HCG vysoké, ale na ultrazvuku není nic vidět

marki81
26. kvě 2010

Ahoj holky, otěhotněla jsem a tt mi vyšel pozitivní. 8 dní pozmeškaní tedy asi v 5 týdnu jsem šla k Dr. a dle utz nebylo v děloze nic, brala mi krev a ta mi vyšla pozitivní hcg hodnota 4000. Měla jsem tedy přijít znovu za 14 dní. Přišla jsme dle MS 7+5 v děloze těhotenská dutinka, ale dle Dr. prázdná nic v ní. Dr. mi tedy opět vzala krev s tím že za 2 dny mám přijít s tím, že půjdu zrovna na revizi, že to vypadá špatně. Když jsem přišla za 2 dny, řekla mi že z krve to vypadá, že něco roste hodnota hcg byla 40225 a tak mi řekla že to nevypadá ani tak, ani tak a že mám přijít opět za 14 dnů. Nevím co si mám o tom myslet. Setkala jste se někdy některá s tím? A hlavně jak to dopadlo. Díky

sebestovahanka
23. říj 2015

@linee jj dnes jsem 6+1 ... říkala, že váček tam není, ale že může být klidně schovaný, jediné co viděla je vysoká sliznice..

linee
23. říj 2015

@sebestovahanka ted jsem te videla v jinem foru. Pokud mas nepravidelne cykly, tak je jeste velka nadeje. Jake jsi mela cykly priblizne? Dulezity je termin ovu, nez termin ms, takze opravdu nezoufej! Ja bych tam jeste nadeji videla 😉

sebestovahanka
23. říj 2015

@linee cykly byly různé... někdy 20, někdy 25, pak zas třeba 32, ale vypozorovala jsem spíš těch 32-35 dnů.. tak nevím 🙂 ovulaci vůbec nevím kdy jsem měla... pokaždé když jsem měřila tak testy byly negativní... :( Ale včera a předevčírem jsem si dělala testy těhotenské a ty // tam byly jasně vidět.. MS byla naposled 10.9.

linee
23. říj 2015

@sebestovahanka tak tam muze byt realne rozdil i 14 dni (to je pro lekare i maximum). Vysoka sliznice muze znacit počínající tehotenstvi. Moc drzim v pondělí palce!!!

sebestovahanka
23. říj 2015

@linee Děkuji za aspoň malinké uklidnění .. Asi do pondělka nevydržím ...

sebestovahanka
26. říj 2015

Tak jsem dnes u dr. byla na odběru krve na hcg (mám si volat na výsledky hcg odpoledne) a dělala mi znovu UTZ a její slova byla "já tam opravdu nic nevidím, jen malilinkatou cystu, tak uděláme rozbor krve i tohoto." Nemám se prý plašit, prý může být něco vidět až kolem 11. tt. Holky co myslíte?? ☹

linee
26. říj 2015

@sebestovahanka uvidis podle hcg, to rekne uplne nejlepe, co se deje. Rada bych te uklidnila, ale 11tt uz je podle mne malinko pozde. Neni to ale vyloucene - mohlas mit problem s ovulaci a mohla ti jeden mesic vynechat. Akorad mne trochu zarazi, ze uz mas nekolik dni pozitivni tehu test a ani po tydnu tam neni nejaky vyvoj. V kolik budes volat?

sebestovahanka
26. říj 2015

@linee taky se mi to nezdá... jsem šíleně nervózní a přiznám se, že jsem ráno i brečela.. ☹ no mám si volat v půl 3 odpoledne... měla jsem nepravidelné cykly a ovulaci u mě spočítat nemožné...

linee
26. říj 2015

@sebestovahanka tak neprestavej doufat. Je to jak pisi, pokud nevis, kdy byla ovulace, nic neni ztracene, uvidis dale podle hodnoty hcg. Dej vedet a budu na tebe myslet! 🙂

sebestovahanka
26. říj 2015

@linee tak mám pozitivní test na hcg (přes 2000) říkala mi, že je to hodně slušné. Jsem moc ráda 🙂

linee
26. říj 2015

@sebestovahanka tak tehu potvrzeno🙂 kde se tedy prdola schovava?🙂

locika81
4. pro 2015

Ahoj holky, mám prosbičku, dneska jsem byla u lékaře. Jsem v 7+1, doktor mi dělal vnitřní ultrazvuk, ale srdíčko tam nebylo, mám jít za týden na kontrolu. Odpoledne jsem si zašla na krev, abych si zjistila hladinu HCG, ta je 75tisíc. Doktrorovi se to moc nelíbilo, řkal, že jsem dosti na hraně, že by byl radči aby tam to srdíčko už bylo. Výšku sliznice bohužel nevím, včara jsem měla kapičku krve, dneska o ultrazvuku taky, jinak už nic. pobolívá mě v podbřišku jinak žádné jiné příznaky. Hodně mě vyděsil a už jsem to samozřejmně ořvala. Pak když jsem si četla tady Vaší diskuzi, tak to taky nijak zvlášť nepomohlo. Mohla bych poprosit o nějaké zkušensti od Vás...??? Moc Vám děkuji za jakýkoliv příspěvěk.

werumka
4. pro 2015

@locika81 Ahoj - a ten termín odpovídá? Ovulace byla 14. den cyklu?

locika81
4. pro 2015

To bohužel přesně nevím, ovulační test jsem si před tím než jsem otěhotněla nedělala...☹ byla jsem ke všemu na inseminaci, která vyšla na podruhé.

verusky
4. pro 2015

@locika81 doktori desne plasi... zkus se uklidnit a verit, ze vse je, jak ma byt. ja mela na prvni tri deti dr. bez utz a do 10. tydne nas nechtela ani videt a na utz posilala ve 13. tydnu. ted? volam po zjisteni tehu, aby me za tri tydny objednali a oni ze mam hned prijit, samozrejme nic videt nebylo, vzali krev, chteli me videt za tyden, taky jeste nic moc a jedine, co jsem si z toho odnesla je, ze jsem byla taktez vystresla, hledala klid a ze uz nikdy nebudu chodit nekam brzy a radsi vyckam.
ten tvorecek se muze vyvijet trosku pomalejsim tempem nebo k poceti doslo pozdeji. stejne ten lekar nic neudela! ja v te stresove dobe cetla diskuze zde a predstav si, nekteri lekari nenasli srdicko a hned posilali na revizi! pritom u nekterych, ktere odmitly, nakonec probihalo normalni tehotenstvi...
takze drzim palce a vse je, jak ma byt 🙂

werumka
4. pro 2015

@locika81 Takže v tom případě víš, kdy jsi otěhotněla - když jsi byla na IUI. Stáří těhotenství se počítá podle data poslední menstruace, ale ne vždy to sedí. Spíš to tedy nesedí, než aby to sedělo 🙂 Proto se ten termín musí upravovat podle toho, kdy skutečně došlo k otěhotnění. To ale asi lékař udělal, ne?

lichtakova
4. pro 2015

@locika81 inseminace by mela odpovidat ovulaci,proto se dela,ze je nejvyssi pravdepodobnost poceti; u takhle vysoke hodnoty by se asi nedala vyloucit ani nejpitomejsi moznost,a to ze to je v deloze je zamkle a k tomu je nekde mimodelozni... preju hodne sil a at se to co nejdrive a co nejlip rozsekne...

locika81
4. pro 2015

Den početí, tím že jsem byla na inseminaci vím asi přesně 😲. Četla jsem právě, že některé holky poslaly hned na revizi, to doktor neudělal, řekl ať přijdu za týden. Ani nevím jestli ta hodnota HCG což mi bylo řečeno je dosti vysoká má něco společného se srdíčkem 😲. Je mi už 34 a je to moje první těhotenství a jsem z toho vyplašená. Snad mi trošku pomůže se z toho tada vypsat. Musím doufat, že bude vše v pořádku, ten týden bude ale dlouhý...☹

locika81
4. pro 2015

Mimoděložní by to být nemělo, mělo by být vše na správném místě, jen to srdíčko prostě nebylo...☹. Zamlklé - to se asi teprve uvidí... 😲 termín kdy skutečno došlo k oplodnění mi lékař neřekl...☹

werumka
4. pro 2015

@locika81 A kdy ten den tedy byl? Je to takové na hraně, ta hodnota hcg je už dost vysoká, aby tam srdíčko bylo. Ale to taky záleží na kvalitě ultrazvuku (v ordinaci lékaře nemusí být vidět, ale na kvalitnějším v nemocnici ano).

lichtakova
4. pro 2015

@locika81 se srdickem ani tak ne,jen se z dynamiky stoupajici hladiny da usuzovat,jestli spise prospiva nebo spise zamlka,kdyz prave jeste neni srdicko-melo by to spolu korespondovat,hladina hCG by mela +- odpovidat tomu,jak to vypada v deloze (uz dutinka, uz embryonal.pol, uz i srdecni akce...) kdyz je vysoke na zacatku,muze to znamenat,ze tam jsou treba dve uchycena vajicka,prave jak jsem ti psala...+ by to melo odpovidat tydnu tehotenstvi,u inseminace bych predpokladala,ze je to leky "nastaveno" jakoze na cyklus 28 dni. Achjo,je mi te lito,protoze vim,jak jsem stresovala ja; kdyz jsme se zacali pokouset o miminko,tak hned asi druhy nebo treti mesic jsem mela pozit.test,ale vzapeti dorazila ms,po roce jsem sla na zakl.vysetreni+spermiogram,hned po nich jsem spontanne otehotnela,ale bohuzel potratila a dalsi,nastesti uspesne za 3/4 roku,dalsi dva uz pak byli na prvni pokus...ale pokazde to pro me byl stres u prvnich dvou deti jsem spinila kolem10tt i trochu zakrvacela,takze stres...u tretiho nic,tak jsem zas byla ve stresu,co se objevi tady. Pozitivni je,ze jsi otehotnela,s malililinkou dopomoci,uspesnost to ma stejnou jako pohl.styk,to je dobre.

locika81
4. pro 2015

Bylo to 16 října, dělal mi ultrazvuk vnitřní u sebe v ordinaci, za týden předpokládám, že půjdu na konkrétnější ultrazvuk. To právě doktor říkal taky, že je to dosti na hraně...☹

lichtakova
4. pro 2015

Rekla bych,ze oplodneni je po te inseminaci a uhnizdeni vajicka tak za 3-5 dni potom.

locika81
4. pro 2015

přemýšlím, že si v pondělí dojdu zase na krev, abych věděla, jestli hladina klesá nebo stoupá. Je to hrozná věda, tak trochu i ten věk mi moc nepřispívá...☹ Kapku krve jsem měla včera i dnes taky, tak že to na klidu moc též nepřispívá...☹ Každopádně děvčátka vám děkuji moc za přispěvky🙂

werumka
4. pro 2015

@locika81 Tak podle toho dne, kdy došlo k IUI bys měla být dokonce 9+0... Jestli miminko odpovídá 7+0, tak v tom růstu trochu zaostává. O kolik od minule povyrostlo?

werumka
4. pro 2015

@locika81 To je pravda, na tu krev bych asi taky zašla, být Tebou.

locika81
4. pro 2015

kdyby to bylo tak za 3 až 5 dní tak bych měla být cca 6+6. já to teď počítám od data kdy jsme byla na IUI a to je 7+1.

lichtakova
4. pro 2015

To se ale pocita od prvniho dne posledni menstruace

locika81
4. pro 2015

9+0...? od 16 října, to mi nějak nesedí, teď jsem se koukala do mobilu kde mám stáhnutou aplikaci, která mi to počítá a 9 týdnu mi to neodpovídá... 😲

lichtakova
4. pro 2015

Kdy jsi mela posledni ms?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru