Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

stoupicka9
22. kvě 2012

@luciste já si taky vždycky myslela že přestat kouřit v těhu se musí ale jak se mi pak potvrdilo není všechno pravda co se píše. A je to opravdu o štěstí. Nám dělali i genetiku a nikde zdravotní problém ani u mě ani u manžela nezjistili.

stoupicka9
22. kvě 2012

Jo a ještě moje mamka nikdy v životě nekouřila a já jsem zdravá a sestra je astmatik.
@jop jak mi to teda vysvětlíš, když jsi tak uvědomělá.

simonisko
22. kvě 2012

@lucajdak Já to chápu, je to tvůj názor....ale nemyslím si, že za jinej by někdo někoho měl urážet...je to každýho věc, ne?

luciste
22. kvě 2012

asi mela paní nejakej problem, rekla bych. 😵

stoupicka9
22. kvě 2012

@luciste jo jo 😀

kocicinka
22. kvě 2012

@luciste Nepsala jsem, že mi kouření odjakživa vadilo. Jen jsem popsala zdravotní problémy, které mi to způsobilo. Zakladatelka se ptala, tak jsem odpověděla.
Ostatní no comment, nemáme si co říct.

safea7
22. kvě 2012

Tak já mám také zkušenosti,tak jako tak.U dcerky,jsem nedokázala přestat u syna to šlo od třetího měsíce samo,ale ke konci jsem občas potáhla a teď se o tom jen bavím a mám žaludek v krku.Děcka jsou oba moje zdravoučkatý pokládkové.A když mi to teď vydrží budu šťastná,ale pokud ke konci zas neodolám asi se nezastřelím.Tak ať máme hodně sil odolávat a naše fazolky jsou zdravoučkáté a silné 🙂

jop
23. kvě 2012

@stoupicka9 to ti samozřejmě nevysvětlím nijak. Třeba moje máti v těhotenství se mnou taky kouřila a mám dost problémy se žlučníkem, se ségrou nekouřila a ta problémy žádné nemá. Neobviňuju ji, žlučník může být klidně náhoda, ale prostě svému dítěti chci dopřát co nejlepší start do života a pokud bude mít nějaké zdravotní problémy, tak nemusím přemýšlet nad tím, jestli jsem to ovlivnila já svou blbostí nebo ne. Mně prostě na matkách-kuřačkách vadí, že riskují, když v sázce je to nejcennější, co máme. Ano, můžou mít jiný názor a možná mají pravdu, že 2 cigarety denně neškodí, ale vědí to stoprocentně? Nevědí,mají prostě jen svůj názor... některé dítě může být na vlivy z cigaret náchylné, jiné vůbec ne, ale proč to riskovat? Tohle mi prostě hlava nebere a rozčiluje mě to. Ale už na to kašlu, nebudu se tady rozčilovat, nemá to cenu.

stoupicka9
23. kvě 2012

@jop Tak nikomu nenadávej i když má jiný názor a jiné zkušenosti. Tobě taky nikdo nenadává když napíšeš svůj názor. Tak to nečti,najdi si jinou diskuzi, kde s tebou budou všichni souhlasit a nebudeš se muset ročilovat.

jop
23. kvě 2012

@stoupicka9 jj, už sem přispívat fakt nebudu. Když o někom řeknu, že je blbec, tak je to podle vás asi mnohem horší než to, že kouřením riskujete zdravotní následky svého dítěte, no jo, jsem já ale blbá a neslušná! 😀 Tak se mějte a hezky se tu utěšujte v tom, že kouření v těhu vlastně nevadí 😀

stoupicka9
23. kvě 2012

@jop nauč se pořádně číst. Většina žen tady píšou že kouření není zdravé pro mimi, ale tady jde o to abys nikomu hned nenadávala že je blbec.Jsi totiž jediná kdo to tu napsatl i když většina mamin s kouřením nesouhlasí a jsou taky proti kouření v těhu. ale nikdo nepíše že je ten druhý blbec když má jiný názor.Tohle je diskuze o tom co si myslíme o kouření v těhu a né jestli je někdo blbec. Už fakt radši nepiš bude to lepší pro všechny. Svůj názor jsi řekla tak jdi zase nadávat někomu jnýmu někam jinam jo. Nazdar

kocicinka
24. kvě 2012

Ono hlavně, to, že kouření matky miminu škodí, je už dávno ověřené díky ultrazvuku, kde je jasně vidět, jak se to dítě dusí, když si matka dává čouda. Takže tady nejde o názor- vadí- nevadí, ale o jasnou, prokázanou věc, že vadí. Stejně jako je prokázané, že kuřáci trpí v mnohem větší míře na infartky a rakovinu plic. Nebo že na ostravsku je o x procent více astmatických dětí, nežli třeba na prachaticku.Takže nějaké rádoby zkušené paní ze sídliště a těhotné kuřačky si mohou povídat celkem, co chtějí, jak je to v pohodě. Jenom je mi líto těch mimin.

sariel
28. kvě 2012

Jsem bývalá kuřačka. Přestala jsem v 19ti s tím, že chci JEDNOU miminko a chci mu nabídnout a dát to nejlepší. Původně mělo přijít až za rok a to bych nekouřila skoro čtyři roky, takže bych snad byla vyčištěná.

Chtěla bych reagovat na příspěvky těch, co píšou, že jejich matky také v těhotenství kouřily a oni jsou zdravé. Jste mladé, takže jste ZATÍM zdravé. Nemoc, která s tím souvisí se u vás může objevit přece až za několik let. (Snad se vám ale vyhne. )

A ano, kouření poškozuje zdraví dítěte.

stoupicka9
28. kvě 2012

@sariel jo holka každýmu tady asi není 21let jak tobě 😀

sariel
28. kvě 2012

@stoupicka9 Jsem si toho vědoma. 😀

solitudine
28. kvě 2012

reknete mi nekdo jaky mate nazor na elektricke cigarety jsem 14tt a bohuzel kourim takze jsem ta jedna co pevnou vuli nema bohuzel...hodne jsem to omezila ale prestat proste nezvladam...dik za odpoved

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
solitudine
31. kvě 2012

jak odbocoval od tematu je to diskuse o koureni ne????tak se ptam jaky mate nazor na elektron.cigaretu???

hoper
31. kvě 2012

Zdravím všechny nastávající maminy. Jsem sice nekuřačka,ale nedá mi,abych sem něco nepřispěla. O syna jsme se snažili rok.Už jsme ani nedoufali,že to půjde přirozenou cestou. Měla jsem totiž hormonální problémy.Nakonec se ale zadařilo a já zjistila,že jsem těhotná.Okamžitě jsem zůstala doma a hlídala se.Nekouřila jsem,nepila alkohol,chodila na pravidelné procházky do lesa.Myslím,že jsem nic nezanedbala.Výsledek-mám syna s vývojovou vadou levé ruky. Hledali jsme příčinu,ale nic se nenašlo ani na genetice.Bohužel patřím k těm maminám,co udělaly maximum a výsledek? Velká bolest a pocit nespravedlnosti. Mám spoustu kamarádek,které byly kuřačky a některé ani v těhu kouřit nepřestaly a ony mají děti vpořádku.Kouření proto neodsuzuji.Podívejte se na ta svinstva,co jíme.Pokud vím,tak ani barvit vlasy by se neměly.Dokonce i gelové nehty a laky na nehty jsou špatný.Teď čekám druhé dítě a už to tak neřeším.Doufám,že jsem svým příspěvkem nikoho nenaštvala...

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
coufii
31. kvě 2012

Ahoj. Jak bych začala. Ano pravda nemělo by se...Ale to, co je škodlivé pro plod nemusí být vždy...Já sama znám tolik holek a ženskejch co kouřily v těhotenství a jejich děti to nepoznamenalo...Jsem ve 25 tt a jsem taky, ovšem bohužel, kuřačka. Dám si maximálně 3-5 cigaret za den...Nerada...ale přestat je pro mě opravdu těžký, jelikož všichni okolo mě jsou kuřáci...Každej mě za to kybicuje, nadává mi, odsuzuje mě...ale sakra ať se podívaj na sebe...Myslim že když sem deně vyčudila 2 krabky tak snížení na 3-5 denně je hodně velkej pokrok...Samozřejmě se budu snažit přestat úplně....Jenže to bych taky potřebovala podporu partnera....Jenže tu bohužel nemám...Když ho prosim aby v autě když někam jedeme nekouřil, pošle mě do háje a stejně si zapálí...Už jen to že v tom sedim mi vadí...Ale jak mám úplně přestat, když mě ostatní jen urážej ale nepomáhaj mi...Toť můj názor 😒

kutcher
31. kvě 2012

@coufii nevím nevím, ale s takovým sobcem chceš mít miminko? Hmm

verunkak
31. kvě 2012

Tak já jsem teda kuřačka taky,ale když jsem se dozvěděla,že jsem těhotná,tak jsem prostě ze dne na den přestala. Neříkám,že to bylo lehký,protože všude kolem mě byli kuřáci. Měla jsem na to každej den chuť,když jsem viděla kouřit partnera a tchýni s kterou jsme celý moje těhu bydleli,ale prostě jsem si nezapálila. Vydržela jsem a jsem za to strašně ráda. Nevím,jestli to může mít vliv na miminko nebo nebo ne,ale co kdyby jo?Pak bych si to vyčítala. 9 měsíců se vydržet podle mě dá,kvůli tomu prckovi v bříšku. Strašně jsem se těšila,jak porodím ,že si zapálím konečně a dám si kafe,který jsem taky v tom těhu nepila. A nakonec jsem se hecla a zapálila si a dala kafe až jsem skončila uplně s kojením. Myslím,že je to jedna z prvních a ne posledních samozřejmě věcí,které jsem pro moji malou mohla udělat. A jsem na sebe hrdá,že jsem to vydržela

verunkak
31. kvě 2012

@coufii :
ahoj,promin,ale chci se jen zeptat...píšeš,že Tě ostatní uráží,tak jak můžeš přestat. Nevím,jestli jsem to dobře pochopila,ale ostatní Tě uráží právě proto,že kouříš ne?Tak to je hned jeden důvod,proč toho v těhotenství nechat ne? Co se týče podpory partnera,tak je to škoda,že je takovej. Můj přítel teda kouřil,ale v autě od doby,co jsem otěhotněla ne. Ani,když jel sám. Byla mezi námi domluva,at si kouří jak chce,ale v autě,kam pak dám naše dítě,tak se kouřit nebude. Nesnesla bych ten smrad v autě a v něm to malé dítko,co to musí čuchat. Každopádně držím palce,at přestaneš. Podle mě nemusíš mít žádnou podporu,stačí,když budeš chtít ty. Ne třeba kvůli sobě,ale kvůli tomu malýmu,co Ti roste v břiše. At už je to pro něj škodlivé nebo ne,ale pro ten pocit. Měj se hezky

verunkak
31. kvě 2012

a ještě poslední věc. Mám plno kamarádek,co v těhotenství kouřilo a můžu říct,že víc jak polovina je teď neštasná,protože jejich miminka neustále pláčou. A všechny mi odkývaly,že si myslí,že to je tím,že kouřili v těhu a že těm mimčám prostě chybí ten nikotin. Moje malá třeba za ten rok,co je na světě zaplakala,jako opravdu zaplakala jen dvakrát,jinak to bylo naprosto klidné,tiché dítko

kamino
31. kvě 2012

@solitudine Ahoj, já mám zkušenosti s el. cigaretou jen pozitivní. Cca rok před těhu jsem kouřila cca 30 denně. Pak jsem najela na Champix ( léky zamezující chuť na kouření ) a ten pomáhal tak, že jsem se dostala cca na 5. Ovšem při těhotenství se nesmí. Vzhledem k tomu, že jsem se v noci budila 5x chutí na cigaretu, přes den to bylo ještě horší, mozek bojoval proti chuti, tak jsem zkusila elektroniku a super. Absťáky ustoupily, psychika se srovnala, já na ní nenechám dopustit. Hlavně vdechuješ jen páru s nikotinem a nikoli dehet, který je právě karcinogenní.

kamino
31. kvě 2012

@solitudine Jo zkus se podívat na www.zdraveplice.cz

verunkak
31. kvě 2012

@kamino : já nevím teda,já slyšela,že ten na tu cigaretu dělali testy zase nějaký a že prý ty látky,co v ní jsou,tak jsou ještě horší jak normální cigareta. Nevím ale. Já to stejně jednou zkusila a nic mi to neřeklo.

kamino
31. kvě 2012

@verunkak Ono je to tak...můj selský rozum mi říká,ze proti obyčejné cigaretě je to menší zlo,minimálně to nesmrdi😉 dále jde o to,jakou jsi měla. Já vyzkoušela 7 typu,než jsem si vybrala. Když si vzpomenu na ty abstaky,ještě se mi jezi chlupy.
Dále se musí pocitat s lobby tabákových společnosti a státu. Spotřební daň a marže jsou slušný argument na provedení určitých testů😉

weri1
31. kvě 2012

ahoj

viděly jste některá dokument, co se děje s dítkem, když maminka kouří a včechen kouř jde k němu ? hrůza

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru