HCG vysoké, ale na ultrazvuku není nic vidět

marki81
26. kvě 2010

Ahoj holky, otěhotněla jsem a tt mi vyšel pozitivní. 8 dní pozmeškaní tedy asi v 5 týdnu jsem šla k Dr. a dle utz nebylo v děloze nic, brala mi krev a ta mi vyšla pozitivní hcg hodnota 4000. Měla jsem tedy přijít znovu za 14 dní. Přišla jsme dle MS 7+5 v děloze těhotenská dutinka, ale dle Dr. prázdná nic v ní. Dr. mi tedy opět vzala krev s tím že za 2 dny mám přijít s tím, že půjdu zrovna na revizi, že to vypadá špatně. Když jsem přišla za 2 dny, řekla mi že z krve to vypadá, že něco roste hodnota hcg byla 40225 a tak mi řekla že to nevypadá ani tak, ani tak a že mám přijít opět za 14 dnů. Nevím co si mám o tom myslet. Setkala jste se někdy některá s tím? A hlavně jak to dopadlo. Díky

marki81
autor
26. kvě 2010

Holky opravdu jste se s tím žádná nesetkala. Ta hodnota hcg je dost vysoká, na to aby nebylo nid vidět,že?

bertica.h
26. kvě 2010

mrki tu je tažké radit...nezmerala ti výšku sliznice na UZ?

marki81
autor
26. kvě 2010

Berti měřil hned na prvním utz to bylo 4 mm, ale jinak tam nebylo vůbec nic.

janib
26. kvě 2010

Ahojky, já přecházím z jiný diskuze, snad Tě trošku uklidním... Četla jsem na internetu nějakou holčinu (už si ale nepamatuju kde), obdobný problém jako ty. Už měla jít na revizi, ale těsně předtím ještě šla na UZ a už tam bylo!!! Takže buď v klidu, je možné, že prcek ještě není vidět, každá jsme jiná a hold se stává... Tak snad bude za 14 dní vše v pořádku!!!! Držím pěstičky!!!

elana
26. kvě 2010

Marki, jestli sliznice byla 4mm, tak to těžko bude nitroděložní těhotenství 😒 to je úplný nic. Vždyť minimální výška, kdy doktoři během umělého oplodnění transferujou embrya, je 8mm, v těhotenství mívá klidně i 15mm...

Ale hcg je fakt vysoký, je to opravdu zvláštní, pokud vyloučila mimoděložní, tak jedině čekat...ale 7+5 už by dávno mělo ťukat i srdíčko.

kveta
26. kvě 2010

No, odpovedať na Tvoj problém je ako veštiť z kryštálovej gule, každopádne tu máš pár ideí, čo sa mohlo stať:

1/ Čakala si dvojčatá, z toho jedno bolo poškodené /to je tá dutinka/ a druhé sa schováva za ňou alebo niekde inde.
2/ Čakala si jedno bábo, ale bolo geneticky postihnuté a potratilo sa... Pri potrate geneticky poškodených báb občas býva nezvyčajne vysoké HCG.
3/ Máš alebo si mala nerozpoznanú cystu na vaječníku, ktorá spôsobila zvýšené HCG.
4/ Máš inú dg., ktorá spôsobila zvýšené HCG a nie si tehotná.
5/ Mimomaternicové tehotenstvo.
6/ Dr. má nekvalitný ultrazvuk a tak na ňom nič poriadne nevidí...

zuzimila
27. kvě 2010

Podle hodnot hCG bych se moc neřídila v tom smyslu, že jsou tam široké referenční meze / já měla v 31.DC 360, moje sestra 31.DC 3500. /. Pokud jsi už v 8. týdnu , což 7+5 je, a byla by to extrauterina, asi bys měla příznaky, hlavně asi ukrutné bolesti.
Taky bych se přikláněla ke špatnému usg přístroji.
Mmch.: moje kolegyně z práce měla stejný problém, hCG přes 70 000, gynekolog neviděl nic /!!/, tak se domluvila s primářem rdg odd., který dělal sono přes břicho a moc se divil, protože on viděl i srdíčko. A gynekolog vaginální sondou neviděl nic..

vecernice
14. čer 2010

ahoj holky, zkusim se sem taky pridat, jsem na tom dost podobne. asi 9tt, hcg 53800, v dutince maly naznak,. ale srdicko furt neni. davaji nam jeste tyden, ten to rozhodne, ale doktor to vidi na genetickou vadu. budu rada za jakykoliv prispevky, ci podobny pribehy 🙂

marki.s
15. čer 2010

Ahojky holky! Tak já taky přispěju svým příběhem... Byla jsem na tom hodně podobně, hcg rostlo postupně až k 60000, od 5tt do 10 tt. To je ažaž dlouhá doba. rostl i gestační váček, který přesně odpovídal týdnům těhotenství, ale v něm nebylo vidět skoro nic, jen náznaky. Můj gynekolog o tom mluvil jako o normálním stavu a že když nebude příště srdíčko, půjdu na revizi. Nevěděla jsem tehdy, co si o tom mám myslet, netušila jsem, že když už jednou "jsem těhotná" tak to být vlastně nemusím. Byla jsem nešťastná a zoufalá, tak jsem přešla k jiné doktorce s výborným ultrazvukem, která mi začala pravidělně brát krev na hcg (před tím mi vzal původní doktor jen jednou !). I když hcg rostlo, i gest. váček, po pěti týdnech doufání a "modlení" se to nevypadalo dobře a šla jsem se nahlásit na kliniku na revizi. Tam mě poslali domů, že je to jen pozdě založené těhotenství, opět vzali krev a následující den mi volali, že s tak vysokým hcg na revizi nepůjdu, že bude vše OK. Za týden jsem tam už čekala vyklepaná a vystresovaná, slzavé údolí, připravená na zákrok. To bylo na podzim. Na Silvestra jsem našla // a teď jsem už v 28 tt a vše probíhalo naprosto příkladně. Takže asi tak... Moc vám všem přeji, ať to dopadne dobře a mimi se jen někde schovává, i to je možné, ale vím, že častější je ta horší varianta, bohužel.
Marki, jak jsi nakonec dopadla, ukázalo se mimčo??? Dejte určitě vědět, já držím pěsti!!!

peeetha
4. kvě 2012

Ahojky, holky jenom bych se chtela zeptat v nedeli jsem byla na pohotovosti skrz boleni podbriska udelali mi hcg a ultrazvuk na kterem zatim nebylo nic videt ze ne nejspis brzo hcg bylo 257 o dva dny jsem na hcg znovu a bylo 452 a za tri dny jsem sla znovu hcg bylo 1107. Posledni menstruaci jsem mela 25.3., uz jsem mela jit na laparoskopii ale zeptala jsem se jestli nemuzeme jeste pockat bylo mi receno ze jeste dva dny pockame takze v nedeli coz je za dva dny jdu zase na hcg a ultrazvuk setkali jste se nektera stim?
Mam strach z laparoskopie, prijde mi ze je jeste moc brzy aby byl videt prosim poradte moc bych mimco chtela 😢 dekuji

fenrirr
22. led 2013

Ahoj holky, prosím, můžete někdo z předchozích příspěvků napsat, jak jste dopadly? Jsem na tom úplně stejně, už jsem po laparoskopii, ale mimoděložní těhotenství nenašli. HCG 5000 a na UZ pouze dvou milimetrová tečka. Podle menstruace se vůbec řídit nemohu, protože tu jsem měla naposledy začátkem listopadu 2012 a dneska je 22. leden 2013, první pozitivní teset ale vyšel až 11.1.2013, dva dny před tím ještšě nic. I v nemocnici tvrdili, že na takhle velké HCG by už něco být vidět mělo. Děkuji moc za odpověď všem maminkám i těm u kterých to dobře nedopadlo.

romantika
22. led 2013

@fenrirr to je divne, dle vseho se gestacni vacek ma ukazat pri HCG vyssi 1000. Ja si taky pockala ale mela jsem 1700. Nicmene dr. mi rikala, ze mimodelozni praska v 9tt takze do te doby se snazila neplasit.
Nemas ani to projasneni? Jak to v deloze ztmavne? Nechapu ze dr nevi co to je. Maximalne, ze to odeslo driv nez zacalo a ono trva nez se HCG z tela vylouci. Nespinila si, ci slabe krvacela?

romantika
22. led 2013

@fenrirr
jo jeste ke mne mne se gestacni ukazal v 7+0 ale to jsemmela hcg teprv 1700.
Delali ti opetovne ted HCG aby videli jestli roste ci klesa?

devendra
22. led 2013

Já si tedy děvčata nepamatuji hodnoty HCG, ale vím, že těhotenství jsem měla o dva týdny mladší, než mi lékař vypočítal dle menstruace. Takže v sedmém týdnu mi v Apolináři na ultrazvuku tvrdili, že tam mám gestační váček se zárodečnou strukturou a že to vypadá špatně neb by už v tomto týdnu mělo být srdíčko. Nakonec se ukázalo později, ale byly to nervy. Teď mám krásného zdravého kluka. Ono někdy nezbývá, než věřit.

peeetha
22. led 2013

Me bylo videt neco na ultrazvuku po tech 1000 hcg ale nedopadlo to dobre ☹ je docela zajimave ze nic neni videt

fenrirr
23. led 2013

Ahoj, děkuji všem za tak rychlou odpověď. No naposledy mi dělali HCG v pátek po laparoskopii a to se zvedlo ze středečních 2600 na 5000, ale v pondělí doktor viděl jen tečku asi 2mm. Dneska jsem byla znovu na HCG a zítra jdu na kontrolu. Doktor říkal, že když už tam zítra neuvidí jasný plůdek s ohraničením, tak je to špatné. Projasněnou jsem měla právě tu cystu pod vaječníkem, která byla 2x2,5 cm. Všichni doktoři 4, co mě viděli, řekli, že to je jasné mimoděložní těhotenství a pak mi druhý den po operaci řekli, že to byla cysta nebo žluté tělísko (zase každý tvrdil něco jiného☹), ale každopádně ta se dle pondělní prohlídky začíná rozpadat, tak uvidím zítra. Už jsem na jaře měla jedno zamlklé těhotenství (v 8 tt) a po první curretage jsem musela mít po 6 týdnech 2. recurretage, protože tam nechali zbytky. Ale při prvním nepodařeném těhotenství viděl doktor plůdek s terčíkem někdy právě okolo těch 5000 HCG, tak už fakt nevím. Zítřek asi rozhodne. Jinak jsem špinila po té laparoskopii, ale v nemocnici mě uklidňovali, že to tou laparoskopií určitě není a že je běžné v začátku těhotenství špinit, ale na jaře při tom prvním jsem nešpinila vůbec. Bohužel podle menstruace se také orientovat nemůžu, protože to už bych byla někde v 12 týdnu a to není možné i vzhledem k tomu, že ještě 9. 1. jsem měla negativní těhotenský test.
Všem moc děkuji za Vaše zkušenosti.

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

express24
18. črc 2014

Ahoj, tak nějak jsem ve stresu a potřebovala bych poradit. Včerejší návštěva v Gennetu byla šílená, paní primářka nepříjemná a já před zhroucením. Potvrdila těhotenství, ale řekla, že nemůže potvrdit zda je prosperující nebo není. Viděla váček, ale v něm nic a prý to nemůže ani změřit...prostě nic, objednala mě na krev, kde dnešní testy ukázali vysokou hladinu 50tis Hcg, což by odpovídalo asi 6 týdnu...což si myslím, dle sebe, že by to tak mohlo být...nevím. Do příštího týdne snad ani nevydržím na kontrolní ultrazvuk.

Co si o tom myslíte? Poraďte mi prosím...Díky, Jana

veronika_ban23
16. zář 2014

express24: Ahojda, ten 6. týden si myslím, že ještě o ničem rozhodující není, buď v klidu. Nicméně potýkám se teď momentálně témeř s tím samým. Minulý týden jsem byla poprvé u Dr. od pozitivního tt a dnes mi řekla, že mám vysokou hladinu HCG. Jenže nějak mi nejde do hlavy, že mě vyšlo 17tis a to je prý zvýšené, že musím jít tento Pátek a Vy všichni uvádíte daleko vyšší hodnoty.. No jsem z toho trošku zmatená a akorát vystreslá.. Znáte to.. Jinak mnoho štěstíčka 😉

beruska172213
18. pro 2014

Ahoj..ja byla v pondeli u doktora a podle pm bych mela byt 8+3 doktor na ultrazvuku nic nevidel jen zvetsenou sliznici neboco ...vzal krev a ze mam prijit ve ctvrtek.tak dnes jsem tam byla vysledky z krve hcg 2988 na ultrazvuku byla dutinka ale zadna struktura.vzal mi znovu krev a pry pokud v pondeli vysledek z krve rekne hcg vyssi 6000 tak dobry pokud ne tak se dal uvidi :(

saynevermyname
23. říj 2015

Ahoj holky,chci se zeptat .. Jsem cca 6+3 .. Byla jsem u doktora a ten mi řekl,že jsem těhotná,ale zatím tam vlastně nic nevidí. Šla jsem po týdnu na kontrolu ,ale bohužel tam nebyla má doktorka ,vzala mě tedy jiná a ta mi řekla : je mi líto,nic tam nevidim ,jestli chcete ,můžete přijít ještě příští týden,ale vypadá to,že půjdete na revizi. Byla jsem z toho dost špatná,Brečela jsem ,ale řekla sem si,že to půjde znova. Na druhý den jsem nastoupila do nemocnice,přišla jsem na pokoj , odložila si a převlíkla jsem se a čekala co bude dál. Po 3 hodinách strachu a stresu co se vlastně bude dít vešla moje paní doktorka do pokoje za jinou pacientkou a velice se divila,co tady dělám. Opět se mi zalily oči, v breku sem se ji to snažila říct . Vzala mě znovu na vyšetření ,kde mi sdělila přesně to,co na prvni prohlídce : nic tam nevidim ,zatím jen prázdný váček ,ale já byt vama ,počkam jeste 14 dni a uvidíme ,co se da dělat . Nespechejte na revizi. Ze to muze byt vlastně mladší ,ze podle menstruace to moc odhadnout přesně nejde .. Poslala me zpet na pokoj a za hodinu přišla s tím,ze ma pro me snad uspokojivou zprávu . Ze mam hodnoty hcg 30000,což je krásné a ze se tedy mam sbalit a odejít domu a přijít za 14 dni . Mám strach co mi při další kontrole řekne . Setkala se s tím některá z
Vás ? Děkuji za odpověď :(

sebestovahanka
23. říj 2015

@saynevermyname Já byla dnes na gyndě a jsem podle výpočtů v 6+1 tt a taky nic neviděla :( taky jsem z toho docela nervózní... mám přijít v pondělí na krev a UTZ znovu.

saynevermyname
23. říj 2015

Dost jsem si za ty dva dny vytrpěla:( mám hrozný strach

linee
23. říj 2015

@sebestovahanka doporucuji ti - pokud ti nevezme krev v ordinaci, zajdi si jako samoplatce na zjisteni hladiny hcg. Na UTZ je něco videt az od hodnoty 1000 a za dva dny opet. Pokud se hladina bude zdvojnásobovat, tak muzes doufat. Pevne drzim palce!

@saynevermyname drzim moc palce!!! Uprimne, hodnota 30000 je opravdu dost vysoka na to, aby bylo něco videt. Prazdnym vackem to zacina, myslim, ze mas hodne rozumnou dr., ze te poslala domu a dala sanci mrnousovi. Dej si klidovy rezim a ver sobe i prckovi. Opravdu nic dalšího, nez cekat momentalne nemuzes. Sama jsem si tim prosla (mela jsem ale mnohem nižší hodnoty, nez ty) a vim, co jsou to za stresy, ale z vlastní zkusenosti ti mohu rict, ze vic, nez poskytnout klid a dat sobe i prckovi nadeji v této chvili nejde. Moc drzim palce!

sebestovahanka
23. říj 2015

@linee v pondělí jdu na krev na zjištění hladiny hcg a znovu UTZ (dnes měla ordinační dobu až teď, takže jsem tam byla spíš jí jenom říct, že jsem si dělala test včera a předevčírem a byly tam //) Udělala mi oba UTZ a nic tam neviděla. Tak uvidím :(

saynevermyname
23. říj 2015

Holky moc děkuji . Jsem opravdu vystrašená ,ale snažím se být v klidu . Hodně je mi oporou partner ,ale znáte to. @sebestovahanka držím palečky at to dobre dopadne 😊

linee
23. říj 2015

@sebestovahanka to hcg rekne vice, nez tt. Pokud se prestalo mimi vyvíjet, jeste porad trva, nez hladina hcg klesne (proto se ma po 48 hod. opakovat, aby se zjistilo, zda stoupa a dostatecne). To je důvod, proc někdo muze mit i napr. po revizi pozitivni tt. Za 14 dni ale muze byt zase hezky mimi na utz videt 😉 Kolik si dnes? 6+1? A ze dr. nevidela nic, znamena vůbec nic nebo vak nebo zvýšenou sliznici?

linee
23. říj 2015

@saynevermyname vim naprosto presne, co ted zazivas. Neprestavej verit a urcite dej vedet!

saynevermyname
23. říj 2015

Určitě dám. Děkuji moc 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru