Jak manželovi vysvětlit, že máte ovulaci, resp. teď nebo nikdy

michnovka
18. led 2017

Ahoj holky,
oba s manželem chceme miminko, jenže nedokáže pochopit, že existuje nějaká ovulace...Respektivě, když jsem tomu nechávala volný průběh, nedopadlo to. Spoléhám tedy na ovluční dny, ale to mě manžel vždycky vypače, že zrovna nechce. Jsem z toho zoufalá....Jak jste to měly vy? Jak na něj, když je "ten pravý čas"?

kristynatita
18. led 2017

Nerikat mu o fazi cyklu a ovulaci a proste ho svest? 🙂
Treba se nebude citit nuceny, kdyz nebude vedet?

marketa11112
18. led 2017

presne tak.. ja třeba použila ovulacni test . první tehotenstvi se povedlo první mesic, druhé ted hned druhy mesic.. manzelovi jsem o testech nic nerikala.. proste na nej vecer udelala oci a bylo to 🙂))

kulistice
18. led 2017

Souhlasím s @kristynatita Prostě mu to neříkat a svést ho...Oni se pak cítí, že jsou do něčeho nuceni a není jim to moc po chuti. My s přítelem jsme se také snažili a když jsem měla ovulaci, tak jsem mu to raději neřekla, protože jsem měla strach, že zpanikaří a nepůjde to. Pak byl příjemně překvapený 🙂

johnirvingfan
18. led 2017

My to tak meli jen jednou. PichlA jsem si injekci na ovulaci. Týden před tim jsem mu to vysvětlovala, že to bude na čas. Pak když ten čas přišel, tak vůbec jako bych mu nic neříkala. Řekl, že se ještě dodiva na zprávy a pak ještě cosi a cosi a tenkrát jsem se uplne rozbrecela doma na schodech, že to není mozny a s takovou budu navždy bezdetna. Naštěstí se zvedl a pokud Pánbůh da, tak v dubnu z toho bude miminko. Do ted se tomu smějeme.

fallingstars
18. led 2017

@michnovka Já jsem chlapa nějakou ovulací vůbec nezatěžovala, i kvůli sobě - nechtěla jsem z toho udělat sex na povel. Ovulaci jsem na sobě poznala, takže jsem si akorát dala záležet, aby kolem ovulace sex byl (ale ten můj sex nikdy neodmítne, takže o to to bylo snazší), ale když to neklaplo, tak jsem to nehrotila. A povedlo se zrovna měsíc, kdy jsem si myslela, že jsme to asi minuli, protože jsme byli stanovat a byla taková kosa, že i přese všechny příznaky jsem se odmítla svlíknout z těch deseti vrstev, co jsem měla na sobě 😄

johnirvingfan
18. led 2017

👍 😀

mku
18. led 2017

Souhlasim s holkama... nic nerikej a proste ho svadej... ja kdykoliv jsem jen naznacila, ze jsem byla napr na folikulometrii a dr rikala, ze za den dva to mame zkusit, tak byla jistota, ze tyden jsem bez sexu 😉
A pak jeste jedna vec... ja jsem 15mesicu resila ovulaci, folikuly, brala jsem klostik atd a porad nic... pak jsme odjeli na dovolenou na kola, ja jsem to hodila za hlavu, ze prece pri takovy fyzicky namaze a mnozstvi alkoholu se to nemuze podarit a ejhle... na testu dve carky 😉

kulistice
18. led 2017

@mku Souhlasím, když to člověk nejméně čeká, tak se to většinou povede. Ta hlava udělá fakt hodně 🙂

mku
18. led 2017

@kulistice ja jsem pak sice potratila, ale po 2MS jsem byla tehotna opet a opet ve chvili kdy jsem to ale vubec necekala (byli jsme dva tydny v kanade, rozhozeny spani, zaludek, vsechno... a stacilo ze hlava vypnula a bylo to 😉 ) je tezke si porucit aby hlava nemyslela, ale kdyz se to podari tak to vyjde 😉

alicie_k
18. led 2017

Taky jsem se poučila nic neříkat. A taky to vyšlo až jsem se nesledovala ani já sama 😀
Jinak znám páry u kterých to takto "na povel" bohužel znamenalo konec normálnímu zdravému sexuálnímu životu ☹

kulistice
18. led 2017

@mku To mě mrzí, že to nevyšlo, ale teď už určitě bude vše dobré 🙂 Ona dovolená a změna udělá hodně. Člověk myslí taky na něco jiného a najednou to milování nedělá kvůli dítěti, ale kvůli požitku a to je nejlepší 🙂

anelamates
18. led 2017

No já nevím, ale asi bych o tom moc nemluvila. na místě toho chlapa bych si totiž připadala jako obecní bejk - jakože ted honem skoč, at je tele. Opravdu na jeho místě bych taky asi odmítla. Ted právě "musím", no to by byla motivace jako víno.

verusky
18. led 2017

@michnovka myslim, ze je potrebne si uvedomit, ze ovulace je prirozeny cyklus zeny, kdy je dokazano, ze zena ma cervenejsi tvare a v sobe ma nejaka afrodiziaka. takze spolehat na krasu, ktera je v ovulaci jedinecna a svadet 🙂
v jina obdobi se pak muzes hure oblekat, nebyt tak mila... a jen v ovulaci byt uzasna... ale pozor vse jen jemne 🙂

anelamates
18. led 2017

Když nebudeš brát sex jako povinnost a nebudeš pod tlakem, bude to stokrát lepší a příjemnější, jak pro tebe, tak pro partnera. A myslím si, že při skutečné pohodě a klídku máte i lepší šance.

jezz13
19. led 2017

Jednou jsem to partnerovi řekla a samozřejmě ho to rozhodilo a nebylo z toho nic. Druhý den se teda snažil, ale stejně to bylo takové upachtěné a nevyšlo to. Další cyklus měl být partner v ty správné dny v zahraničí, takže jsme si prostě užívali s tím, že se chvíli neuvidíme a otěhotněla jsem 10 den po MS (normálně mám ovu okolo 15 dne) 🙂
Takže souhlas s ostatními - moc to neřešit, jednou za tři dny si to užít a ono to tam padne 🙂

michnovka
autor
19. led 2017

SNAŽIM SE, ABY TO BYLO CO NEJVÍC PŘIROZENÉ A V POHODĚ JAKO TO JDE, ALE....nechápu, že na jednu stranu manžel dítě chce, už to několikrát říkal, ale na druhou pro to nic nedělá a nijak mi to neusnadňuje. Každý den pracuji kolem 12hod (projektová manžerka), přijdu domu a chci být s nim. Jenže on si hraje hry na PS4 (a to mu je přes 30) . Pak mám mít na něj ještě nákou trpělivost, když řekne, že se mu nechce, když mám zrovna ovulaci? A když nechci já, tak to je samozřejmě zrovna při chuti...nevím, jak z toho začarovanýho kruhu ven. chtěla bych už rodinu.

koordinatorka_odboje
19. led 2017

😃😃 hrani na ps je pro nej lepsi nez sex s vlastni zenou? 😃 Mu o ovulaci nerikej, ne? Svlekni se a nekomentuj 😉

ninive211
19. led 2017

Na mně chlap poznal,že mám "svoje dny", že jsem byla výjimečně nadržená a zcela výjimečně jsem začínala se sexem já sama a nenechávala to na chlapovi jako obvykle 😀 Byl rád, že mě nemusí přemlouvat a čelit případnému odmítnutí, takže se většinou vůbec nebránil 🙂

jade85
19. led 2017

@michnovka chlapa, ktery da prednost playstationu pred sexem bych asi nevydejchala. Ten muj si taky casto po vecerech hraje, ale kdyz chci spolecnej program, at uz sex nebo film nebo cokoliv, tak me nikdy neodmitne. Na druhou stranu ja ho nikdy do niceho nenutim, natoz abych s nim resila ovulaci, tu jsem neresila ani ja sama a zadarilo se nam napoprve. Mozna by to chtelo vseobecne trochu prestat tlacit na pilu? 🙂

luj89
19. led 2017

@michnovka My jsme s manzelem zvykli delat vetsinu veci spolecne, hodne si povidat a nemit pred sebou tajnosti. Asi proto o mych ovulacnich testech vedel, tzn. Vedel kdy je nejvhodnejsi doba na milovani. S nasi cetnosti sexu s tim vsim, co je k otehotneni potreba a taky s mymi dlouhymi cykly bychom se bez ovutestu a planovani asi mimca nedockali 😀. Ja bych nehrala divadlo a normalne muti rekla jak to je 🙂

lucinka58
19. led 2017

@michnovka my to měli tak, že manžel řekl, že rozhodně nechce vědět kdy mám ovulaci a tak. Řekl mi, že nechce být za semenného bejka a milovat se jenom na povel. Takže já si hlídala ovulaci a když se na testu ukázala, tak jsem udělala dobrou večeři, oblékla prádelko, navodila atmosféru a šlo se na věc 🙂

fandysek_1
19. led 2017

@michnovka docela tě chápu. Manžel hodně pracuje a také je to někdy složité. Snažím se vždy udělat pohodu. Něco dobrého, vínko a prádélko a to většinou skutečně zabere. Také jsem mu občas říkala ze srandy...dnes je den D 🙂 tak jsme se zasmáli a pomilovali se 🙂. Mimi ještě nemáme, ale snažím se nedělat hon na ovulaci a muže.

marketa11112
19. led 2017

@michnovka proste nerikej, kdy mas ovulaci.. 🙂)..... on radeji hraje hry nez by na to vlitl? tak to neznam.. u nas staci jeden dotek a vse hazi za hlavu 🙂).. kazdopadne muj manzel také dite chtěl, ale na druhou stranu se bal.. brala jsem antikoncepci a roky utikali, staveli jsme dům a roky utikali.. ja rekla dost.. dite ted nebo nikdy.. prasky vyhozeny a bylo to..ted sam říká, ze byl tatar, ze me neposlechl dřív, ze mit dite je super..tak uz cekame druhé 🙂

alen_ka
5. kvě 2017

@marketa11112 manžel taky váhal a taky teď říká, že jsme na to měli vletět už dávno 🙂