Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

jasekd
1. čer 2012

@simonisko To, co vdechujes, at uz vzduch, kyslik v nem, ale tez vsechny skodliviny v nem obsazene, cili i chemicke slouceniny z cigaretoveho koure, se v plicich vstrebavaji do krevniho obehu a tim se dostavaji pres placentu i k miminku, to je proboha biologie pro zakladni skolu, ne? Jiste ze tam nejde kour ve sve puvodni podobe... 😅

U silnych kuracek bych silne uvazovala o substitucni lecbe, mam pocit, ze kazdy se boji zvejkacky ci naplasti pro obsah nikotinu, ale vesele kouri dal. Vymluvy, vymluvy. Nekdo uz tu psal, ze substituce obsahuje nikotin (a ten prave zpusobuje navyk a pripadne abstin. priznaky u ditete), ale neobsahuje dehet a dalsi tisice chemikalii jako klasicka cigareta. Tak co je lepsi? Obecne u odvykani koureni se pouziva naplast na udrzeni stale hladiny nikotinu a kdyz vas prepadne chut, prida se zvykacka na jednorazove zvednuti hladiny. Jak je to s pribalovym letakem a vhodnosti pro tehotne, nevim, ono je dnes na vsem napsano, ze neni pro tehotne, pro jistotu, ale zda se mi to lepsi reseni nez kourit. S pomoci lekare to jiste zmaknout jde. Nekdo tu resil el. cigaretu, nevim, slysela jsem jen, ze u nas neni prilis vyzkousena, tak nevim. Existuje i nikotinovy inhalator, ktery "nekouri" jako el.cigareta, ale je zachovan ten ritual mam neco v ruce a v puse. Moznosti je dost.

jasekd
1. čer 2012

@hoper Predne je mi lito, co se vam stalo. Na druhou stranu otazkami typu Proc zrovna ja si nicim nepomuzes. Proc ne ty? Jak by se ti zilo s vedomim, ze jsi to mozna? zpusobila i ty? Chovala jsi se tak, jak se v tehot. ma, svedomi mas ciste, to je prece pekny, ne? Ja vim, ze synovi to ruku nespravi, nevim, co mu presne je, ale zit navic s pocitem, ze jsem mu k tomu trapeni prispela, taky nic moc. Chovala bych se proto stejne i v druhem tehotenstvi. Mozna si ted rikas, ji se to keca... No, nekeca 😅 Jsem byvala kuracka, i kdyz zdaleka ne tak silna jako vetsina z vas tady, kourila jsem cca 2 denne, v hospode i 10, jindy ani jednu. Mam dve deti. V tehot. jsem byla vzorna jak Mirek Dusin. Vysledek? OBA! maji vadu, syn ledviny, snad se operaci vyleci, dcera bohuzel vadu viditelnou, jsme ve stavu hledani priciny (jako vy, genetika atd atd), jak to bude dal, zda se to zhorsi, zlepsi, zustane, nevim a je to hrozna nejistota, az bude vetsi, bude ji to trapit, budou se ji deti smat?... Probrecela jsem kvuli tomu uz dost. A jsem moc rada, ze se nemusim stydet, ze jsem jim k tomu "pomohla". Maloktera vada ma jasnou jednu pricinu, treba mutaci genu, prodelane onemocneni, leky, jako byl kdysi thalidomid, spousta vad je smula nebo se seslo vic faktoru a koureni muze byt jeden z nich. Hodne sily preju, potrebujeme ji obe! Mozna jsem to napsala tvrde, ale vim, o cem pises, vim, jak ti je.

Tvrdit, ze nekdo ma dite zdrave i kdyz kouril,a proto koureni nevadi, je podobne zcestne jako tvrdit, ze koureni NEzpusobuje rakovinu plic, protoze nekdo kouril a nema ji, a pak jsou na svete chudaci, co ji maji, aniz by si jedinkrat zapalili! Zivot neni spravedlivej, ale nemusime mu v tom jeste pomahat. K detem vasich znamych, co o nich tvrdite, ze jsou zdrave, myslite, ze se vam rodice se vsim sveri? Moje dite je furt nemocne, spatne se mu dycha, asi jsme to zavinili?! Na mem synovi neni jeho vada samo videt, vypada zdrave a netroubim kazdymu, koho potkam, ze ji ma, natoz kdyby byla zpusobena kourenim.

Uf, napsala jsem svuj nazor a vic uz k tomu asi nemam, diskusi jsem necetla uplne podrobne, mozna se tedy s necim opakuji. Ale opakovani neskodi, ze 😀

llllucka
1. čer 2012

Přispěji sem jako nekuřačka,ale dcera silné kuřačky,která kouřila i v těhu
(to to teda snížila) a hlavně po porodu.Celý život jsem se potýkala s oslabenou imunitou.
Mě se jako dítěte nikdo neptal,jestli mi to vyhovuje,jestli jsem ráda,že nám doma všechno smrdí,jestli mi nevadí,že smrdí moje mamka,o tom,jak nechutně člověk vypadá s cigaretou u pusy nemluvě.Pravda,jsem díky tomu zapřísáhlý nekuřák,který nemá za kamaráda žádného kuřáka (nějak si asi je asi nevědomky nevybírám).
Holky,co tady pořád hledáte za výmluvy.Kouření je prostě pro dítě nevhodné.Spousta holek nemůže mít děti a daly by cokoli za ten zázrak být těhotné,vy těhotné jste a vědomně svoje dítě ohrožujete.Nikdy se to obhájit nedá.To,že se vám zdá,že je vaše dítě v pořádku,ještě nemusí nic znamenat.Spousta věcí se projeví až v pozdějším věku.
Ještě jedna věc,tělo se detoxikuje rok,takže i když hned přestanetre s kouřením,tak stejně se něco k dítěti dostane.Každopádně je lepší přestat někdy než nikdy.
Jo a el. cigareta je pro tělo horší než klasická cigareta.Bohužel.

pismenka
1. čer 2012

@simonisko to snad néééééééé, chudinka - neměla by přestat hned, aby jí třeba nechybělo cigárko vid 😝

eficenka
1. čer 2012

@simonisko
@kacito
holky, já nekouřím, ke kouření mám odpor... Neodsuzuju vás,ale zamyslete se nad tím tvorečkemv bříšku..
Včera mi byla u miminka zjištěná srdeční vada, kterou má 90% příčinu kouření v těhotenství a zbytek příčina neznámá... Nechápu proč já, tak snad aby to nepotkalo taky vás...

kamino
1. čer 2012

@maximaty Víš, to je jako když hovoří masozravec s vegetarianem. Neustále odbocujeme od původního tématu a to bylo,ze tazatelka si přála znát konkrétní případy od konkretních mamin,které mají díky koureni s dětmi problémy. Ne Z doslechu,ale konkrétně. Bohužel tu žádná taková pisatelka není,takže zatím tato debata pozbyva smyslu. Ahoj a hodně zdraví přeji.

camelinka
1. čer 2012

@eficenka to me strasne moc mrzi ☹ ☹ ☹ ,tim vic musi nastvat "maminy" ktery se porad alibisticky snazi omluvit neco,o cem samy vi ze je spatne, ale delaji to stejne a doufaji, ze se najde nekdo, kdo jim rekne, ale klidne si kur, je to super a detatku tim delas strasne moc dobre 🙄 🙄 🙄 . Me to toci silene, kazde kuracce s pupkem bych ji urazila od huby,ale je to jejich sobecky a slabossky boj. Drzim palce at vam daji mrnouska po narozeni co nejdrive do poradku, hodne stesti a sil!

kamino
1. čer 2012

Omlouvam se,necetla jsem poslední příspěvky,z mobilu se píše blbě. Konečně nějaké příklady možného důsledku. Bohužel oslabena imunita je bič dnešní doby,v mém okolí ji trpí opravdu hodně děti,zvlášť zde v Praze. Doma na vsimi připadá situace klidnější,ale i to je jistě otázkou času..

simonisko
1. čer 2012

@pismenka ....přesně tak!!

coufii
1. čer 2012

@verunkak Kdyby to šlo přestala bych ze dne na den...jenže ono to nejde....nervy pořád pracujou a když mi ještě do toho lidi nadávaj sem nas*** ještě víc a tuplem si zapálim... Kdybych měla podporu, hned by to šlo líp...jenže ani žádná kamarádka mě nepodpoří...natož přítel....a sama to prostě nezvládám

camelinka
1. čer 2012

@coufii holka u tebe je to o to horsi ze ti ostatni vcetne otce ditete (coz nechapu) hazou klacky pod nohy, je to hnusny a neohleduplny ☹ ☹ ☹

coufii
1. čer 2012

@camelinka to je...uz dva dny se snazim drzet na dvou cigaretach...zuby nehty....ale snazim... 😖 zadna slava ale dalsi pokrok pro me....uz aby to nebyla zadna!!! ☹

camelinka
1. čer 2012

@coufii uz tak jsi dobra, nechapu jak to ostatnim z tve rodiny muze byt jedno 😠 😠 😠 . Kdyz te chytne vztek, tak si dej ctverecek kvalitni cokosky a nakonec budes uplne bez ciga. Uz kvuli kojeni a ostatnim vecem je nejlepsi abys s tim sekla co nejdriv 😉

eficenka
1. čer 2012

@camelinka díky moc...
Já vždycky se až rozpálím když vidím těhuli s cigárek a jak k tomu veze kočár a fouká to tam...
Ach jo... Kuřačky by si měli celou péči za těhotenství hradit sami....
My jdeme za 14 dní k primáři, tak uvidíme co nám řekne.... Snad to bude dobré, kdyžtak prý malá operace, ale není to "smrtelná" vada 🙂

eficenka
1. čer 2012

@coufii
snaž se, je to těžké... ale jak by bylo kdyby ti řekli že kvůli tomu má prcek srdeční vadu jako včera mě?
A to já nekouřím, bohužel patřím k těm 10% z čeho se neví, zbytek 90% patří děti kuřačkám...

camelinka
1. čer 2012

@eficenka to se ti ani nedivim, me to startuje do bela 😠 .
Tak to snad nebude tak zle, kdyz bude stacit jen mala operace, zvladnete to, hlavneze se s tim da neco delat 😉

ilonne
1. čer 2012

@coufii Já jsem sice striktně proti kouření celkově a v těhu obzvlášť. Jenže druhý věc je, že jsem nekuřačka a vždycky jsem byla. Jako ano zkoušela jsem kouřit z frajeřiny, ale mě to prostě nikdy nechutnalo. Mám prostě štěstí, že ke kouření nemám ty "správné" geny. Takže já fakt nevím, jak těžké je přestat kouřit. Na druhou stranu vím, že pasivní kouření je mnohdy horší než aktivní (čímž neříkám, že máš kouřit krabičku denně). Takže za mě asi takhle, určitě jsi sem nepsala pro to, abychom tě odsoudily a už vůbec ne proto, abychom ti napsaly, že kouření v těhu je v pohodě a na miminko to vliv nemá. Myslím, že sama moc dobře víš, že by jsi kouřit neměla a jsi dobrá, že jsi takhle kouření omezila. Znám spousty, co na to kašlaly totálně. Co mě vytáčí je přístup Tvého okolí a obzvláště partnera, který je naprosto sobecký a nezodpovědný. Být Tebou konzultovala bych kouření s lékařem a partnera vzala sebou. A to co Ti řekne lékař interpretovala i Tvému okolí. Držím Ti palce.

ilonne
1. čer 2012

@eficenka Tak to mě mrzí. Jo ženským u kočárku s cigaretou bych taky tu ruku urazila. Nechápu, proč si tu cigaretu nemůžou dát někdy jindy a někde jinde. Držím palce, určitě to zvládneš.

coufii
1. čer 2012

@camelinka
@ilonne Jojo....já to zvládnu...Prostě musim silou vůle sama...ale zase situace ráno....řikám mu "prosimtě nekuř v autě já se fakt snažim přestat" a odpověď? "se neposer, nebudu kvůli tobě lízt ven když je tak hnusně!" a bylo skrámováno...no...tak sem držela hubu a krok...

camelinka
1. čer 2012

@coufii hm tak to je potom problem mnohem vetsi nez "jen" to cigaro 😔 😔 😔

mili01
1. čer 2012

Kouřila jsem od 18, t.j. 12 let, jak jsem zjistila, že jsem těhotná, típla jsem poslední cigo a celý těhotenství do pusy nevzala... Přítel taky kouří a spočátku taky měl pocit, že on si v autě zapálit může, tak jsem mu řekla, že když kouří se mnou v autě, tak to je to samý, jako když si zapálím i já, tak ať mi jednu připálí... hned ho to přešlo 🙂 On kouřit nepřestal, ale již nikdy ne v mé přítomnosti v uzavřené místnosti.. taky jsem celé těhotenství nechodila do zakouřených hospod nebo jiných uzavřených prostor.. vůbec mě to nebavilo, nedělalo mi to dobře a měla jsem špatné svědomí, že svoje mimčo tahám do takových hnusných míst... i když v bříšku... tak držím palec, ať se to vyřeší k spokojenosti mimča, ono je totiž nejdůležitější!

terkaz
1. čer 2012

@coufii
Tak to je fakt smutny ☹

jasekd
1. čer 2012

@eficenka Drz se, vim, jaky je zbytek tehotenstvi, kdyz cekas dite s nejakou vadou. U nas se na toprislo taky kolem 20.tt.Syn jde na operaci v cervenci. Doufam,z e to nebudu az tak vazne a pripadne to spravi mensi operace. To chapu, ze jsi "nastvana" na ostatni, co si vesele pali zobak a deti zdravy, takhle to ale neber, jak jsem psala vys Hoper, aspon mame ciste svedomi, ze za problemy deti nemuzeme 🙂 U dcery se neprislo na nic, objevilo se to az po porodu, UZ byly OK, aspon jsem byla v klidu vic nez u malyho.
@coufii Bohuzel cigareta u vas neni jedinej problem 😔 A jsi dobra, ze se snazis, bojujes, i kdyz podpora neni, na tvem miste bych zkusila nejakou substituci, kdyz nejde prestat jen tak. Ovsem co s chovanim partnera, to poradit neumim...

maximaty
1. čer 2012

@kamino tazatelka potrebuje číst o neštěstí a nezodpovednosti druhých? Dost smutný příklad matky... Hodlá tazatelka rozhodnuti kouřit či ne podle toho, jak tragické či méně tragicke následky to muže mít? Kde to jsme?? Myslela jsem ze v jedna dvacátém stoleti jsme trosku dal... Ano tato diskuze nema smysl protoze riskovat zdravi a život dítěte vědomě je absolutne nesmyslne...

coufii
1. čer 2012

@camelinka to sice jo...ale to už je snad na dobro za náma tak to řešit nechci...no a odpoledne opět...zapálil retko v autě...pohodička tak zase opakuju "musíš tady kouřit?já se fakt snažim přestat" a on mi na to řek "a musíš kouřit ty když ti řikám abys přestala?" Tak mi nikdo netvrďte že není dementní když to do mě pořád hustí ale nepomůže mi s tim... ☹

camelinka
1. čer 2012

@coufii nevim no, to musis vedet ty, prece jen je to clovek se kterym sis poridila dite. Preju pro dobro prcka,aby dostal rozum,protoze mu ocividne chybi 😠 😠 😠

coufii
1. čer 2012

@camelinka kdyby jen ten rozum... 🙄 mam chlapa debila...vim to...i me okoli to vi... 😔 holt uz s tim nic nenadelam... 😒

coufii
1. čer 2012

@jasekd kdyby na to byl lék a stál miliardy, neváhala bych a jednu blbou piluli bych koupila...hlavně aby neměl v hlavě nas** jako teď 😀 jako on chodí do práce...vydělává...to jo.....ale doma nepomůže...věčně vytočenej...tak remcá doma na mě...prostě No COMENT 🙄

camelinka
1. čer 2012

@coufii ale nadelas, dycky jde se vsim neco udelat a zustavat s debilem jen protoze s nim mas dite je blbost 😉 . Ses mlada holka,tak proc se ubijet v takovymhle stavu. No ale to uz je jiny tema 😉 😅

coufii
1. čer 2012

@terkaz jojo...ale pořád si řikám...že může bejt i hůř...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru