Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

camelinka
30. dub 2012

@kacito ja kourila a posledni cigo sem tipla kdyz sem se dozvedela ze jsem tehu,proc by za mou blbost a slabost mel trpet bezbranny clovicek?
Jde to,jen se musi chtit,protoze tady alibismus opravdu neni na miste. Aby sis nemusela nekdy neco vycitat, jasne, mrnousovi nemusi nic byt, ale taky mu muze byt neco, o cem si do smrti nebudes jista ze si to nezpusobila ty.

caricia1
30. dub 2012

Ano,taky se tu řeší následky kouření v těhu...Mě ale šlo i o to,že bych si na té cigaretě ani nepochutnala s vědomím,že do sebe táhnu ty humusy a moje dítě to musí trpět.Je to hnusný a sobecký.

luciste
21. kvě 2012

Ahoj Kacito, ja mam dve deti, kourila jsem u obou v tehu, u druhyho mimca od zacatku i po kojeni, priznavam, kolem sesti cigaret denne, jsem cune, vim, ale pomoct jsem si nedokazala, navic ja mela v obou tehu na to cigaro neskutecnou chut, obe deti mam zdravy, kluk mel skoro 4 kila a dcera 3,5. znam spoustu mamin, co kourily a deti maji ok a na druhou stranu vic tech, co s tim HNED sekly a deti maji zdravotni problemy. podle me to neni o koureni ci nekoureni, ale o klice.

jop
21. kvě 2012

@luciste bože, další taková úplně blbá. To nejde jinak komentovat.

simonisko
21. kvě 2012

@jop Nechápu, proč by měla být blbá...má svůj názor...příště to nekomentuj, když to neumíš slušně... 🙄

jop
21. kvě 2012

@simonisko no můj názor zase je, že říct o "luciste", že je blbá, je pro ni skoro pocta. Mezi přáteli bych matku, která vědomě ubližuje svému dítěti, které se nemůže bránit a ještě má tu drzost svoje neomluvitelné chování omlouvat, nazvala ještě úplně jinak.

simonisko
21. kvě 2012

@jop Jo?Tak začni...já taky kouřím...a tvrdý!

jop
21. kvě 2012

@simonisko jak jsem psala výše, zcela upřímná jsem jen mezi přáteli. Ale teď už aspoň chápu, proč se jí zastáváš.

simonisko
21. kvě 2012

@jop Chudáci tvoji přátelé...očividně musí mít všichni jenom tvoje názory...nedej bože, kdyby někdo odporoval... 😀

jop
21. kvě 2012

@simonisko 😀 no comment.

jop
22. kvě 2012

Chtěla bych sem napsat svoji čerstvou zkušenost. Dneska dopoledne jsem šla se sestrou po ulici a míjela nás mladá holčina (cca 25 let) s cca 2 letým klukem. Kluk vypadal zvláštně, měl evidentně nějakou duševní vadu, vypadal opožděně, vydával divné zvuky, šilhal a byl takový roztěkaný. Moje sestra tu holku pozdravila, ta jí nervózně odpověděla, popadla dítě a táhla ho pryč. No a sestra mi říkala, že tohle byla její kamarádka, která v těhotenství kouřila (nevím kolik cigaret denně), ačkoli jí všichni vč. mojí sestry říkali, ať neblbne, že dítě to může poznamenat. Takže dítě se narodilo s nějakou vadou, holka se uzavřela do sebe, nekomunikuje s kamarádama, dítě nikomu víc než rok neukázala. Evidentně se nemůže vyrovnat s tím, co svým nezodpovědným a totálně sobeckým přístupem tomu malému zřejmě způsobila (možná to bylo kouřením, možná ne, kdo ví?) a já se jí teda ani nedivím a je mi jí líto, nicméně děcka je mi líto mnohem víc - i když otázka je, kdo teď víc trpí.
Takže takhle to milé dámy - kuřačky může taky vypadat, když nebudete mít "kliku", jak napsala výše osoba s přezdívkou "luciste".

lucajdak
22. kvě 2012

@jop naprosto souhlasím.Před těhu jsem kouřila taky, asi měsíc před otěhotněním jsem přestala a řeknu ti, vůbec mě to nechybí, to mimčo za to stojí, je to hodně silná motivace, si říct, přestaň!Nejvíc mě vadí, že kolem mě tchýně a tchán kouří a vůbec jim to nedochází, takže já odcházím, protože to čuchat už nemusím.
Můj manžel si kvůli mě a vůbec i kvůli sobě koupil ekol.cigaretu, vubec to nesmrdí, začal kouřit méně a já pevně doufám, že přestane než se to narodí......hodně sil přeju!!!

lucajdak
22. kvě 2012

@pavluska01 krásně jsi to Pavli napsala🙂

fiallinka
22. kvě 2012

Zakladatelko, já nekouřím, ale nechci tě odsuzovat jako dámy přede mnou - jasně, lepší je nekouřit, ale už jsem několikrát četla, že než zkusit téměř násilím přestat a být nervózní, mít abstinenční příznaky - což se taky přenáší na dítě, je kouřit, ale velmi málo, omezit to na maximum - to by tolik nemělo vadit. Je přece jen rozdíl, jestli vykouříš krabku nebo dvě, tři lehké cigarety denně...

fiallinka
22. kvě 2012

A možná bys mohla pouvažovat o náhradě cigaret nikotinovými náplastmi, taky je to prý míň škodlivé...

lucajdak
22. kvě 2012

@simonisko omlouvám se, ale taky to kouření v těhu neuznávám a dost tvrdě bych o tom člověku řekla, že je blbá, nebo možná i něco horšího.........to není fér kvůli tomu nenarozenému človíčku přeci....

lucajdak
22. kvě 2012

když už jsme u toho jak je to vlastně s alkoholem? Ještě tu chybí taková diskuze😀😀
Zaplať pán Bůh že mi chutná nealko pivko.....to je hrozný jakou já mám chuť si dát třeba Plzeň😀

luciste
22. kvě 2012

No jo, nekdo ma holt pevnou vuli, jiny ne. kazdopadne muj nazor, ze je to o klice, trva. ja nijak přezdravě nejedla, kdyz jsem cekala dceru, ted vas, kriticky, dorazím, jsem kourila, jedla tataráky, ALE byla jsem v pohode, stastna, natesena a pozitivni a to si myslim, ze se na mych detech odrazilo nejvic. a ne par cigaret denne. vsem krasne, spokojene deticky. 🙂

luciste
22. kvě 2012

A jeste jsem chtela napsat, ze u dcery jsem se jednou v sestem mesici zapovidala u nas na sidlisti s jednou babcou, ze ktere vypadlo, ze 40 let pracovala jako porodni asistentka v Motole a bavily jsme se i o koureni a rikala mi, ze znala tolik zdravotnic, co kourily a ze jednu rodici doktorku dokonce pašovaly na zachod, aby si mohla jit zakourit. ze pokud clovek nekouri krabicku, tak muze byt v klidu. ja tedy opravdu neznam zadne dite, na kterem by to zanechalo nasledky. ale znam spousty vzornych maminek, ktere to stesti na zdrave dite nemely. a u tech bych pochopila, kdyby me nazvaly cimkoli a nemela jim to za zle. tak a ted do me, děvčata. 🙂

jop
22. kvě 2012

@luciste no já ti to přeju, že máš zdravé děti, ale podle mě to byl zbytečný risk - kouření i tataráky. Kdyby se to někde zvrtlo, tak teďka tak šťastná nebudeš. Jinak já byla natěšená a v pohodě i bez cigaret, alkoholu atd. (a že já jsem hodně velký milovník dobrého vína!), protože přece moje spokojenost se neodvíjí od toho, jestli si dám např. skleničku nebo ne, nejsem závislák 😉

mm_mm
22. kvě 2012

Vím o případu, kdy se kuřačce narodilo hluchý dítě a jiný zase dítě s šesti prstama. U obojího bylo doktorem řečeno, že cigarety mohly mít vliv (jistotu ti nikdo nedá).

jop
22. kvě 2012

@luciste no ono je to taky hodně o tom, že velmi málo maminek v těhotenství kouří (naštěstí), takže logicky znáš víc "postižených" dětí těch maminek, které byly "vzorné". Ale výzkumy, které se tím seriózně zabývají, mají dostatečně reprezentativní vzorek maminek - kuřaček, aby mohly prohlásit, že děti maminek-kuřaček mají víc zdravotních problémů než děti maminek-nekuřaček.

mailli
22. kvě 2012

@luciste no, neměla bych sem jako nekuřačka psát, ale vcelku s tebou souhlasím. kouření v těhotenství se mi sice vůbec nelíbí, ale přijde mi schůdnější si zapálit (= snížit to tedy na minimum nebo třeba využít e-cigarety nebo náplasti nebo já nevím, co všechno je na trhu) a být v pohodě, než se stresovat tím, že "strašně chci, ale nesmím ani jednu"... a ano, je to dost i o tom štěstí. takže teď budeme kamenované asi obě dvě 😀

kocicinka
22. kvě 2012

Moje máma v těhotenství ( a pak dále celé dětství přede mnou v bytě) kouřila a následky u mě- neustále záněty horních a dolních cest dýchacích. Problémy ve škole: nesoustředěnost, LMD( lehká mozková dysfunce). Jako mimino jsem měla nízkou porodní váhu a po porodu podezření na zápal plic. Dodnes mě pronásledují živé sny, ve kterých se mi zdá, že se dusím. Sama jsem kouřila 3 roky, přestala jsem před 10 lety. Tedy dá se říct, že se ty následky začaly projevovat až později, takže když nějaká máma kuřačka napíše, že má zdravé dítě, tak to ještě nemusí nic znamenat.

luciste
22. kvě 2012

Dík, Mailli. 😉
Ja tehulí kuracek znam dost. ale maloktera to jen tak mezi řečí přizná. samo, ze s brichem nehuli venku.
Pravda, ta stara pani mi rikala, hlavne ne alkohol, ten je previt na mozek mimca.
Jsem zastancem psychicky pohody, od ktery se odviji fyzično a k tomu zkratka u me tatarak a cigára patrily. 🙂

luciste
22. kvě 2012

z moji rodiny kourili vsichni, kdyz jsem byla mala, v osmdesatych letech nekouril malokdo, myslim.

kocicinka
22. kvě 2012

Jenomže nedostatek kysliku, který mimino v děloze díky kouření má, má taky negativní vliv na vývoj mozku.A celkem dost podstatný.
Je jasné, že kuřačky si obhájí i svojí vlastní smrt, pokud jim někdo sáhne na jejich nádobíčko, známe. Takže kouřením ke šťastnému a zdravému dítěti a hlavně ať je těhule v pohodě, nad to není. 🙂
A už mlčím

stoupicka9
22. kvě 2012

@kacito Ahoj, taky ti přidám mojí zkušenost, ale bude se úplně lišit od toho co tu skoro každý píše. Je lepší když přestaneš, ale pokud ti to způsobuje stres a nervozitu, tak si dej ale jen tak 1-2denně pro uklidnění. No a co se přihodilo nám? Já zjistila že jsem v5tt a tak jsem přestala ze dne na den abych měla klid na duši. Byla jsem taková nervozní ale dala jsem to. Ale bohužel ve12tt nám zdělili že máme vývojovou vadu a musíme na přerušení. O mimi jsme tedy přišli. Z bolu jsem začla znovu a při druhém těhu jsem to omezila na 2-3denně(při oslavě někdy i víc). těhu bylo v pohodě přibrala jsem i 22kg což není málo 😀 A jak se říká že děti kuřaček jsou menší a nedonošené není taky pravda. Já rodila o 7dní po obou termínech a malej měl 4150g a 54cm.🙂 a to jsem nejedla ani žádné vitamíny neboť nespolknu prášek hned ho vyzvracím. Už mu jsou 2,5roku je naprosto zdravý, a do dnešního dne jsme skoro ani doktora nepotřebovali nebýt povinných prohlídek.Vím že mě tu většina lidí odsoudí, ale je to tak jak se to stalo. A další věc, švagrová má o měsíc starší mimi a ta nikdy nekouřila a žrala samý vitamíny a malej se narodil o 14dní dřív a jeho váhy byli 2900g a 49cm.Je určitě lepší když přestaneš,ale když to nedáš tak to aspoň zmírni. Jo a taky jsem četla že by lidi ve tvém okolí by neměli v tvé blízkosti kouřit tak nevím co všichni maminy dělají, když jsou těhu, to jako nejdou ani nikam do hospůdky na pivečko nebo vínečko?????? 😒 Tam je taky dost zakouřeno.Tak hodně štěstí ať jste hlavně zdraví.

luciste
22. kvě 2012

souhlas, stoupicko9.
a, kocicinko, proc jsi teda hulila, kdyz ti to odjakziva tak vadilo a mela jsi zdravotni problemy?
to s zivymi sny, promin, ale to se mi zda prepísknutý trochu.. to zavani nazory jako bonding nebo cisar, který ti taky daj celozivotni nasledky dle novych teorii..

stoupicka9
22. kvě 2012

@jop tvojí kamarádkou bych ani náhodou nechtěla být ani já. Plně souhlasím se @simonisko. Je to pouze diskuze o názoru tak proč tu hned někoho nazíváš že je bllá, když má jiný názor a ty s ním nesouhlasíš. Všichni tady píšou svý názory i když s kouřením v těhu nesouhlasí ale nikomu tu hned nenadávají. Tak to nečti, když tě to rozčiluje a najdi si jinou diskuzi 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru