Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

stekkna
3. zář 2015

@vera20 nechápu proč by jsme neměli chodit do diskuze. Nehledě na to že nikdo nepsal že jsme nekuřačky....mimochodem..jedna dvě cigarety asi neublíží ale přes 30 denně určitě ano!!!

vera20
3. zář 2015

@stekkna kouření v těhu je opravdu každého věc, některá s tím nemá prblém, jiná proto nemá pochopení a nikdy by to neudělala. Ale to neznamená, že je takové tady budete urážet. Já bych taky 30 denně nevyhulila, rozum a hlavně svědomí by mi to opravdu nedovolilo, ale to neznamená, že je špatná matka.

stekkna
3. zář 2015

@vera20 Nikdo neřekl že je někdo špatná matka, mě to ani nenapadlo.... jinak jsem prostě toho názoru že to není jen věc matky...a není....co dítě, co třeba otec....co když je dítě nakonec nemocné...dítě má pak v životě problémy a otec s tím pak také musí žít,sourozenci....

vera20
3. zář 2015

@stekkna když to prostě nejde přestat, tak prostě nejde a můžeš mít sebe lepší motivaci, jo miminko je nejlepší motivace-to je pravda, ale bohužel si dovolím říct, že závislost převládá nad motivací a pak stres a různé osobní problémy. Tu paní neznám, která kouřila 30 denně v těhu, ale kdo ví co měla za problemy, v čem se potácela....Já mít nějaké osobní problémy, taky bych si to cigáro neodřekla-to přiznávám. Některé věci ani zdravě žijící nastavající matka neovlivní a myslím, že to každého věc je. Je to věc té dané osoby...tatínek,sourozenci-ti to miminko v sobě nemají, jen ta žena a je momentálně na ní jak s tím stavem naloží....

vera20
3. zář 2015

a ještě chci k tomu dodat, tím nechci a ani nebudu podporovat kuřačky. Jen prostě neodsuzuju, jen řeknu, že chudák to miminko v ní, a snad se nic nestane.... Jen tohle k tomu dodám.

stekkna
3. zář 2015

Myslíte že nemoc dítěte si v sobě nese jen matka....to asi těžko že....potýká se s tím nejen matka, ale i dítě a rodina

vera20
3. zář 2015

@stekkna v těhotenství jen ta matka. v těhotenství to je věc jen té matky, po narození bohužel už to je věc celé rodiny, ale to že ženská kouří v těhu je to věc jen té ženy

stekkna
3. zář 2015

@vera20 Ne to prostě není protože to pak ovlivní všechny.....bude to mít následky....je to věc především i partnera, protože jde i o jeho dítě

matul13
3. zář 2015

Zeny, co teda nedokazu omezit cigarety, vobec neodsudzujem, neni to jednoduche, tak aspon kupte si Slim, stoja stejne a tie najlahcie maju vsetkeho 8 krat menej skodlivyn /0.1 dehet, 1 nikotin, 0,1 oxidu uh./ oproti normalnej cigarete, su fakt hooodne slabunke, ale staci to.

marti87
3. zář 2015

@kacito jako absolutně nechápu na co se ptáš? Co chceš slyšet? Že pár cigaret za den miminku neublíží? Nebo potřebuješ slyšet, že nejsi špatná když v těhotenství kouříš? Podle mě je to neuvěřitelně sobecký a nezodpovědný. Že někdo kouří je samozřejmě každýho věc a nikomu do toho nic není, protože škodíš leda tak sobě. Jenže když jsi těhotná tak už to není jen o tobě, ale i tom maličkém co v tobě roste a každej šluk z tvojí cigarety mu ať už více či méně prostě škodí a není to vůči němu fér!! Ráda bych dodala, že jsem jsem kouřila 10let krabku denně a přestala jsem před 2 měsíci když jsem zjistila, že jsem těhotná... v žádným případě by mě nenapadlo si zapálit a dávat dávky nikotinu, dehtu a dalších škodlivin miminku! Pokud si rozumná ženská tak je to víc než jednoduchý - prostě ti na dítěti záleží a nechceš mu ubližovat. Nebo jsi naopak neuvěřitelnej sobec, kterej by snad ani dítě mít neměl když mu vědomě ubližuje... jde o to jestli bys chtěla nebo jestli chceš! protože pokud chceš tak jde všechno.

ditusska
15. zář 2015

Pokud budoucí maminka nedokáže pro dítě, které čeká, udělat to, že přestane kouřit, tak co pro něj bude dělat až se narodí???? Dítě je vždy na prvním místě a chuť na cigaretu holt musí jít stranou. Paní co tu začala diskuzi na toto téma a je evidentně těhotná kuřačka by zasloužila, pardon za tento výraz, dostat na držku a vůbec by o sobě neměla dávat vědět. Omlouvám se, ale toto mě vždy dostane do varu.

matul13
15. zář 2015

@ditusska to su silne slova, ja som si prilezitostne zapalila, to znamena, ze som spatna matka? moje deti su zdrave! v zivote im nic nechybalo! a su snad najslusnejsie z okolia ! Mas este nejaky problem?

snazimese2015
15. zář 2015

@matul13 já s Vama souhlasim, protože když je žena těhotná přestane ze dne na den kouřit tak abstak nedostane jen maminka ale i plod (miminko) neříkám hulit jako fabrika ale omezit na minimum ,znám maminku co kouřila málo v tehu a má krásné zdravé miminko a pak znám jednu která přestala hned ,miminko neskutečně urvane a má neskutečné křeče ,kouřila přes deset let tak nikotin je v těle a v krvi která se dostala až k miminku.

matul13
15. zář 2015

@snazimese2015 dakujem, myslim, ze pokial je v tehotenstve vsetko s mierou, miminku by nemalo nic ublizit. Stejne vzdy vyhraju geny rodicou. Mam kamaratku, ktora nepije, nefajci, ma zdravu zivotospravu a aj tak mala chore dietatko. A naopak... Hlavne vsetko s mierou 🙂 vklude a bez stresu

snazimese2015
15. zář 2015

@matul13 neděkuj te je to pravda ,je fakt hnus vidět miminko který má abstak ,a i doktorka mi řekla omezit ne přestat ,protože kdybych přestala tak mu uskodim víc a to se teprve snažíme o první 😉 😉

stekkna
15. zář 2015

Ten absťák pro plod není tak škodlivý a silný jako následné účinky cigarety..... Navíc si tím absťákem dodnes nejsou doktoři jistí....Je to spíš o tom že se nechce matce. Já taky přestala.

@matul13 to že máte zdravé dítě je skvělé. Ovšem i u něj se mohli účinky cigaret objevit, jste spíše jedna ze šťasně vylosovaných, jejíž dítě na to nedoplatilo.

Mám sousedku a ta také kouřila cca dvě cigarety děnně. Narodila se jí holčička, měla ale postižené plíce, doktoři jí řekli že je to na 95% tou jednou nebo dvěmi cigaretami. Sice je tam 5% ale kdo ví.Ted si to bude celý život vyčítat...Stálo by Vám to za to?

@ditusska Jsem stejného názoru. Nerada lidi soudím, ale v tomto mám jasno. Jsi těhotná? PŘESTAŇ KOUŘIT. Můj děda kouřil skoro 3krabičky denně. Přestal ze dne na den...takže přestat lze, jen jde o vůli a v dnešní době, kdy pomohou i lékaři, lékarníci, odborníci na závislosti....nechápu kde je problém

stekkna
15. zář 2015

@snazimese2015 Vy se teprve snažíte a i tak vám řekla at nepřestáváte? To bych vaší doktorce chtěla potřást rukou, opravdu, poklona. Sestra chodí do Prahy do vyhlášeného centra pro umělé oplodnění, kde jsou opravdu kapacity i z jiných zemí. Řekli ať přestane, okamžitě. Tělo všechen ten sajrajt vylučuje a než dojde k oplodnění může to trvat třeba rok a pak žádný absťák nehrozí.

ell88
15. zář 2015

Taky jsem kouřila a kourim pořád, cekam třetí, vzdy hodně omezím. ..Deti už mám větší, donosene, zdrave, v živote neměli jinou nemoc než rymu a kašel. .znám spoustu dalších a také mají zdrave deti. .

snazimese2015
15. zář 2015

@stekkna nikotin se v těle drží až 10 let já kouřim od mých 16 tedy 9 let ,nechci mít dítě který bude mít abstak a za tím si stojím

hanih
15. zář 2015

@snazimese2015 To nechapu - ty nechces, aby tvoje zatim jeste ani nepocate miminko melo abstak, tak misto abys zacala ten obsah nikotinu v tele snizovat, tak mu jeste pridavas? Vzdyt to nema logiku... Az se narodi, bude mu ten nikotin chybet o to min, cim min ho v tele budes mit behem tehotenstvi, ne?

snazimese2015
15. zář 2015

@hanih to bych musela čekat hooodne dlouho než veškerý nikotin z těla dostanu ,říkám kouřim 9 let ,minim kojit .Chci vidět kohokoliv kdo přestane kouřit že dne na den a není nervózní a nechybí mu cigarety ,a jen tak mimoto je snad každého věc jestli kouří nebo ne 😉

hanih
15. zář 2015

@snazimese2015 Ja ti to neberu, delej, co sama uznas za vhodne. Jen jsem proste musela upozornit na nelogicnost toho argumentu. Proste pokud nechci dite s abstakem, zacnu delat vsechno proto, abych toho nikotinu v tele mela co nejmin. Nerikam cekat deset let, nez se vylouci vsechen, ale zacit ho snizovat minimalne v momente, kdy se o dite zacnu snazit, to znamena prestat kourit. Nez otehotnis, muze to trvat treba pul roku, rok, a do te doby bude hladina nikotinu v tele urcite nizsi, nez kdyz clovek kouri a tim v podstate ten obsah nikotinu naopak zvysuje. Tim, ze neprestanes, do tela dodavas dalsi nikotin, a o to vic pak bude ovlivnovat miminko. To je muj nazor.

snazimese2015
15. zář 2015

@hanih já jsem to pochopila proto místo dvou krabiček denně si dám maximalně 5 cigaret ja snizuju už teď

stekkna
15. zář 2015

@snazimese2015 to jsou kecy. Každé tělo pracuje jinak. Absťákem se myslí pokud kouříte velké množství cigaret a utnete to ze dne na den. Tohle jsou akorát kecy někoho kdo je líný přestat kouřit i pro svoje dítě. Ještě ho ani nečekáte a místo toho aby jste začala něco dělat tak si vymýšlíte hloupé výmluvy :D Ale to je vaše věc, dělejte jak myslíte.

stekkna
15. zář 2015

Už po roce se z těla vyloučí ten největší sajrajt. Ale i feťačky mají většinou zdravé děti takže proč by měli ublížit cigarety

snazimese2015
15. zář 2015

@stekkna JO JÁ SI BUDU DĚLAT CO CHCI A KDY CHCI NIKDE NENÍ NAPSÁNO ŽE SE MI DÍTĚ NĚKDY POVEDE

stekkna
15. zář 2015

@snazimese2015 TO SAMOZŘEJMĚ DĚLEJTE. A NENÍ TO NIKDE PSÁNO. PŘÍRODA SAMA VÍ KOMU NADĚLIT.

snazimese2015
15. zář 2015

@stekkna prd příroda na tu já nehraju

hanih
15. zář 2015

@snazimese2015 Jenze pro to miminko je zasadni, kolik mas v tele nikotinu v dobe tehotenstvi, ne pred nim. Tudiz kdyz bys prestala hned ted, budes mit v tele v dobe poceti mnohem min nikotinu, nez kdyz budes kourit dal, byt mene. Proste ten nikotin ti z tela mizi rychleji, kdyz tam uz zadny nedodavas, nez kdyz ho prizivujes byt treba jen jednou cigaretou denne.

stekkna
15. zář 2015

@snazimese2015 nehraj, ale tak to je. Já sama jsem dnes po zákroku, miminku přestalo bít srdíčko. Vím že pokud to tak má být, bude to tak. Přeji Vám aby Vám to vyšlo a brzo jste se těšila na miminko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru