Jak mám vybrat jméno pro miminko?

maruskavajdova
12. dub 2017

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jak mam vybrat jmena? Jeste nevim pohlavi miminka, ale kdyz uvazuju o jmene, vzdycky automaticky vymyslim holcici (urcite protoze si moc preju holcicku), ale nedokazu si vybrat a o klucicich jmenech ani nemluvim... a kdyz uz by se mi neco libilo, zjistim ze stejne jmeno chce pouzit sousedka a nebo se neshodneme s manzelem... jsem z toho nestastna...

cinula
12. dub 2017

my jsme si vzali každý kalendář a vypsali jména, která se nám líbí. Společná se "daly" na ledničku a z těch se potom vybralo finální.

sandrakolecarova
12. dub 2017

Udelali jsme to jako @cinula, a asi to chce nechat i "uzrat", my jsme vybrali az ted v sobotu, 4 tydny pred terminem 🙂

maruskavajdova
autor
12. dub 2017

Tak dekuju, to mame jeste cas 🙂 ale ja jsem hrozne netrpeliva a nedockava, jak je to pro me poprve 🙂

sisinka74
12. dub 2017

Tak si nechej zjistit pohlaví a 50% starostí můžeš vypustit z hlavy. Budeš vybírat jen jména jednoho pohlaví a na sousedy se vykašli. Dej si takové jméno, které se vám bude líbit. Nikdy nebudeš mít jméno jediná. Takže to máš dalších 25% méně starosti a ten zbytek musíš dopilovat s chlapem D

maruskavajdova
autor
12. dub 2017

Jasny 😉 dik

marienam
12. dub 2017

Taky bych se určitě neomezovala sousedy 😉 U nás se jména vesměs dětí po někom blízkém z rodiny, né že bychom to měli jako pravidlo, ale zatím to tak každý chtěl 🙂

kvmatonka
13. dub 2017

@maruskavajdova My pohlaví vědět nechtěli, takže jsme vzali kalendář, pročítali, vypisovali jména, která se nám líbí. A čím se blížil porod, tím se výběr úžil. Až nakonec zůstaly dvě varianty. A taky jsme ty jména zkoušeli s příjmením, aby to neznělo blbě. Nakonec máme klučičí jméno, které se mi líbí od dětství a naštěstí se líbilo i manželovi a v okolí nikoho takového nemáme. Ale určitě bych nebrala ohledy na sousedy nebo rodinu apod. Pokud se Vám jméno líbí, tak směle do něho.👍

netopejr
13. dub 2017

Ja bych se nenechala připravit o těšení,.kdo to bude, jen aby mi ubylo starosti s výběrem jmena. My máme u jednoho pohlaví pretlak, který vybrat driv, seznems je pomerne douhy, v prubehu teh.se ještě trochu meni,takže máme ca 4 favority, z nichž se pak jedno vyloupne. V pripade duheho pohlaví je to krize,naše,poměrně racionální šito neoddeli téměř nic, takže jednou podepsal muz můj návrh,jednou ja jeho, jednou jsme měli vyplněno jen jedno pohlaví a pro druhé asi 4 jmena, z nichž bychom vybrali po porodu, kdyby bylo potřeba. Ted zas nevíme, žádný jméno to nesplňuje. 😆
Sousedi jsou jedno, zrovna se muze pristehovat poblíž někdo, jehož dítě se bude jmenovat stejným nezvyklym jménem. Nebo nějaké je ojediněle, a do 5 let ho dávají všichni - Adam, Adela, Tobiáš, Tadeas, Matylda, Teodor... Nikdy nevis, jak se to otočí. Takže jsem pro vybrat si podle svých lroterii, mit k tomu svůj příběh a dat tomu jmenu svůj význam. 😉

riakuk
14. dub 2017

My jsme si koupili knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat a jen tak listovali. Manžel je Miroslav, takže chtěl, aby se syn jmenoval po něm - skřípu zuby, já tohle jmenování po rodičích nesnáším, ale nedal se přesvědčit. Holčičku první jsem vybrala já, druhou manžel vlastně okamžitě. Nyní to snad bude ten chlapeček, takže už jsem si zvykla, že to bude Míra junior 😉 Kdyby se mu "pindík" někde ztratil, tak mám volné pole působnosti. Nejspíš to bude Miriam, aby připomínala toho Miroslava. Důležité pro nás také bylo, aby děti neměly svátek kolem narozenin a vánoc. Také jsme nevybírali dlouhá jména. Přeji hodně štěstí a zábavy při výběru 🙂

apelinka
14. dub 2017

My se také zatím nemůžeme s manželem shodnout, u prvního jsme od doby, kdy jsme věděli, že budeme mít holčičku, byli rozhodnutí pro Káťu, ale postupem doby nám to jméno k miminku prostě ,,nesedělo", a tak se změnila na Karolínku. Nyní jsem 19+3 tt a pohlaví zatím nevíme, tak řešíme obě varianty a zase jsme se dostali k tomu, že teprve při hledání jména zjišťujeme, kolik lidí nesnášíme - bývalé spolužáky, partnery atd. 😀 Výběr se zužuje 😀

maruskavajdova
autor
14. dub 2017

@apelinka presne, s kazdym jmenem si spojis osobu, kterou nejakym zpusobem znas a hned nemas nejmensi chut tak svoje miminko pojmenovat👍

babanci
8. led 2019

Vzpomněla jsem si na svou kamarádku, která taky nemohla vybrat a pak najednou někde viděla název obchodu nebo kavárny a jméno byla na světě. Má dceru Mayu.