Femibion 400 plus DHA, máte zkušenost?

iviseks
23. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem v druhém trimestru a v lékarně mi doporučili vitamíny Femibion 400 plus DHA, ale doma jsem si všimla, že je tam dost éček.Nemáte někdo s tímhle druhem vitamínů zkušenosti? 😒

salomee
23. bře 2012

Zkušenost nemám a éčka jsou všude, ale jestli Ti něco říká MUDr. Koucký (Praha Apolinář, odpovídá na minimálně dvou netových poradnách a jeho názory jsou celkem dost rozumné), tak ten Femibion doporučuje.. vím, že je to asi i o penězích, reklamě a nevím čem ještě, ale řekla bych, že Femibionem se nic nezkazí.
Já jsem měla napřed Centrum Materna a pak Calibrum mami, teď mi došel, tak jsem si koupila pro změnu Gravimilk...a těžko říct, co je nejlepší a proč. Každý doporučí něco jiného a těžko říct, jak posoudit, co funguje líp.

gambrinuska
23. bře 2012

užívam na velké doporučení mého gynekologa a jsem spokojená, ale jim ho ob-den přísun vitamínu mam dost velký jen v rybách pokulhávam 😅

werunqa
24. bře 2012

Ja brala Femibion s DHA-ale jen jeden mesic-pac to baleni je hrozne drahe..nedivala jsem se kolik je tam "ecek".. 😉 Od te doby beru GS Mamavit..

lucille85
26. bře 2012

Já brala Femibion 800 a teď tu 400 na doporučení mojí gynekoložky a i Dr. Kouckého, o kterém tu byla řeč. (jeho manželka to v těhu taky užívala)..V průběhu těhot. mi navíc náhodou přišli na poruchu metabolismu kyseliny listové (MTHFR) a jiné vitaminy by mi tudíž byly k ničemu, stejně jako zelenina aj.(která dle některých stačí)...A ta DHA je důležitá pro vývoj mozku a zraku miminka, existuje na to celá řada studií, já třeba k té 800 brala rybí olej v tobolkách, protože tam nebyla...Ano je to dražší vitaminový preparát, ale zase za to ráda zaplatím, protože má jako jediný už vstřebatelnou kys.listovou, což je pro mě jediná šance jak ji tělu dodat... Je řada jiných naprosto zbytečných věcí, za které maminky utrácí, takže toto beru jako investici do zdraví svého i miminka a za sebe mohu jen doporučit...

maki73
26. bře 2012

Já ho taky brala na doporučení lékaře a byla jsem spokojená, navíc jsem vypadala dobře :D vlasy, nehty a tak :D, jak se říká, že těhotné ženy jsou krásnější, tak s tímhle to stopro platí :D, určitě bych doporučila si zrovna za tohle raděj doplatit a mít jistotu, že má děťátko všechny potřebné látky pro vývoj, než pak litovat, a přesně je pravda, že za různé zbytečnosti se vyhodí více peněz

miatia
27. bře 2012

I já hned od začátku těhu beru Femibion a jsem moc spokojená 🙂 Hlavně mi vyhovuje, že mám jistotu, že papám všechny potřebné vitamínky pro tu naši prďolku 🙂 Vím, že je možné, že nesedne každé mamince, ale u mě naprostá spokojenost 🙂 Vůbec mi nevadí, že si musím připlatit i když peněz na rozhazování rozhodně nemáme, beru to jako investici do zdraví miminka a to stojí za všechny penízky světa 😉

prdecek
5. dub 2012

taky ho beru, gyndr. mi ho doporučila, mám totiž stejnou mutaci jako lucille85, tak je pro mě tohle jediná možnost. Sice jsou dražší, ale stojí mi to za to.

petulka03
4. kvě 2012

Já mám trochu jiný názor.Femibion hodně doporučují doktoři,protože jim za to dost platí. Je drahý.Porucha štěpení kyseliny listové se týká jen přijmu kyseliny z přírodních zdrojů,purifikovanu kyselinu tělo s touhle poruchou přijme.Já jsem teď objevila v lékárně novinku Pro Mimi DHA od Elasti-Q, je o dost levnější, má navíc vitamín D, ten je nutný pro vývoj kostí a bere se jen jedna tobolka, která obsahuje vše.

janca32
17. kvě 2012

Včera jsem natrefila na novinku od Elasti-Q ProMimi DHA a koupila jsem si ji. Je o hodně levnější a má víc vitamínů i DHA než právě Femibion. Dokonce má i vitamín D a tobolky se mi moc dobře polykají. Nejsou velké. Je bez konzervantů a umělých barviv. Takže jsem ráda, že přípravek mám, protože je to moc důležité pro mimi.

majka1976
18. kvě 2012

Holky, kdo máte pojišťovnu RBP, tak jsem četla, že proplácí určité druhy vitamínů pro těhulky až do výše 1.000,-Kč.

mojsha
18. kvě 2012

ahoj, mě mudr včera taky doporučil femibion 400,ale mě se do toho nechce, jelikož jsem do ted brala folgravid a jodid, už mě to stálo 700kč, né že bych byla lakomá nebo šetřivá ale nevím zda je to nutné mít tak drahé přípravky...u prvního syna jsem brala jen listovku prví trimestr a jinak nic a ted mě cpe doplňkama tak nevím...

andulka444
25. kvě 2012

Taky mi doktor pořád cpe Femibion,ale já nemám doma oslíka otřep se, takže si ho kupovat nebudu. Asi přejdu na ten Elasti-Q ProMimi DHA jak tady holky píšou. Věřím, že je lepší a hlavně levnější. Tak letím do lékárny a jdu na to.

hradilenka
25. kvě 2012

Femibion jsem brala od začátku těhotenství na doporučení " naší rodinné lékařky " , proto můžu s jistotou říci, že se zde nejednalo o protlačení nějakého preparátu farmaceutickou firmou. Řekla mi, že podle ní jsou nejlepší pro dítě a jeho zdraví. A o to přece jde ne? V těhotenství se dá miminku podstatný základ jaký bude mít ten budoucí život. A investice do zdraví je k nezaplacení. Takže já jedla poctivě před těhu jen listovku a v těhotenství každý den femibion. A vyplatilo se, máme krásnou zdravou holčičku. Tak radím nešetřit ... ! Mamavit a jiné takové vitamíny bych brala až při kojení. 😉

irennn
28. led 2013

Já taky beru Femibion 800 a mám v plánu pokračovat pak 400. Nechci protěžovat nějakou firmu,ale zaráží mě, že jsou ženské ochotné platit za lepší antikoncepci 700-800 za 3měsíce a za miminko se jim zdá za vitamíny moc. Já nevím, ale myslím si,že v tomto by se nemělo dívat na cenu, ale na kvalitu. Tím ale nechci říct, že by měl být femibion nejlepší,jen bych na vitaminech pro děťátko nešetřila. To si radši odpustím každý měsíc nové nehty a jiné.

maudn
20. dub 2013

@irennn naprosto souhlasím, mimi pak stojí spoustu peněz (vitamíny, pleny, pak UM,když se přestane kojit, jídlo, pobyt v nemocnici a já nevím, co ještě) a přijde mi téměř k smíchu ušetřit "pár" stovek v těhotenství. Já brala u prvního babyplan a mamavit, malý je dost těžce nemocný a je často v nemocnici, takže jsem u druhého chtěla něco "lepšího" a šla jsem do Femibionu a pokud mi lékařka něco doporučí, tak do toho půjdu, pokud to aspon trochu pomůže v budoucím zdraví, tak se na tom nesmí šetřit.

nevee
26. čer 2013

Pročetla jsem hodně recenzí na netu a rozhodla jsem pro Femibion 800 a 400, peníze jsou mi jedno, když jde o zdraví. Dívám se vždy i na výrobce, protože znám farm. firmy (jsem z oboru) a Merck je dobrá firma.

zarucha
28. říj 2013

Ahoj holky, vím, že je to starší diskuse, ale taky přispěju. Blíží se mi konec dvanáctého týdne a dobrala jsem Femibion 800, který jsem brala i krátce před otěhotněním a během celého prvního trimestru, a studovala jsem, co dál. Vím, že spousta holek říká, že už vitamíny nejsou potřeba, že stačí pestrá strava, ale mně se to nezdá. Nemám zahrádku, na které bych si pěstovala biozeleninu, a málokdy se mi podaří sníst doporučovaných šest porcí ovoce a zeleniny denně, o mořských rybách a luštěninách ani nemluvě, a to jím celkem dost zdravě; chodím normálně na full time do práce, nemůžu si tedy každý den vařit domácí stravu, a i dkyž se snažím neodbývat se, některé dny toho s jídlem moc nedám, nehledě na to, že jsem od sedmého do jedenáctého týdne dost zvracela a na zeleninu jsem fakt neměla pomyšlení. Takže mám v plánu vitamíny brát i dál, chci dát dítěti maximum, co můžu. prostudovala jsem si to, a i když je femibion 400 o dost dražší (i mě to zaskočilo, a to mám relativně slušný plat), investuju to. Líbí se mi, že na rozdíl od jiných preparátů určených pro celé těhotenství je tenhle dávkovaný až na druhý trimestr, má zvlášť kapsle s DHA a zvlášť vitamíny, a věřím, že mi bude vyhovovat. Uvidíme.

alex85
30. říj 2013

Tak jsem asi trochu mimo. Byla jsem v lékarně, že chci kyselinu listovou pro 1.trimestr a lékernice mi prodala kys.listovou 800 dr.max 90tobolek za 80kč. V čem je ten femibion lepší?

petulecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katrinka87
21. únor 2014

Dneska mi gynekoložka doporučila GS Mamavit. Chtěla jsem si být ale jistá, tak jsem si prošla recenze na netu a došla jsem k tomu, že to bude nejlepší volba. Femibion není kompletní multivitamín, ale v podstatě jen listovka. A co jsem se dočetla, tak ta jejich vylepšená listovka je nutná jen pro minimální % žen. Ostatní ženy tu listovku normálně vstřebají, takže je zbytečné za něj platit těžký prachy. Mamavit s DHA má na rozdíl od Femibionu s DHA víc listovky a ještě další hafo vitamínů. Takže zítra běžím do lékárny si koupit Mamavit!

josefina79
30. bře 2014

Souhlas s Katrinka. Já užívala Mamavit (ten s DHA). Je tam opravdu všechno, co je potřeba. Navíc to doporučuje UPMD, zrovna Podolí by myslím svoje jméno na jen tak nějaký preparát nedalo. Narodil se mi tam syn, v podstatě nám tam zachránili život, je to špičková porodnice.
Jinak ten Mamavit opravdu obsahuje všechno, já ho užívala i po porodu, to je člověk rád, že si stihne namazat rohlík a udělat vývar kvůli kojení... takže jsem byla ráda, že do sebe vitamíny můžu dostat alespoň takhle.

elastiq
3. dub 2014

Důležité je v první trimestru hlavně kyselina listová. Nejlepší si je koupit přímo jen kyselinu listovou a v té nejvyšší dávce. Až následně bych řešila multivitamíny, ale pozor na vysoký obsah vitamínu B ;)

zunem
3. dub 2014

Používala jsem Femibion první 3 měsíce kvůli kyselině listové.Od 3 měs jsem přešla na GS mamavit mulťák s tou rybí kapslí DHA?? 🙂

martinides
17. kvě 2018

jsou maminky které ho berou celou těhotenství a maminky, které neberou vůbec. Brát ho není na škodu.

emilkamilka
2. říj 2018

poslední dobou se o nem hodně píše. Vím ale, že hodně maminke ho bere i jako pomoc k otěhotnění a prý to opravdu pomaha. Pak s ním pokračuji až do porodu a taky berou i po porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru