Jak dlouho před porodem je nutné sehnat pediatra?

jasminy
12. srp 2010

Prý musím nahlásit jméno doktora už v porodnici. Díky za radu.

kaleilah
12. srp 2010

jj, v porodnici chtějí jméno. já jsem jen zašla za dětskou mudrou, zeptala se, jestli nás po porodu vezme, ona mi dala vizitku, založila jsem si jí do těhu průkajdy a v porodce na ní rovnou měli kontakt 😉

tea1909
12. srp 2010

to zrovna taky řeším 🙂 všichni mi radí jak říká kaleilah.... ale kaleilah jak dlouho před porodem jsi se byla u té pediatričky ptát ?

kopa
12. srp 2010

Mě sestřička na gynekologii říkala,ať si tam teď zavolám, že to bude akorát 🙂 Mám se s nimi domluvit co a jak.Že třeba těsně před porodem bych si k nim došla jen pro razítko.

pavlapap
12. srp 2010

spádový pediatr vás musí vzít.

kacerka
12. srp 2010

Já jsem se byla ptát cca 2 měsíce před termínem. Dr si nás zapsal,když jsme se vrátili z porodnice, tak jsme dali vědět a ještě ten den se za námi přijel podívat 😉 Teď nahlásím příchod druhého dítka při tříleté prohlídce toho prvního 🙂

moudivlacek
12. srp 2010

ja volala k detske doktorce cca mesic pred terminem, v porodnici jsme do formulare vyplnovala jmeno a kontakt na pediatra a druhy den po propusteni prvni navsteva

blanka.k
12. srp 2010

V porodnici jméno pediatra chtějí, já se byla poptat v 30tt, měl plno,ale říkal, že do porodu se mu nějaké místo určitě uvolní, jak odejdou 18ti letí, dal mi razítko do průkazky, napsal si na mě kontakt do diáře k mému TP, prý zásadně nebere maminy co shání pediatra na poslední chvíli. 😉 Jelikož v naší městské části pediatr není, tak jsem moc hctěla tohoto, který je nejblíž a žádaný, tak jsem vyrazila včas. 😉

elvira
12. srp 2010

Já jsem asi měsíc před termínem volala dětské doktorce, jestli nás vezme.
Řekla, že ano a že si mám zavolat, až nás propustí z porodnice.
Z porodky potom k ní posílají výsledky nějakých testů z krve.
A na druhý den po propuštění přišla k nám domů na návštěvu.
😉

editah222
13. srp 2010

Já jsem si k vybranému lékaři zavolala cca 2 měsice před porodem jestli bere nové dětičky a pak jsem mu cinkla když byla malá konečně propuštěná z porodnice.

med
13. srp 2010

To jsou nějaké novinky, že chtějí v porodnici jméno pediatra? Před třemi lety to po mě nikdo nechtěl...
Já jsem zavolala na obvod, když jsme se vrátili z porodnice, vůbec jsem pediatra dopředu neřešila.... ale měli jsme štěstí na výbornou paní doktorku, takže k ní registruji i druhé mimčo...

amelie001
13. srp 2010

Já měla pediatra domluveného 6 týdnů před porodem,švagrové jsem ho domluvila dneska,taky má 6 týdnů do porodu.Budeme chodit ke stejnému mudr. 🙂 V porodnici jméno vědět chtěli.

kristi
13. srp 2010

asi měsíc před- zavolal jsem k pediatričce co jsme měli ve vsi a hotovo. Po přestěhovaní jsem jednodušše doktorku vyměnila

kauculacek
13. srp 2010

Já mu zavolala při propouštění z porodnice 😀 Nějak sem to dřív nestihla, malej mě předeběhnul 😉 (ale věděla sem jméno a kontakt ke kterému s budu hlásit..)

lidiab
13. srp 2010

Prave to take resim, a neni to zrovna jednoduche 😒 Mame v dochazkove vzdalenosti 4 pediatricky v jednom zdravotnickem zarizeni, ale po dobu dovolenych se vzdy po tydnu stridaji. Vzhledem k tomu ze termin porodu nelze presne odhadnout, se nemohu s zadnou z nich poradne domluvit. V praxi to znamena ze ta doktorka, ktera tam bude kdyz budu rodit nemusi tam uz byt kdyz nas propusti. Nakonec jsme se dohodli ze az porodim, tak si tam zajde manzel a domluvi se s tou doktorkou ktera prave bude mit sluzbu. V porodnici po mne jmeno pediatra nechteli, kdyby ano, tak jim to budu muset nejak vysvetlit...

romana29
14. srp 2010

Tak ten měsíc před termínem je dobré zajít za pediatrem, kterého sis vybrala a zeptat se, zda tě vezme. Asi si napíše tvoje jméno, adresu, telefon s tím, že jakmile vás propustí z porodnice, tak zavoláš a druhý den se za tebou staví na návštěvu doma 🙂 .
A ano, v porodnici chtějí vědět jméno doktora, proč, to netuším....zpráva pro dětského lékaře se dává beze jména doktora, takže možná to tam chtějí jen někde mít napsané

jitina
15. srp 2010

Tak nevim,jak u vas,ale u nas v porodnici se ptaji,ke kteremu budu chodit!Nemusela jsem dopredu si ho zajistovat,nahlasila v porodnici a bylo.Jakmile jsem dojela z porodnice,tak jsem zavolala dr.,ze jsem doma a prisla!

florule
15. srp 2010

Já jsem se byla domluvit s pediatričkou asi měsíc před termínem. Po propuštění jsem si tam volala, kdy máme přijít. U nás doktorka domů nechodí. V porodnici po mě chtěli vědět jméno lékaře, kam budeme chodit, prý tam posílají nějaké výsledky, které ještě při propuštění z porodnice nemají.

crca
18. srp 2010

Já volala taky asi tak 2 měsíce do předu,nejdřív mě to zjišťovala sousedka,jestli vůbec přijímaj 😉 Čekala jsem dvojčátka,tak jsem nevěděla kdy porodím,chtěla jsem to mít dřív vyřízené.V porodnici po mě jméno dr. chtěli a když jsem přijela z porodnice,tak jsem zavolala a druhý den se stavila i se sestrou 😉

handm
18. srp 2010

Ahoj, já volala včera 🙂 a termín mám do 14 dní 🙂

terezt
23. srp 2010

Mne rikala gynda ve 32. tydnu, ze do pristi kontroly (v 36. tydu) bych si mela sehnat razitko od detske doktorky do prukazky....

hehena
24. srp 2010

já jsem v porodnici nahlásila jméno dr., kterou jsem si vybrala, ale jí jsem volala dokonce až po příchodu z porodnice. neměla s tím žádný problém.

werronik
24. srp 2010

V porodnici po mně nikdo jméno dr. nechtěl, ale na kurzu nám říkali, že si máme k vybrané dětské zavolat cca 6 týdnů před termínem. Tak jsem i udělala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru