Jak dlouho před porodem jste začaly prát věci pro mimi?

luca30
19. led 2011

Chtěla jsem se zeptat milé nastávající maminky, kdy jste začalý prát nebo chystat do finále výbavu pro miminko??Případně chystat i tašku do porodnice.

luciebx
19. led 2011

ja zacala prat veci tak 2,5 mesice pred porodem a tasku asi ve 36-37tt sem mela sbalenou.. pro pripad jistoty..

janapavlik
19. led 2011

cca v 7. měsíci 😅 Sice se to zdá brzo, ale já měla rizikové těhotenství, takže raději pro můj klid, kdyby něco 😉

crca
19. led 2011

Prát jsem začala kolem 28tt,doma měla vše nachystané od 30tt i tašku do porodnice,ale to bylo tím,že jsem čekala dvojčátka 😅

slunicko26
19. led 2011

Ahoj, máme skoro stejný termín my máme 9.3. věci jsem začala prát od ledna, v pondělí jsme koupili teprva skříně a komodu, tak začne přerovnávání hadříků, tatínek bude šílet, tašku ještě nemám zabalenou, ale o víkendu bych jí chtěla zabalit pro klid, kdyby náhodou 🙂 😉 hezký večer

meleri
19. led 2011

mám to nachystáno jenom zabalit musím....člověk nikdy neví... 😅

mamkamarketa
19. led 2011

ja jsem vyprane hadriky,mela v novych sackach cca od 30 tt a tasku od 28tt (hrozil predcasny porod) a vedela jsem,ze spolehat na meho manzela,ze vypere a vyzehli pro mimco opravdu nehrozilo.

lidiab
19. led 2011

Tasku jsem zacala chystat kolem toho 35tt. A udelala jsem dobre, protoze po tom, co jsem byla v porodce na kontrole v 38tt mne uz nepustili domu. Manzel uz musel do tasky dat jenom par toaletnich potreb co jsem mela jeste v koupelne. Seznam veci co jsem si chtela vzit s sebou jsem uz ale zacala psat nekdy v sestem mesici.

Prat a zehlit jsem zacala kolem 32tt. Museli jsme se na tri tydny pred porodem prestehovat ke tchanovcum, chtela jsem to doma mit pripraveny nez odjedeme. Pak jsem se chodila na ty hromadky porad koukat a snad stokrat jsem je pretridila. Hodne toho nakupovala moje mamka a nosila mi to uz vyprane a vyzehlene 😀 Myslela jsem si ale ze miminka byvaji o krapet vetsi, i kdyz ten nas nebyl zadny drobek. Mela jsme strasne malo veci ve velikosti 56, skoro zadne. A zase to zarizovala mamka kdyz jsem byla jeste v porodce. Ja se ale mam 😀 😝
Postylku jsme smontovali dva dny pred tim co jsem byla hospitalizovana. Ostatni vybavicka pribyvala prubezne

vlckulka
19. led 2011

přestože jsem čekala dvojčata, pořád jsem měla pořád na vše čas a někdy kolem 30tt jsem si řekla, že už bych asi měla začít pořizovat výbavičku, tak jsem začala ve 31tt prát těch pár kousků, co jsem měla a věci půjčené od kamarádky a už jsem nestihla vyžehlit, protože mě zavřeli do nemocnice a domů už jsem šla až s holkama 😅 (když jsem si po kontrole byla doma sbalit věci do nemocnice, tak jsem narychlo manželovi vyžehlila jen pár hadříků, ve kterých jsme si holky vezli domů) - nejen, že jsem neměla připravené hadříky, ale neměla jsem skoro nic, takže v porodnici jsem psala seznamy a manžel nakupoval to nejnutnější a kompletní výbavičku jsem vlastně pořizovala až po porodu 😀

mili84
19. led 2011

Tašku jsem měla zabalenou od 30tt, věci jsem chystala od začátku června, malej se narodil koncem července. 😉

sister05
19. led 2011

ahoj,já mám termín 4.2. Chystat pokojík a shánět věci jsem začala kvůli komplikacím už někdy v říjnu,listopadu. Co se týče vlastního praní,žehlení apřípravy oblečeníčka,porodní tašky atp,to jsem v podstatě začala až teď. Tedy relativně už hotovo. 😀

zanet2009
20. led 2011

Já jsem začala prát mimi oblečky a věci jako deky, zavinovačky apod. cca před 3 týdny. Tašku do porodnice si chci zabalit během příštího týdne.
Řídím se heslem-kdo je připraven,není překvapen a hlavně, nesnesla bych, kdyby mi to chystal,pral nebo žehlil někdo jiný.

many
20. led 2011

tak já je peru postupně už teď 😀 vel. 56,62,68 mám už vypraný , vyžehlený a nakomínkovaný 😀 😀 😀 ať na jaře se můžu věnovat synkovi venku a nedělám vše na poslední chvíli 🙂 ještě toho bude na praní dost 😀 a tašku si budu chystat necelý dva měsíce před porodem, nikdy nevíš a je lepší být připravená 😉

dimi
20. led 2011

Ahojda,
vybavu jako takovou jsme s manzelem vybirali uz nekdy v zari/rijnu-tedy cca 5.-6.mesic. To jsme kupovali ty velke kusy jako nabytek, kocarek, autosedacku... - nechtela jsem se s pupikem prodirat predvanocnimi davy... Prat jsem zacala cca 5 tydnu pred TP, tasku na natlak muze sbalila 4 tydny pred TP 😉

megee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
breberka
20. led 2011

záleží, jak jsi na tom zdravotně, já ve 31.tt ležela na porodnické JIP s nohama nahoře, abych neporodila dřív. Byla jsem tam skoro do 35.tt, takže doma psal manžel a žehlila babička. Tašku jsem pak po návratu z porodnice měla připravenou stále 😉

bellka
20. led 2011

Ahojky 🙂 prát a žehlit se chystám pomalu od zítřka, jeden nikdy neví, tak ať nejsme pak zaskočeni, že nestíháme 😉 A tašku zabalím tak kolem 35 tt, pokud nebudou nějaké komplikace a nebudu muset balit pro jistotku dříve 😉

lena27
20. led 2011

vše jsem měla nachystané asi měsíc před porodem

coxa
20. led 2011

Já jsem pomalu začala prát a chystat asi 2 měsíce před porodem, tašku 6 týdnů před na hrubo a postupně jsem dodávala. 😉

ffiinnkkaa
20. led 2011

Osm týdnů předem..kdy jsem nastoupila na mateřskou dovolenou 🙂

zdezli
20. led 2011

Prvni dcera se narodila na konci listopadu, tak jsem zacala koncem leta, kdyz bylo jeste hezke pocasi. Tasku jsem mela asi od 34tt.

Nyni se ma mimi narodit na konci cervna, tak budu prat na jare. Sice mam vse vyprane po prvni dceri, ale projedu to jeste jednou 😉

jasekd
20. led 2011

Ja zacala ted (28. tt) z duvodu, ze vsechno je v poradku, tak uz snad nic nezakriknu, a Martinek zatim jeste moc neleze a nestavi se, tudiz mam relativni klid, navic bricho uz ted obrovske a bude hur. Cekame holku a dostali jsme spoustu veci po holce znamych, takze je toho hromada. Tasku budu balit podle prubehu kontrol, pocitam cca mesic pred terminem.
U prvniho ditete jsem zacla pozdeji, chodila jsem do prace, takze asi na MD tech 6 tydnu pred terminem. Nakoupila jsem jen par veci, mame maly byt, tak kvuli mistu, tak mi to nedalo tolik prace. Tasku jsem balila asi mesic pred terminem, ale ty veci do ni jsem mozna mela nakoupene o neco driv, ale ne vsechno.

kamilka007
21. led 2011

Ahojky,
my máme nakoupeno komplet všechno už skoro měsíc, ale až začátkem února nám konečně dorazí nábytek do pokojíčku, takže prát oblečky a uklízet věci pěkně do šuplíčků a komínku začnu až pak. Hlavně před tím musíme pokojík totiž ještě vymalovat a vytapetovat, vymyslela jsem si různý specialitky. 🙂
Na tašku se chystám taky tak nějak, až do ní bude holt co dát.

mataharyy
22. led 2011

Ahoj,
tak u prvního brzo, teď se nějak nemůžu rozhoupat, sice něco už je vyprané, ale ještě to musím vyžehlit a poukládat... No ale po tom co jsem včera měla dojem že jdem rodit, jsem se rozhodla a dnes se do toho vrhnu naplno 😀

lenulinka00
22. led 2011

Ahojky. Já něco prala od 30 týdne, protože nám hrozil předčasný porod. 😢 A teď už to všechno jen dodělávám. 🙂 A tašku si začnu připravovat taky co nejdřív. 🙂 Nikdy nikdo neví kdy si to malý zlatíčko rozhodne jít ven. 😅 A neumím si představit přítele jak lítá s taškou a žehličkou.. 😀 😀

nevestinka2010
22. led 2011

no nazdar luca, no asi uz nastal cas se do toho pomalu vrhnout 😉 blizi se 34tt ...
ja jeste chodim do prace (do 37tt) tak na to zatim nemam cas, ale dnes aspon koupim nejaky vhodny praci prostredek a zacnu pomalu prat a ukladat. mam i latkovou plenkovou vybavu takze asi na case to vyprat, bude toho dost...
tasku do porodnice zatim nebalim, teprv zacnu nakupovat jeji napln... 😉

pattie
22. led 2011

Tašku pro jistotu před Silvestrem (měli jsme jet na hory a člověk nikdy neví kde upadne) a věci tak nějak cca měsíc před porodem, ale zrovna mi na sušáku visí ještě jedna várka bodýček a nějaký "šedesátdvojky" mám ještě v koši na prádlo, buď to stihnu vyprat a nebo to počká po porodu 🙂

stylly
22. led 2011

dva měsíce 😉

gabran
29. črc 2015

Holky já jsem u prvního měla zbalenou tašku v 36 týdnu a pak jsem ještě týden přenášela...Takže to bylo v klidu. A oblečkyj jsem si chystala do skříně průběžně tak jak jsme kupovala nebo dostávala... Každopádně jsme se teĎ s mím drahým dohodli že půjdeme do druhého miminka a já se z nostalgie vrhla do věciček které už mám schované. Dávala jsem je do pytlů na odpadky a reď jsem zjistila, že jsou všechny cítit , tím tateriálem z čeho jsou pytle vyrobené! Myslíte že to půjde vyprat? Mám strach že ne! Každopádně je všechny přendám do něčeho jiného, nemáte tipy do čeho, nejraději bych něco co větrá, aby to třeba trochu vyčichlo!

ladie
29. črc 2015

@gabran určitě to půjde vyprat. Já jsem věci skladovala v takových těch vakuových pytlích a věci smrděly a nějaké dokonce zažloutly. Tak jsem je radši přendala do papírových tašek/krabic a to je super.

medakote
29. črc 2015

@gabran Nejdřív zkus věcičky vyvětrat, pokud máš možnost je pověsit ven na šňůru, klidně den, dva, ideálně až bude mírně foukat. Pak teprve vyper, můžeš třeba i dvakrát, pak by to být cítit nemělo. Měla jsem nějaké oblečky po sestřence, dostala jsem je v pytli a taky byly čímsi načichlé, po vyvětrání a vyprání už nesmrděly. tenké věci stačilo vyprat jednou, několik věcí jsem prala dvakrát. Po vyprání bych je už připravila do skříně. Pokud je příliš brzo na vyprání, zkus je jen vyvětrat a přendat třeba do papírové krabice (která ničím nesmrdí). Já takto nějaké věci mám a načichlé nejsou. Krabici mám přelepenou páskou, aby se tam neprášilo a popsanou, co tam uvnitř je.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru