Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

vera20
21. črc 2015

navíc, jíst hermelíny a plísnové sýry a tatarák-to mohou být zase prohřešky nekuřaček a taky jim za to nikdo nenadava, protoze se nesmí....

kacinda
21. črc 2015

@kockopes2724 protoze tohle téma se jmenuje jak ovlivnilo kouření Vaše miminko v tehotenstvi. Ne pojďme říkat jak je to hloupe. To ví snad každý

somalicats
21. črc 2015

Sama jsem nekuřačka, v rámci jedné ze svých dvou profesí navíc spolupracuji s Centrem pro odvykání kouření při VFN v Praze. I těhotným kuřačkám, které mají problém přestat, se dá pomoci - nikotin miminku až tak nevadí na rozdíl od snížení množství kyslíku, ke kterému v té děloze po vykouření cigarety bohužel dochází. Je to jen o tom chtít a začít nejen pro sebe, ale hlavně pro to miminko něco dělat a nebát se vyhledat odbornou pomoc, pokud to těhotná kuřačka sama nezvládá.
Moje sestra je kuřačka, nepřestala ani v těhotenství, nechtěla to řešit. Výsledek - má 2 děti, obě s nízkou porodní váhou, starší o půl roku opožděná ve vývoji (tehdy kouřila v těhotenství cca 5 denně), počínající ekzém, mladší zatím vývojově OK, ale to neznamená, že se k něčemu nedopracují později (ve druhém těhotenství kouřila 2-3 denně). Starší je čtyřletá, mladší sedmiměsíční. Nechť si každý udělá obrázek sám.

madrilena
21. črc 2015

@vera20 jednak jsem psala zkušenosti z rodiny a jedna jsem psala vědomosti zdravotníka; kdybych třeba měla glykosúrii a neznala možné následky pojídání cukru i přes potenciální diabetes, tak bych byla ráda kdyby někdo řekl, že to může plodu ublížit a ať přestanu jíst cukr; lidé často rádi bagatelizují; řeknou si, to se mi nemůže stát - jenže ono se to stát může a nikdo nikdy neví komu se to stane a komu ne; kdybych si jako nekuřačka měla vybrat, jestli sním plesnivý sýr (který nejsem normálně schopna ani pozřít) nebo vykouřím cigaretu, tak sním ten sýr; píšu to sem proto, protože si myslím, že každý život stojí za to, aby byl zachráněn, aby se dětem zbytečně nezakládalo na nemoci; toto olivní celý jejich život; nemusí se to projevit v děloze, ani pár let po porodu; možná se to neprojeví nikdy; možnost, že dítě kouření matky nějak odnese je ale dost velká

myisiska1
21. črc 2015

Já se s dovolením také zapojím. Jsem sice už nekuřačka, ale ta se ze mě stala ve chvilce objevení // na testu. Kouřila jsem celkem dost, ale v životě bych jako těhule cigaretu nedala do pusy. Je mi jasné, že to v mém těle bylo a bohužel to přešlo asi i na malého, ale s tím už nic nenadělám a šlo "jen" o cigarety (v porovnání s ostatními drogami). Byla jsem rozhodnutá nekouřit celou dobu těhu + kojení a případně to protáhnout na co nejdelší dobu. Pokud bych ale nevydržela a potřebovala si zapálit v době kojení, tak bych raději dala UM (což u nás tedy bylo od začátku, ale z jiného důvodu). Navíc se mi povedlo znovu už nezačít a já jsem "čistá" už déle jak 7 let. Jen jsem tedy zhřešila, když mi zemřel táta, ale to byla otázka pár kousků.

madrilena
21. črc 2015

@shine2015 hele, já jsem v obou těhotenství vyřadila cukr (v jednom později v jednom o dříve) a taky coca colu (pila jsem tu s umělými sladidly). Pila jsem 2l denně, nebyla jsem žádný troškař. Když jsem se snažila otěhotnět, tak jsem ubrala, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem zde dne na den přestala. Coca cola není asi tak škodlivá jako cigarety (každé je jinak škodlivé), ale obsah kofeinu a sladidla mi nepřipadala jako vhodná volby pro těhotenství. Každopádně ale můžu říct, že jsem byla na cole díky kofeinu závislá. Drželo mě to při životě. Dá se to i bez ní, jde to a dokonce se cítím lépe. Nepiju ji ani teď, když už dávno těhotná nejsem. Stačí jen chtít a pro mne bylo dítě dostatečným důvodem.

madrilena
21. črc 2015

@vera20 já nejím ani jedno z toho, co jsi uvedla, ale kdybych musela, dala bych si to raději než cigaretu

kockopes2724
21. črc 2015

@kacinda no si myslím, že to právě každý neví jak je to hloupé a jak ovlivnilo kouření osobu v mém okolí jsem psala, takže já se na téma vyjádřila, přidala teda i můj názor který kuřačky nezajímá protože je to urážlivé, ale co psát si můžu co chci ne

shine2015
21. črc 2015

@madrilena ale vždyť tohle já tady celou dobu říkám,že kdo chce tak to pro dítě udělá i když to nni snadné. Nejsme v době krále klacka, jsou antikoncepce a jde početí naplánovat a když to holt vyjde, že otěhotnim,tak přece pokud mužů ovlivnit zdraví svého dítěte k lepšímu,tak to udělám....vždyť je to pro moje dítě.....a ohledně toho kdo chodí ven, to jsme se nepochopily....na to prirovnavala k bříšku a miminku v něm.....že pokud mu mužů dopřát čerstvý vzduch potažmo kyslík tak to udělám a nebudu ho dusit.....to nebylo myšleno kdo jak chodi nebo nechodi ven..... 😉

vera20
21. črc 2015

@madrilena já taky nejím ani jedno, a pokud mám chut, tak jen zakousnu, ale byl to jen příklad, stejný princip, jen pouze jinak škodlivé. princip je vždycky stejnej....

shine2015
21. črc 2015

@vera20 ne tak uplne

vera20
21. črc 2015

@shine2015 vždycky je princip stejnej....

shine2015
21. črc 2015

@vera20 princip možná, ale ne důsledky......

vera20
21. črc 2015

@shine2015 nemluvím o dusledkám ale o principu, dusledky jsou jiné to je jisté, když každá věc je jinak škodlivá....

terinda
21. črc 2015

Myslím, že tahle "diskuse" nikam nevede, každá má svůj argument a každá je zodpovědná za své dítě.

Moje zkušenost: první dítě mám s normální váhou, poslední bylo předčasně a na novor. JIP. Byla tam paní, která měla 3. dítě s porodní váhou kolem 1500 g, podle ní normální váha, prý má malou dělohu 😕
Souvislost s tím, že každou chvíli hulila, kojení -nekojení, neviděla (nechtěla vidět). Protože přece její sestřenice taky kouří a měla 4kg dítě 😅 .... a v těchto domácnostech se kouří bez ohledu na děti, děti kouří od brzkého věku, na krabku mají vždy, i když většinou jsou na dávkách atd., ale to je zase jiná věc.

A já nekouřím a porodila jsem předčasně (z jiných důvodů).

Takže je to na každém, když to někomu nevadí (a bohužel děti se ozvat neumí, výsledky výzkumů se ignorují), tak prosím.... 😉

pladik
21. črc 2015

Mě se líbí, jak přes docela početné komentáře žen, které mají negativní zkušenost (sice povětšinou z okolí, ale mají), si stejně kuřačky budou stát za svým, že vlastně ta jedna, dvě slimky přece neškodí..... Dámy, ten kouř jde do plic stejně jako ten z normální cigarety a dusí vaše miminko naprosto stejně i když tam je míň dehtu a nikotinu.... Kdy to pochopíte? Člověku nezbývá než se nad tímhle jen pousmát a říct si, že to stejně asi nemá smysl.... Jinak, nejde jen o astma nebo jiné dechové potíže. Jde taky o to, že ve vašem těle se vyvíjí miminku i mozek. Tak až vám potom bude nosit špatné známky, nezlobte se na něj ale na sebe, jak jste byly hloupé a nepřipustily si to. Jinak přeju všem aby se jim to samozřejmě vyhnulo. Abyste měly zdravé a chytré děti. Hodně štěstí všem 🙂

kockopes2724
21. črc 2015

nakonec se tady každý dohaduje 😀 prostě píšu jen tady k autorce, o tom, že kouření je škodlivé to víš, určitě jsi možná někdy chtěla skončit tak teď máš příležitost, nevím jestli náplasti jsou k něčemu nebo existuje jiný způsob léčby, prostě můžeš to zkusit, vím určitě to není lehké a ani nebude protože kouří i lidé z tvého okolí, ale za zkoušku nic nedáš a důvod navíc je to dítě, pokud budeš kouřit dál možná se dítěti vůbec nic nestane, ale může nějaké následky mít, ty může mít i když kouřit nebudeš takže alespoň můžeš zmírnit nějaké riziko zdravotních problémů co tvé dítě může v budoucnu mít a budeš to také dělat pro sebe.Nakonec si to uděláš stejně podle sebe a nikdo to tady nezmění, ale zamysli se nad tím.

pladik
21. črc 2015

@kockopes2724 jj, už to nikdo nezmění, protože autorka už to miminko porodila 🙂

kockopes2724
21. črc 2015

@pladik jé to jsem se ani nevšimla a to už je teda nějaká doba 😀 tak snad je to děťátko v zdravé ať kouřila nebo ne

kockopes2724
22. črc 2015

jinak tohle mě přišlo shodou okolnostní dnes na email http://www.maminka.cz/clanek/video-takto-trpi-m...

mishell56
22. črc 2015

@kacinda Já jen k tomu jak si psala, že 9 měsíců to je v těle...já zase slyšela, že 2 roky. Prý pokud někdo (kdokoliv) kouří, tak přibližně 2 roky tělu trvá, než všechny látky z těla odejdou a je zase "čistý" 🙂

mishell56
22. črc 2015

@vera20 Nebo coca cola. Znám maminku - nekuřačku - nikdy nekouřila, pila vyjímečně, otěhotněla a nepila vůbec. 6 měsíců měla hodně velký nevolnosti, nemohla skoro nic jíst, jen piškoty, suchý rohlíky, vše ostatní vyzvracela a tak vyzkoušela babskou radu proti zvracení - pít coca colu po lžičkách. ano, i mě to pomohlo, když jsem měla střevní chřipku nebo migrénu ze které jsem zvracela..ona teda 6 měsíců měla jídelníček založený na cole, suchým rohlíku a piškotech a výsledek? Nevím zda za to může toto, ale jiný prohřešek neudělala, její syn (teď má rok) je na úrovni 6 měsíčního dítěte, neumí chodit ani líst, cvičí s ním vojtovku, ta jí pomohla na to, aby alespoň v 7-mi měsících začal držet hlavičku a pást koníky, v 9-ti měsících se sám začal přetáčet. Kluk je hluchý a skoro slepý a šilhá (musí mít naslouchátka a brýle), má alergii na laktózu, má za sebou operaci...a taky jí nikdo nenadává (teda její chlap to zkoušel, prý co brala za léky - žádný nebrala). Těch hnusů kolem je hromada co do sebe člověk cpe ... bohužel

vera20
24. črc 2015

@mishell56 Prostě je to hlavně všechno ovlivněno genetikou, štěstím a osudem. Je jasný že kouření k tomu moc nepřidá a pokud maminka nevyhulí celou krabku nebo půl krabky a dá si jen jednu dvě, tak tím totálně neovlivní zdraví dítěte. Možná je to sice nezodpovědné a nehezké, ale nikdo nemuze pak na stoprocent říct, že zdravotní problemy dětí jsou zejména z kouření v těhotenství. Co potom maminky co nekouří? Vím že kuřáci jsou sobci a vždycky si najdou výmluvu na to aby si mohli zapalit, ale věřím, že i přesto že si v těhu obcas dá jednu dvě, tak je to jistě nastávající milující maminka, která chce pro mimi jen to nejlepší. Jasně, ted zase uslyším, ,,kdyby chtěla to nejlepší, tak přestane hulit,, Hele je to každýho věc, každej má svuj nazor a nikdo nikomu ho nebere, ale neříkejte mi, že ta jedna cigareta je jako kdyby měla vyhulit celou krabičku nebo půl. Kolem nás je spoustu škodlivin, uz jen v jídle, které máme tak rádi...je toho prostě kolem nás spoustu...je mnoho faktorů, ovlivnující zdraví dítěte a mnohdy o nich ani nevíme a nebo prostě už je zdraví miminka dopředu dané genetikou,osudem a nebo čimkoliv jiným. Jen se zamyslete každá nad sebou a jistě každá máte své tajné neřesti.....

madrilena
24. črc 2015

@vera20 ano, jedna cigareta je lepší než celá krabička denně; nicméně i ta jedna cigareta může způsobit úmrtí plodu a různé jiné lahůdky; i ta jedna cigareta totiž omezuje přísun kyslíku k dítěti a místo toho mu tam posílá jedy; a ano, zamyslela jsem se nad sebou; těhotenství mám za sebou dvě; i přesto, že jsem pila každý den 2 litry Coca Coly bez cukru se sladidlem, ze dne na den jsem přestala (protože vím, že je tam příliš mnoho kofeinu, a to pro dítě není dobré (krom toho, že to může způsobit potrat), dále coca cola způsobuje dospělým lidem odvápnění kostí (jakpak se asi budou vyvíjet kosti miminku?) a umělé sladidlo asi také není to pravé ořechové); pak už jsem tu psala, že jsem jedla docela dost cukru; toto jsem neřešila - pouze do té chvíle než mi byl zjištěn cukr v moči (těhotenská cukrovka neprokázána); i přesto, že mne nikdo dietu držet nenutil a nebyla jsem sledována diabetologem, od té doby co se tak stalo jsem cukr nepozřela (myslím tím přidaný cukr) a omezila jsem pšeničné výrobky; nedovedu si představit, že bych jedla cukr či pila colu a pak se mi narodilo nemocné dítě; s tím bych tedy se smířit nedokázala; možná, že by to nebylo způsobeno pojídáním cukru či požíváním coly; jenže to nikdo neví.... já se na sebe mohu do zrcadla bez výčitek podívat; i přesto, že vynechat cukr v těhotenství je velmi těžké, pro moje děti jsem to udělala; chováním v těhotenství můžeš ovlivnit dítě na celý život; je to jen 9 měsíců

vlajka1
24. črc 2015

Pisu za svoji kamaradku - ma dve deti a u obou cela tehotenstvi kourila. Prvni chlapecek je neurotik, casto nemocne dite, holcicka byla pri narozeni hodne mala, trpi na ruzne ekzemy, alergie, je hodne casto nemocna a ted navic vypada, ze ma i neurologicky problem (podezreni na epilepsii). Diskuzi jsem necetla, sama jsem odnaucena kuracka ale nikdy bych v tehotenstvi neohrozovala svoje dite. Kazda to asi vidime jinak...

lololee
24. črc 2015

Kourila jsem krabku a vic 15let. Vzdycky jsem si rikala, ze prestat kourit neprestanu, ze to nejde. Otehotnela jsem a svedomi, pocit, ze ublizuju nekomu druhemu mi nedalo a nekourim. Budou to dva roky. Ptala jsem se par lekaru a vsichni stejny nazor...prestat. Je to nechutne kourit jak v tehu, tak miminu pod nos. Ciste sobectvi. Sice mivam obcas chut, ale jde to.

matul13
7. srp 2015

Ahojte, aj ja mam okolo seba samych kurakov. Pri prvych dvoch detoch som fajcila, ale fakt malo, denne tak 3 az 5 cigariet, ale vycitky boli. Starsiemu je 10, mladsiemu 7 a su uplne zdravi a skoro vobec nemarodia. Teraz cakame tretie, sme v 6.tyzdni a mam s tym fakt problem, normalne som fajcila krabku denne, omezila som to na polku, rano ku kavicke musi byt a kedze zacinaju celodenne nevolnosti, tak asi skoncim uplne. Predsa mi je uz cez 30 a mam strach 😒 hlavne aby bolo zdrave 🙂 🙂. Tak vsetkych kurackam prajem aby to zvladli, i ked je to tazke 😉

roninka6
31. srp 2015

Ahojda, taky jsem byla kuřačka a to tak silná, že mi bylo jedno kde a před kým kouřím a už jen z toho důvodu jsem přestala, Otěhotněla jsem po deseti měsících abstinence a jsem moc ráda, že jsem to dokázala. Všichni víme, že je nezdravé kouřit v těhotenství, ale na druhou stranu si myslím, že není dobré v těhotenství přestat najednou, asi bych to začala omezovat až bych úplně přestala, všechno je to o psychice. Já si nejdřív spočítala kolik jsem měsíčně prokouřila, přišlo mě to líto a každý měsíc co jsem nekouřila, tak jsem si za ty peníze něco pěkného koupila.

kecalka2
31. srp 2015

@roninka6 my přestaly tenkrát taky kvůli penězům. A světe div se najednou máme a to i když mě živil jen partner. Tak ono když kouří oba přes krabku denně tak je to přes 5000kc měsíčně. Dokážu pochopit všechno ani tolik třeba neřeším těhuli co kouří ale nepochopím kuřáckou rodinu kterým je přednější cigáro a přitom si neustále stěžují na to jak nemají peníze. Je to drahý koníček a i když nekouřím přes rok pořád ta chuť je. Jen kvůli malému se držím. Nechci na úkor cigeret šidit své dítě a něco mu ubrat nebo nekoupit že prostě nemám peníze kvůli huleni. Ty rodiny co šidí své děti díky takovému zlozvyku by se měli nad sebou zamyslet

speratovalucie
31. srp 2015

Nejlepší je omezit co to půjde... pro vlastní dobrý pocit. Pro dítě je mnohem "lepší", aby mělo škodliviny z jedné cigarety denně, než aby mělo škodliviny z celé krabičky pomalu naráz, protože mamču chytne takovej absťák, že to nezvládne... Každopádně jsem zásadně proti kouření v těhotenství... ale jsem realista... Co nejvíc snížit, jak to půjde... zabrat, snažit se... mimčo za to stojí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru