Jak bojujete v těhotenství proti striím? Máte taktiku?

denber
9. únor 2008

ahojky těhulky a maminky. já čekám mimi v červnu. od začátku těh.mi dost porostla prsa a začínají se objevovat první malinké čárky. mažu to krémem a doufám, že to zabere. máte na to někdo nějakou taktiku?

aponchie
9. únor 2008

ahoj,ja teda mazala cim se dalo a nejake mi naskocili tesne pred porodem do te doby absolutne vubec nic pak sem rychle pribrala a tim to bylo takze zkusit pomaleji pribirat jestli to jde 😀 kazdopadne se rika ,ze by se nemelo opalovat na jizevky prime slunce to by bylo prej jeste horsi taky jsem to radsi nedelala a nejsou nejake hrozne pravda ale trvalo asi dva roky nez se nejak odbarvily z fialove na neutral 😀 ja jsem mazala elasti q nevim jestli je dobrej ale mudra v porodnici mi rikala ze hodne doporucuji weledu nejaky olejicek ci co

denber
autor
9. únor 2008

já se dočetla, že je dobré mazat od začátku. tak mažu. 🙂 prsa vyrostla celkem brzo a hl. rychle. příško roste pomalu. sem v 6 měsíci a kamarádky si dělají srandu, že vypadám na 2. váha taky neletí nahoru nějak šíleně,ale ten hrudník..............tak mažeme a mažeme 😉

aponchie
9. únor 2008

to se mas ja pribrala hodne pres 25kg 😀 ale nechapu ze na konci tehu jsem uz nejedla a presto sem houpla asi 5kg z tydne na tyden

markytkaaa
10. únor 2008

Ahojda, já jsem v těhu zatím přibrala asi 2kg ... mažu tak třikrát denně a stejně mám břicho potrhaný jak kráva ☹ Holt v genech nemám pružnou kůžičku, budu muset v létě opalovat 😀

aponchie
10. únor 2008

prej to je o genech ja jsem byla chuda jak pes pribrala a mam je ikdyz sem mazala,mamina nikdy babicka taky nikdy nemela a moje svagrova je tlusta jak hrom a ma je taky a rekla bych ze na tlustsim tele tolik videt nepudou a tchyne taky nema takze asi u kazdeho jinak ale mazanim se nic neuskodi

jajinak
10. únor 2008

Ahoj.Já jsem mazala olejíčkem MUTTISOL EXTRA od ORIGINAL ATOK a žádné strie jsem v těhu neměla.Musí se to mazat nejlépe od začátku.Ale je fakt,že jsem zas až tak moc nepřibrala.Poprvé 8 a podruhé 10 kg.

krista
10. únor 2008

Ahojky tady pár témat o striích už je:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak taktika asi neni, komu se udělat maji - tomu se udělaji ať maže nebo nemaže a zase naopak 😉 Mazala jsem se zhruba od 7tt každý den třeba i 6x, kdykoliv jsem si vzpomněla aby bříško nebylo suchý a ve 30tt se mi udělaly, šířily se jako mor a teď mám popraskaný celý břicho 😖 Prsa jsem měla popraskaný už z puberty ale tam jsou jen světloučký a ty mi vůbec nevadí, radši bych měla popraskaný prsa (který nikde neukazuju 😀) než celý břicho, na dvojdílný plavky můžu zapomenout 😝

mobina
10. únor 2008

Já ten boj bohužel taky prohrála 😒 . Mazala jsem od druhého měsíce 2x denně a všechno OK. Praskat jsem začala až od 34tt na bocích a teď mi to jde trochu do stehen nejspíš tím, jak se rozšiřuje pánev. Ale je pravda, že tam jsem měla drobné strijky už od puberty 😝

krista
10. únor 2008

Mobi tak ty taky? 😖 Pamatuju si, že ještě nedávno jsi je neměla, no co se dá dělat, něco těhu musíme obětovat 🙂 😝

mobina
10. únor 2008

Kristo jj 😠 Objevily se mrchy snad ze dne na den 😝 Ale zase si říkám, že na to, že jsem nabrala už šílených 18 kilo, to není zase tak hrozný a jak jsem psala, na bocích jsem měla praskliny už od puberty, tak sem s tím i celkem počítala.
Oni snad mrchy vyblednou 😉

malok
10. únor 2008

Holky mě se začaly objevovat strie v pubertě a pak když jsem začala hubnout....Měla jsem nějaké krémy myslím od Dermacolu, ale nepomáhalo to....Pak jsem kdysi byla na masáži a pan masér mi poradil, ať si ty strie mažu olivovým olejem (ale kvalitním co třeba stojí 100 Kč a víc) a že se to zlepší....Strašně moc mi to pomohlo...strie tam jsou ale jsou tak světlé a kdybych se o nich nezmínila, nikdo si jich nevšimne....takže když jsem se chystala znovu hubnout začala jsem se preventivně mazat olivovým olejem a ,,zatím" strie nikde.... 😉

binki
10. únor 2008

vyblednou holky, vyblednou, mela jsem cele brisko popraskane a taky stehna zepredu a ted na sobe trosku vic pracuju a mam je uz o hodne svetlejsi

aponchie
10. únor 2008

me vybledly uplne jen malinko fialove ale spis ta kuzicka je takova svrastela na nich

denber
autor
11. únor 2008

ahoj, mi se objevila cca měsíc zpátky miniaturní čárka - popravdě mě nenapadlo, že by to mohlo být ono(čekám první mimi a nikdy sem ty potvůrky neměla-ani v pubertě). mažu od začátku, teď mám elasti-q original,tak to snad bude dobré. Břicho mám čisté(musím zaklepat). ale na prsou sem si všimla dalších malých čáreček. mám dotaz: jaké ty olejíčky používáte a dají se koupit normálně(drogerie) nebo lékarna?

dol
11. únor 2008

Ahojky, já můžu doporučit olejíček od Weledy a krém Elancyl. Jsou sice dražší, ale doporučila mi je i kamarádka, která pracuje v lékárně.

apricots
11. únor 2008

Tak já mazala jak blázen, ale stejnak se ke konci těhu udělaly - na prsou a hlavně na břichu, trochu i na bocích - no hrůza, ale vybledly do půl roku tak, že nejsou vůbec vidět, jen cítit na pohmat...holt moje břicho už není co bývalo, ale to mi nedělá takové vrásky jako ta cejcha, co na něm mám...asi volnější kůže nebo nevim....z toho sem trošku smutná, nevím jesi by pomohlo cvíčo - nemáte s tim někdo zkušenosti?

denber
autor
11. únor 2008

apricots: moje skorotchýně mi říkala, že co nejdříve začít cvičit-po mimču. a kdyžtak aj někam chodit, aby se člověk pak opravdu donutil a stratí se o. nejhorší je to odkládat

petrunecka
11. únor 2008

Ahoj lidičky, doporučuji olej o Weledy, dá se koupit v lékárnách. Stojí sice asi 300,- a není to moc velké balení, ale přibrala jsem skoro dvacet kilo a je ze mě velryba, ale nemám jedinou prasklinku. A to to ještě flákám, má se mazat 2-3x denně a já mažu jen jednou. Navíc Weleda netestuje kosmetiku na zvířatech a je to čistě přírodní produkt. Ještě mám od Weledy olej na masáž hráze, tak jsem zvědavá jestli nástřih bude nebo nebude. Pro mimi mám nakoupenou kosmetiku také od této firmy. 100% spokojenost.

denber
autor
17. únor 2008

ahoj, jaksem se dneska dočetla v jednom časopise. tak to, že se mažem jak trdla může a nemusí pomoct. jinými slovy ta co na sebe namaže tunu krému a x litrů oleje může dopadnout i hůře jak ta co nepoužívá nic. že krémy ani oleje a jiné postupy nemají zaručené výsledky. což mě hrozně potěšilo.............

balsiger
17. únor 2008

denber: ja jsem pouzivala od WELEDA - tady (ve svycarsku) se to jmenuje tehotensky olej...a nema ani jednu!!tady na to prisaha skoro kazda zenska... 😉

denber
autor
17. únor 2008

balsiger, tady se to asi nedá koupit, že? jinak- máš moc pěkné fotky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru