Jak dlouho trvá po styku než žena otěhotní?

sulkah
26. črc 2012

Počítá se délka těhotenství ihned od styku,nebo otěhotnění? Např. pokud jsem těhotná, vím, že ke styku došlo před 8 týdny, jsem tedy v 8 týdnu těhotenství nebo třeba jen v 6-7?

anitram18
26. črc 2012

Délka těhu se počítá podle prvního dne menstruce ( tady se počítá otěhotnění v cca půlce cyklu), ev.podle UZ (pokud je třeba ovulace dřív nebo dýl, může to být třeba i 1 týden rozdíl)....ale vždycky je to o cca 2 týdny déle než vlastní otěhotnění 😉

ange_de_la_morte
26. črc 2012

počítá se to nikoliv od ,,onoho styku,, ale od poslední MS ... čili pokud například zjistíš na konci července že jsi těhotná a první den poslední MS byl 1.7 pak budeš ve 4. týdnu ..... 1.7. je jako 0 týdnů + 1 den těhotenství, atd. čili technicky je miminko v bříšku cca o 2 týdny kratší dobu než je týden těhotenství ... dofufám že mi rozumíš 🙂 🙂

stavba
26. črc 2012

ahoj, v podstatě obojí je správné. Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. Takže jak píšeš, to by bylo těch 8 týdnů, ale fakticky k tomu došlo cca 14 dní po začátku menstruace, tudíž oplodněná jsi cca 6 týdnů. 🙂

theiasofia
27. črc 2012

Trvá to maximálně 48 hodin. Je to schopnost spermie přežít. Možná někteří "borci" přežijí i déle, ale je to otázka hodin, ne dní, natož týdnů. Ty píšeš, že ke styku došlo například před 8 týdny, a jestli ty jsi třeba těhotná jenom 6 nebo 7 týdnů, takže si od toho odečetla týden nebo dva jako dobu mezi stykem a otěhotněním. Tak to ne, ta spermie tak dlouho nepřežije, takže odečíst můžeš maximálně dva dny. Ale až přijdeš na gynekologii, tak ti "smažou pojmy", protože je okamžik otěhotnění vůbec nezajímá. Počítají to, jak psaly holky, od prvního dne poslední menstruace a od toho pak počítají i termín porodu.
Četla jsem, že těhotenství trvá 267 dnů od okamžiku otěhotnění (tedy toho reálného). A můžu potvrdit, že u mě to tak přesně vyšlo. Právě jsem taky počítala, že je tam od styku prodleva maximálně 2-3 dny.

daisyjane
27. črc 2012

Pokud ke styku došlo před osmi týdny, tak bys měla být v 10. týdnu. Připočítávají se 2 týdny. U normálního cyklu by to měl být první den poslední menstruace, jenže já napřiklad měla velmi dlouhý cyklus a posunutou ovulku, takže mi to s tou menstruací nesedí. V takovém připadě je to tak, jak jsem psala na začátku. Pokud je to osm týdnů od styku, tak jsi v desátem ;) ale ultrazvuk to ukáže přesněji ;) opravdu prodleva mezi otěhotněním a stykem je ty 2-3 dny, vyjímečně až 5 dní.

ivular
27. črc 2012

Anebo ještě jinak a z hlediska TP nejpřesněji: den, kdy jsi otěhotněla (pokud ho znáš) je 1+6 tt

dana3262
27. črc 2012

280 dní od styku.

cembalina
18. zář 2013

já když byla tehu, tak jsem měla v tehot. knížce i v papírech z vyšetření všude 3 různé předpokládané termíny porodu. v rozmezí 2,5 týdne. takže já vůbec netuším, jak to doktoři počítají. a nakonec se mala narodila o 10 dní později od posledního termínu.....

paja_91
24. říj 2013

ahojki chtěla bych se zeptat předevčírem a včera jsem měla ovulaci a fakt jsme se dost snažily.za jak dlouho než si koupím test poznám jestli jsem těhotná?moc děkuji za odpověď

andelka
24. říj 2013

Za 12-14dní po ovulaci.

jenny.kay
24. říj 2013

@paja_91 ovulaci jsi měla těžko dva dny, vajíčko se uvolní a je schopno k oplodnění max. 24 hodin 🙂 Jinak tušit to můžeš po prvním vynechání MS, pak až těhotenský test. Dřív to poznáš těžko, i když já jsem u druhého těhotenství dle příznaků z prvního tušila už 7DPO a 12 DPO jsem měla na testu "ducha", který vyskočil okamžitě.

evulinkab
24. říj 2013

@paja_91 Poznáš to nejlépe až vynechanou MS a těhotenským testem, je ale možné, že ti dá tvé tělo nějaké signály už před vynechanou MS(nidační krvácení, pobolívání podbřišku, apod..)ale to jsou jen nejasné signály, které k tomu patřit mohou a nemusí.U mě bylo u obou těhotenství vždy "neco"jinak..už před ms

fireblade
11. lis 2013

Ahojte holky mam prosbu snad mi některa poradí.Naposledy jsem měla MS 5.10 a ted se mě ještě menstruace nedostavila.Dnes jsem si dělala test a je poozitivní.Myslíte muže se to ještě změnit?

tetabaska
11. lis 2013

@fireblade Obcas byva tehotensky test aj falosne pozitivny, ale to je veelmi male percento. Urob si dalsi za par dni a ak bude aj ten pozitivny, tak vitaj v klube ;)

prcekverunka
11. lis 2013

@sulkah Od styku k otěhotnění uběhne zpravidla několik dní - cca 3-4, ale ne u každé ženy je to stejné. Každopádně v kolikátém jsi tt se počítá od prvního dne Tvojí poslední menstruace, nikoliv od pohlavního styku..

klaire22
11. lis 2013

počítá se to od poslední menstruace. Od menstruace většinou bývají plodné dny cca 12-14 den, ale každá žena to má jinak. Ale termín porodu se stanovuje vždy od poslední menstruace.

simikabedik
31. črc 2014

Mužu se zeptat od ponděli 21.7. jsem začla špinit do hněda a pak to bylo do černa do patku 25.7. a čekam měsičky koncem měsice a ty stale nepřišly mužu byt vtom? Dělala jsem si test a nic ☹

dominika1504
2. dub 2015

Ahoj holky mám takovou prosbu. 19.3.2015 jsem měla poslední menstruaci už od 16.3.2015 se snažíme o miminko. Asi po dvou týdnech se mi na testu objevila čárka která ještě nebyla moc vidět. Na to jsem si došla ke gynekologovi na odběry krve a tam mi řekl že je to negativní :( další tt byl také negativní. Nevím co si mám myslet. Cítím na sobě zvětšená prsa a pobolívání v podbříšku a jsem nafouklá. Nevím jestli mi to jen přijde nebo mohu být těhu. Děkuji za odpověd. Jinak bych se ješte chtěla zeptat jak dlouho jste se snažily. Dělala jsem si ovulační testy a ty mi ted vyšly od 1.4 mám plodné dny a 3.4. mám ovulaci. Mohu počítat s tím že bych ted neměla čekat menstruaci 🙂 ?? Za jak dlouho poznám že jsem v tom ? 😉 děkuji

shine2015
2. dub 2015

@dominika1504 Domi nic ve zlem, ale moc se hlídáš....nevím, zda jsi brala HA, jak máš dlouhý cyklus, ale pokud máš cyklus 28 dnu, ovulaci mezi 12 až 16dnem, tak nejdřív pozitivní test budeš mít 26DC....kup si rovnou digitální at nehledáš duchy, at už falešné nebo ne....s digi máš jasno. Podle mě tehu ted prose nejsi...to že se snažíte o mimi tři dny před MS dohromady dva týdny zpět je málo....a divím se, že ti doktor vubec nechal udelat testy....podle mě i ty příznaky máš psychicky, že moc chceš...což se nedivím....hodně štěstí. a hlavně to nehrot. Zní to ohraně a drsně, ale je to nejlepší cesta. Pa

tomi156
9. zář 2015

Prosim vas moje přitelkině ,byla zdruhym pohlavní vstik měly 15cervna ja sem sni byl opět od 26 cervna. .a momentalně je v 5 tejdnu ..prosim vas je mozne a byto bylo jeho???

smoulinkam
20. říj 2016

Ahoj Holky,
nevím jak začít protože se cítím špatně - traně na můj věk bych měla mít rozum ☹ nic méně začátkem září jsem se dozvěděla že čekám miminko podle výpočtu poslední menstruace ( která byla taková zláštní jiná než jindy - trvala jen cca jen 2 dny neboli jen večery než jsem šla spát jinak přes den nic ) bych ted měla být v 11+6 týdnu podle dnešního ultrazvuku velikost plodu je 62mm což odpovídá cca 12+4 týden bohužel 20.5. se mi stala věc že jsem měla pohlavní styk s jiným mužem a samozřejmě se mi stále honí hlavou myšlenka je možné , že bych otěhotněla toho května ? Asi možná je to hloupost , ale v těch počtech se ztrácím

kastanislava
7. lis 2016

Prosím o rozluštění....posledni MS byla 19.6., ted jsem v 20+3....kdy došlo k oplodnění v červnu před MS nebo až v červenci.dekuji....

monasek84
7. lis 2016

@kastanislava cca 2 tydny po MS (zalezi jak dlouhy mas cykly atd)

kastanislava
7. lis 2016

@monasek84 dekuji moc,nemohlo to byt tedy pred MS ,ze? Uuuuf,jeste jednou diky

monasek84
7. lis 2016

@kastanislava pokud stari plodu odpovida terminu menstruace, tak ne...

kastanislava
8. lis 2016

Rozdíl mam ale zatim malý termín podle MS 27.3 podle UTZ 24.3.

nikolaa1001
28. srp 2017

Ahoj mám dotaz. Přítel se semnou rozešel, odjel na služební cestu. Mezitím jsem si našla nového přítele. Po nějaké době se mi zase ozval s tím že by mě chtěl zpět, že si uvědomil co ztratil. Vrátila jsem se k němu, protože sem ho beztak milovala. Můj dotaz zni, na konci července roku 2016 jsem zjistila že jsem těhotná. Doktorka řekla že jsem v probíhajícím 6tt. Poslední pohlavní styk s tim novým jsem měla 1 června, zkusila sem si to počítat a vychází to že jsem otěhotněla někde na konci června, ale to už sem byla zase jakou dobu s bývalým :/ prosím kdo se vyzná a poradí? Ptala sem se doktorky, ale bohužel z toho co mi rekla sem nic nepochopila. Moc.děkuji za odezvy 🙂

nikolaa1001
28. srp 2017

Ještě jen podotýkám, že posledni MS byla 20.6 2016 ( stalo se to minulý rok) přítel testy odmítá, pořád jen říká že miminko Není jeho. Snad jste pochopili, děkuji moc

volfici
28. srp 2017

@nikolaa1001 tak jestli jsi na konci července byla 6tt, počítala to doktorka od data poslední menstruace. Takže jsi otěhotněla až v tom cyklu po 20.6. Samozřejmě toto platí za předpokladu, že pak podle ultrazvuku třeba nezjistili, že plod je starší a "stáří" těhotenství neupravili. Zkrátka, pokud jsi rodila plus mínus v termínu porodu stanoveném dle data menstruace, je velmi pravděpodobné, že dítě je staronového přítele. Pokud tvrdí, že není jeho a testy odmítá, pak asi zase brzy zapomněl, co tenkrát ztratil.... Držím palce, ať se to urovná, aby miminko nevyrůstalo bez jeho lásky....

val2632001
15. dub 2021

Zdravím, chtěla bych se zeptat, moc se v tom nevyznám... ale 4.4. Jsem měla s přítelem pohlavní styk, je brzy na těhotenský test? Moc dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru