Jak mám oznámit prarodičům, že jsem v jiném stavu?

jeudi
10. led 2012

ahoj holky ,mam takovy problem s mymi prarodici ,mam doma uz dve deti ,a pokazde kdyz jedu ke sve babicce a dedovi tak mi rikaji :ne aby te napadlo si porizovat dalsi dite ,v dnesni dobe ...a bla bla,jenze jsem neplanovane opravdu otehotnela na mimi se tesime ,ale ja mam proste strach jim to rict ,vim ze je to nase vec ,a kazdy mi to i rika ,proc se bojim ze je to muj zivot,babi s dedou jsou jinak fajn,ale v tomhle maji jiny nazor,rada tam jezdim a mam strach ,ze je timhle zklamu,oni meli o me trosku jine predstavy ,ze budu studovat az do nevidim budu mit max jedno dite nebo nejlepe zadne a budu nekde v kancelari,svoje pravnoucata maji radi ,ale ja proste nevim jak jim to mam oznamit,premyslela bych ze bych to nerekla vubec ,ale to mi prijde taky hloupe.

petrusew
10. led 2012

@jeudi Hele, v prvé řadě, je to tvůj život a tvoje rodina. Nikdo, ani tvoji rodiče nemají právo ti něco takového říkat. To že oni si představovali tvůj život jinak je jen a jen jejich problém. Ty si ho žiješ tak, jak chceš a dětí budeš mít tolik kolik chceš a na kolik se cítíš. Důležité je, že se na miminko těšíte ty, manžel a vaše děti. Já bych jim to asi ani neříkala. Prostě bych to nechala, až to vypluje samo. Manželovým prarodičům jsme to taky neříkali...nakonec to zjistili od strejdy, který se prokecl, ale co. Nám šlo hlavně o to, že babička je prostě JINÁ...to je na dlouho a jinam. Pokud tě mají rádi, tak se vším všudy a že je zklameš? Nezklamou spíš oni tebe svým jednáním?

jeudi
autor
10. led 2012

@petrusew ono je to tezke takhle psat to je asi jedine co me na ne mrzi ze na tohle maji takovy nazor,my tam prave jezdime dost casto ,a vim ze bych jim to nedokazala rict osobne ,protoze bych se hned rozbulela 😀 😔 chtela bych aby to vedeli ,ale nevim jak na to,uz to slysim jak jsem si zkazila cely zivot ,ze nebudu mit zadny duchod kdyz nepujdu do prace ...jsem stastna aspon za to ze se tesi ostatni treba moje mamka ta se tesi snad vi nez ja 🙂 oni to proste vidi tak ze tri deti do dnesni doby se proste nehodi ,koukaj do budoucna jestli budem mit dost penez na to aby deti meli na studia a tak ..

petrusew
10. led 2012

@jeudi víš, ale to nebudeš vědět nikdy. Můžeš mít jedno a strhat se, aby jsi mu dala všechno a nikdy to nebude dost, nebo je budeš učit samostatnosti a k tomu vážit si toho co máte. V tomhle případě bych teda požádala tvé rodiče - maminku nebo tatínka (nevím čí jsou to rodiče) aby jim to řekli oni a zároveň aby jim řekli, že to, jak se k tomu staví tě strašně zraňuje a že by si měli uvědomit, že je to váš život. Jestli by mi řekli do očí, že jsem si zkazila celý život a bla bla bla, tak bych se sebrala a jela domů. V tomhle případě si nezaslouží sdílet s vámi tu radost s miminka! Za tímhle si budu stát.

marcelkap
10. led 2012

@jeudi Tak mě napadlo...co jim poslat dopis? Napiš jim pěknej dopis, že je máš ráda, co pro tebe znamenaj a že víš, že maj rádi tvoje dvě děti a určitě budou mít rádi i to třetí. No prostě od srdce napiš na papír co cítíš a jak bys jim to chtěla říct. Vyhneš se tomu, že to budeš říkat osobně a že se před nimi rozbrečíš. A oni si pořád dokola budou moc číst, že je máš ráda. A dopis rukou napsanej v dnešní době určitě udělá radost.

jeudi
autor
10. led 2012

@petrusew ja uz jsem o to mamku zadala ale ta mi rekla at se nezlobim ale ze to nechce poslouchat ,sama jsem ze trech deti,a jejich nazor: kdyz jsem se narodila ja tak me milovali a do dneska jsem proste mazanek (ted uz ne tak moc) pak se narodila segra na tu se prijeli podivat asi po 14 dnesch ale uz to nebylo ono a kdyz se narodil bracha tak se na nej snad ani neprijeli podivat a vrchol toho byl ze babicka rekla mace ze deda rikal ze ji snad brachu nikdy neodpusti,jako by se o nej snad starali ,mozna si to ani neuvedomujou jak tim ublizujou ,ale bohuzel.nak to zkusim ,ale pokud bych tam nemela uz jezdit,tak by me to hodne mrzelo,babicka je jako moje druha mama ,vzdycky mi ve vsem vyhovela ,v tomhle jsou ale bohuzel jiny

jeudi
autor
10. led 2012

@marcelkap to neni spatny napad 😉

marcelkap
10. led 2012

@jeudi Snažila jsem se vymyslet něco smysluplnějšího než "Je to tvůj život, prostě jim to řekni" 😉

jeudi
autor
10. led 2012

@marcelkap ja posilala dopis naposledy na zakladce 😀 snad umim jeste psat 😀

petrusew
10. led 2012

@jeudi no....tak něco podobného máme od manžela. Na svatbu manželových rodičů přišla o půl hodiny později. Pořád vykřikovala, že se stejně do půl roku vrátí domů.Když se narodil mm, tak prohlásila, že rozhodně není tátův.(byl první vnouče)..nemusím říkal, jak to tchýni ranilo (manžel je s jeho tátou jako přes kopírák). Když se narodil bratranec, tak toho neviděla snad tři měsíce...a všude vykládala jaká je chuděrka, jak se na babičku necítí, .... no prostě síla...je ale blbá a je to jejich škoda (ona je celkově ale hrozná, takže já souhlasila s tím, že jim to neřekneme po té, co udělala naposledy, když tam rodiče byli, to se navážela i do mě) Manžel prohlásil, že neví, jestli je jenom tak blbá, nebo blbá a zlá zároveň! Kdyby mi někdo něco takového řekli, tak bych jim to asi nikdy neodpustila. Vztah to strašně naruší. V tomhle jsem strašně citlivá dušička.

petrusew
10. led 2012

@marcelkap ten dopis není vůbec špatný nápad, jen nevím, jestli se potom vyhne těm přednáškám.

timbouctou
10. led 2012

@jeudi holka, důchod už nikdo z nás neuvidí, kdyby dělal jánevím jak dlouho 😠 a nedělej si s tím hlavu, moje máma se na prvního kluka do porodnice ani nepřijela podívat, jen nás pak přivezla, a s druhým se ani tak neobtěžovala a musela mě přivézt kamarádka. Holt to tak někdy chodí. Já bych jim nic neříkala, za pár týdnů to poznaj sami a pak uvidíš. Ale neboj, i kdybys tam měla přestat jezdit, aspoň máš, narozdíl od jiných, prima vzpomínky 😉

jeudi
autor
10. led 2012

@petrusew ja jsem prave taky cita a ted v tehu nejvic me rozbreci i animáček a to vazne. jinak to co se deje nebo delo u vas to mi mrzi opravdu ,u nas je to opravdu jen o tomhle jinak zadne problemy jsme nikdy nemeli ,nevim co jim tak vadi na detech pritom ty moje dva kluky maji radi ,vzdycky pisou kdy zase prijedeme ze uz se jim styska ,ale je videt ze proste toho prvniho maji nejradeji.

jeudi
autor
10. led 2012

@timbouctou presne tak ja taky rikam ze se duchodu uz nedozijem

marcelkap
10. led 2012

@petrusew Přednáškám se asi nevyhne, ale nebude to tak čerstvý a v afektu, jako když jim to řekne do očí. Třeba stihnou vychladnout a až se uviděj, tak to bude v klidu.

petrusew
10. led 2012

@jeudi mrzet tě to nemusí. Já se přes to přenesla, můj muž to neřeší, jen moje milovaná tchýně se občas strašně trápí a to trápí i mě, protože nevím, jak jinak ji pomoct, než že si ji vyslechnu (já mám se svou tchýní moc hezký vztah) Naštěstí žije hooooodně daleko tj 500KM, takže nehrozí moc, že by přijela...díky bohu...snad ji odradí 12h cesta vlakem! To je fakt ta poslední, kterou bych tady chtěla...a to prosím pěkně prohlásila před svýma kamarádkama, že nebude v únoru několik týdnů doma, protože se moje tchýně bude starat o mě a vnouče a ona ji bude doma pomáhat....no to tak...ji dostane do hrobu chuděru! 🙄 Pro zasmání, mě rozbrečí i ragby 😀

petrusew
10. led 2012

@marcelkap snad máš pravdu, bylo by moc smutné, kdyby jim nedošlo, jak moc tím ubližují někomu, koho mají rádi.

jeudi
autor
10. led 2012

no holky diky za rady 🙂 oznamim jim to po velkem genetickem UZ,brr mam z toho hruzu 🙂 zkusim ten dopis 😉
@petrusew koukam ze mas za chvili termin tak drzim pesticky at vse dobre dopadne 🙂

petrusew
10. led 2012

@jeudi Děkuju ti. Já jen doufám, že vlaky z SK budou mít nějakou hoooodně dlouhou dobu nepřetržitou výluku a babku nenapadne přijet 😉 Ty se hlavně nestresuj, nezapomínej, že miminku to nedělá vůbec dobře 🙂 Ono to už nějak dopadne. Každopádně na tebe budu myslet, protože moc dobře vím, jak se teď cítíš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru