Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

kacito
autor
29. dub 2012

Vím že je to nezdravé..nevhodné...ale žiju mezi samými kuříky a je to pro mě dost těžké přestat 😒 Proto píši at zde píší jen kuřačky..Protože vím že je tady pár lidí co radí soudí a jsou to hlavně nekuřačky 😀

ined77
29. dub 2012

ahoj, reaguji jen na to, jak to může miminko ovlivnit,
tak se mrkni
http://www.kurakovaplice.cz/koureni_cigaret/kur...

kessinkaa
29. dub 2012

@kacito já kouřila 20 let a kvůli těhu jsem prostě přestala.

sammaelka
29. dub 2012

Mám kamarádku, která má dvě děti, kouřila během těhotenství i během kojení, kouří doteď (holce budou v září 2roky) a nemyslím si, že by to na dětech zanechalo nějaké následky, jsou naprosto normální a zdravé. Moje mamka taky během těhotenství kouřila (sice méně) a nezanechalo to na nás žádné následky.
Myslím, že pokud nekouříš krabičku (nebo víc) denně...pokus se to možná omezit...třeba na 5, pak na 3 atd.
Já jsem před prvním ivf přestala, protože jsem se hrozně bála aby to miminku neuškodilo, ale nepovedlo se. U druhého pokusu jsem den před vložením vykouřila celou krabičku a dneska jsem 5+3tt 😀

semmi
29. dub 2012

Já jsem kuřačka, ale netěhotná zatím :D ale podělím se s Tebou o dvě zkušenosti z mého okolí, konkrétně z rodiny. U nás jsou téměř všici kuřáci. Když otěhotněla moje sestřenice tak kouřila jed no prvního měsíce, protože pak jakmile dala cigaretu do úst, se jí udělalo zle. Takže celé těhu pak nekouřila. Řekla bych, že v tomhle ale patřila k těm šťastivkám a moc vášnivých kuřaček tohle nepotká. A přítelkyně od bratra kouřila celé těhu, protože prostě nedokázala přestat. Omezila počet vykouřených cigaret, malý když se narodil byl zdravý měl 47cm a 3,10kg no jenže teď má pořád problémy s častým nachlazením. Má oslabenou imunitu. Jestli je to kouřením v těhotenství nevím. Fakt je, že silné kuřačky rodí děti drobné a často nemají ani porodni váhu. Že je kouření v těhu obvzlášť nezdraví víme všechny. otázka je, jestli je lepší si tu jednu dvě cigarety zapálit, nebo stresovat sebe i dítě tím, že budeš mít prostě absťák 😔 Je to dilema...

ronyx
29. dub 2012

@kacito Vím,že jsi psala,aby psaly jen kuřačky,ale i tak mi to nedalo.Já kuřačka jsem,ale když jsem zjistila,že čekám drobka ihned jsem přestala.Strach o mrně byl sylnější než chuť si zapálit.Teď bude mít malý 5 měsíců,já nekojím (neměla jsem mlíčko) ,takže si tak co druhý den jednu dám.Teda mimo dosah malého..Nechci tě moralizovat,ale chudák mimčo,škodí mu to ať se tady budeš uklidňovat názorama kuřaček sebevíc.

kaculka46
29. dub 2012

Ahoj vím jak je to těžké,před těhotenstvím jsem kouřila,nikdy ale ne doma v místnosti.V momentě kdy jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem ze dne na den přestala.Představovala jsem si jak se ten malinkej poklad tam dole dusí a šlo to,nakonec to nebyli tak těžký.Už nekouřím a je to super.Co jinýho by mohlo zafungovat jako silnější motivace?Ono to nemusí mít nějaký fatální následky vždy.Ale věř,že kdyby se objevil u mimi nějaký problém bude ti blikat kontrolka"nezavinila jsem to tím kouřením?"Aspoň u mě by to tak bylo.Takže hodně štěstí a pevné vůle ti přeji přestat máš tu nejkrásnější motivaci na světě.

jop
29. dub 2012

@kacito Neuvěřitelné, jak se pořád snažíš najít důvod, proč nepřestat kouřit. Vždyť proboha znáš odpověď na všechny svoje otázky - kdo si myslíš, že ti tady řekne, že kouření v těhotenství neškodí a že má o tomto zaručené důkazy u sebe nebo v okoli? Sama nejlíp víš, že NIKDY nemůžeš vědět, jestli kouření tvému dítěti nezpůsobilo trvalé zdravotní následky. Tak o co se pořád snažíš? Nejsem obvykle rýpavá, ale udivuje mě tvoje naprostá blbost, promiň. Pokud nechceš přestat kouřit, tak nepřestávej, ale neočekávej, že ti tady někdo bude mazat med kolem pusy, že o nic nejde. Mimochodem já jsem taky bývalá kuřačka, takže mám myslím právo se k tomu vyjádřit 🙂

sylvka
29. dub 2012

takže já jsem taky před oběma těhu kouřila a dost tedy ☹ jak jsem našla // dala jsem poslední a dost.né že by mi to nechybělo,to bych lhala,ale po zdi jsem nelezla-pak jsem si dala jednu ve 20tt asi,a řeknu to nic moc.požiteke z nikotinu mi rušilo břicho a následné výčitky...proč to píšu?zkus vydržet nekouřit,myslim že jsem zářnej příklad toho,že to jde,když se chce...ale musí se chtít....ps:malýmu je měsíc a držím se (kojim) a když vidim ty ceny,doufám,že už nezačnu...i když to člověk,kterej v tom jednou jede,nikdy neví...

jimmy1
29. dub 2012

@kacito kouřila jsem a ne málo... poslední cigaretu jsem si dala 14.5.2009 den před embryotransferem Martínka.
Přestat kouřit aspoň na dobu těhotenství a kojení je to nejlepší, co bys mohla pro svoje mimi udělat!!!
Je to jen o vůli... je to sice těžké, ale JDE TO!
Zkus si to pořádně rozmyslet.

luciemeli
29. dub 2012

Ahoj já kouřím taktéž..přešla jsem na slimky kde je 4 mg nikotinu a 4 mg oxidu uhl. , samozřejmě v normální cigaretě je 10 mg niktinu a 10 mg oxidu uhl.a musím zaklepat.. .a děkovat bohu, že jsme zatím s malým zdraví...a vše probíhá tak jak má...ale staršně si to beru k srdci a modlím se za to, aby byl můj syn zdraví!!! zkoušela jsem přestat ale bohužel nejde to! jsem nervní a hnusná pak na lidi kolem sebe...kouřím jen doma...na veřejnosti opravdu né... 😀 😢

tkanicka
29. dub 2012

nejsem kuřačka, ale příklad z rodiny mám... nejde ani tak o těhotenství, co tady řešíš, ale hlavně o pasivní kouření dítěte po narození. Švagr byl takový standardní kuřák a neteře z toho měli pravděpodobně těžké zdravotní problémy, i když zásadně nekouřil doma,ale chodil ven, tak stejně toho holky byly načuchaný, často nemocný, astmatičky, časté střevní potíže... od té doby co "páří" (má tu elektronickou cigaretu), se u holek ani jednou naobjevil astmatický záchvat (které byly opravdu časté), dokonce tuhle zimu ani nebyly nemocné. Třeba je to náhoda, ale spíš není a opravdu jim pomohlo, že nejsou vystaveny těm špínám z cigaret.

lenajsek
29. dub 2012

Já kouřila od svých 17ti let do 27, čili cca 10 let, někdy víc, někdy jen vyjímečně, rozhodně to byl tak průměr 10 cigaret denně, někdy i míň a jediné, co jsem si vždycky říkala, že by mě donutilo přestat, bylo těhotenství.
Nedokázala bych si představit kouřit, když bych měla v bříšku mimčo...
S cigaretama jsem skončila cca 2 měsíce před IVF, to jsem už věděla, že půjdeme na umělé oplodnění a tedy se dalo očekávat, že budu těhotná.. a opravdu se to tak stalo.
Chuť na cigaretu je pořád, ale zapálila jsem si jednou loni na sestřiné svatbě a ani jsem ji nedokouřila, nechutnala mi, ale spíš mi chybí ten pocit si zapálit....
Ale jako těhotná bych si to opravdu netroufla...

romcovaklarka
29. dub 2012

@kacito Ahoj, moje máma kouřila, když mě čekala, kouřila tak okolo 5 cigaret denně a jsem zdravá, netrpím žádnými alergiemi atd. Samozřejmě je lepší přestat nebo to co nejvíc omezit, ale vím, že to není tak jednoduché (sama jsem bývalá kuřačka, přestala jsem už dvakrát, v těhu jsem sice nekouřila, ale už mívám takové ty choutky že kdybych nekojila, tak bych si dala - a mám podezření, že až malého odstavím, tak to dlouho nepotrvá a budu kouřit zas, nechci, ale znám se 😝). Tak držím palce.

pavluska01
29. dub 2012

Taky jsem byla kuřačka. Kouřila jsem asi 7 let a poslední dobou už celkem dost, krabička denně to nebyl žádný problém. Manžel taky kouřil stejně jak já, všichni kamarádi, všichni v práci, brácha s jeho přítelkyní a můj otec taky kuřáci. Jsme celý den obklopeni kuřáky. Jakmile jsme se s manželem rozhodli, že chceme mít dítě, přestali jsme. Mně to vydrželo a manžel ten si dává jen o víkendu ke kávě doutníčky. Není to pro každého lehké, ale určitě to jde a minimálně by se o to měla každá budoucí maminka kuřačka a tatínek kuřák pokusit. Zkus si u další cigarety představit, co tam dolů miminku posíláš ☹ Podle mého by tě mělo podpořit i tvé okolí, pohled na holčinu s cigaretou a bříškem není pěkný ☹ Já jsem byla stejná, jako ty, snažila jsem se najít si výmluvu, abych nemusela přestávat kouřit a hledala jsem všude jen názory typu, jak kouření v těhu neškodí nebo neškodí tak moc. Ptala jsem se na to doktorky v době, kdy jsem uvažovala o miminku a ta mi řekla "Chovejte se tak, aby jste si nikdy nemusela nic vyčítat!" Tato věta mi otevřela oči a já pochopila, jak strašně bych se nenáviděla, kdyby kvůli mojí slabosti mělo moje dítě potíže a dala bych mu fakt "krásný dáreček" do života. A pak jsem se nad tím zamyslela i z druhé stránky, ze stránky peněz. Proč bych se měla dřít v práci a za ty někdy těžce vydělaný peníze si kupovat něco, co mě pomalu ale jistě zabíjí?? ☹ A z velké vášně se rázem opravdu ze dne na den stal velký odpor!! Takže já nesoudím, já radím, fakt se na to vys.r!! A ohledně toho, že máš kolem sebe plno kuřáků, tak mně moc pomohlo přestat se na ně dívat, jako na lidi, kterým to cígo závidíš, kteří můžou tu pochoutku, co ty nemůžeš, já se na ně dnes dívám, jako na lidi, kteří nemají tolik sebezapření a nejsou tak silní jako já a to já se mám líp jak oni a dokázala víc než oni 😉 Zkus to pro sebe a pro mimi - zdraví máte jen jedno, tak ho nezahazuj do popelníku 😉

cbabu
29. dub 2012

@ronyx Souhlasím s tebou, jsem na tom uplně stejně, mě to i přestalo chutnat, a ted co je malej 4m jsem měla asi jednu ciaretu celou a nechutnalo mi to a doufám že už ani nebude 😉 také nekojím.

llluckaaa
29. dub 2012

@pavluska01 To jsi napsala krásněv 😵 . Já jsem tedy nekuřák, takže jsem do této diskuze nechtěla (resp. nesměla) přispět, ale tohle mi nedalo 😉 Máš můj obdiv, zvládla jsi to suprově 😉

cbabu
29. dub 2012

@kacito Jak jsem psala jsem na tom stejně jako ronyx, ale musím říct že kamarádka byla hoooodně silná kuřačka a jí doktor doslova zakázal kouření v těhu jen to měla omezit, protože hrozilo že by miminko mělo abstinenční příznaky 😒

biibaa
29. dub 2012

@cbabu Když je to ale na začátku těhu, tak miminko nemůže mít abstinenční příznaky, když silná kuřačka přestane ze dne na den kouřit...

jimmy1
29. dub 2012

@cbabu tohle je "super" výmluva, proč nepřestat... pro mimi je 100% přínosem, když máma přestane kouřit co nejdřív!!!

cbabu
29. dub 2012

@biibaa @jimmy1 no ono to u ní bylo tak že menstruovala až do 4 měsíce a že je těhu netušila do cca 5m než přestala ms, a vykouřila bez pár cigaret 2 krabky denně což je na ženskou ostuda (já kouřila 3 cigarety denně) 😒 ostatně jí nijak neomlouvám, já přestala a jsem ráda že mi to ani zpět nechutná a přitom bych když tomřeknu blbě klidně mohla kouřit dál když nekojím. ale prostě mi to nepřijde jakoby fer vuči Štěpánkovi.

skurinka
29. dub 2012

Ja jsem kuracka ..ale kdyz jsem zjistila ze jsem tehule tak jsem okamzite prestala.Za prvne se me delalo zle a za druhe jenom si uvedomit co by slo k mimcu za bordel tak to uz jsem vuubec nemohla .Na co kazit zdravi uz takovemu malinkemu prckovi....

biibaa
29. dub 2012

@cbabu Stejně mě takový názor lékaře překvapuje..

consti
29. dub 2012

V mém okolí hned několik lidí kouřit přestalo ze dne na den. A to šlo o silné kuřáky, určitě víc jak krabička denně. Jedním z nich byla má příbuzná, která se dozvěděla diagnózu rakovina plic...Pokud tedy dokáže přestat ze dne na den kouřit člověk, co kouří 40 let, tak nechápu, jak nemůže přestat kouřit někdo, kdo kouří pár let a "nedonutí" ho k tomu ani to, že čeká dítě. Zdravé to rozhodně není, ale každý svého osudu strůjcem...Pokud je člověk natolik sobecký, že mu ani vlastní nenarozené dítě nestojí za to, aby přestal, pak asi nemá smysl zakládat takovéto diskuze. Prostě když nejsi schopná přestat kouřit ani kvůli vlastnímu dítěti, tak kuř dál. Třeba ho to poznamená, třeba ne, ale hlavní je to, že ty budeš spokojená, nebudeš nervozní nebo co bez cigarety jsi a dítě, to má holt smůlu... 😝

martinakl
29. dub 2012

Ahoj, ja mam dve zname, ktere pri tehu dost kourily, jedno dikto je v pohode, jedno ma zdravotni problemy vcetne male srdecni vady. Tezko se zjisti, jestli to bylo tim kourenim, ale je to dost mozne. Ja jsem driv kourila taky dost. Pri poslednim tehu jsem prestala temer. Presla jsem na nejslabsi slimky (0,1 nikotinu a podobne i dehtu atd.) a rychle to snizila na 1-2 denne. Pak jsem ale potratila, nicmene u techto cigaret jsem nastesti zustala a ted si dam cca 2x do tydne, vetsinou ani nedokourim. A je to taky proto, ze to jedine mi pomaha na zacpy 😒 Mam kolem sebe taky same kuraky (manzel, kamaradky, kolegove...), takze vim moc dobre, jak je to tezke., ale jde to. Kdyz uz ne najednou, tak takhle postupne pomoci tech slabot (zlate Slims Karelia). Nerikam, ze zapalit si obcas tu slabounkou, jak to delam ja, je spravne, urcite je lepsi prestat uplne, ale porad lepsi, nez kourit treba 10 normalnich denne... Drzim palce, at se ti to podari a mimi at je v poradku.

biibaa
29. dub 2012

@kacito Ono taky kromě již zmíněné nízké por. hmotnosti, předčasného porodu apod. může kouření v těhu zapříčinit i pozdější problémy jako je nesoustředění, hyperaktivita, dyslexie atd. Takže si zvaž sama, jestli ti to za to stojí. Já přestala kouřit před několika lety, manžel-nekuřák mi dal podmínku, že jestli chci dítě, minimálně rok předtím nesmím kouřit. Mě hodně zezačátku chyběl ten rituál, nevěděla jsem najednou, co s rukama, nebo když jsem si dala pauzu, tak jsem nevěděla co mám při ní dělat, když nekouřím. Pomohla mi e-cigareta a vůle. Přeju ti ať se ti podaří přestat 😉

missymici
29. dub 2012

Ahoj ja jsem byvala kuracka,...i pri prvnim i ted pri druhem tehu,hned jak mi to potvrdili jsem hned a okamzite prestala.Uz jen proto,abych si nic nevycitala,ze nejake problemy muze mit mimi kvuli me.
Mam sousedku ,i sestrenku,ktere cele tehu kourili,...samo ze se narodili s nizkou porodni vahou a stravili delsi dobu v inkubatoru.Sousedkyn kluk ma 12 let,ale vzrustovo vypada tak na 8,neroste,ma zdrav.potoze s dychanim....Sestrenkin kluk,mel hodne nizkou porodni vahu a od malinkata corostl bylo na nem videt ze neni uplne ok,neprospival jak na vaze tak na vysce,byl teda jeste je furt pruhlednej,neustale nemocnej a take chodi casto na plicni.
Nevim zdali to je z koureni maminek v tehu,...ale ja osobne myslim ze ano.Vzdyt to neni nic zdraveho pro nas dospelych a vyvinutych ne toz pro vyvijejici se plod....
Vim,ze to je tezke,prestat,...ale urco to prinese vic lepsiho pro oba.

pavluska01
29. dub 2012

@llluckaaa když se chce, všechno jde 😉

lamarika
29. dub 2012

@kacito ahoj, jsem bývalá kuřačka. Než jsme se začli snažit o synka, tak jsem se rozhodla přestat kouřit... Ale znáš to, všude kuřáci, stejný zvyky a malá vůle, takže mi to samozřejmě nešlo. Pak jsem otěhotněla, musela jsem zůstat doma, protože moje zaměstnání mi neumožňuje pracovat jako těhotná. Než jsem si šla udělat těhu test, tak jsem si naposled zapálila a od tý doby nekouřím. 90% lidí kolem mě byli kuřáci a toho volnýho času co jsem najednou měla... Ale šlo to. Důležitý je se nějak motivovat. Nejlepší motivace je internet. Najdi si pomocí vyhledávače důsledky kouření v těhu, nikotinový děti, atd. Věř, že tohle je silná motivace. A pokud tvůj druh chce mít zdravé dítě, tak ti určitě nějak pomůže a povzbudí tě.
Vím, že je to těžký a ať už přestaneš nebo ne, tak ti přeji krásný těhu a zdravé dítko

caricia1
30. dub 2012

Ahoj,taky jsem kouřila,krabičku denně nebyl problém..Když mi potvrdili těhu tak letěla do koše..Přece nebudu zahulovat svý dítě?! A takový ty keci že se nemá přestávat ze dne na den atd jsou jen keci a jsou používány jako aliby pro ty,co kouřit v těhu prostě chtějí! Určitě zase kouřit začnu,občas bych si dala,ale až nebudu těhu.Těhuli žváro do ruky prostě nepatří,sama bych si musela urazit ruce.Tot můj názor za kterým si stojím. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru