Fenyklový čaj pro 6-týdenní miminko?

deniorlik
18. led 2016

Chtěla bych zkusit fenyklový čaj. Naší holčičce je 6 týdnů. Sab simplex se mi zdá, že moc nezabírá. S fenyklem mám dobré zkušenosti, když jsem kojila....Minimálně mě osobně pomáhal 😀 Ale v současné době jsme plně na UM... Koupila jsem instantní Hipp - je to 100% výtažek z fenyklu, bez cukru. Na obale píšou, že je vhodný od 1. týdne, ale nepíšou kolik lžiček/mililitrů mám dát.... Poradíte? 😅

seriuel
18. led 2016

Ja davala vzdycky mezi jidlem cucnout, ted uz je vetsi tak si vzdy rekne jestli chce jeste

majkoz
18. led 2016

@deniorlik Já osobně před těmito instantními záležitostmi preferuji jak vlastní čaj(také jsem ho dělala, ovšem ne pro tak malé dítko), tak vlastní kaše atd... K tomu čaji: na dvě deci vody- špetka fenyklového, špetka kmínového a špetka anýzového semínka ..povařit krátce-5 min a nechhat louhovat dalších 10 m.A možno přidat pískavici, bo citronovou trávu...Ty hotový granuláty a směsi jsou dobře prodejný, avšak přečíst si, z čeho to vlastně je, není na škodu ...Nebo spíš,jak se ten granulát vyrobil... 🙂

78marcela
18. led 2016

Ja ji ho davala behem dne po lzickach..ale mam sackovy od 1.tydne, tyhle granulovany caje nechci. V sesti tydnech celkem tak 30ml bych ji dala, po troskach cucnout.

deniorlik
autor
19. led 2016

Já ale nemám ty klasické granulky, taky tomu úplně nefandím 🙂 Tohle jsou takové mini-pytlíčky s mikro-práškem z fenyklu, nic jiného než fenykl v tom není 😉 Navíc i lékárnice mi řekla, když jsem si ještě kupovala fenykl pro sebe, že takhle malému mimču by se ten klasický dávat neměl. Na obale bylo sice taky od jednoho týdne, tak nevím jak to je.... Každopádně ty pytlíčky vypadají fajn. Je to rychlovka, vím přesně kolik toho dát a nic jiného než fenykl v tom opravdu není, takže pohoda. Myslím, že je to nějaká novinka. Jediné mínus, že to vyjde trošku dráž než klasický čaj, ale bála bych se, že ten klasický třeba přelouhuju atd.... Přecijen je holčička ještě hrozně malá 🙂

Jinak včera jsem jí teda dala tak 4x cucnout z lahvičky a dneska ráno jsme se hezky vyprděli, vykakali, jupí 😎

majkoz
19. led 2016

@deniorlik tak to jó;)to neznám;)Ale ten rozdíl v tom být přeci nemůže, z čeho ty pytlíčky jsou-přeci taky z fenyklu,fenykl jako fenykl bych řekla;) Další možnost je fenyklovým olejíčkem masírovat pupík