůbec neřešte. Když jsem byla těhotná- dvojčata- do 30. týdne jsem nabrala 18 kilo. V prvním trimestru 7 kg- bylo mi tak divně, že jsem nemohla nic jiného než chleba s medem a kakao. Na kontroly jsem chodila s hrůzou, protože jsem pořád od sestry poslouchala kecy, jak hrozně přibírám, že bych se měla krotit, atd. Přitom jsem se nepřejídala, jedla hodně ovoce, zeleniny, chodila denně na procházky...však to znáte... ale poslouchala jsem to pořád. Měla jsem jí plný zuby. Oblečení jsem neustále nosila stejné, co před otěhotněnín, jen to břicho, no.
Zajímavé je, že doktor to nekomentoval nikdy. Jednou mi jen oznámil, že mám hodně velké placenty, že mám být ráda, že jsou děti aspoň dobře vyživované.
Když se kluci ve 30. týdnu oba narodili, měli každý váhu skoro 1.5kg. A víte co? Doktor, mi řekl, že jim ta váha zřejmě zachránila život, že měli dost sil bojovat...vzhledem k dalším komplikacím.

Z porodnice jsem odcházela -10kg, teď po roce mi zbývají dvě kila. Jestli budu ještě někdy těhotná, může mi sestra políbit...

benny7
11. říj 2016

Tak já jsem dnes 13 dní po porodu. nabrala jsem 30kg a od porodu má m dole pouhych 5kg!!! celé těhotenství mi každý říkal jak mám v sobě vodu a jak to nechám v porodnici a prd..... 😔

kulihrasekzeleny
11. říj 2016

@sametacek1 s tou dekou to vidim stejne :D dnes jsem si koupila zateplene leginy. Nez jsem otehotnela jsem je odmitala nosit, ze na to nemam postavu. A ted kdyz uz na to vazne nemam postavu se do niceho jineho nenarvu :D ale vadi mi ze to mam pod pupekem a dela se mi tam "previs" nosila si to taky tak? Pres bricho me to tlaci. A teplaky jsem taky okukovala, ale asi to vidim na panske :D do damskych se nenasoukam

kulihrasekzeleny
11. říj 2016

@benny7 neboj to jeste pujde dolu! ;) Taky v to doufam! A nekde v zadu v hlave si namlouvam, ze to mam taky vodu a ne speky :D

benny7
11. říj 2016

@kulihrasekzeleny já nosila legíny s vyšším pase, pod pupkem by mi to vadilo. Krásně se natáhly až nohoru vysoko nad pupek a ještě mi to aspoň trošku vytvarovalo břicho, jelikož jsem měla taky převis.

sametacek1
24. říj 2016

@kulihrasekzeleny jezis ja ted taky koupila zateplene leginy, a jeste jsem zkousela panske teplaky :D teda v tech jsem vypadala aspon typacky.. jak naky hoper :D no nakonec leginy vyhrali, sile v tom mam stehna jak slon ale nic lepsiho nebylo :D akorat pres bricho je nedam, mam jeste mesic a dva tydny do porodu a s vyskou 158cm, uz 80kg presne.. tak ze 23kg nahore, popraskane stehna. Ale teda nechutne:( na to jsem nemyslela.. a bricho , ktere mazu jak zbesila, tak se mi ted uz taky rozjelo :D uz to beru z humorem, a rikam ze jsem zebra znamim a pritelovi ze budu tygrik :D jelikoz stejne mi nic nezbyva a strie jsou navzdy :/ ja se jen budu modlit ze to schodim a snad sve obleceni S nebudu muset vyhazovat, kdyz jsem uz na L :/

kulihrasekzeleny
26. říj 2016

@sametacek1 vcera jsem taky vymetala obchody a koupila jsem si ty panske teplaky :D at furt nechodim v 1 leginach. A co to bricho cim to mazes? Ja jsem v 5 a ze spodu bricha uz mam uplne fialove strie :( dneska jdu na kontrolu to bude zase zdupec kolik jsem pribrala. Merim 178cm a vcera mi vaha ukazala 103 kg ;(( taky se modlim at to shodim potom. Lko mas jeste dobre :D ja vcera ty teplaky brala XXL :D :D

sametacek1
26. říj 2016

No taky doufam ze to schodim, mivala jsem 57kg a svaly, a ted nemam nic, teda ted mam kozy i na zadech :D nechapu, jak je mozny, ze to telo takhle strasne zblbne, horsi je ze u holcicek se to schazuje hure :/ pouzivam kokosovi olej, vzdy vecer, do rana mam porad mastny bricho i nohy, a ka behem odpoledne jen maslem z avonu.. a vecer zese olej.. bohuzel strie jsou i dedecne.. a ke konci? Silenost .. :/ ty jo co ja bych dala zase za 5mesic 🙂 ted uz je bricho strasne tezke, a neda se moc chodit.. 🙂 no ale na druhou stranu to je proste krasny 🙂

kulihrasekzeleny
15. pro 2016

Tak co holky jak to mate s pribiranim? Taky porad kynete jako ja? Doktor uz mi vynadal ze nemam pribirat tak jsem se ho zeptala a jak to mam udelat? Nemam jist nic? Na to mi bylo odpovezeno: Ze vzduchu "ty kila" nemate. Mela jsem slzy nakrajicku :(

kulihrasekzeleny
15. pro 2016

@sametacek1 ahoj tak jak se ti dari? Jak se citis? Mimco se jeste nevyklubalo? 🙂

martina7895
8. čer 2018

ahoj holky výchozí váha 62-63 kg výška 175cm nyní 21. tt a váha 72kg!!! Skoro nic nejím snažím se najíst co nejvíc hlavně po ránu na snídani a pak už po zbytek dne malé porce a hlavně hodně zeleniny. Brambůrky a sladké nepřipadá vůbec v úvahu, do toho se snažím hodně pít alespoň 2,5l čisté bezbublinkové vody. Má některá z Vás taky takový problém, nebo poradily byste mi jak se stravovat abych tolik nepřibírala? Mám ještě 19 týdnů před sebou a děsím se že do porodnice půjdu jako koule. Těhotenství mám úplně bezproblémové neblila jsem ani jednou a nevolnosti taky žádné nebyly. Díky moc 😢 😢 😖

skarma007
13. črc 2021

já začala přibírat už od začátku těhotenství, cca od 3 měsíce, šlo mi to nejdříve do boků...Na úplném začátku těhotenství jsem zhubla zadek a nohy až si toho všimli ostatní a pochvalovali si :D a to jsem musela furt jíst i sladký, jinak bych umřela hlady...No a postupně jsem začala přibírat...Nejvíc mě štve, že mi jde vše do stehen, zadku, rukou a celkově se rozšiřuju i na zádech atd..a to jsem byla vždycky hubená...Holt těhotenství postavu změní, doufám, že po porodu to pude rychle dolů...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru