Fonendoskop v těhotenství

amartina
14. únor 2008

Ahoj holky,
poslouchala jste některá nebo posloucháte srdeční ozvy miminka fonendoskopem? Já bych to chtěla zkusit a malou poslouchat, jak ji tluče srdíčko, ale za a) nevim, jak je to spolehlive a za b) nevim, jestli to neni pro miminko nebezpecne.
Dekuju za VAse odpovedi.

jankapo
14. únor 2008

Ahojky...nebezpecne to nie je urcite, ale ani spolahlive, my sme vcera hladali srdiecko fonendoskopom a nenasli sme...a to som v 28tt....Tak neviem ci sa to vobec da a ak ano, kedy... 🙂

vanilka32
14. únor 2008

my sme si tiez mysleli ze sa to da pocut, tak sme si kupili fonendoskop ale certa stareho 😢 zatial sme nepoculi absolutne nic, ale budeme dalej skusat tak raz za tyzden 😉

daniela84
14. únor 2008

ahoj ja sa k vam pridavam, fnendoskopom sme poculi akurat tak pohyby malinkeho v brusku. Skusame to skor kazdy tyzden ale nic.

lienockaa
15. únor 2008

baby, nie je to počuť..a to pritom som s fonendoskopom kamoška, lebo v práci som ho používala každodenne..no ale srdiečko môjho bábätka nepočujem..na to je v bruchu priveľa všelijakých zvukov, ktoré to rušia a nevieme presne rozlíšiť ozvy..ale nebezpečné také počúvanie fonendoskopom určite nie je.. 😉

graziela
15. únor 2008

My sme to skusali fonendoskopom pri1.tehu, a tiez sme to nepoculi.
V nemocniciach a v poradni ozvy srdiecka pocuvaju takym akoby lievikom.Jednej mojej spoluleziacej v 32tt sestricky kontrolovali ozvy pravidene parkrat za den, no ona uz vedela, kde sa zhruba nachadza srdiecko podla sona a tak vedeli hned, kde maju ten "lievik" prilozit.

ceeruti
15. únor 2008

tak ja jsem si ho koupila a miminko také neslyším 😖

lalupa
15. únor 2008

ja som hned po ultrazvuku,ked som vedela,ake maju bambulky polohy, pocuvala aj srdiecka aj placentu,kedze bola vpredu-jednu bambulu som nepocula,lebo bola prekryta,ale je to skvelyu zazitok, sledovala som,ci su ok 🙂
bolo to niekedy po 31tt

kacka.va
16. únor 2008

Manžel slyší srdíčko normálně uchem přes břicho.

graziela
16. únor 2008

Kacka.va, to moze byt aj tvoja tepna, ktr. vedie cez brusko...

kacka.va
16. únor 2008

moje tepna by tepala jako moje srdce, ale tohle je srdíčko, manža to vyťukával mně na nohu a byl to přesně ten rychlý rytmus, který tepe, když mi poslouchají mimískovou u doktora. Říkala jsem to i sestřičce a ona říkala, že prý je to normální, když je dobře natočené, tak je to normálně slyšet.

kacka.va
16. únor 2008

🙂

andilek
16. únor 2008

tak můžu potvrdit, že srdíčko jde slyšet i přes bříško, MM ho několikrát poslouchal a i zkoušel takovým tím komunistickým nemocničním zvonečkem a bylo to jedno a to samé, a že se toho za 3 měsíce v nemocnici naposlouchal 😉

loss
16. únor 2008

aj my sme to skusali poculi sme len raz po dlhom hladani
myslim ze volnym uchom je to rychlejsie a pocut to tiez

e1971
16. únor 2008

ahoj holky, taky používám fonendoskop v práci a opravdu to nebezpečné není.

ceeruti
17. únor 2008

Holky a je možne,že to neslyšime,že jsem tlusta-Teda,že jsem ppribrala??At hledame jak hledame,neslyšime naprosto nic 😠

kacka.va
17. únor 2008

ceeruti: třeba máš mimískovou otočenou jinak a holt to není slyšet 😉 . Já nejsem žádná štíhlice a na pupku mám ještě špek 😉

danu
5. srp 2009

wewe4 • 28tt • Dnes o 13:40
Ahojte babulky..
niekde som sa dočítala, že už v nejakom šiestom mesiaci by sa dalo počuť srdiečko babätka pomocou fonendoskopu. A keďže môj dedo ho má doma, tak som to hneď išla skúsiť, ale mám pocit, že som počula len črevá 😅 alebo, čo to bolo....od vtedy skúšam, ale stále nič nepočuť ☹ teda neviem, možno aj ańo, ale tlkot srdca to asi nie je...skôr také bublinkovanie a sem tam nejaký jemný šramot .

Nepočuli ste o tom? Alebo lepšie, nemáte to niektorá vyskúšané?

Díky...

och
5. srp 2009

ahoj danu

ja som vcera nasla doma fonendoskop a nic som nepocula 😉 len skvrkanie mojho brucha 😀 😀 😀 no ved budem skusat dalej a ked zacujem dam hned vediet 😀 😀

berus222
5. srp 2009

caute. ja som tiez nic nepocula. a ked maly kopal, tak bolo pucut buchnutie, ale srdiecko sa nam pocut nepodarilo. ☹

nada.hope
5. srp 2009

Ahojte,................ pisem z vlastnej skusenosti fonendoskopom je tlkot srdiecka urcite pocut, ja som ho vsak prvy krat nasla okolo 28tt, srdiecko bolo vacsinou okolo mojho pupku, ale to neznamena, ze ho tam budeme mat aj vy. Ja som malu pocuvala vacsinou vecer ked som si isla lahnut, bola som v klude a vsade boklo ticho, to je asi podmienka aby ste nieco poculi, predsalen je to velmi slabucke, ale urcite sa to pocut da..............hladajte vas dvojnasobny pulz 😉

wewe4
5. srp 2009

nada, a je to zretelne? Ja tam počujem šuchot, bublinky, ešte aj pohyby...niekedy sa mi aj zdá, že niečo ako tlkot, ale nie je dobre počuť 😖

murynka
5. srp 2009

ahojky já mám obyč za 200 kč a miminko tedy malou slyšíme tak od 18tt 😉 😉
je potřeba vědět polohu miminka opravdu na tom místě většinou slyším srdíčko někdy méně někdy více 😵
moc hezké ale pokud je mimi natočené zády nemusíte slyšet nic ☹
jiank slyším i vodu a různé šumy a to srdíčko není jako u vís je to takové šumění a rychlé
poslouchá i manžel i kámoška s manželem to slyšeli...nevzdávejte to...také jsme hledala déle než se to povedlo
a jsme zdr.sestra nebezepčené to není 😎

boobinka
7. srp 2009

take jsme si koupili za 200Kč oboustrany, a slyseli jsme srdicko nadherne 🙂 myslim ze kolem 22tt.
Nejvice byl slyset kdyz se vyboulil. Pohyby, bublani, sumeni taktez 🙂

kaleilah
8. srp 2009

já jsem zdrav.sestra tak jsem spoléhala na to že něco uslyšim, uši jsou přece jen vycvičený, a v prvním těhu jsem neslyšela nikdy nic, ani v den porodu 😅 😠 takže jsme denně jezdili po břiše a bolely nás jen uši z těch blbých čudlíků 😀 tak se na to vrhnem asi ted znova, třeba se nám podaří něco slyšet 😀

lienka79
8. srp 2009

No celkom ma zarazila otazka, ci ej fonendoskop bezpecny 🙄
urcite nie je .
ja som tiez skusala pocuvat ozvy,mame doma fonendoskop ako sucast tlakomeru,ale pocula som figu borovu a to aj vo vysokom stadiu tehu..takze hura do toho,skusaj,ale urcite si nekupuj koli tomu aparat.
Vacsi zazitok je to v nemocke, ekd ti budu robit ozvy cez repraciky 🙂

farmarska
8. srp 2009

myslím že taky hodně záleží na váze té dotyčné 😅 murynka je hubeňour, té se to poslouchá 😀 já mám místo břicha pneumošku, já bych žádnej tlukot neslyšela ani v den porodu 😀
to samé moje kamarádka, která je při těle, za měsíc rodí a ani ťuk 😀 sem jí nevěřila, tak jsem jí to břicho sama při každé návštěvě sjela a slyšela jsem taky jen ty její střeva 😠 😀 😀 😀

murynka
8. srp 2009

farmi 😀 😀 😀 😀

ale holky byla tu kámoška 30tt a je také hubená 😉 😀 😀 a neslyšeli jsme nic a u mě jo.....
nevím čím je to způsobené ale naší Sofinku slyším denně 😵 😵

prostě trpělivost 😀 😎 a zkoušet!!!

farmarska
8. srp 2009

¨Sofi má asi srdce jako zvon 😀

mita9
5. zář 2012

@lienka79 ze fonendoskop nie je bezpecny???

camelinka
5. zář 2012

@lienka79 proc by fonendoskop nebyl bezpecny proboha??? 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru