Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

coufii
1. čer 2012

@camelinka protože bych to měla od matky celej život na talíři 🙄 Už teď do mě reje jak sem neskutečně blbá, nemám ani hotovou školu...sem už na třetí škole...že z první mě vyhodili...a teď dítě do toho...No jenže ona si už nevzpomene že mě vyhodili kvůli ní, za to že tam vrápala na koho neměla a odsra***a sem to já a když jí to připomenu, tak prejmám držet hubu nebo mě vyhoděj z baráku....Ale zase...když sem chtěla odejít.....byl strašněj problém...Já se za tu ženskou kolikrát musim stydět a řikám si že kdybych nebyla tak blbá tak mám v kapse maturu a zrovna bych měla prcka a pak bych šla do práce....ale díky mé naprosto dokonalé matce sem v háji...To na mě zkoušela potrat...co zkoušela....rozhodla se za mě...V tu chvíli se to ve mě vařilo a vážně sem myslela že už jí jednu pustim...No...nervy na dranc ze všeho.....ale prcek je zdravej, a to je hlavní!!! 🙂

camelinka
1. čer 2012

@coufii nemas to lehky,ale az bude mimis na svete tak treba spoustu veci uvidis jinak, prehodnotis co je opravdu dulezity a prestanes resit vsechno ostatni. Treba najdes nejakej zpusob jak se osamostatnit, nebo uchylit jinam. Nekteri dospeli maji bohuzel min rozumu jak ty decka 😠 😠 😠 ☹

mitote
1. čer 2012

@coufii promin ale to je vymluva, ze to nejde ze dne na den, muj manzel to taky ze dne na den zvladnul, jen mel proste motivaci...a jestli pro Tebe neni zdravi tveho ditete motivaci....a jeste neco, to co ti rekl chlap rano o koureni v aute, promin, ale s takovym bezohlednym sobcem mas dite? To bude pak vesele miminku foukat kour rovnou do obliceje aby si taky pekne zakourillo? Jak to muzes tolerovat? jo a s chlapem debilem nic nenadelas? aha? no ale jsi s nim dobrovolne, 1. pro si jak rikas s debilem porizujes dite? 2. kdyz je to debil, proc s nim v tom vztahu setrvavas?
@eficenka to me povidej, minuly tyden si to po meste vyslapovala zenska, vezla kocar, dite otocene k sobe, v hube cigareta a ten kour doslova foukala diteti do obliceje, ani se nesnazila ho oddechnout bokem...hnus

stoupicka9
1. čer 2012

@coufii já už jsem teda psala někde na začátku co se stalo nám a jaký mám názor na kouření v těhu, ale tebe lituju. To můj manžel kouří na balkoně a i když je kuřák sám tak v autě si nezapálí i když jsem nebyla těhotná. Má radši ty navoněný auta. takže i když kouříme oba (já teda tak jednu max 2denne a to někdy ani né) tak v autě nekouříme a nikdy kouřit nebudem.I když jezdíme skoro přes celou republiku na návštěvu ke tchýni tak stejně radši někde zastaví na odpočívadle, zakouří si a pak jedeme v klidu dál.A tohle teda dělal ještě než jsem ho poznala a i když jsme neměli prcka. To bys mu měla teda domluvit.

coufii
1. čer 2012

@mitote ono to neí tak jednoduchý...víš ono kdybych měla pak ještě jednu možnost otěhotnět, zvážila bych interupci. Ale jelikož je tohle moje první a asi i zároveň poslední těhotenství, neseberu malýmu tátu. Z hodně velkejch problémů už sme se dostali. Takže musim postupně omezovat i ty retka...Abych pravdu řekla, dřív sem byla fakt ve velkejch s*** a sem ráda že sem se dokopala až na tuhle pozici...Smekám sama před sebou...Jediná závislost co mi zůstala dodnes jsou cigarety. Ovšem, nemám se čim chlubit...ale ze 20 na 2 je pro mě OBROVSKEJ pokrok!!!...Sice mam chlapa v podtate "bezohlednyho debila" ale porad to bude otec myho ditete...a i pres to co mi delal, jak mi ublizoval ho mam porad rada...Sama ani nevim proc tomu tak je, ale az zjistim ze to fakt nema cenu....proste se dohodnem a bude konecna...

coufii
1. čer 2012

@stoupicka9 pokouším se...ale beznadějně....proberu to s jednou mojí kamarádkou...na tu už by konečně dát mohl..je to snad jediná holka co by za mě dala fakt i ruku do ohně....měla bych i dost podpory z její strany....ale problém je že se moc nevídáme... 😒

stoupicka9
1. čer 2012

@coufii ze 20 na 2 cigarety za den je fakt úspěch. Já teda tolik nekouřila ale taky úplně jsem nepřestala. Někdy to vydržím i tři dny nedat si ani jednu a ani mi to někdy nepřijde. Třeba to taky tak zvládneš. nechci se tady vymlouvat, ale já se teda hlavně ptala mudr. zda-li teda mám přestat úplně a řekl mi že když to omezím na 1-2denně tak by to nemělo vadit, protože stejně ten nikotin a ty škodlivy jsou už ve vajíčkách a u manžela, který taky kouří, tak ve spermiích. Jasně že to nemusíš podporovat ale 1-2denně je pro tebe při 20 úspěch. Držím ti palce ať ti všechno dobře dopadne i s přítelem ať brzo dostane rozum. 😉

smutnounka
2. čer 2012

ahojky ja jsem kuracka a mam za sebou 2 porody pri prvnim jsem kourila ale mimco melo zdravotni problemy a skoncilo to v 6 mesici ☹ . pri druhem tehu jsem okamzite prestala a je to ok.sice jsem nekdy mela stresy ale zlepsilo se to a vse bylo a 9mesicu jsem nekourila.zacla jsem zas az po porodu mela jsem tak trochu stresy kdyz mi malej nechtel spat 🙂 .ale mam ted sestrenici ma 3 denniho chlapecka a kourila cele tehu a je v poradku. 🙂

ladus88
2. srp 2012

@semmi napr.moje mama byla nekuracka,narodila jsem se v terminu s vahou 2,10kg a mirou 45cm.A problemi mam akorat s pruduskama,ale za to si muzu sama a byvale zamestnani

misuldd
19. srp 2012

@simonisko kouř k mimču nejde ,ale škodliviny , nitrosaminy, formaldehyd, kianovodík, oxid uhelnatý ,nikotin a co ja vim(to jsem si přečetla na krabičce od cigaret) jde krvý přez placentu kde dochází v výměně plynů a živin. všechno se to potom dostane do mimča...

maximaty
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mmaarrkkeettssssssssssss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
13. lis 2013

Ahojky @kacito @misuldd @ladus88 @smutnounka @stoupicka9 @mitote @camelinka @coufii a ostatní maminky, těhulky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kouřením v těhotentsví prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/koureni-v-tehotenstvi/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřený každému, vždy a neomezeně.

anetapap
1. led 2014

U prvního jsem bohužel kouřila cca 6 denně malý je zcela v pořádku (jsou mu 4. roky) ale týden jsem přenášela a neotvírala jsem se že jsem nakonec rodila SC ale opravdu nevím jestli to bylo tím kouřením...

evikmi
1. led 2014

moje švagrová kouřila u obou těhu, oba kluci šli císařem, jsou pořád nemocní, minimálně jsou aspoň "zasoplení" , problémy s ouškama, docela hyperaktivní a špatně se soustředí :-/ nevím jak moc je to tím kouřením, ale myslím, že z větší části to určitě ovlivnilo

terezka85
25. únor 2014

Já se přiznám,že jsem také nedokázala v těhotenství úplně přestat, prcek se narodil císařem (byl KP), ale musím zaklepat, je to úplně ukázkové miminko, doktorka ho při každé návštěvě chválí jak krásně prospívá. Jinak mě doktor také řekl, že když jsem silná kuřačka, bylo by pro prcka horší, kdybych přestala úplně a stresovala se tím...

kelly15
22. zář 2014

čauky..byla jsem silná kuřačka, kouřili jsme s přítelem doma u televize, v koupelně, prostě všude..nebyl problém vyhulit krabičku denně, potom co jsem měla tušení že jsem asi těhotná, i když test ještě neukázal plnou druhou čárku, už sem s kouřenim brzdila, a když sem si pak udělala test a byl pozitivní, přestala sem a přítele sem odsunula na chodu. Na nějakém večírku sem si od něho dvakrát potahla a tím sem s kouřením přestala. Bylo to dost těžké protože mi vlastně nic nebylo. dnes jsem v 8 tt a jelikož už dorazili nevolnosti, ani na cigaretu nemám chuť.. 😉

jitulinkaaa
22. zář 2014

Já jsem kouřila docela dost ale stáhla jsem to na 15 slimek deně. Ovšem i tak malé množství škodí miminku, proto přestávám a stahuju to ještě víc. Kouření může způsobit nišší váhu miminka, předčasný porod nebo v pozdějším věku hyperaktivitu. Jsou to ale jen některé problémy které způsobuje kouření, je jich víc. Nejlepší je přestat úplně.

altgr
16. pro 2014

Ahoj..podělím se o svou zkušenost...mám zdravou dvoletou dceru..je odolná..na nachlazení trpí uplně minimálně...a ta hlavní věc..kouřila jsem před těhu i v těhu 🙂 netvrdím že to není špatné ale nemám na to absolutně vuli..miním se zcvoknout. ted jsem znovu ve čtvrtém měsíci..snažím se max omezit ale upně přestat prostě nedokážu..taky se děsím že si to jednou budu vyčítat, ale prostě to nezvládnu. zbláznila bych se. a zkušenost s okolím..švagrová přestala hned jak zjistila těhotenství a do 14 dnu potratila. a moje setra nekouří a má dceru astmatičku s kdejakou virozou a chorobou a každou chvíli něčím. kouření je špatné--ale když přestaneš nezaručí ti nic zdravé dítě. jsem taky na názoru hlavně když je matka štastná..ničím se nestresuje. stres mi přijde jako ta největší bestie dnešního světa. a upřímně řečeno..když už všechno zdravé pro dítě..to aby se odstěhovalo na měsíc.

altgr
16. pro 2014

@mitote si hysterka..zavři dítě do bubliny...aby náhodou i po porodu nepotkalo na ulici kuřáka..jistě by mu z toho nejmín vypadli oči

johnny008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nonacek
16. led 2015

kamarádka kouři a když otěhotněla tak chtěla přestat a tak začala z 10 cigaret denně ubírat postupne ,ale bylo to hrozne začala byt nervózní........ a tak se poradila z Ginekologem a ten ji řekl ze žena která kouři už před těhotenstvím a i když pak přestane tak to v tele ten nikotin má ,,řekla mu jake má problémy s tim,ze přestala a tak ji povolil 2-3 cigarety denně a ať si ji zapálí ne když se nudí , baví...... , ale jen když pocítí jakoby absťák.
Z mého pohledu je fakt , že ženska těhotná z cigaretou v puse vypadá blbě.. , jsem ráda,ze jsem přestala ze dne na den , ale to už je dávno a důvod nebyl těhotenství v te době sem si šetřila na školne a cigára mi lezli do peněz ,,tak proto😉

gabus321
20. únor 2015

Ahoj. Mám za sebou zatím jedno dítě ale musím to sem dat.... Jsem vykouřila asi tak 20 cigaret denně...Po zjištění že jsem těhotná jsem přestala ...Ale musela jsem to vyhledávat v něčem jiném...začala jsem se doslova přežírat....Ale to doslova...Byla jsem jak obrněné tank...Doktorka mě nadávala že moc přibýrám, vysoké tlak jako prase...Pak po porodu to nešlo ani dolů...Nebudu tady obhajovat kuřačky, ale je podle mě lepší a myslete si o mě co chcete,že když si dam max. 1 za nějakou dobu ...tak mě to neuškodí....jak se přežírat sežrat 5 rohlíků na posezení...pak jít muset na císaře a mít jen 2 děti..A teda když vykouříš víc jak 1 ...Tak to teda taky nejsem pro...Kámoška kouřila celou dobu těhotenství okolo té krabičky... Malá se jí narodila předčasně... Byla moc malušká doktoři jí řekli,že po narození bude mít nějakou poruchu...Po sléze se objevilo to,že malá žádnou poruchu nemá ..A je z ní krásná slečna co už chodí do školky...... 🙂 😉

deathy
20. únor 2015

První cigáro jsem si do huby - když už to tak musím říct - dala někdy ve 13. A pomalu se to rozjíždělo, takže se ze mě vcelku brzo stal slušnej kuřák. Samozřejmě na škole taky v rámci peněz, ale kouřila jsem dost.
První těhotenství bylo v roce 2008 - hned jak jsem to zjistila, tak jsem přestala. A nedala si, dokud jsem kojila. To byl další rok a půl navíc. Pak jsem si na zkoušku dala a už jsem v tom zase lítala.
Párkrát jsem zkusila přestat, ale bez výsledku.. na to nemám vůli.
Celý rok 2014 jsme se s manželem snažili o mimčo. Věděla jsem, že by bylo dobré přestat kouřit ještě než se to povede... ale prostě nedařilo se, i když motivace byla. Jenže se furt nedařilo ani otěhotnět a mě se nedařilo přestat kouřit.
Pak se najednou povedlo mimčo a já na testu objevila dvě čárky... bylo to večer, asi tak hodinu před tím jsme si s manželem dali víno, asi jsme něco slavili. Ten večer už jsem si ale další cigáro nedala, protože místo toho jsem měla dvě čárky na testu. A to pro mě znamenalo jasný odložení krabičky.
Do teď se mi o cigáru zdálo asi 2x. Chutě nemám, nervní... asi ani nejsem a to něco málo nervu co jsem předvedla na začátku těhu, přisuzuju hormonům.
S manželem si občas zajdem "na jedno" (já limča), manžel je kuřák, v podniku se též kouří.. nemám s tím problém, nedělá mi to chutě. Spíš se snažíme chodit do nekuřácký části.
Takže za mě... dá se přestat, ale i já vím, že pro mě je jediná motivace to dítě. Jinak mi to prostě nejde. A bojím se, že po kojení zase začnu... ale třeba se stane zázrak a ne. Jen tomu dvakrát nevěřím. Ale budu si moct říct, že prcka jsem tím v bříšku nijak nezatížila. A o to mi jde především.

viola1987
14. bře 2015

zajímalo my mě, jak to slečně dopadlo? zustala s partnerem? přestala v těhotenství kouřit? Bylo něco znát na miminku?
Jinak proč jekouření nezdravé protože, když kouříte červené krvinky místo kyslíku přenáší molekuly oxidu uhelnatého atd., proto je tělo méně okysličované a tími mimčo, proto taky kuřáci mají šedivou kuži a vypadají jak seschlá brambora, jak jsou vrásčití.
Jinak děti kuřaček co já znám mají neustále problémy s pruduškami, pořád na antibiotikách a jelikož jsou z rodin silných kuřáků,kde hulí uplně každý je pro ně hrozná záhada jakto že jsou děti nemocné. Hulit před nimi v místnosti samozřejmě nepřestanou, protože by se tím omezovali.
Vy na výběr jestli kouřit nebo nekouřit máte ale miminka se nikdo neptal to bohužel ty rakovinotvorný hnusy do sebe dostane a nemůže se bránit.
A jinak žádná matka kuřačka si nepřipustí že její dítě má astma a nebo je pořád nemocné proto že kouřila, proto tady není ani jeden příklad matky která by řekla že kvůli kouření má nemocné dítě, buď to nepřizná a nebo tvrdí že je dítě zdravé protože nemá vrozenou vadu, přesto že je každý měsíc u doktora.
Jinak já jsem kouřila nedokázala jsem nikdy přestat, když se mi objevili na testu dvě čárky nikomu jsem to neřekli a na akci mi cigarety přímo vnucovali. Cigareta mi vůbec nechutnala a típla jsem ji. Všechno je to v hlavě,pokud přistoupím k tomu, že když budu kouřit v těhotenství to dítě tím prostě poškodím, tak mi cigareta chutnat nebude,pokud se k tomu ale postavím tak, že budu hledat důvody, proč nemohu s kouřením přestat kouřit prostě nepřestanu. Prostě kdo chce přestane, kdo nechce hledá výmluvy- dítě bude mít absťták a pod, jsem z toho nervosní apod, víc by měl bejt nervozní z toho co dá miminku do vínku.

nonacek
17. bře 2015

předem mého psaní chci říct ,že jsem nekuřačka,ale me by zajímalo co je více škodlivé jestli nikotin a dehet nebo kouř z aut,náklaďáku a smog? Moje kamarádka také tehotna 5mesicu bydli v bytovce u frekventovaný silnice
fakt děs !Když otevře okno tak v byte ma jak v komině..
ona sama je nekuřák , a tak sme probírali toto téma.. do jake míry kouř z náklaďáku ,osobáků traktoru....
+smog ... škodí miminku.
Neopomineme to ze všude čteme...... že co všechno je škodlive včetně jídla ..dětských hraček ...

😲😲😲😲😲

viola1987
20. bře 2015

@nonacek bohužel ale můj názor je takový, že je to stejně škodlivé :( jde o to že vdechujete pasivně, jako kuřák vdechujete plnou dávku. Bohužel tohle s ovzduším prostě ovlivnit nemužeme :( pouze se přestěhovat někam na hory. A to jak a kdy se negativní vlivy projeví záleží až na odolnosti jedince.
Jestli tě mužu uklidnit, tak ve smogu žijí skoro všichni bohužel. :(

jess20
20. bře 2015

ja kourim 17 let jak jsem zjistila ze sem tehotna tak me neslo uplne prestat kourila sem teda 4 -5 slimek denne...pak 3 a pak sem po 3 mesici prestala uplne. Bala sem se prestat hned protoze je riziko potratu...a mela jsem poradny problem prestat po tom 3 mesici a mam ten problem do dneska. Mam stale chut a nervy na dranc ale nedala sem si ani jednu kdyz to tady tak ctu nejsem si jista zda jsem udelala dobre ze jsem prestala protoze mam nervy na dranc...vsichni pisou hlavne spokojena maminka ale me to stejne nedalo podvedome si myslim ze mu ublizim vic kdyz budu kourit nez kdyz budu nervni. No kazdopadne moji rodce kourili mamka i v tehu mela sem oslabene plice kdyz sem byla mala ale nic tragickeho....co si ale pamatuju tak me hrozne stvalo ze nasi kouri kourili doma to pro me bylo hrozny...nechapu to u rodicu opravdu ja jim to davala najevo ale oni nic to je proste mazec byt takovy sobec...ja po porodu vim ze zacnu znova kourit ale nikdy sem nekourila ve svem byte a nebudu ... jsou kuraci a kuraci nejde je vsechny hazet do jednoho pytle...

saruska89
21. bře 2015

Ahoj, tak jsem taky napisu, jelikoz jsem kurak... Kourim deset let, pak posledni dobou i 15-20 cigar denne.. Kdyz jsem se dozvedela, ze cekam miminko desila jsem se hlavne toho co budu delat s kourenim, protoze nezvladnu prestat-chtela jsem prestat uz tolikrat ale vydrzela jsem max den dva.. No tak jsem si reka ze to stahnu ale neprestanu...takze jsem si zapalila i kdyz jsem vedela ze cekam mimi... Jeezis, no jak me to psychicky drtilo??.. Kazdej vdech toho blbyho cigara jsem si vycitala..hlavne mi prisla do hlavy myslenka ze uz ted nemam nastartovano na to byt dobrou mamou,kdyz ani neprestanu kourit...no proste sem stim sekla ze dne na den nekdy v 6tt. A od te doby jsem to nedala do huby a nemusim nad tim premyslet jak moc mu ublizuju a jsem taky hrda jak jsem to zvladla... Takovy ty reci, ze se nedoporucuje uplne prestavat, ze maminka trapi miminko kdyz je ve stresu bez cigara tak si ma radsi zapalit, mi prijdou jen naplast na hodne spatny svedomi tehulek kuracek... Ale zase kazdyho vec... Ale jako silny kurak muzu rict, ze se to da i ze dne na den.. A taky mema silnou vuli, nemam.. Ale pocit, ze ohrozuju vlastni dite ktery nosim v sobe, byl proste drtivej.. Ja si myslim, ze at si to tehulky kuracky omlouvaji jak chteji, kourit v tehotenstvi bylo je a vzdycky bude spatny a nezodpovedny, ale jak pisu, kazdyho vec....tak good luck..

irca23
21. bře 2015

Přestala jsem kouřit v lednu , a v březnu jsem otěhotněla.. 🙂 , a byla jsem dost kuřák.. 15-20 denně.. a kouřila jsem 7let.. , už nekouřím rok a 3měsíce.. 🙂 a doufám že už nezačnu :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru