Jak moc ublíží miminku Ibalgin, injekce u zubaře, víno?

kacito
16. bře 2012

Ahojte holky...potřebuji poradit 🙂 Zjistila jsem že jsem těhotná...cca 4-5 týden..Jenže Minulý týden jsem měla docela náročný,bolely mě zuby takže jsem se snažila bolet utlumit ibalginem,nakonec jsem byla i u zubaře a ten mi dávala nějaké injekce(V těhu se prý nesmí)No a na závěr jsem měli oslavu narozenin takže jsem trošičku popíjela vínko s kofčou...Nejhorší na tom je že jsem až do ted netušila že čekám miminko..Myslíte si že mu to nějak ublížilo?? :(( Pokud jo,co by se mohlo stát?? :( Je to moje první těhu..Děkuji za odpověd..přeji krásný den 🙂

eficenka
16. bře 2012

pokud to počítáš od začátku MS, tak v době 4-5 týden miminko ještě z Tebe žádné živiny nebere - má je ve žloutkovém váčku... tak teď zdravá výživa a je to v pohodě..

kajovaevicka
16. bře 2012

Jááááj, kdybys věděla, kolik mamin počalo kolem vánoc a pak důkladně oslavily silvestra a až v lednu zjistily těhotenství:D Ale je to tak, jak píše eficenka... ze začátku se miminko vyživuje ze žloutkového váčku, placenta je plně vyvinuta až kolem 7.týdne těhotenství

brisalek
16. bře 2012

tak to posledni urcite ublizi nejmene. Zalezi, kdys ty leky mela, protoze zarodek jeste nemusel byt zahnizdeny v deloze a pak na nej zadne toxiny z krve matky nepusobi. Takze ovoluce je +-14DC (podle delky cyklu) a zahnideni je za dalsich 5-9 dnu. Takze pravdepodobnost ovlivneni je az tak 19 DC a vic. Ja jsem u druheho tehu, kdy jsme take necekala, ze bych mohla byt brala 3 dny rano ibuprofen (na virozu, ale kojila jsem dceru takze jen rano) a v 9tt jsem potratila , plod mel sice srdicko ale odpovidal 5tt, takze se spatne vyvijel. Samozrejme nikdo nerekne co to zpusobilo. Muze to byt nahoda, geneticke poskozeni je caste, manzel nejakou dobu pred tim uzival kortikoidy, coz take muze poskodit spermie atd. tech moznosti je spoustu a nikdo nikdy nerekne cim to je . Ale v tehle dobe je to vetsinou "vsechno nebo nic"= bud je plod tak poskozeny, ze dojde k potratu do toho 12tt nebo prezije bez uhony. Aha ted ctu, ze to bylo minuly tyden. No proste uvidis. Drzim palce, urcite to bude dobre🙂

lukza
16. bře 2012

neboj opravdu v tomto týdnu spoustu maminek ani neví že je těhu takže kouří pijí berou leky a jak píši ještě si mimi nebere s placenty a pokud by mělo být nějak poškozené tak tělo si poradí a většinou vyloučí s těla ven ale jak píše aji kajovaevicka kolem vánoc se jen pije a děti jsou zdravé..
takže neboj horší pro mimi než toto je stres maminky takže se hod do klidečku a užijev těhulkovaní🙂)

zdezli
16. bře 2012

Nedelala bych si starosti, bude to v poradku. Ja s druhym mimcem otehotnela vice mene nechtene a nez jsem zjistila, ze jsem tehotna, byla jsem take u zubare, kde me rentgenovali (mela jsem tedy zasteru) a nic se nestalo. Vino jsem taky pila. A injekce jsem u zubare dostavala cele tehu - tedy jestli myslis ty proti bolesti - mela jsem pri obou tehotenstvich problemy se zuby. A nic se nestalo! Nedelej si zadne vycitky, vzdyt si to netusila 😉

tyrisa
16. bře 2012

Doktorka mi řekla,že pokud zjistíš,že jsi těhotná a začneš se podle toho chovat,tak to prý úplně stačí.Důležité je ted to období do 3m.Příroda ví proč není mimi na tebe napojené dokud o tom nevíš.Takže v klidu 🙂

maudn
16. bře 2012

Neboj se, miminko se opravdu vyživuje ze svého váčku. Já byla asi ve 4. týdnu (od ms), když jsem zjistila těhu a slavili jsme nějaký narzoky a můj svátek, takže jsem dostala 7 lambrusec a každý den jsem měla jedno, to sedmý jsem už nevypila, to jsem zjistila, že jsem v tom, samozřejmě jsem z toho pak měla smíšený pocity, ale vše bylo v poho, neměj strach, hodně maminek, co při těhotenství špiní neví o svém těhu až do 3. měsíce a do té doby samozřejmě kafíčka, vínečka, cigaretky a pokud vím, děti měly zdravé

hojda
16. bře 2012

Dr. říkají, že je to většinou všechno nebo nic. Přeju, aby to bylo to všechno a neboj, příroda s tím počítá, že to maminám nějakou dobu trvá, než na to přijdou🙂.

slundo
19. bře 2012

Přesně- takhle brzo platí všechno nebo nic. Takže pokud by to miminku nějak ublížilo a bylo poškozený, potratíš a jinak bude vše ok. Ale neboj, na světě je to dobře zařízený, takhle brzo ještě mimi od tebe nic nedostane, alespoň co se alkoholu týká. Jinak s těma lékama. V prvním trimestru jsem prodělala taky zákrok u zubaře, který vyžadoval RTG a umrtvení.... Celkem jsem dostala v těhu 4 umrtvovací injekce a brouček se narodil zdravý jak řípa 🙂 Tak se neboj, určitě to bude dobrý ;)

veruska007
19. bře 2012

Ibalgin má dle lékarníce tak krátkou dobu rozpadu, že se k miminkovi rozhodně nic nedostane.
Našla to v nějaké odborné knížce.

Injekce u zubaře se k miminkovi taky nedostane. Neboj.

A alkohol se může do 2 dcl v pohodě. Navíc jsi úplně na začátku a to ještě ani nefunguje placenta, takže se neboj - miminko funguje samostatně, na Tvůj oběh ještě pořádně napojeno není, takže mu z tohoto nemůže ublížit vůbec nic, věř mi 😉

lencza
19. bře 2012

já byla během těhu u zubaře pečená vařená, dostala jsem 2 injekce, poté co mi zubařka vytrhla moudrák a co přestala působit injekce, jsem nevěděla bolestí co dělat, tak jsem zavolala svojí gyndařce, a ta sama mi řekla, že si můžu klidně vzít jeden ibalgin.....takže si myslím, že se určitě nic nestane, zvlášť takhle ze začátku těhu......já tohle řešila asi v polovině těhotenství

sunnymood
19. bře 2012

určitě se neboj...já si dávám taky občas skleničku vínka, protože prostě na ní mám chuť, kafíčko piju od mala, takže nehodlám přestávat, jen jsem ubrala na síle a ibalgin v klidu můžeš, doktorka mi říkala, že lepší než trpět bolestí si ho klidně dát..když ho nebereš jak lentilky dlouhou dobu tak občasné užití neuškodí!
a u zubaře jsem byla a také dostala injekci ;)
a přesně já taky nevěděla že jsem otěhotněla kolem vánoc takže jsem si užívala na horách přes Silvestra a všechno v pořádku ;)

berenika39
19. bře 2012

Já jsem s oběma! syny nevědomky, že jsem těhu, propila Silvestr, s druhým jsem se učila na snowbordu a padala jak hruška, v takovém počátku od tebe nic nemá, nevadí to. Vůbec se neboj. Nikdo neví první dny (krom IVF), že je těhu🙂. Neboj se, pokud je to zdravé těhu, udrží se.

gable
19. bře 2012

jsem teď ve 23. týdnu, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná, užívala jsem ibalgin kvůli bolestem zad. Potom jsem taky byla na akci, kde se popíjelo a mně z toho bylo šíleně špatně, ikdyž nešlo o nějaké nezřízené pití 🙂 miminko je vpořádku a dle ultrazvuků je vše tak jak má být 🙂 a ještě v prvních třech měsících jsem mívala docela hrozné migrény a ptala jsem se mudra, jestli je nějaký prášek, který můžu a řekl mi, že můžu i ibalgin nebo půlku paralenu, podle toho, co mi zabíralo před těhotenstvím 🙂 zatím jsem měla jen půlku paralenu..... Uvidíš, že miminku to určitě neuškodilo.

medvik
19. bře 2012

Ibalgin by mohl uškodit pouze ve 3.trimestru.

luciemeli
20. bře 2012

Ahojky hele já byla na tom úplně stejně! Vůbec jsem to nevěděla když jsem byla mezi 5-6 týdnem těhotná. Opravdu i z bolestí říkám chlastala jsem ☹ ☹ kouřila jsem 1,5 krabičky cigaret denně. ☹ Jedla jsem ibalgin, když mě něco bolelo. Pak jsem čekala, že bych už možná mohla dostat MS a nedostala...Tak jsem si dělala těhotňák, který byl pozitivní. Běžela jsem k doktorovi a ten mi to řekl v plné palbě....Ano jste těhotná! A Musím zaklepat nic se mi nestalo a miminko mám plně v pořádku 🙂 O to dává větší kopance. 🙂 Takže si myslím, že se toho nemusíš zase až tak bát...Ale místo ibalginů zvol paralen. A kolču můžeš pít taktéž, a víno tak 1dc za čas, která je dobrá na červené krvinky. 😀

petraprostejov
11. lis 2013

Injekce u zubaře nevadí. Z analgetik kdyby bylo nutné, tak Paralen (Panadol - prostě paracetamol), ideálně ale nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru