Fonendoskop v těhotenství

amartina
14. únor 2008

Ahoj holky,
poslouchala jste některá nebo posloucháte srdeční ozvy miminka fonendoskopem? Já bych to chtěla zkusit a malou poslouchat, jak ji tluče srdíčko, ale za a) nevim, jak je to spolehlive a za b) nevim, jestli to neni pro miminko nebezpecne.
Dekuju za VAse odpovedi.

mita9
5. zář 2012

@camelinka vsak? aj ja som to tak pochopila z jej odpovedi, ze nie je bezpecny..a ja furt si ho prikladam na brucho a pocuvam 😀

camelinka
5. zář 2012

@mita9 ja myslim ze to je jen blbe napsany,ale ze to myslela spravne 😉 .Na FS neni nic co by mohlo skodit, neni to utz jako babysound apod 🙂 🙂 🙂

mita9
5. zář 2012

@camelinka no to dufam 🙂 🙂

camelinka
5. zář 2012

@mita9 no to kazdopadne 😎 😎 😎 😉 😉 😉

mita9
5. zář 2012

@camelinka takze s cistym svedomim mozem aj dalej kazdu chvilu prikladat na brusko FS 😀

camelinka
5. zář 2012

@mita9 samozrejme, neni tam nic co by mohlo skodit,jen se pomoci membran zesiluje zvuk 😉

wifemartina
11. říj 2013

@kacka.va to je tvoje srdce pravdepodobne 🙂

kacka.va
11. říj 2013

@wifemartina no, já neměla tep okolo 130, takže moje to určitě nebylo

wifemartina
11. říj 2013

@kacka.va fiha, tak to asi veru nie 🙂

bureska
11. říj 2013

Já jsem fonendoskopem malého poslouchala a slyšela. Musela jsem tedy vždy přiložit tam, kde byl zrovna stočený. Ale slyšet to bylo celkem zřetelně

wifemartina
12. říj 2013

ja ho uz dako neviem najst, ale verim, ze sa mi len schovava. neviem, nakolko je mozne, aby dietatku vadilo "otravovanie" pocas pobytu v brusku, lebo ani sona nema velmi rado. vzdy sa otoci ritkou.

partyzanka91
13. pro 2013

Tak tu asi jančím zbytečně jsem ve 4tém měsíci a fonendoskopem srdíčko neslyším, jenže jsem absolutní hubeňour tak by špeky vadit neměly, ale když píšete že to také neslyšíte v mnohem pokročilejším těhu tak si si nebudu dělat starosti

pediater123
19. led 2017

@amartina
Fonedoskop môžte mať ale vy máte normálnu základnú výbavu. Pre tehotnú ženu ktorá má v sebe novorodenca sa dá počúvať srdiečko od cca 6+ mesiaca v tehotenstve ale musíte mať na fonendoskopu laitovo povedaný zvon aby ste to počuli 🙂 Pre bližšie info. ma môžte kontaktovať 🙂 prajem pekná deň

kvakuska
19. led 2017

@pediater123 těhotná žena v sobě nemůže mít novorozence ... a je jedno, ve kterém měsíci těhotenství žena je ... novorozencem je totiž dítě až od chvíle kdy se narodí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru