Extrémní přibírání na váze v těhotenství

pentagras
7. lis 2011

Ahoj Holky, je tu některá co hodně nabírá v těhotenství???Já jsem 15 týden a mám 13 kg nahoře, šílenýý 🙄

tina74
29. pro 2011

@pentagras Já už mám 81 kg místo nedávných 67 kg☹ Vypadám ale pořád stejně, kromě velkého břicha a prsou. Alespoň v té iluzi zatím žiju 😀 Těhotenské kalhoty (moje normální velikost 40) mi ale každopádně pořád jsou dobře, jen ten všitý bavlněný pás na břicho se pořád víc a víc zaplňuje...
Trošku mě děsí, kam to ještě povede, ale hlavně ať je dobře miminku, hladem ho trápit nehodlám...

pentagras
autor
29. pro 2011

to víš, pak to dáme dolů 🙂 no na mě nemáš, já mám už 20 kg 😀

nadik0
30. pro 2011

Ahojky, tak já jsem 36.týden a mám nahoře 22kg.Jsem strašně nateklá, ruce, obličej a nohy, ty mám jak dva sloupy plný vody.Neudělám klek ani dřep jak je mám boulatý.Po večerech již brečím bolestí, skoro již nemůžu chodit a fakt se již těším na porod, že ta voda půjde pryč.Tlak a bílkovina v moči stále ok, takže je to jen o vodě.
U prvního kluka jsem byla taky tak nateklá, přibrala jsem tenkrát také 23 kg, po porodu jsem během půl roku shodila 28kg bez diety, jen kojením a kmitáním kolem mimi, tak doufám, že teď to dolů půjde taky, ale jsem těhu po 10 letech, tudíž starší, takže se bojím, že to dolů nepůjde. 😒 Ještě 4 týdny, už musím vydržet.Držím palce všem.

sarana
2. led 2012

Ahojky, já při prvním těhu nabrala 25 kg a z porodnice jsem odcházela o polovinu lehčí. V posledním trimestru jsem hrozně nabírala vodu. Na původní váhu jsem se vrátila po 3/4 roce od porodu, dokonce jsem se pak dostala i 6 kg pod původní váhu. Teď jsem těhotná podruhé a vodu nabírám už od samého začátku. Jsem v půlce a mám už 12 kg navíc, což je asi o půlku víc než jak jsem nabírala v prvním těhu, takže si taky připadám jako vorvaň 😀 A taky jím a hýbu se úplně stejně jako před těhotenstvím, ba dokonce i víc, protože už nemám tolik času na odpočinek jako v prvním těhu, když už jeden prcek doma je 🙂 Jde to prostě nahoru samo. Je to jasná voda, protože jsem celá oteklá. Takže v klidu, dolů to pak dáme 😉

marki1904
2. led 2012

Ahoj, za 1. těhu jsem měla nahoře 7 kg, bývalo mi hodně zle až do 7 měsíce- a z porodnice jsem šla s větší podváhou než před otěhotněním. V 2. těhu jsem přibrala mín- 4 kg, ale velkou výhodu jsem přikládala tomu, že to bylo v létě, tím pádem nabídka ovoce byla famozní a výlety, tury taky v poho, takže to bylo hodně sportovní těhu, nevolnosti žádné. A abych nezapoměla celé 2. těhu jsem ještě kojila, takže ta váha moc stoupat ani nemohla. Nyní v 15 tt mám již 4 kg nahoře- žádný pohyb, a výběr ovoce a zeleniny minimální, takže mam obavy, kam až to tentokrát dotahnem.

diviska
2. led 2012

Já jsem rodila ve 35 tt a měla jsem navrch 33 kg. Měla jsem preeklampsii, prý to bylo tím..no a taky tím, že jsem před otěhotněním měla 49 kg. Kvůli rizikovému těhotenství jsem přestala tančit a pak jsem se taky ládovala ovocem, což je sice fajn na vitamínky, ale né moc dobré na váhu..

pentagras
autor
11. led 2012

No já mám už ted 24 kg, tak jsem zvědavá jak to půujde dál 😒

vendullka
12. led 2012

Ahoj, já mám zase opačný problém, jsem 30tt a ještě minulý týdne jsem měla nahoře 6kg, dne s jsem se vážila a jen 4,5kg, tak jsem teď z tho špatná, jestli je všechno ok. Při přrvním těhu jsem sice přibrala jen 8kg, ale ty už jsem v této době měla a pak nepřibírala... Ach jo

hulda
13. led 2012

ahoj holky, tak já jsem 37. týden a včera jsem na váze viděla 20kg nahoře. Jen doufam, že se mi rozbila váha, protože to neni možnýýýý 😕 🙂 . V pondělí u doktora váha ukazovala 17,5 nahoře, to je sympatičtější. U prvního těhotenství jsem nabrala 19 a nakonec jsem to pak všechno shodila, ale trvalo to dva roky. Taky je fakt, že já se nemůžu vymlouvat pouze na hormony nebo zadržování vody. Mam to fakt "vyžraný" 🙂 .

maki87
23. led 2012

Ahojte holky, jsem ráda, že nejsem jedin, která tohle řeší, jsem ve 25tt a 12 kilo nahoře, přitom v prvním těhu jen 9 za celou dobu....snažím se nejíst sladké, bílé pečivo už dva roky nekupujeme, a furt to leze nahoru, teprve půjdu na tehu cukrovku, tak uvidím, ale jsem z toho na prášky 😒

xsuzzi
23. led 2012

Holky já nevim co řešíte, dyť jste těhotný 😀 😵 maki87 a ty vůbec, 25tt 12 kg - nádhera! Já měla v 16tt 10 kg nahoře 😅 😀

anysek85
23. led 2012

@xsuzzi Bohužel nemůžu souhlasit. Nadměrné přibírání v těhu je nebezpečné a nezdravé pro matku i dítě - o tom není sporu. Nemluvě o tom, jak se člověk cítí... 😝. Já do začátku 9. měsíce přibrala 9 kilo a poslední měsíc pak ještě cca 3 a bylo to tak tak 😝. Vůbec si nedokážu představit nabrat ještě více 😝. To by mi asi švihlo. Mimi mělo 4 kg, z porodnice jsem si odvezla necelých 5, po třech týdnech od porodu jsem byla ve svých hadrech a spokojená. Rezignovat na to a váhu neřešit rozhodně není dobré - to je můj názor 🙂.

xsuzzi
23. led 2012

@anysek85 - no tak určitě, ale přeci,když už ta maminka přibere nějak víc, tak z toho nebude přeci smutná a hotová, ale ať se tím netrápí, prostě se to stává 🙂 já se cítila moc dobře a čím větší bříško, tím větší euforka 😀

romcovaklarka
23. led 2012

@pentagras Ahoj, neboj, to zase sundáš 🙂 Já jsem nabrala 33kg a teď už mi jich zbývá jen 6, a to podotýkám, že nijak necvičím ani dietu nedržím, pač stále ještě hooodně kojím 🙂 Takže to půjde, neměj obavy 😉

pentagras
autor
23. led 2012

No mě ta váha ještě víc letí nahoru, protože ted už měsíc ležím jen ležím a ležím a asi bude do porodu.

smoulinka.ciko
23. led 2012

no nevím, ja jsem opčný případ... u prvního těhu mi bylo zle, zhodila jsem za první 3 měsíce 12 kg a zpátky nabrala 4 kg. no a teďkom mám 3 týdny do konce a nepřibrala jsem vůbec nic 🙂

maki87
2. únor 2012

@xsuzzi mi to moc nádherný nepřijde :D a pořád to leze nahoru, moc se už raději nevážím, příští týdenan těhu cukrovku, tak uvidíme

llluckaaa
2. únor 2012

Ahoj, taky patřím k těm, co více přibírají. V prvním těhotenství 18 kg a v druhém 14 kg (a to jsem měla dietu!). Záleží na váze před otěhotněním, kdo je hubený, přibere logicky víc. Taky to ale může být signálem nějakých komplikací - cukrovky, zadržování tekutin atd.
A hubnutí po porodu, to je asi kapitola sama za sebe. U mě rozhodně nic samo dobrovolně nezmizlo a musela jsem si to sama vydřít, abych se dostala zpět. Teď rok po porodu ještě stále nejsem na původní váze.

maki87
2. únor 2012

@llluckaaa já v prvním těhu přibrala 9 kilo(výchozí váha 75) te´d jsem začala na 69 a už teď mám 82 jak kdy, neřeším sebe,ale spíš ať mimčo je v pořádku a tak....

bibuliinka
28. čer 2014

@xsuzzi : ja jsem taky 16+3dny byla na kontrole a mam nahoře celekem cca 9kg.
Snazim se jíst tak at me to nenafukuje,ale marne. Hodně piju. Doktorka se mě ptala jestli nechodím ujídat večer. Jenže mě už od prvních týdnu narostl hrudník mám cca po 3novou velikost. Taky nevím kam ty kila jdou když to není nikde vidět. Jen bříško roste... Tak netuším.

veru0401
28. čer 2014

holky ja jsem 33tt a mam nahore 22kg a zacinala jsem na 57kg..jinak mam vsechny testy v poradku i moc jen hodne otejkam takze to vypada ze hodne zadrzuju vodu, ale dr. zatim nic neresil.hlavne ze se ma miminko dobre..

babetkavesela
29. led 2015

Ahoj ja jsem 24tt mam 15kg nahore a jsem bezradna doktorka mi zakazala pit.ale to je prece' blbost pry snist mohu cokoliv ale nesmim pit a to vypiju max pul litru denne.Nikdy jsdn nemela problem s krvi a dala mi prasky'na redeni krve.vaha jde nahoru a ona me strasi s nemocnici.jsem holky bezradna co s tim???

linee
29. led 2015

@babetkavesela pokud rychle pribiras, tak je to mozna zadrzovani vody v tele, proto ti zakazala pit. Pripada mi to ale jako blbost. Především ted te ceka hodne narocne obdobi a pul litr je malo. Predevsim, delaji to hormony. Minuly tyden jsem se divala na fotoblogy a nejaka holcina o tom mela i fotku, pak psala, ze za dva dny "zhubla" asi 3 kg, všechno voda, Dr. ji na to něco dala. Pokusim se podivat, zda to ještě nenajdu a napsala bych ti, ale uz nevim, kdo to byl.

benny7
13. dub 2016

@pentagras vím, že je to tu již 5 let, ale chtěla bych se zeptat, zda jsi to nakonec shodila? Já jsem v 15 týdnu a mám nahoře 13kg a jde to pořád výš a výš. Nepřejídám se, snažím se chodit na dlouhé procházky, ve městě chodím zásadně pěkšy, ani mhd nejezdím a stejně mi to leze nahoru. Jsem z toho opravdu nešťastná. Gynekolog mi řekne: "to nemůžete" a šmarjá co mám dělat???To nemám jíst vůbec??? Jím zeleninu, ovoce, já fakt už nevím. Co den to kilo i dvě. :(

sametacek1
11. črc 2016

Ahojky, sice uz diskuue starsi ale treba se nekdo ozve🙂 jsem v 18-19tt a mam nahore 12kg, soupu stehna, celulitydami nabehla behem druheho mesice, nejdriv jen na nohach a ted jsem se okoukla v koupelne a uz i zadek, :( nejhorsi je ze si na toto telo nemuzu zvyknout, jako brisko krasny ale zbytek:/ zadna podprda mi uz neni, mam strasny nalivaky , ktery zacinaji padat dolu... jako porad si rikam ze to za to miminko stoji, a ano stoji, kdyz prisli prvni pohyby, presne pred tremi dny, tak je to neco uzasneho, uplne dokonale, tak ze se bojim teda ze nA konci pujdu se 100kg na porodni s.. mam 159cm a nyni 69kg ... necpu se, jim pravidelne, jim podle vahy dokonce a co z toho, kazde rano novy dolik na zadku ... a poceni se jen kdyz mam projit na slunci :D nemam kalhoty vubec nic mi neni, jen tilka, a na zimu nevim co budu mosit 😂 no je to hrozny ale mame tam prece miminko a to nas, ktere takhle nechutne pribirame drzi prece nad vodou 🙂 casem to nekdy vybehame 🙂

urtica
11. črc 2016

@sametacek1 Můžete zadržovat i vodu...známá takhle přibrala celkem 25 kg a 10 nechala už v porodnici...mně přijde, že to přibírání v těhotenství se moc ovlivnit nedá.

laisobel
11. črc 2016

Presne souhlasim, kdyz se necpes a nejis jen sladke a tak, neres to.
Ja do sesteho mesice zvracela, palila mne zaha i po vode a stejne jsem pribirala. Vypadala jsem strasne. Na mych 167cm jsem mela 99 kilo!! Ale jak to samo snad ze vzduchu nalezlo, pak to slo i dolu, takze neboj, kojeni, aktivita s mimcem, ono to pujde. Nekdo holt pribere a nekdo ne.
Dulezity je jist zdrave a normalne, a pak se hýbat a nesidit se na zdravem a vyvazenem jídle. Telo si poradi!

sametacek1
9. srp 2016

Ahojky, tak jsem se vazila za 5mesic, z 57kg mam 72,5kg, uz mi nejsou ani tehotencke kalhoty vel M, mam obri bricho a to mam jen jedno miminko uvnitr, silene soupu stehna, celutida cim dal horsi... chce se mi brecet... plnou skrin hadru a jediny co obliknu jsou sem tam tilka a jedine haremky... co budu dal si neumim predctavit.. kdyz chci cvicit tak mi snad u kednoho pohybu nabehne tep jak blazen, tak ze na to racit prdim.. :( jako psychicky to neni vubec zadna sranda.. ale snazim se na sebe nedivat🙂

kulihrasekzeleny
11. říj 2016

@sametacek1 ahoj jsem na tom uplne stejne :( 19tt a mam 15kg nahore. Doktor se me ptal kam to jeste povede at si to hlidam. Pripadam si jako totalni idiot. Jako bych od rana do vecera jen zrala... Kalhoty taky neoblecu. Mam 1 leginy a v zime asi umrznu :D

sametacek1
11. říj 2016

@kulihrasekzeleny :D ahojik tak to mi povidej, ja mam mesic a par tydnu do konce, bricho mam strasne velike oproti me postave a jako uz se nrmam do ceho obliknout, koupila jsem teplaky, takove ty nasravacky, a tot vse.. jeste mam jedny volnejsi.. jinak nic, no vrsek, tak to je uplny problem.. dve tricka s dlouhym rukavem, ze kterych mi uz couha pupek, a jinak tilka.. mikiny ? Vubec .. jednu jedinou.. tak ze jako ja nevim, nakonci se zabalim do deky a pojedu rodit v dece :D nebo nevim... no doktor taky at to hlidam , no akorat by me zajimalo jak to mam asi hlidat :D ted uz kor jim jen co zvladnu, jelikoz zaludek namackany nahore a spatne se mi dycha... a vaha leze porad nahoru :/ jako asi z puvodnich 57 pujdu na sal neco kolem 90ti .. to by me zajimalo kolik mi toho zustane 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru