Hamiltonův hmat. Máte zkušenost?

suki
23. srp 2007

Ahoj holky máte něktrá zkušenost s Hamiltonovým hmatem? Nabídne ho doktor sám nebo si mám říct, že bych chtěla, aby mi ho udělal? Děkuju za rady. 😀

krista
5. zář 2007

Jé Suki gratuluju 🙂 Občas jsem vám sem nakoukla a tak jsem se teď lekla že to ještě za sebou nemáš, máš tam pořád 43tt 😉
Je dobře, že jste obě v pořádku! Tak hodně štěstí a ještě gratuluju 😵

kamhajek
5. zář 2007

Mě doktorka dělala Hamiltona v den termínu, řekla mi o tom a upozornila mě, že můžu lsabě špinit, tak ať se nelekám. A druhý den brzo ráno to začlo a večer byl Ondra už u mě v náručí. Hlenová zátka mi odešla ještě před udělání hamiltona.

suki
autor
5. zář 2007

Moc děkujem Kristo. Však to taky byla pěkná fuška. 😠 😝 😀

krista
5. zář 2007

Suki a máš někde popis porodu, že bych jukla? 😅 😀

suki
autor
8. zář 2007

Kristo něco jsem na psala do tematu Přenášení miminka 😀

karotky
8. zář 2007

Ahojky!
Mě Hamiltona dělal doktor 2krát během 14ti dnů a stejně mi to pak museli vyvolávat oxitocinem. 😅

anta
7. pro 2007

Suki, gratulace veliká, máš opravdu moc krásnou holčiku, moc moc super 😉

dzej
13. bře 2008

holky prosím, můžete mi vysvětlit co to vlastně je ten Hamiltonův hmat a jak se dělá?? CHci to mít taky už za sebou... díky

martinka79
13. bře 2008

je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku. 😉
snad je to správně

dzej
13. bře 2008

martinka díky. 😉 a je to bolestivý?? Bych řekla ať mi to udělají...

martinka79
13. bře 2008

no malinko jako větší vyšetření, ale neboj dá se to vydržet někdo to odsuzuje. 😉

dzej
13. bře 2008

tak se na to v pondělí v porodnici hned zeptám, jdu do toho 😀

martinka79
13. bře 2008

no nevím uvidíš jak na to budou nahlížet ani netuším zda to dělají na vyžádání nebo když usoudí sami. už by jsi to chtěla mít za sebou viď to ti věřím,a le neboj ono to přijde.Zkus chodit do schodů a ze schodů třeba to vypukne. držím pěsti a pokud tě propustí a budeš celá dej mi vědět co na to říkali. 😉

dzej
14. bře 2008

chodím skoro každý den 2 patra a pořád nic, takže to mi asi nepomůže. Leda že bych si vyběhla doma do 7 patra, to by asi zabralo, co? 🤐

malda
14. bře 2008

Ahoj nechci se vam plest do dizkuse.ale me pomohly drepy.pekne co nejvic drepu co vydrzite.kamaradka taky delala v poledne drepy a o pulnoci byl malej venku.ja to mela do 48 hodin za sebou.tak zkuste.Presne si vzpominam na tohle obdobi kdy uz jsem chtela mit vse za sebou.Schody a ni sex nepomaha teda alespon u nas nepomahal. 🙂

dzej
14. bře 2008

malda tak díky za tip, taky to zkusím 🙂

martinka79
14. bře 2008

mladka máš pravdu i dřepy jsou doporučovány tak třeba dzej pomohou. držím pěsti.

lenulin
4. čer 2008

ahojky v pátek jedu na kontrolu do nemocnice a mám zrovna první termín,tak si myslím,že mi ten hamilton udělají protože už jsem 3týden na prst otevřená a pořád se to k ničemu nemá.Tak pevně doufám,že mi tam nějak pomůžou i když se bojím ani né toho hmatu jak porodu,ale nějak to ven musím.

lada82
4. čer 2008

Ahoj,
k tomu Hamiltonu... Mne ho doktor udelal, aniz by me upozornil. Bolelo to desne, zacala jsem krvacet proudem (az jemu na pantofle) a nemohla skoro chodit. Bohuzel me takto i poslal domu, ze pry je krvaceni po hmatu bezne. Krvacela jsem lehce porad, a tak jsem o 2 dny pozdeji rodila cisarem z duvodu opetovneho masivniho krvaceni a nasledne ztraty ozvicek miminka po vysokych davkach oxytocinu, aby se vse urychlilo... Po porodu mi lekarka rekla, ze mi doktor tim hmatem pretrhl cevu na deloznim hrdle, a ze jsem nevedomky malem vykrvacela. Takze ja uz nikdy vice ani za nic. Ale byla to smula. Je to individualni a urcite to nekomu i pomuze...

lenulin
5. čer 2008

No mě už asi nepostraší vůbec nic i když tohle je opravdu fajn zážitek.Já se už tak bojím,že je mi jedno co se mnou bude.hlavně ať už je to všechno zamnou.Jedno ale vím jistě, že s tím břiche nebudu chodit do vánoc 😉

alenka83
5. čer 2008

Lenulin neboj, to zvládneš určitě na jedničku a bude to brzy za tebou. I našemu prckovi se v bříšku líbí, ale ty už to budeš mít co nevidět za seobu. Držím moc moc palce. Už ti kleslo bříško nebo ho máš stále nahoře? Kontrolovali ti plodovou vodu, jestli je v pořádku?

lenulin
5. čer 2008

bříško už mám dole tak 3týdny a jsem na prst otevřená hrdlo měkké a zkrácené a stejně se mu nechce uvidíme co zítra a kontrole v porodnici.Vodu mi zatím nekontrolovali.jen ozvičky a to je zatím všechno v pořádku a žívoučký je poslední dobou hlavně večer jak malý čertík

lenulin
6. čer 2008

No tak dnes jsem byla na kontrole v porodnici prý ještě nerodíme 🙂 Ale jak jsem přijela domů tak jsem začala špinit,tak mi ten hmat asi udělali i když jsem to cítíla jen jako takové nešetrnější vyšetření a tak rychlé, že jsem nestihla ani otevřít pusu 🙂 Tak uvidíme.A v porodnici ve Zlíně je tak plno,že ani nevím kam ás dají jak to brzy příjde 😉

kacm
30. črc 2008

Ahoj Holky, tak mě můj Mudr. Hemiltona udělal v pondělí a to jsem byla 37+0 a stále špiním, ale už jen slabě, no myslím, že mi pomalu odchází i hlenová zádka je to konzistencí jako lepidlo, tak jsem zvědavá zda už pomalu porod nastupuje...... 😝

anngie
30. črc 2008

ahoj holky,
já měla termín 12.5., 13.5. jsem byla v poradně, doktorka mi udělala Hamiltona a večer v 22,30 mi začaly kontrakce a odcházet hlenová zátka. Ellinka se narodila 14.5. ve 21.50h. Na mě tedy zabral ale někomu ho můžou udělat dvakrát a nic. Prý když je mimčo připravené jít ven tak jde.

gimik
12. zář 2008

Ahojky holky 😉 , tak dneska jsem byla na kontrole v porodnici a už 3 dny přenáším. Vyšetření bylo dost divný, hodně to bolelo a taky po něm krvácím, mám takovou tmavě hněou krev a kouskami jakoby blan. Myslíte, že mi doktorka udělala hamiltona? Nic mi právě neříkala. Moc díky za každou odpověď 🙂 .
Pokud to tey byl hamilton, tak za jak dlouho bych mohla začít rodit, jaké máte zkušenosti?

sisstin
12. zář 2008

do Hamiltona bych nešla ani omylem, já naštěstí poznala, že mi ho chce udělat, pže řekla: ted se nadechněte..tak jsem včas odmítla...a porodila jsem i bez nej 😎

lienkal
12. zář 2008

tak já jsem si ho pokaždý nechala udělat, poprvý jsem porodila do 9 hodin a podruhý až snad třetí den po Hamiltnu

katzi
12. zář 2008

gimik, můžu se zeptat do jaké porodnice chodíš? Ne náhodou na Obilňák v Brně? Tam je totižna ambulanci taková mladá doktorka, která si myslím, že mi dělala toho Hamiltona teď v pondělí aniž by mě upozornila, nebo informovala. Po jejím vyšetření (dost to bolelo), jsem hodně špinila hnědou krví skoro 4 dny. Zatím jsem neporodila 🙂 Ani mě tak neštve, že mi to udělala - už by mi ani nevadilo rodit, ale jsem naštvaná, že mi to předem neřekla.

sisstin
12. zář 2008

mně to taky přijde dost nefér, když to neřeknou 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru