Hamiltonův hmat. Máte zkušenost?

suki
23. srp 2007

Ahoj holky máte něktrá zkušenost s Hamiltonovým hmatem? Nabídne ho doktor sám nebo si mám říct, že bych chtěla, aby mi ho udělal? Děkuju za rady. 😀

katzi
12. zář 2008

sisstin, někde jsem i četla, že to neříkají schválně, že by jim ty ženský pak na té koze uhýbaly, tak že jako překvápko a fik. Ale to je neomlouvá, každá bysmě měly mít na výběr jestli to chcem udělat, nebo ne.

sisstin
12. zář 2008

katzi:hlavně mně to přijde úchylný to dělat třeba v 39tt, aby se jako už rychle porodilo 😠 to děcko samo ví, kdy je čas..třeba je jen špatně spočítanej termín..mně doktorka v den porodu tvrdila, že určitě přirozeně neporodim..a v ten den jsem jela 😉

sisstin
12. zář 2008

katzi: ale hlavně Hamiltona poznáš podle mě 😉 jinak krvácení je v tomhle tt při vyšetření normoš..mě vždycky Dr. upozornovala, že můžu špinit 😉

katzi
12. zář 2008

sisstin, no přesně tak. Jsme už i s kamarádkou (které to mimochodem ta expertka z Obilňáku udělala taky a ona porodila o 14 dní dřív) i spekulovaly, že to dělá proto, abysme se tam necáraly na monitory a kontroly ještě 14 dní když je tam teď takovej nával. Prostě když je mimi dopečený, tak nazná, že to popošoupne, odrodíme a další paní na holení. No ale je to jen spekulace. Každopádně jak tam jdu teď v pondělí, tak se budu bránit zuby nehty.

katzi
12. zář 2008

sisstin, no já právě myslím, že to byl fakt ten Hamilton - bolelo to jako čert, lezla mi rukou snad až ke krku spodem, štourala se tam, já jsem lezla po té koze nahoru (a myslím, že žádná citlivka nejsem, u jiných o tom ani nevím, že mě vyšetřujou) a pak po tom vyšetření to ze mě teklo proudem přes kalhotky až na rifle

sisstin
12. zář 2008

katzi: brrrr 🤐 🤐 🤐 🤐 fuj, to je fakt nařez 😖 mě to taky před porodem už docela bolelo..a to bylo obyč vyšetření...at se jdou s nějakym Hamiltonem bodnout 😠 😠 😠 😠

katzi
12. zář 2008

moje řeč 😠 Možná až začnu přenášet, tak o něj nakonec budu sama prosit, ale bude to moje rozhodnutí. Teď jsem o něj fakt nikoho neprosila. Je to někdy hrozná bezmoc s těma doktorama, jak si dělají co chtějí 😠 😠 😠

sisstin
12. zář 2008

katzi: no je to fakt blbý, mně taky u porodu nikdo neřekl, proč jsem furt na monitoru, že mi daj oxytocin..prostě s tebou se fakt nikdo nebaví 😕

katzi
12. zář 2008

sisstin- tento přístup taky znám, bohužel. Taky jsem hodněkrát z kontroly odcházela s nějakou polovičatou informací, která mě akorát vystrašila, nebo s zádnou informací. Teď už jsem se postupně naučila je sama s otázkama otravovat, protože jinak se člověk fakt nic nedozví 😖 Akorát je blbý, že mě někdy něco napadne až když za sebou zavřu dveře ordinace 🙂

animatua
14. zář 2008

katzi: ja chodim taky na predporodni kontroly na obilnak, byla jsem tam ted ve stredu, ta mlada doktorka me poprve prohlizela a podle vseho me taky udelala hamiltona.. uplne me to vytocilo jak to ted ctu, rekla me jenom ze asi budu spinit, ale jinak me na nic neupozornila.. o zadny urychleni nastupu porodu jsem se ji neprosila, evidentne si dela co chce 😠 az tam ted pujdu tak se ji zeptam jestli to udelala a reknu ji ze si to nepreju!!!!! to je vrchol, pak ma clovek verit doktorum

animatua
14. zář 2008

jinak holky co chodite na obilnak, nevite jestli je tam na ambulanci porad tato doktorka? uvazuju ze bych se objednala na nekdy kdy tam nebude, ale mam na ni "stesti", at tam jdu kdy tam jdu tak tam je 😠

katzi
15. zář 2008

animatua: já tam chodím v pondělí ráno a vždycky tam bývá tahle doktorka (Dostálová). Kamarádka říkala, že taky vždycky chytne tuhle. Jinak já jsem byla dnes na kontrole, řekla jsem jí taky, že mi to minule nepřišlo jen jako běžná kontrola čípku. Nepřiznala, že to byl Hamilton, říkala něco v duchu že jako možná to tam minule trochu víc popošťouchla jestli jsem víc špinila. Tak jsem jí řekla, že mám ještě 14 dní do termínu, menší miminko a že popošťouchávat zatím nechci. Sice po tom dnešním vyšetření taky špiním, ale po tom mým upozornění nějaký velký čachry nezkoušela. Oproti minulýmu vyšetření to byla procházka růžovou zahradou. Upřímně budu ráda až se kontrol u téhle ženské zbavím 😝

animatua
15. zář 2008

katzi: ja jsem tam byla vzdycky v utery nebo ve stredu, a to tam taky byla pokazdy MUDr. Dostalova.. takze zbyva zkusit ctvrtek a patek 😀 Jsem uplne nastvana z toho jak si neco takovyho muze dovolit.. asi si priste jenom necham natocit monitor, udelat ultrazvuk a zmerit tlak, a prohlidku odmitnu, nemuze me prece nutit 😝

katzi
16. zář 2008

animatua: 😀 Jí fakt člověk snad nemá šanci uniknout. Nutit tě nemůže, ale ze své zkušenosti můžu říct, že jsem původně byla taky rozhodnutá, že na sebe vůbec nenechám šáhnout a udělat taky jen monitor a UTZ. V tom duchu jsem i začala, ale přece jen souboj s doktorem je pro laika víceméně předem prohranej. Ona začala, že udělat by se to vyšetření vnitřní mělo, že to je důležitý vědět jaký je nález na porod. cestách a takový to : no jak chcete (s podtextem abyste něco nezanedbala). Takže jak jsem psala, vyměkla jsem a nechala jsem se vyšetřit, ale po té naší debatě byla opravdu šetrnější.

animatua
16. zář 2008

katzi: ja tam jdu zitra a jsem rozhodnuta na sebe nenechat sahnout, od toho jejiho "vysetreni" mam furt nejaky problemy.. tak zitra napisu jak jsem dopadla 😒 😝

katzi
16. zář 2008

animatua: budu držet palce a pak se určitě ozvi. Já tam jdu zas teď v pondělí a doufám, že to bude naposledy.

animatua
18. zář 2008

katzi: no dopadla jsem tak ze jsem si vydupala jinyho doktora.. Vysetreni probehlo uplne v pohode, vubec nebolelo ani jsem nespinila, akorat me rekl ze uz jsem uplne otevrena a muzu zacit kazdou chvilku rodit, predpokladam ze to je dusledek toho hamiltona minule :( no to uz ale nezjistim, ale nejak nadsena z toho nejsem... U Dr. dostalove jsem si to asi dost zavarila, tak doufam ze nebude mit sluzbu az tam prijdu rodit, to bych si to asi vyzrala 😝

katzi
18. zář 2008

animatua, to jsi opravdu dobrá. Já neumím být takto zdravě asertivní a pak jsem na sebe vždycky naštvaná, že se neumím pořádně ozvat. Neboj, u porodu se myslím s těma doktorama na ambulanci člověk setká jen při příjmu a pak dál se válčí už jen s porodní asistentkou, nebo v případě komplikací s doktorem, ale ne s tím, který má službu na ambulanci (kde je věčně Dr. Dostálová). Tak by to mělo být v pohodě. Jo a podařílo se mi napsat do poradny na www. porodnice.cz MuDr. Kouckému a ten mi napsal, že všetřovat čípek v takto vysokém stádiu těhotenství je zbytečné, že jim to stejně nic neřekne o tom, kdy se porod rozběhne. Takže tak.

katzi
18. zář 2008

a ještě: když už to máš takto úplně za pár, tak držím palce, ať je vše v pohodě, přeju rychlý porod a nejhodnější miminko. Třeba se tam nakonec na šestinedělí někde potkáme 🙂

animatua
18. zář 2008

jj, ja si to taky myslim, ze vaginalni vysetreni je takhle pred porodem zbytecny, az zacnes rodit tak to proste poznas.. ale kdyz uz jsem si vydupala toho jinyho doktora tak jsem na nej nechtela hned vybalit ze se nenecham ani vysetrit, tak uz jsem to nejak prezila.. hlavne to trvalo asi deset sekund 🙂 Stejne me ten dr. rekl ze ikdyz to na porod uz vypada tak prvorodicky jsou dost nevyzptytatelny, a ze klidne jeste muzu byt tehotna az do terminu.. takze to dost vypovida o relevanci vaginalniho vysetreni 😝

katzi
18. zář 2008

přesně tak - prostě buď se to rozjede, nebo ne a je zbytečný se tam vrtat rukou. Nám říkala porod. asistentka na kurzu, že v zahraničí se tohle vyšetření před porodem už nedělá, že fakt jednak je zbytečný a jednak se tam může před porodem zanést nějaká infekce.

hlavinka
26. zář 2008

Teda nevim, precetla jsem si i zpetne za rok 2007 a prijde mi, ze Hamilton je blbost. Zbytecne to vynervuje, boli a krvaci a navic to stejne ve vetsine pripadu nepomaha. Prece zatka ma odejit tehdy, kdyz je cas a ne aby se ve mne nekdo stoural. Verim, ze pak uz je clovek-velryba unaveny a chce to mit za sebou, ale tohle mi prijde docela i nebezpecny, ze by se tam mohlo neco posramotit ci treba zavlect infekce....
Pokud tedy budu mit moznost to ovlivnit, tak jim reknu, ze nic takoveho na mne zkouset nemaji 😠

sarlotk
26. zář 2008

hlavi:koukáme na stejný tema 😉 Já chodím na Obilnak taky a asi mi ho ta miloučká dr.udělala tuhle středu taky,pěkně to bolelo,už jsem to psala na porodnice brno.byla jsem z toho pěkně hotová,vůbec jsem to nechápala,ted už to vím no jestli mě to čeká i tuhle sobotu,tak už jí něco řeknu,ale doufám,že tam nebude.

spetra
13. říj 2008

holky - když vám dělali ten hmat nutilo vás to na záchod?

pajmis
13. říj 2008

Holky, já dnes řekla moji Dr. že chci rodit v 37tt a že bych chtěla vysadit magnesko nebo tak abych rodila brzy... hamilton by mi taky nevadil, ale dr. mě seřvala jak malýho parchanta, že to dítě musím nosit až do 40tt a pak teprve se může něco dělat... ale já nechci tak dlouho čekat ☹ a ona je hrozně proti tomuhle... prej se snaží maminkám a miminkům pomáhat a to je nejlepší, když se dítě donosí až do 40tt... ale že ona o žádných předčasných porodech slyšet nechce a prej kdo tohle dělá tak miminkům škodí... protože si miminko musí samo říct kdy chce ven... ☹

hankah
13. říj 2008

teď jen nakukuju - pajmis, proč chceš rodit dřív??? 😲

estrellita
13. říj 2008

pajmis - neblbni, koukni do jinych diskuzi, jak jsou nektere maminky stastne za kazdy dalsi tyden, kdy dite udrzi a ty chces zbytecne rodit driv 😅

pajmis
13. říj 2008

Já nevím, proč chci rodit dřív...prostě už se strašně na malého těším a sem nedočkavá... a prej v tom 37tt už je to bezpečné, tak proč to nosit ještě další 3 týdny... tak ráda bych to uspěchala... ale nejde to... už mě všechno bolí....záda, kyčle, blbě spim a už bych chtěla v náručí chovat toho mrňouska 🙂

estrellita
13. říj 2008

pajmis: jj, to chapu, ale neboj, rikej si uz JEN 3 tydny a budes mit mimise v naruci 😉

pajmis
13. říj 2008

jenže já musím čekat ještě 7 týdnů ☹ takhle bych čekala jen 4 týdny 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru