Jak nahlásit adresu při nemocenské na chatě?

marlen02
13. bře 2013

Zdravím.

Budeme se stěhovat na léto na chatu, nemá žádné číslo popisné. Důvod je ten, že na podzim už bude hotový domeček a v mezidobí chceme ušetřit za nájem na bytě.

Jak to vyřešit při nemocenské v těhu? Můžu tam dát zvonek a schránku na dopisy, ale nevím jestli by tam za mnou přišly. Jestli se to dá takto nahlásit, když tam není trvalé. To budu mít u rodičů.

Moc díky za rady 🙂

rnika
13. bře 2013

Jako když to není trvalé bydliště??? Musíš nahlásit adresu kde se budeš zdržovat(nemusí to být tvé trvalé bydliště).....ale jak s tím číslem popisným to teda netuším ☹

moudivlacek
13. bře 2013

@marlen02 v dobe PN se nemusis zdrzovat na adrese trvaleho bydliste, ale je tvou povinnosti oznacit dany objekt a mit zvonek,protoze oni patrat nebudou a pak se muze stat,ze prijdes o nemocenskou a to nema opravdu zadne cislo?

majule_j
13. bře 2013

já byla týden v zimě na horách, absolutně jsem netušila čp. Prostě jsem napsala na ten formulář jen tu vesnici a nic mi zpět nepřišlo a ani mě nikdo nekontaktoval. Ale jiný kraj, jiný mrav 😅 (tohle bylo před 3 roky), zkus si spíš zavolat na sociálku a přímo popsat svoji situaci a oni ti poradí 😉

marlen02
autor
13. bře 2013

nn je to jen chata, nad ní stojí novostavba a vedle stará garáž, tak bude stačit třeba když tam napíšu moje jméno a dám takový ten bezdrátový zvonek? přemýšlela jsem že bych nahlásila sousedovic číslo popisné....nějak se nám to těhotenství připletlo ke stavbě domečku a k tomu všemu...samozřejmě jsme rádi 🙂

tadlen
13. bře 2013

ahoj, musíš o svého lékaře kde máš vedenou PN nahlásit tuto změnu, příslušný lékař vyplní tiskopis paragr. 61 o změně adresy v době PN (pokud se jedná o dlouhodobou zmenu) - pokud by šlo pouze o 14 dní musel by se žádat o povolení posudkový lékař. S číslem popisným bych si upřímně hlavu nedělala, nahlas tam nějaké číslo, aby měla OSSZ klid, a poštačka Tě samozřejmě dohledá, ev. pošlu si můžeš něchat pořešit dosílkou. Co se týče případné návštěvy kontroly z OSSZ nebo zaměstnání, tak se poptají, nemá chata vůbec žádné chatové pznačení ?? Onu žlutou tabulku s číslem ??

marlen02
autor
14. bře 2013

@tadlen chata nemá žádné číslo.....stojí tam už od padesátých let jen tak 🙂, takže tedka normálně na bytě budu mít nahlášenou a pak jak půjdu na tu chatu tak to říct lékaři a on udělá změnu? pořídím tam zvonek a obří jmenovku, není možné aby mě nenašli 🙂

antarres
14. bře 2013

Já jsem to tenkrát šla nahlásit na sociálku, že se budu zdržovat na jiné adrese...měla jsme papír od doktora a nesla jsem ho tam, aby byli seznámeni o změně, šlo tenkrát o pobyt na horách....nebyl s tím žádný problém...

susanitademacho
14. bře 2013

@tadlen musím tě poopravit, mám info přímo ze sociálky, pokud potřebuješ dočasně změnit adresu pobytu (není nikde uvedeno na jak dlouho) a to klidně i na víkend, tak zažádáš svého lékaře, ten vyplní tiskopis Hlášení OSSZ a napíše tam, že budeš od-do na téhle adrese. Žádné žádání posudkového, problém je jen v případě, že se zdržuješ v zahraničí, to pak žádat musíš o povolení. Není možné, aby ti sociálka bránila vyřídit si třeba výměnu občanky, když se v době PN zdržuješ na jiné než trvalé adrese... prostě a jednoduše, stačí jen požádat lékaře...

tadlen
14. bře 2013

@susanitademacho zklamu Te,jsem z ordinace praktickeho lekare o zmenu adresy se musi zadat posudkovy lekar pokud to neni trvala zmena.ZE socialky ti to nejaka admin.prac. mozna tak rekla,ale kdyby doslo na lamani chleba nutny je souhlas revizniho potazmo posudkoveho lekare.Nic ve zlem!
@susanitademacho

marlen02
autor
14. bře 2013

@tadlen fajn takže co mám dělat? na chatě už zůstanem a jen se pak přesunem do novostavby, stojí na stejném pozemku....mám tam dát jmenovku a zvonek a u lékaře žádat jak? jsem z toho zmatená ☹

tadlen
14. bře 2013

@marlen02 pro ted postaci pouze aby lekar poslal paragr.61 o zmene adrese v prac.neschopnosti.To se pouze oznami na OSSZ.Cislo popisne/orientacni neres,bud se to vyplni bez nej nebo lekar vypise napr.c.1 Ty si z toho hlavu nedelej,lekar je povinen tyto kroky zajistit,ty o to pouze pozadas.

marlen02
autor
14. bře 2013

@tadlen já ještě zatím jsem doma na bytě, stěhovat se budem v průběhu dubna, záleží na počasí...takže pak pana doktora poprosit o změnu? mě jde o to aby mě pak našli, aby neřekli že to nejde najít a nevzali mi nemocenskou...nemůžu si to dovolit...

tadlen
14. bře 2013

@marlen02 o zmenu lekare pozadej aktualne az budete pripraveni k prestehovani

susanitademacho
14. bře 2013

@tadlen no zákon o nemocenském pojištění, par. 56, odstavec 2d a 3. Kde jsou v zákoně uvedena Tvoje slova? Nechci se tu hádat, ale od čeho by jinak na formuláři hlášení OSSZ bylo pole změna adresy?

susanitademacho
14. bře 2013

@tadlen doufám, že mi odepíšeš, fakt bych to chtěla vědět ani ze nic nepíší: http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/zivotni-...
prostě vždy jen řeknu DR, že budu na víkend/týden na takové a makové adrese a ta to vyřídí.

susanitademacho
14. bře 2013
tadlen
14. bře 2013

já se zde nemám potřebu s někým hádat, píšu informace kterými jsme vázáni my v ordinaci praktického lékaře pro náš kraj. Každopádně jak jsem psala, to není třeba řešit z role pacienta, lékař se k tomu postaví přesně tak jak ví, že mu OSSZ vyhoví. Za náš kraj vím, že je třeba žádat posudkového lékaře pro krátkodobou změnu. Pro trvalou stačí vyplnit formulář paragr. 61.

Tot vše k mému vyjádření k tomuto tématu. Více o tom nebudu diskutovat
S úctou zdravím Tadlen
@susanitademacho

susanitademacho
14. bře 2013

@tadlen to se omlouvám, jestli mé příspěvky vyzněly, že se chci hádat. Jsem v pozici pracovně neschopného a Tvým příspěvkem jsem byla zmatená, protože jsem hledala všude možně v zákonech a tuto informaci jsem nikde nenašla. Proto jsem chtěla vědět, čím jsou Tvoje věty podložené. Takto mi to stačí a děkuji.
Přeji hezký večer.
Zuzka

tadlen
14. bře 2013

@susanitademacho taktez pekny vecer 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru