Hlazení břicha v těhotenství - vadí vám to?

suzanna123
9. lis 2012

Ahoj, jsem divná, nebo ještě někomu přijde nenormální, když vám cizí lidi šahají na břicho? Fascinuje mně, že moje máma se mě ptá, jestli si může sáhnout a pak se ke mně v práci přiřítí nějaká slepice a s nadšeným pištěním mi začne muchlat břicho.

llluckaaa
9. lis 2012

@suzanna123 Asi jsme divné dvě 🙂 Mně taky vadilo, když někdo bez dovolení a nečekaně ohmatával moje břicho 😒

takyja
9. lis 2012

Vadí mi to a nepřijde mi to normální a mně byla nepříjemná už i ta představa. 🙂 Takže jsem okolo sebe rovnou hlásila dopředu, že kdo mi šáhne na břicho, tomu urazím ruku. 😎

tercie
9. lis 2012

@suzanna123 Taky to nesnáším, jsem na to vyloženě alergická. Nevadí mi to jedině od manžela 😀

gumidek
9. lis 2012

@suzanna123 Taky mi to vadilo. Taky nikoho na potkání neochmatlávám...

camelinka
9. lis 2012

@suzanna123 tohle sem fakt nesnasela 🙄 🙄 🙄 🙄 , celkove sem dycky mela problem kdyz mi nejaka cizi vterka vlezla do myho osobniho prostoru i v netehu,nechat si osahavat bricho sem sem snesla jen od pratel, to mi nevadilo, navic ti se vzdy zeptali. Ale jak se ke me nekdo ritil, tak uz sem predem nahodila takovou tlamu ze vedeli 😅 😅

lck79
9. lis 2012

@suzanna123 Taky mi to hrozně vadilo, přijde mi to stejné, jako kdyby se ke mně přihnal nějakej kolega a začal mi omatlávat kozy 😀 To je na facku!

suzanna123
autor
9. lis 2012

Tak to jsem ráda 🙂 Já to taky beru, že normálně by si to nikdo nedovolil (snad), ale pak někteří jedinci vidí těhotný břicho a mají pocit, že je to asi veřejný majetek nebo co. Já jsem na břicho sahala jen kamarádce a taky jsem se vždycky zeptala, jestli jí to nevadí. Že bych se sápala po kolegyních apod. mně fakt nikdy nenapadlo...

milmic
9. lis 2012

Vadilo mi to a vadí mi to neskutečně. Je to moje tělo, nikoliv veřejný majetek, nevím, co je to za zvyk ochmatlávat těhotné. 😝 Co na tom ostatná tak láká....... A úplně mě dostalo, když můj kamarád nedokázal pochopit, proč to těhotným tak vadí. 😅

werumka
9. lis 2012

To je ještě dobrý, ale když k vám někdo přijde v domnění, že jste těhotná a začne vám jen hladit vystouplý špek, tak je to skutečně na zabití 😀 Jedinou útěchou je, že když se dotyčný dozví, že hladí jen sádlo, obvykle se stydí víc než já 😀 😀

jika10
9. lis 2012

Tak me to taky vadi, jedine od koho to snesu, tak od manzela. Dokonce i kdyz si chce sahnout nekdo z rodiny (mamka, segra, svara) tak se ptaji 😉 A kdyby to byl uplne nekdo cizi, tak bych byla pekne zla a tu ruku mu asi urazim 😠 😠 😠

dana3262
9. lis 2012

Taky mi to vadilo, ale kdyz ted potkam nekoho ja, obcas se stane, ze muchlaci chtic je tak silny, ze se mi ruka v křeči zastavi par centimetru od briska dotycne 😀

napmarti
9. lis 2012

Ja jsem to úplne nenáviděla!!! Vždycky mi to vadilo a nevím, čím to bylo, ale i od mamky a rodiny....snesla jsem jen manžela🙂 je to asi tím, ze netěhotný mi taky břicho nikdo jiný nehladi.....ale je fakt, ze t maji lidi asi nějak zakodovany, taky ted střílím rukama na břicha automaticky☹(( ale myslím, ze by se lidi měli ptat....je to úplne stejny jako sahat někomu na prsa!!

suzanna123
autor
9. lis 2012

Mamka se taky ptá, jestli si může pohladit břicho, jestli to nevadí... Jinak v rodině ani snad nikdo nemá ty tendence, akorát, když se prcek hýbe, tak to se sama zeptám, jestli si nechtějí sáhnout. A myslím, že lidi, se kterými nemám žádný blízký vztah, by to ani neměli zkoušet. Myslím tím ty, se kterýma si normálně tak maximálně podám ruku - netuším, proč bych se od nich měla nechat ochmatávat a co na tom mají. Asi mám nějak zvýšenou potřebu osobního prostoru... 😠

ange_de_la_morte
9. lis 2012

někteým lidem to asi fakt nedochází ale od cizích mi to fakt vadí .... mamka mi občas pohladí břicho ale spíš jen když se vítáme nebo loučíme ale nevadí mi to, sama za ni třeba přijdu že ,,šáhni tady má asi patičku,, ale když sem třeba po létě přišla do školy tak se na mě vrhly všechny holky a to mi fakt dost vadilo ... ale krom tohoto se mě vězšia lidí ptá, a pak podle toho jestli mi je ten člověk milý nebo ne tak dovolím nebo řeknu ,,on teď stejně nekope,, a nenechám si na břicho šáhnout

mafeska
9. lis 2012

Vadilo mi to hrozně, je to moje tělo tak nešmatat! Nevadilo mi to pouze od rodiny. A úplně stejně mi vadily řeči typu jééééžiš ty nemáš vůbec žádný břicho, a jak ti je v těhle hicech, jak mi asi může být, venku tropy, já před termínem, ležim, funim, leje ze mě a sotva se hnu. 😠

domnik
9. lis 2012

Mě to vadilo úplně strašně. Ale jsou teď celkem vtipná trička s různými nápisy - doporučuji. Většinu lidí to trkne. 🙂

zuza01
9. lis 2012

Já to naprosto nesnášela 🙂 Zkoušeli to na mě i cizí lidi, nepřišlo mi to normální...

monyliny
9. lis 2012

Tak ženský já jsem asi vyjímka 😀 Mě to nevadilo,naopak já jsem si zájem ostatních užívala 😅 Ale vadilo mi nejdříve-tobě neroste vůbec bříško 😠 A pak,když jsem ho měla vidět a podotýkám- měla ho akorát 😉 tak jsem slýchávala-ježiš ty máš velké břicho,nečekáš dvojčata? 😝

snehulik
9. lis 2012

@monyliny taky jsem asi vyjímka, protože mě to vůbec nevadilo, naopak jsem byla ráda, že má někdo zájem 🙂 Jako aby na mě hrabal nějakej úplně cizí člověk to ne, ale známý v pohodě.

citun
10. lis 2012

@werumka Dost dobrý!!! 😀 😀 😀 😀 😀

werumka
10. lis 2012

@citun To rozhodně, málokdy se špeky dočkají tak něžného zacházení 😀

mmlenka
10. lis 2012

Já na to byla taky alergická. Jsem obecně nekontaktní člověk, takže to bylo něco pro mě. Nevadilo mi to taky jen od manžela. Naštěstí jsem v okolí moc ošahávačů neměla, jen jedna mladší kolegyně v práci na mě sahala pokaždé, když mě viděla.

wwwejka
10. lis 2012

Ahoj, mě to kupodivu nevadí, ráda se pochlubím bříškem 😉 spíš se divím, že se mi v rodině stává, že se bojí mi na bříško více šáhnout aby se něco nestalo nebo tak...

beruska24.9.
10. lis 2012

@suzanna123 - také mi to hrozně vadilo 😠 Moje sestra byla těhotná dříve než já a vzpomínám si, že jsem se ji tenkrát s rozpaky ptala, zda ji můžu sáhnout na bříško, abych cítila pohyby miminka 😔 😀

m_d
10. lis 2012

ahojky, já jsem teprve v začátku těhotenství...nicméně mě vadí dotyky lidí všeobecně. Představa, že by na mě (nás) chtěl šáhnout někdo jiný, než my chceme, mě přivádí k šílenství. Manžel mi kvůli tomu objednal už několik triček s nápisy nesahat apod 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru