Hamiltonův hmat. Máte zkušenost?

suki
23. srp 2007

Ahoj holky máte něktrá zkušenost s Hamiltonovým hmatem? Nabídne ho doktor sám nebo si mám říct, že bych chtěla, aby mi ho udělal? Děkuju za rady. 😀

estrellita
13. říj 2008

jo aha, promin, ty jsi vlastne 33tt. heled, nidky nevis, treba te mimis prekvapi 😉

hankah
13. říj 2008

já bych to taky nehrotila. ona příroda ví, proč to má tak zařízené. heleď, holka byla vyvolávaná čtyři dny mi vyvolávali porod kvůli tlaku a druhý se teď rží jak klíště a jestli je mu tam dobře,tak ať tam ještě chvilku je......
a nebuď netrpělivá, a buď ráda, za každý den, kdy můžeš odpočívat, pak to nebude....... 😀 😀

pajmis
13. říj 2008

Já vím 🙂 já už se tak těším až malého uvidím... je pravda, že sem byla minulý týden v nemocnici na kapačkách, protože se asi mimču chtělo dříve... a já to obrečela, že je brzy... zastavilo se to a sme ted OK... ale zase na druhou stranu, kdyby se mi tohle stalo v 37tt, tak bych to asi neobrečela... a nevadilo by mi to...ted je to moc brzy.. ale myslím, že jak naschvál budu ještě přenášet a budu nedočkavá ještě víc... mi to malý udělá naschvál 😀

berynka
13. říj 2008

Pajmis, jak jsi psala, že ti dr. řekla, že to musí být do 40tt, tak to se mi nezdá 😒 . Já byla hospitalizovaná ve 36tt (v Motole) a pořád se mě při všech vizitách vyptávali, jaký jsem týden. Kdyby to totiž byl 38tt, tak bych šla hned na vyvolání nebo na císaře. Bylo by to už donošené miminko a neměl by být žádný problém.
Ty teď na sebe určitě dávej pozor a hodně odpočívej, na porod je fakt docela brzy a každý týden, vlastně i den hrají velkou roli 😉 .

gtver
13. říj 2008

Holky teda koukám, jaký tu máte hrozný zkušenosti s Hamiltonem, to je děs 😖 Asi jsem měla štěstí na doktorku. Byla jsem na kontrole čtvrtý den po termínu a doktorka se mě sama zeptala, jestli má zkusit Hamiltona, souhlasila jsem a tedy příjemný to nebylo, ale že bych "lezla po koze", to fakt ne, bylo to v pohodě, pocitově jako hlubší vyšetření. No a malej se narodil za dva dny, nevím, jestli i díky H.hmatu, ale každopádně si na něj stěžovat nemůžu. To co tady čtu, kdy vám ho doktoři dělali, bez informací atd., to bych je asi kopla někam 😠 😠

pajmis
13. říj 2008

berynka - já nevím... ona prostě říkala, že můžu vysadit magnesko až po 37tt... že ještě pak nějakou dobu působí, takže akorát do 40tt to vyjde... nevím, taky se mi to zdá, že by to šlo i dříve 😉 vždyt sem tady četla, že někomu dr. dělal hamiltona už v 37tt, aby se netrápily s velkým bříškem... a moje Dr. je proti tomuhle... ale v nemocnici jsou jiní doktoři... tak když sem byla na kapačkách mi řekli, at vydržíme s malým aspon do konce 34tt a pak že by to šlo porodit... ale zastavili mi to a už neporodím asi nikdy 😀 budu určitě přenášet a nosit to jako slonice 😀

ygreen
13. říj 2008

pajmis: neblbni a vyčkej až se mimís pořádně dopeče 😉 nedivim se že tě mudra sprdla 😅 37 je brzy - je to spodní termín, kdy je mimi "hotové", ale každý den je dobrý, lepší pro plíce a celkově. Je mu tam dobře, tak ho nežeň ven. A užívej si svůj mizernej spánek 😉 teď se dlouho nevyspíš vůbec 😖
Jo a mě dělali hamiltona v porodce po přenášení a jen mi odešla hlenová zátka a bolelo to hrozně 😝

pajmis
13. říj 2008

A co se vlastně dělá u toho hamiltona?? to nějak narušijou čípek nebo něco?? Já si to neumím představit...asi se po tom hodně krvácí co sem tu tak četla... já mám z bolesti celkem strach ☹ co se dějě při hamiltonovi??

gtver
13. říj 2008

pajmis: prstem se odloupne spodek blan od dělohy - oni to jakoby obkrouží prstem a oddělí od sebe

gtver
13. říj 2008

já teda trochu zašpinila, žádný velký krvácení - možná mi ho neudělala důkladně 😀 😀

berynka
13. říj 2008

Tak mě Hamiltona asi taky dělali 😅 ...tedy jedna velice mladá doktorka a asi né úmyslně. Po jejím vyšetření, které bylo dost drsné, jsem začala slabě krvácet a začala mi odcházet zátka. No, a stejně jsem z toho neporodila 😀 .

pajmis
13. říj 2008

😲 sorry... ale, to zní hnusně 😒 tak tohle nechci... možná to zní hůř než to je...ale mám z toho husí kůži... au au... tak to nechci... já nevěděla , že to musí oddělit nějaké blány... tak dík, že si mi to popsala... aspon mám OČI dokořán 😀

gtver
13. říj 2008

jééé, já tě nechtěla vyděsit 😅 Ale je fakt, že číst si tohle téma před porodem, tak bych byla taky vyplašená a nesouhlasila bych. Berynko nevzpomeneš si asi na jméno té doktorky? Nebyla blondýnka?

gtver
13. říj 2008

Ještě k té zátce - ta mi odešla už pár dní předtím.

berynka
13. říj 2008

gtver, možný by to bylo, ale jméno fakt nevim. Tam se to střídalo jak na běžícím pásu. Nějaká jiná strašně mladá blonďatá dr. mě rodila, ale to už bylo ok 🙂 .

hlavinka
23. říj 2008

Holky, prosim pekne, v kolikatym tydnu vam delali Hamiltona? Mne lekarka rikala, ze se dela pouze se souhlasem pacientky (haha, to by si tady asi pocetla protinazory) a ze az kdyz se prenasi. Diky 🙂

tanuki
23. říj 2008

ahoj hlavi, mně opravdu až když jsem přenášela..taky jsem byla jedna z mála, kterou o tom informoval v podstatě předem..a hlavně už jsem ho v té době i sama chtěla... ale do té doby jsem tam chodila s pocitem, že mu snad řeknu předem, že to opravdu nechci!!!

natali.m
23. říj 2008

ahoj holky, tak se dívám, že tanuki se taky konečně dočkala, moc moc gratuluji... 😀 a chci se zeptat jak dlouho tě nechli přenášet?

tanuki
23. říj 2008

natali, díky 🙂 no v podstatě jsem měla jít na vyvolání podle menstruace 13.den po TP. Ale i podle toho, jak malá vypadala, když vylezla, tak je jasné, že jestli byla přenášená tak doslova o pár dní... prostě blbý TP, blbý váhový odhad..a už by se to se mnou vezlo 😉 naštěstí jsme my převezli je 😉

natali.m
23. říj 2008

tanuki: téda tak to vás chtěli nechat dlouho trápit...no já jsem teda zvědavá kdy to čeká nás.už aby to bylo, jsem už oteklá a dneska se mi celý den motá hlava jako po opici... 😠

hlavinka
24. říj 2008

Tanuki: moc gratuluju k Verunce! 🙂 Je videt, ze ackoliv je dneska technika na vysoke urovni, stejne se muzou splest. Tak doufam, ze muj obrik s 2 kg ve 30tt nebude zas takovy obrik 😀

tanuki
24. říj 2008

Natali, mně právě trápila spíš ta představa vyvolání než pokračující těhotenství. Nevím, zda zabrala nějaká z vyvolávacích technik(nebo se prostě jen Verunka konečně rozhodla 😉 ) - z vědeckého hlediska si myslím, že nej je hlavně ten sex, resp. spermie 😉 a podle okolí pomáhají i dlouhé procházky. Což s otoky asi nic moc, ale já naopak měla kotníky po procházce jak laňka - jak byly svázané v pohorkách. Prostě ten večer předtím, než jsem začala rodit byla 3km procházka, 2krát sex, k obědu pálivé jídlo a večer 1,5dcl červeného. 😀 😀 😀

Hlavi, díky. každopádně je to přenášení - ať už to je skutečné přenášení nebo tě jen v porodnici vedou jako přenášející hrozný záhul na psychiku. Tak třeba se ten Váš Vánoční dáreček rozhodne zas o nějaký ten den dřív, aby maminka nemusela rodit obříka, pokud jím je..ale ty holčičky zas tak obří nebývají 😉

natali.m
24. říj 2008

tanuki: teda pomáhala jsi pěkně, jak si to tak čtu.. 😀 😀 to já jsem ráda, že uklidím barák, teda aspoň trošku a pak jsem schopna akorát tak hopsat na baloně s maliníkem v ruce.... 😉

hlavinka
24. říj 2008

Tanuki: verim, ze je to zahul na psychiku (konec koncu i na fyzicku). Kazdy se pta, tak co, uz a navic clovek uz se tesi a taky se chce zbavit tezkeho pupiku a je nejisty.
Dekuju, snad to vyjde. Ani by mi treba nevadilo, kdyby kvuli velikosti a poloze KP musela jit cisarem, clovek aspon pak vi, do ceho jde a ze to bude jen chvile a ne ze tam bude hekat cely den nebo tak...

tanuki
24. říj 2008

Hlavi, tak ještě máte čas se otočit, jj plánovaný císař je lepší než akutní ..já bych teda KP ani nechtěla zkoušet rodit. Jediné co, tak to mlíčko se pak hůř rozbíhá...

hlavinka
27. říj 2008

Tanuki: no, taky si rikam, ze bych nezkousela rodit KP. Pokud se neotoci, sdelim svuj nazor, ale nevim, zda uspeju...Uvidime. 🙂

andreasek82
27. čer 2009

ahoj holky, mne delala dr. hamiltona vcera.. predem me tedy upozornila, ze to bude bolet a bude to neprijemne a i co me ceka nasledne potom, ze budu spinit a bude me bolet v podbrisku.. jeji pristup se mi libil..
kazdopadne je to 24 h a nic se nedeje.. 😅 takze to na me jaksi nezabralo.. ani ta bourka, co tu vcera radila.. nebo si myslite, ze by se to jeste mohlo rozjet?

asanaa
24. črc 2009

Tak mě dělala dr hamiltona ve středu,nebolelo mě to vůbec,jen to bylo trošku nepříjemné.ve čtvrtek mi začala odcházet zátka a v neděli se nám narodil Filípek 😵
andreasek určitě se to ještě rozjet může,my to ještě podpořili sexíkem a už jsme jeli 😀

andreasek82
24. črc 2009

asano ja uz mam sabinku od 1/7 😀

grabu
5. srp 2009

Ahoj holky já byla včera na kontrole v porodnici...a byl tam dost divnej a protivnej dr. říkal mi že mám velký mimi a velký břicho a kdo si jako myslím že to bude rodit...a takový řeči a pak mě dost bolestivě vyšetřil...dvouma prstama mě tam pošťoural ze strany na stranu několikrát jako ležatou osmičku...pak mě ještě mačkal druhou rukou zvrchu do břicha...já teda nevím nic mi neřek...ale myslíte že to mohl být ten hamiltonův hmat...aniž by mě varoval nebo mi to řekl?
Můžete mi někdo prosím poradit jak se ten hmat dělá? abych to mohla porovnat...? pak mi jen řek že můžu mít trohu krvavý hlenovitý výtok...tak nevím..a docela mě od té doby bolí v podbříšku...
Ráno mi dokonce odešla hlenová zátka...
Můžete mi prosím někdo poradit jestli to může znamenat že bych porodila?
Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru