Genetika MUDr. Polák nebo FN Olomouc? Máte zkušenost?

sarkav
19. bře 2012

Maminky prosím jak je to s genetickým utz v 1. trimestru? moje gynekoložka mě poslala k Dr. Polákovi,ale stojí to 14OO kč, slyšela jsem že ve FN je to zadarmo a prý je to vyšetření snad i lepší. Tak nevím, jakou máte zkušenost?

lucalm
19. dub 2017

I ja.musim na.Tozzi prispet, je to krava, ktera mela pracovat tak na mole,.nebo.na.E55 a ne tady na takovem miste. Neumi nic,.koketuje, ma blbe kecy a rusi vysetreni. Diky lekarum z fn jsme prosvihli vsechny mozne.testy a ted nevime zda nase mimi bude v poradku. U prvni nebyl problem, protoze vse bylo ok,.ale.ted kdyz byl problem, tak ho jeste zanedbali. Ted to hasime u Polaka, ale uz to uplne nevyresime. Jsem strasne nastvana na fnol

krisatko
19. dub 2017

@lucalm chápu tvé rozhořčení, držte se

nafuka
19. dub 2017

@petruna82 mě pojištovna dala jen tisíc, jsem u Průmyslové.

nafuka
19. dub 2017

@verosek jo je to tam drahý a dlouhé čekání.mě zjistili zvýšené už nevím co, tak jsme museli ještě na kontrolu a nakonec máme zdravou holčičku.

lucalm
19. dub 2017

Dekuji, tak musim doufat, ze pres pomer 1:108 budeme mit zdravou princeznu, jeji sestricka (10m)uz tady na ni ceka.

manicka9
3. pro 2017

Celý personál oddělení je vstřícný, i mladé doktorky - Maděrková Tozzi atd. moc milé a ochotné. Mám pouze dobré zkušenosti se všemi lékaři

liliana2016
3. pro 2017

Teda, překvapily jste mě s negativními zkušenostmi ve FN Ol. Já mám zkušenost velmi dobrou, screeningy mi dělaly Mudr. Hostinská a Marková, obě velice vstřícné a profesionální. Rodila jsem tam a nemohla jsem si celý personál vynachválit,chovali se ke mně moc hezky... Je to o lidech asi jsem měla štěstí...
Tak se držte ☺️

krisatko
10. pro 2017

@lucalm jak jste dopadli? Já bych Tozzi taky poslala tak na privát a ne na prenatální medicínu. Díky ní (nezkontrolovala prstíky v 13tt) jsme museli ukončit ve 23 týdnu....

verik87
10. pro 2017

Nas gynekolog poslal k
prof. MUDr. Jiří Šantavemu, CSc. Empaticky,profesionalni pristup. Za memaximalni spokojenost,navic velmi.mila sestricka.

vita_
2. bře 2018

Bohužel také přidávám negativní zkušenost s FN Ol. Na prvotrimestrálním screeningu nebyli na UTZ schopni nic naměřit, po 2,5 hodinách trápení, posílání nás neustále do čekárny, běhat po schodech, najíst se a kde co, nám naměřili CRL, NT a srdeční frekvenci. Z těchto hodnot, věku, biochemických parametrů (Hcg zvýšené - 2,46 MoM, Papp-A snížené - 0,74 MoM) nám vypočítali riziko na DS 1:150. Nevím, proč už nezadali už žádné jiné hodnoty, možná kvůli špatné biochemii??, zpětně jsem nepochopila proč neuvedli nosní kůstku, obvod hlavičky, bříška, délku femuru, nic. Jen zobrazili lebku, nohy, ruce a žaludek (páteř a močový měchýř nezobrazili). Řekli, že máme vysoké riziko a máme podstoupit invazivní vyšetření.

Na netu jsme si doma nakonec našli, že existuje neinvazivní vyšetření (NIPT), které jsme hned druhý den podstoupili (o této možnosti nás na genetice v FN nikdo neinformoval) ve FETMEDU, kde nám pro jistotu paní docentka provedla UTZ, kde během 4 minut naměřila všechny hodnoty a vypočítala riziko na 1:700 a neustále se divila, že nám brali krev v den UTZ (13+1).

Dnes jsmé byli v genetické poradně, kde paní doktorka sama uznala, že čím více hodnot se do výpočtu zadá, tím je vyšší přesnost a nižší pravděpodobnost falešně pozitivního výsledku a je normální zadávat nosní kůstku a další hodnoty. Na můj dotaz, zda je nějaké vyšší riziko při odběru choriových klků, když je placena vzadu, řekla, že rozhodně, ale že to určitě není můj případ a hledala ve zprávě z FN Ol - nenašla, nezjisťovali to :( Ze zprávy z FETMEDu jsem už věděla, že placentu mám vzadu, takže při odběru bych podstoupila riziko potratu ještě vyšší než standardně 1:100, abychom se ujistila, že prcek nemá DS s pravděpodobností 1:150 (bez zadaných spousty hodnot).

Takže za mě ne, už proto, že bych čekala info o vyšším riziku při hůře dostupné placentě a info o NIPTu, nosní kůstce a především, že zvládnout nafotit a naměřit UTZ rychleji a netrápí nás (pochybuju, že je to pro malé dobré). Jen dodám že malej u UTZ ve FN Ol a ve FETMEDu ležel ve stejné poloze.

miskuet
21. pro 2020

Pridavam zkusenost z 1. Screeningu (12.tt) u dr.Polaka. Vse krasne vysvetlil, rikal,co dela, kdyz jsem e ptala na dodatecne otazky, byl mily a odpovidal ochotne a hlavne uklidnoval. Vyslo mi mirne vyssi riziko Downova syndromu,byl mi nabidnut neinvazivni test z krve, ale tim,ze dopadl ukazkove ultrazvuk, tak me aspon dvakrat uklidnil, ze miminko bude podle nej v poradku - test mi rozhodne nenutil, ja sama se rozhodla. Jednani opravdu mile, vstricne, a to byla pozdni hodina (18:30), ochotne, pusobil na me velmi sympaticky a profesionalne, ostatne i jeho tituly vypovidaji. Odhadl chlapecka, za tyden/10 dni se z krevnich testu dozvime, zda se trefil, rikal "asi", ale predpokladam, ze se nespletl. Riziko u FN vidim v tom, ze nevite, ktery doktor vas bude vysetrovat - u kamaradky to byla slecna doktorka, ktera pomalu sotva vysla skolu. Sice uz zdrazili oproti predchozim letum (1800 Kc),ale protoze velkou cast proplati pojistovna, nijak mi tech par stovek nevadi. Planuju jit i na 2. screening k nemu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru