Jak je to s návštěvou u zubaře v těhotenství?

romana_2
25. čer 2010

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem na konci 38 tt a mam pocit ze mě bolí zounek,ale nevím zda je v tak pozdním stadiu těhu vhodne jít k zubaři? Vždyť mu tam porodím jestli mě bude vrtat. 😅

Děkuji

kacerka
25. čer 2010

@romana_2 , to je myšlené vážně 😅 ??? No určitě bych si k zubaři zašla, aby se na zoubek podíval a dle vlastního uvážení s ohledem na Tvůj stav navrhl další postup 😉

mpavlinka
25. čer 2010

Romano, neboj se, já nebyla před těhu u zubaře několik let a tak jsem šla okolo 30. týdne těhu a vrtal mi několik zubů, může dát bez problému i injekci, mají speciálně pro těhotné, miminku neublíží. Kaz, resp. zánět miminku škodí a měla bys to řešit.

pablinka
26. čer 2010

já byla u zubaře ve 38. tt, protože sama zubařka říkala, že lepší přijít před porodem, nebo po něm, že pak už budu mít starostí víc než dost... a měla pravdu 😉

simik78
26. čer 2010

@romana_2 určitě bys měla jít...miminku to škodí...a pokud by ses i zmínila u gynekologa, pošle Tě tam nato šup 🙂 a nemusíš se bát @mpavlinka má pravdu 😉

pett7
26. čer 2010

já bych šla rozhodně před porodem rodit s bolavým zubem nebo trpět potom v porodnici nebude nic příjemného...v těhotenství jsem byla 2x nejdřív na začátku a ke konci. injekce neublíží je jen lokální.

romana29
26. čer 2010

Romčo, raději teď, po porodu budeš mít úplně jiné starosti. Mě trhali zub - poprvé - bez umrtvení se zánětem jak prase s prominutím a nepotratila jsem 🙂, byla jsem teprve v 5tt a bála jsem se strašně.
Sestřenice byla vytrhnout zub v den porodu, šla do porodnice na kontrolu, řekla, že jí bolí zub a oni řekli, ať si ho jde nechat vytrhnout a pak přijde na monitor. Večer pak porodila, ale už byla v termínu 😉

vernero
1. črc 2010

Určitě bych k zubaři taky zašla, budeš mít klid a pak nikdy nevíš co s tím zubem máš a pokud bys tam měla nějaké zánětlivé ložisko a potřebovala bys např. narkozu může to mít negativní vliv...

vercak.
2. črc 2010

@romana_2 Upaluj k zubařu a neboj se. Já byla v těhu u zubaře třikrát, do těhu průkazky jsem měla mít razítko, že mám zuby v pořádku, ale dali mi ho až po všech ošetřenhích. trhali mi 3 zuby, nomrálně je umrtvili a malému to neuškodilo.
Sestřička mi říkala, že takhle jim tam chodila jedna těhulka, dali jí hned razítko, že má zuby v pořádku, ale měla ještě přijít a už nepřišla a pak z porodního sálu jí vezli rovnou na chirurgii se zubama. A porodníci se obrátili na zubaře, jak je možné, že potvrdil, že má zuby v pořádku, když to tak nebylo.
Takže je určo důležité mít při porodu zoubky zdravý, to tlačení může způosbit fakt hodně 😔
Neboj se a běž. Nebo už jsi tam možná byla co??? 😕 😉

lidiab
2. črc 2010

Holky, ja jsem uz v 8 mesici a u zubare jsem stale nebyla :-/ Uplne jsem na to zapomela! Tedy byla jsem ve druhem mesici, ale tehdy jsem jeste nemela prukazku. Muzu jeste ted?? Neprijali by mne do porodnice bez toho razitka, co?

janicka006
2. črc 2010

Já byla u zubaře 14 dnů před termínem porodu a zvládli jsme to v pohodě i s vrtáním 😉 Takže bych se určo nebála,ale mazala tam co nejdřív.Stejně se tomu nevyhnete a čím dřív to budete mít z krku,tak vám zase bude fajn🙂)

ygreen
2. črc 2010

lidi: samozřejmě že tě do porodnice přijmou i bez návštěvy u zubaře. Já byla jednou za těhu, doktor zkouknul, dal razítko že je vše v pořádku a upalovala jsem. Stejně jsem byla s doktorem domluvená, že kdyby tam něco bylo, že bez oblbováku si nic nenechám dělat, takže bysme se domluvili až po těhu na nějakém tom výkonu.

makinecka
6. črc 2010

já nyla u zubaře na začátku těhu a mám jít ještě jednou do porodu,dvakrát během těhu je prohlídka hrazená pojišťovnou,já bych se zubaře nebála to není tak hrozné,já chodím pravidelně dvakrát ročně.

sarkaa
6. črc 2010

Já při prvním těhu vůbec nebyla....a nic se nestalo. Akorát mi to jednou sestřička řekla, že mi tam chybí potvrzení od zubaře jinak nikdo nic neříkal. Já z nich měla panický strach a bylo mi na zvracení jen jsem viděla čekárnu. Od té doby co mám syna a chodím s ním 2x ročně na prohlídky tak jsem si řekla, že když to zvládne malé děcko tak to zvládnu i já 😀 Takže druhé těhu určitě na zubní půjdu, v září mám stejně preventivku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru