Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

ilaura100
7. dub 2015

Divim se, ze si k tomu zvaru jeste nenalijete panaka, aby ta pohoda byla fakt fest 😠 .

mandarinkka
7. dub 2015

Já jsem jedna z těch, co přestala kouřit hned jakmile jsem viděla dvě čárky na testu. Ne že by mě hned přešla chuť na cigaretu, ale měla bych pak hrozný výčitky a nemohla bych se na sebe ani podívat...
Ale to jen tak na okraj. Chtěla jsem zmínit svojí zkušenost s dětma kuřaček. Pracuju v kojeneckém ústavu, kde velkou část dětí tvoří miminka ze sociálně slabých rodin, kde maminka běžně vykouří krabičku a neřeší, jestli zrovna je nebo není těhotná (hodně těch maminek znám osobně, takže to není předsudek). Mezi těmito dětmi se opravdu velmi často vyskytují nejrůznější záněty dýchacích cest, zápaly plic, různé alergie a podobně. Když to srovnám s dětma mojich sester a kamarádek, které nekouří, tak je tam ten rozdíl opravdu hodně vidět. Některé děti od nás z práce měla už před prvním rokem několikrát antibiotika, pořád nějaký léky, někdy i hospitalizace... Jestli je to vlivem kouření samozřejmě nemůžu dokázat, ale já věřím tomu, že minimálně částečně ano.. Samozřejmě každé dítě je jiné, jsou tam i děti kuřaček, které jsou zdravé.. Ale dopředu nikdy nevíte jaké bude mít kouření vliv zrovna na vaše dítě, takže pro mě je to naprosto zbytečný a nepochopitelný risk... Chápu, že přestat není lehký, ale pro mě v tomhle neexistuje kompromis, prostě jsem těhotná, tak nekouřím a konec, tady není o čem přemýšlet.... Nekouření mi sice nezaručí zdraví miminka, ale můžu si alespoň říct, že jsem pro to udělala všechno🙂

dannyblakely
7. dub 2015

Já jsem kuřačka a okamžitě, jak jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem si nedovolila, zapálit si. Musela bych být padlá na hlavu. Vykouřila jsem před těhotenstvím cca 6 cigaret denně v průměru. Známá nepřestala a pak si stěžovala, jak jí malej pořád pláče. Se nedivím, holt měl absťák. A ať si o mě myslí kdo chce, co chce, kouření v těhotenství beru jako obrovskou nezodpovědnost a vědomé ubližování miminku a vidět nějakou ženskou s pupkem hulit, na místě bych ji profackovala. To stejné, když ženské hulí u kočárků. Hnus! Já si taky zapálím, ale na hony daleko od malé, tak, aby mě neviděla a když je s někým jiným. Když jsem celý den sama, tak si to prostě nedovolím a nebo si potáhnu z elektronické, když u toho malá není.

ronyx
7. dub 2015

Tak prvně chci říct,že toto téma bylo založeno v roce 2012 a koukám,že už tehdy jsem na první stránce reagovala.Nu nedá mi to a musím říct ještě jedno.Některé z vás tu píšou stylem,autorka chtěla výhradně názor kuřaček,taky vy co nekouříte nás tu nekritizujte......Dámy kdyby vás tu kritizovaly zapřísáhlé nekuřačky,které neví jaké to jé mít chuť na cigaretu,tak možná přimhouřím oko.Ale uvědomte si,že většina holek co to tady kritizuje jsou KUŘAČKY a některé i silné a dokázaly se na tento zlozvyk vyprdnout alespoň přes to těhotenství.Já sama jsem kuřačka.U prvního těhu jsem přestala hned jak jsem otěhotněla,to už jsem tu psala v tom roku 2012.Ano zhruba rok po narození prcka jsem s tím začala znova.Mé důvody jsou jen moje věc,podstatné je jen to,že ač jsem byla na tu cigaretku u kávičky či v hospůdce u pivečka zvyklá ve chvíli jak jsem opět otěhotněla jsem z minuty na minutu cigarety vyhodila do koše a adie.Jsem v 19 týdnu a za tu dobu jsem si nedala ani jednu.Netvrdím,že na ni nemám chuť,že na to občas nemyslím,ale víc pro mě znamená mé dítě než ta pohůdka ala no stres jak vy tomu říkáte.Je to totálně přiblbá výmluva.Pokud jste tak slabé povahy,že vás nedokáže přimět nekouřit jen to,že víte,že nosíte v bříšku miminka,tak si sedněte k počítači najděte si informace ze spolehlivých zdrojů,co prožívá miminko v břiše při každém vašem potáhnutí té pohodové cigaretky. Tam hledejte,né na MK.Najdou se i videa z utz,kde jsou reakce miminek v bříšku vidět.A pokud ani tohle s vámi nehne,tak už nevím.O těhhle sobeckých ženských,které myslí v první řadě na své chutě se ani nedá myslet něco dobrého. 😉

deathy
7. dub 2015

Přesně, vykouřila jsem denně tak krabičku... né když se jen tak někde sedělo, ale prostě... prostě jsem si jí dala i jen tak a ráno jsem nefungovala dokud jsem si prostě nedala cigáro a kafe. Řekla bych, že to už je závislost. Hlavně když člověk vidí třeba k večeru, že už má poslední tři čtyři a už je z toho nervozní, aby mu to na ráno vydrželo... to už není příležitostně.
A přesně takový kuřák já byla. Ale dvě čárky na testu mi to cigáro od huby jasně odendaly.
Manžel je kuřák, takže mám ty cigára denně na očích. Kouří i ty co jsem já kouřila. Chuť by byla. Občas velká... ale ne, nedám si ho. Prostě dokud to mrně bude živý ze mě, z mýho těla, tak prostě si tohle nedovolím. A doufám, že se k tomu pak ani nevrátím... ale to neslibuju nikomu, ani sobě, protože nevím jestli mě to znovu nesemele.
To, jak to může miminko ovlivnit... pozitivně určitě ne. Takže to je pro mě směrodatný a cpát mu to nebudu. Ono totiž v tom bříšku na výběr nemá a i když jsem byla kuřák veliký, tohle prostě dám a kouřit nebudu dokud to bude třeba.

mishell56
7. dub 2015

@maky_s moje mamka je pro mě taky kamarádka, řeším s ní úplně všechno 🙂 to je nejlepší vztah na světě 😉

maky_s
7. dub 2015

@mishell56 já to mám stejně a jestli moji mamku někdo odsoudí za to,že kouřila je mi fuk. Nikoho nepodporuju v kouření,ale zajímá se třeba někdo o tom jak stres je škodlivý nebo že nikotin je stejně v těle matky pokud nepřestala kdo-ví jakou dobu předtím. Co to třeba dělá s mimimkem,když má máma absťák?Zamýšlím se nad tím ze všech stran a nesnáším lidi co odsuzují a jsou s kde kým rychle hotový.Každý člověk je jiný a odsuzující přispěvky mi příjdou zbytečné..nejde přece o to odsoudit,ale zkusit pochopit,napsat názor apod..

jess20
7. dub 2015

Ja si myslim ze si muze delat kazdy co chce je to jeho svědomí, jeho ditě a on mu tvoři budoucnost...Ja sem přestala ale naprosto chapu toho kdo nepřestane....je to totiz hodne tezke a kuřaci jsou sobci ( to si přiznejme ) spise nechapu proc si pak ta matka po porodu zahuluje doma a nejde ani ven? Vsak nemusi prestat ale ji je i na obtiz nehulit diteti pod nos...je to drsne ale odsuzovat nebudu protoze je to opravdu kazdeho vec.Tak vam co ste přestali slava a vam komu to nejde aspon omezte 😉

zofreadee
15. kvě 2015

. .. jsem ve 34tt a kouřím... občas mám někdy deprese z toho ale myslim si že ryzika se můžou objevit i u ženy která nikdy nekouřila..myslim jsi že je to jen věc názoru 😉

martaveg
15. kvě 2015

Nejsem kuracka, ale jsem dite kuracky, mamka neprestala kourit ani v tehotenstvi a co se tech casto zminovanych rizik tyka (nizsi porodni vaha, predcasny porod, vrozene vady, alergie, atd.), tak ja ani bracha z toho nic nesplnujeme.. mamka ani nemela problem s otehotnenim nebo spontannimi potraty, jedine co mohlo koureni ovlivnit je kojeni, ani u jednoho z nas nemela mleko, ale ja osobne si myslim ze to spis bylo z psychickeho duvodu, protoze sama priznala ze kojit nechtela..
v cem nas ale jeji koureni ovlivnilo naprosto jasne je to ze mame oba neskutecny odpor k cigaretam..
samozrejme ze se mi nelibi kdyz vidim tehotnou zenu kourit, vic mi asi vadi zena kourici u kocarku nebo pobliz ditete, ale uplne stejne mi vadi i kourici pubertacka, protoze ta uz v tu chvili to sve pripadne mimco potencialne ovlivnuje a rekla bych ze pokud prestane kourit az ve chvili kdy zjisti ze je tehotna, tak je to stejne uz jedno..
a stejne tak koukam i na kuraky chlapy, nemyslim ze by to mely v tomhle smeru schytavat jen zeny

vera20
15. kvě 2015

je fajn, že se občas objeví maminka nekuřačka, která neodsuzuje. 🙂

martaveg
15. kvě 2015

@vera20 Ale to ja zase odsuzuji a dost hodne a drze 😀 ale spis obecne tabakovy prumysl, smerovat svuj nesouhlas a odpor zrovna vuci tehotnym obetem fungujiciho marketingu vyrobcu tabaku a cigaret mi prijde proste o nicem..

vera20
15. kvě 2015

@martaveg mě se to samotné taky nelíbí, ale proč někoho odsuzovat za něco, když KAŽDÝ dělá občas chyby a hlouposti...

vera20
15. kvě 2015

@martaveg a NIKDO není dokonalý a za to taky nikdo nikoho neodsuzuje...

mishell56
16. kvě 2015

@martaveg Naprostý souhlas, jak jsem tuším už psala jednou, mamka s náma taky kouřila a mě jí museli vyvolávat necelý dva týdny po termínu a bráška je narozený 4 dny po termínu, mě kojila dva měsíce, ale pak musela přestat, chytla hnisavou angínu a brášku kojila 2 roky (přestala ho kojit až když jí mezi lidma lezl do podprsenky a tak) :D, co se týče nižší porodní váhy, tak každý má názor jiný, ale já měla 3300g a brácha 4000g, vady nemáme ani jeden žádné a alergická jsem jen na blbce :D takže tak...já třeba přestala teď, ale hlavně proto abych to po porodu měla lehčí a co se týče mýho syna tak předčasný porod nehrozí jsem dnes 36+3 a s nižší porodní váhou si hlavu nelámu, protože doktor pokaždý řekl že je velkej tak akorát. Jak tu někdo psal je to věc názoru a hlavně věc genetiky, zrovna včera mi volala kamarádka že jí umřela teta na rakovinu plic a to prosím cigaretu do pusy nikdy nevzala. 🙂 🙂

metallico_mondo
24. kvě 2015

Taky se přidám, mamka když mě čekala tak kouřila, jakp malá jsem měla dost zdravotních problémů ale ani bych snad neřekla že by to mohlo být tím kouřením ale kdo vi. Já před prvním těhu velmi vášnivá kuřačka- krabička někdy i víc deně. Po zjištění ze se zadařilo těhu jsem ale hned přestala a vydržela to i nasledujicicj 10m pri kojeni. Pak jsem znova zacla a ted do druheho tehu jsem se doprqcovala na pul krabicky a co? Taky jsem přestala.

patricie2013
11. črc 2015

Ahojky, jak to tady ctu tak zadnou poradnou radu pani nedostala. Ja osobne kdyz jsem zjistila ze jsem tehotba tak jsem hned prestala kourit ale melo to na nasi malou vetsi dopat nez kdyz bych kourila. Kdyz jsem zjistipa ze jsem tehotna tak jsme meli s toho hroznou radost protoze uz predesle pokusi dopadli neuspechem a kdyz mi doktor rekl ze je vse v poradku ale abych nekourila bez vahani jsem souhlasila. Takze jsem prisla domu zlikvidovala cigarety a bylo, ale asi po tydnu nekoureni jsem zacala mirne krvacet po okamzite kontrole u lekare jsme zjistili ze v deloze mam 2x vetsi hematom nez plod ktery kdyz se uvolni tak prijdu i o malou, po okamzite hospitalizaci v nemocnici a neustalich kontrolach a injekci se mi asi po tydnu a pul zeptal co jsem pred tim nez se hematom objevil delala jinak tudiz se hematom nezmensoval a hrozil samovolny potrat ja i dotor jsme byly bezradni. Po neustalich nervach jsem poprosila manzela aby mi do nemocnice prinesl par cigaret vykourila jsem tam adi 3 cigarety denne a po 2 tydnech trapeni se hematom vytratil a sla jsem domu, doma jsem opet prestala kourit ale hematom se do 3 dnu vratil zpet a kolotoc v nemocnici jsem absolvovala jeste jednou s tim ze jsem si rano, odpoledne a vecer zapalila a diky tomuto jsem tam byla uz jen 5 dni. A doktorova rada ktery je zatvrzeli nekurak byla. Vase telo po potratech a mimodeloznim tehotenstvi se s nynejsim tehotenstvim neumi poradne vyporadat a kdyz mu zeberete jeste latku na kterou je zvykli budete tu za tyden zpet, tudiz jsem celou dobu tehotenstvi vykourila 3-5 cigaret dene a vse probjehlo v ramci moznosti dobre. Mala bude mit pristi mesic 2 roky a muzu rict ze je sikovna sedet zacala v 5 mesicich, chodili jsme uz v 9 mesicich a od roku a pul jsme bez plynek i v noci, co se tyce motoriky je na dvou a pul letem diteti a mluvu ma na 3 roky co se tyce imunity jsme meli jen jednou antibiotika cca ve 4 mesicich jinak nas netrapila uz rok a trictvrte ani ryma. Ne ze bych koureni v tehotenstvi nebo pri kojeni doporucovala ale nekdy to proste jinak nejde jen pro maminky ktere radi odsuzuji a

kristinasaxi
11. črc 2015

Moji rodiče oba kouřily celé moje dětství, nevím, jestli mamka kouřila v těhotenství, ale vyrostla sem v kuřácké domácnosti. Moje imunita byla nulová, ustavičně píchané ucho, nachlazení, angíny, trhané mandle... V pubertě se to opakovalo, tentokrát k tomu přibyly ještě punkce a chronický zánět dýchacích cest. Takže ano, milé kuřačky, díky svým rodičům, kteří nedokázaly přestat ani v přítomnosti svých dětí sem "zcela nepoznamenaná"!

lenka56501
14. črc 2015

Jsem nekuracka,ale ma kamaradka ma dve deti a kourila cele tehotenstvi,behem kojeni,proste neprestala.
Holcicky se narodily s 50cm s vahou 2,90 a 3,06kg.Od prvopocatku uz v porodnici byly holcicky ubreceny a doma take.Pokud nebyly u prsu nebo spinkali,brecely.

jess20
19. črc 2015

Ja si teda osobne myslim že je horsi kourit mimcu doma nez v tehu tam je prece jen trochu chranene...ja sem se strasne trapila v tehu bez cigaret ale jsem na sebe pysna ze jsem toho nechala horsi je pak vydrzet to po porodu ale rikam nekdo pak zacne hulit doma a to je o hodne horsi ja take vyrostla v kuracke domacnosti a je to humus

jess20
19. črc 2015

@patricie2013 nekdo takovou reakci vazne ma a pak se setkate akorat s odsuzujicima kecma to jsi mela prestat nez si otehotnela a bla bla kaslat na ne hlavne ze jste to zvladli .-)

barinkas
19. črc 2015

@kristinasaxi nezávidím, moje máti taky v těhu kouřila, ne nějak hrozně, ale ano. Otec kouřil pořád, celé dětství. Na angíny jsem trpěla, si pamatuji, že všichni mívali chřipku, já furt angína a angína. I spálová angína, zápaly plic. později se k tomu přidala alergie, trpím doteď. Imunita se časem "vypracovala", teď krom alergie nemocná nebývám.
Možná kvůli tomu všemu jsem až nepříčetná, jak někde jsme a někdo mi fouká na malou kouř. Já cigaretu do ruky nevzala, nesnáším ten smrad.

A jak tu někdo píše, že dítko je šikovné, že v 5 měs. sedělo, i když matka kouřila, tak na toto kouření vliv nemá... Kouření ovlivňuje úplně něco jiného...

cattus
19. črc 2015

Moji rodice jsou oba nekuraci.. a stejne od detstvi jsem trpela na anginy a chripky,o tom ze mam nekolikrat pichane oba usni bubinky kvuli zanetu stredniho ucha nemluve. Antibiotika jsem mela i sestkrat do roka a jsem alergik-travy obilniny a spousta stromu. Takze zase smahem odsoudit rodice za to ze kvuli jejich zlozvyku jsme v detstvi byli nemocni nejde.
U me po dlouhych letech,skoro v dospelosti,zjistili ze mam narusenou imunitu. Prosl jsem si rocni lecbou a jupi anginy se mi vyhybaji a chripky temer taky.
Ja jsem kurak a prestala jsem kourit par dni po tom co jsem objevila 2 carky. A to jen pro to ze jsem vahala jestli si miminko necham. Ted jsem bez cigaret cca 5tydnu a zvladam to. Jen v prvnich asi 4 dnech jsem mela na cigaretu silenou chut, ale vule byla silnejsi. Doufam ze miminko bude v poradku a ze tech par tydnu ktere si uzivalo se mnou "nikotinoveho rause" na nem nenecha zadne nasledky.

kecalka2
19. črc 2015

Ahoj holky taky přidám své zkušenosti z okolí.Mám plno známých co v těhotenství kouřili neznám snad žádnou co by hulit přestala.U všech teda když se mimi narodilo bylo vše ok.U pár jsem postřehla že bylo dítě uknourané a nespalo a to skoro do dvou let!!!Ta jedna máma z toho byla už na nervy.Mám tetu ta má tři děti u prvního čekala dvojčátka přestala kouřit byla hodně silný kuřák tak celý těhotenství myslela na cigerety a zezačáku určitě byli abstáky.Děti se narodily stejně uknourané a nervozní.U druhého těhotenství kouřit nepřestala a narodila se jí zdravá hodná holčička .Zas u mojí sestřenky ta kouřila hodně moc se narodil kluk a lituje toho že kouřila.Malej má sníženou imunitu,je pořád nemocný a když se narodil tak pořád plakal a dusil se takže si asi umíte představit ten strach.Dávám jen příklady z toho co vím některé mají ted už dospělé děti zdravé jiné ne.Myslím že je to hlavně i o štěstí ale zase nač ho pokoušet?

kacinda
19. črc 2015

Tak Já jsem kouřila také,rodila jsem ve 40.tt,během těhotenství jsem zadne komplikace neměla a malý se narodil s míra mi 51cm a 3780g. Podotýkám ale,ze jsem kouřila pouze ty úplne nejslabší slimky, malému je ted rok a půl a ještě ani jednou nebyl nemocný (klip klep). Ale stejne neni nad pocit když jsem přestala kojit a dala jsem si normální cigaretu s kavickou a úplne s čistým svědomím 🙂

kacinda
19. črc 2015

A ještě jedna informace při nekuracky- dite mi spí od narození celou noc az do sedmi do rána bez jakéhokoliv buzení a knourani 🙂

kecalka2
19. črc 2015

@kacinda Já mám právě taky samé známé co prostě nepřestaly neznám ani jednu co by přestala kouřit proto mě pak udivujou diskuse kde nikdo nekouří nebo přestaly ale když jdu ven a vidím těhule jak hulí všude vidím těhotný co kouří i v nemocnici.Já nekouřím je to každého věc jen sem napsala své zkušenosti z okolí žádná maminka nemá zdravotní komplikace až u těch dvou dětí.A některé z nich jsou vzteklé a pořád pláčou ale zas u některých maminek spí celou noc.Je to individuální.At si každá máma dělá co chce

pladik
19. črc 2015

@stoupicka9 Vím, že jsou to už tři roky od tvé reakce a určitě nebudu nikoho odsuzovat ale docela jsi to zabila :D
Jo a taky jsem četla že by lidi ve tvém okolí by neměli v tvé blízkosti kouřit tak nevím co všichni maminy dělají, když jsou těhu, to jako nejdou ani nikam do hospůdky na pivečko nebo vínečko??????
Tahle věta je mega ftipná :D Takže nejenom kouřit ale i chodit do hospody chlastat :D

pladik
19. črc 2015

Já jsem teda nekuřačka a zarputilá odpůrkyně kouření. Nikdy bych ani nemohla mít partnera kuřáka - fujtajbl.... No ale.... Jedna zkušenost z okolí - holčina - 19 let - otěhotněla, kuřačka, kouřit nepřestala, dokonce ani marihuanu a do toho hodně pila alkohol.... Dcera má teď myslím 4, vždycky když ji potkám, tak si říkám, jestli jim ji v porodnici nevyměnili.... Je zdravá, chytrá, ukecaná a pěkná 🙂 Hodně jde ale taky o výchovu, znám jak její matku, tak babičku a kdyby se o malou nestarala právě babička tak by takhle ukecaná a chytrá nebyla. No a moje ségra přestala u prvního těhu a vydrželo jí to i přes kojení a i přes druhé a do teď. 8 let nekouří a má krásné a zdravé holčičky 🙂 Je to hodně o štěstí ale já bych si to teda nelajzla. Nedokázala bych to unést, kdyby mimčo bylo nemocné a já věděla, že jsem hulila. Takhle budu vědět, že jsem udělala co jsem mohla. Pro mě zas závislost na sladkém je peklo - i když mě to teď v začátku neláká a doufám, že mi to vydrží 🙂

mishell56
19. črc 2015

@pladik Sladké není tak hrozné 🙂 klidně si dejte 🙂 proč by ne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru