Hodnoty děložní činnosti, jaké jsou normální?

kaphajin
25. čer 2012

Ahoj holky, nikde jsem nenašla vysvětlení hodnot děložní činnosti. Zajímalo by mě jaké hodnoty jsou v tom kterém týdnu normální a jaké už předznamenávají blížící se porod. Díky za odpovědi 🙂

tamarila
25. čer 2012

no nevím přesný hodnoty, ale blížící se porod se moc vyhodnotit nedá. Buď už probíhá, anebo se to nedá odhadnout. Kdyby to tak šlo vědět kdy to bude 🙂 Mě na posledním monitoru říkali že to na porod ještě nevypadá, a ten večer jsem jela a v noci bylo hotovo 🙂 Kámoška zase měla tři týdny před porodem viditelný kontrakce, pořád jí říkali že to už bude, a nakonec chvíli přenášela. Až bude chtít, tak vyleze. Já vím že ty poslední týdny se vlečou, ale nakonec uplynou, neboj. Nikomu to ještě nikdy nezůstalo 😀

anetadr
25. čer 2012

Mě sestřička v porodnici vysvětlila, že hodnoty jako takové nic neznamenají - že je důležitý rozdíl. Přístroj se po zapnutí nastavuje na hodnotu 20 - protože každá z nás má v klidu jinak tvrdé bříško a pozoruje se, zda se hodnota bude pravidelně zvyšovat či nikoli. Pochopitelně se se stupňujícími kontrakcemi u jedné konkrétní maminky budou zvyšovat i hodnoty, pokud jsem to ale dobře pochopila, tak nelze srovnávat to, že když jedné mamince to vyleze na 60, tak má menší kontrakce než ta, které to vyleze na 80. Jedna může mít např. více podkožního tuku, tak to bude monitor malinko zkreslovat. Hodnoty tedy důležité nejsou, důležitá je přítomnost a pravidelnost kontrakcí. Jen reprodukuji co mi bylo řečeno, nikdy jsem se o to více nezajímala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru